2020-08-14   18:23:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Julestævne 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:02   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 36, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stv Mix 1  Slagelse Svømmeklub            1:42.55   
  Gustav Jørgensen  2000      24.53        24.53   
  Matthias Hansen  2001      24.30        48.83   
  Clara Schade Cantby  2000      26.64        1:15.47   
  Sofie Nielsen  2001      27.08        1:42.55   
                     
Nif Mix 1  Næstved IF            1:49.20   
  Katrine Duus  2003      28.74        28.74   
  Lucas Jul Pedersen  2003      25.56        54.30   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      29.46        1:23.76   
  Harald Franck  2003      25.44        1:49.20   
                     
Dragsholm Mix 1  Dragsholm Svømmeklub            1:52.38   
  Camille Neess  2003      30.76        30.76   
  Andreas Ingvordsen  1996      26.22        56.98   
  Felina Noe  2002      30.56        1:27.54   
  Thor Malmby Jørgin  2001      24.84        1:52.38   
                     
Dragsholm Mix 2  Dragsholm Svømmeklub            1:56.17   
  Sille Bachmann  2004      30.68        30.68   
  Victor Holm Larsen  2003      26.70        57.38   
  Frederikke Poulsen  2006      32.50        1:29.88   
  Emil Osberg Poulsen  2003      26.29        1:56.17   
                     
Korsør Mix 1  SVØM Korsør            1:58.63   
  Johannes Forsbæk  2004      28.25        28.25   
  Isabella Hejlesen  2004      31.59        59.84   
  Madeleine Thornsen  2001      30.63        1:30.47   
  Tobias Wiegaard Hansen  2004      28.16        1:58.63   
                     
Nif Mix 2  Næstved IF            1:59.35   
  Hjalte Petersen  2004      28.29        28.29   
  Agnes Barner Hansen  2005      30.39        58.68   
  Malthe Foged  2005      28.56        1:27.24   
  Freja Juul  2006      32.11        1:59.35   
                     
Nif Mix 3  Næstved IF            2:03.49   
  Jacob Meisner Hansen  2003      28.77        28.77   
  Liva Mayland  2006      32.31        1:01.08   
  Sebastian N. Bentsen  2004      29.78        1:30.86   
  Iben Lund Nielsen  2006      32.63        2:03.49   
                     
Kalundborg Mix 1  Kalundborg SK            2:04.16   
  Anna Marott Hansen  2004      31.54        31.54   
  Pauline Andersen  2005      31.26        1:02.80   
  Patrick Skov Vinding  2005      29.87        1:32.67   
  Malthe Lorin Rasmussen  2005      31.49        2:04.16   
                     
Kalundborg Mix 2  Kalundborg SK            2:08.02   
  Isabella Holme Bjerborg  2005      30.66        30.66   
  Alba Seneca  2005      31.82        1:02.48   
  Jonas Rask  2006      32.73        1:35.21   
  Cilas Skafte  2005      32.81        2:08.02   
                     
10  Korsør Mix 2  SVØM Korsør            2:10.05   
  Konrad Clausen  2005      28.33        28.33   
  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006      37.20        1:05.53   
  Caroline Søe Jepsen  2007      35.70        1:41.23   
  Viktor Holst Rasmussen  2003      28.82        2:10.05   
                     
11  Korsør Mix 3  SVØM Korsør            2:10.11   
  Gustav Hartig-Larsen  2003      28.99        28.99   
  Mathilde Knudsen  2006      36.48        1:05.47   
  Rasmus Bønsøe  2006      28.74        1:34.21   
  Lydia Greisdal  2007      35.90        2:10.11   
                     
12  Stv Mix 4  Slagelse Svømmeklub            2:13.00   
  Daniel Mir  2003      28.00        28.00   
  Emma Jørgensen  2005      40.04        1:08.04   
  Regitze Gotthard  2002      27.77        1:35.81   
  Viktor Kristiansen  2006      37.19        2:13.00   
                     
13  Nif Mix 4  Næstved IF            2:13.84   
  Katrine Mørkeberg  2004      32.04        32.04   
  Bertram Cramer Dalsgaard  2006      33.82        1:05.86   
  Leonora Franck  2006      35.34        1:41.20   
  Mads G. Skovly Larsen  2006      32.64        2:13.84   
                     
14  Stv Mix 2  Slagelse Svømmeklub            2:14.29   
  Amalie Sams  2007      41.91        41.91   
  Andreas M Nielsen  2005      27.97        1:09.88   
  Elias Rought  2003      26.94        1:36.82   
  Alberte Bendix Raunkjær  2007      37.47        2:14.29   
                     
15  Stv Mix 6  Slagelse Svømmeklub            2:14.65   
  Emilia Pico  2008      39.64        39.64   
  Julius Vadmand  2005      33.40        1:13.04   
  Casper Madsen  2004      26.38        1:39.42   
  Silke Krakau Tønnesen  2006      35.23        2:14.65   
                     
16  Stv Mix 5  Slagelse Svømmeklub            2:20.25   
  Clara Bønnebæk  2007      46.32        46.32   
  Joachim L Andersen  2003      28.83        1:15.15   
  Tobias Daniel Larsen  2001      25.22        1:40.37   
  Alberte Rosenstand  2007      39.88        2:20.25   
                     
17  Stv Mix 3  Slagelse Svømmeklub            2:21.97   
  Johannes Tobel Nielsen  2004      32.70        32.70   
  Jannik Jørgensen  2004      27.48        1:00.18   
  Elisabeth Tobel Nielsen  2007      36.40        1:36.58   
  Laura Storm Frimann  2009      45.39        2:21.97   
                     
18  Kalundborg Mix 3  Kalundborg SK            2:34.65   
  Beatrice Buhr Müller  2006      31.71        31.71   
  Rebecca Skov Vinding  2007      34.54        1:06.25   
  Thoke Thomsen  2006      37.98        1:44.23   
  Sander Y Hansen  2009      50.42        2:34.65   
                     
19  Stv Mix 7  Slagelse Svømmeklub            2:39.69   
  Jonas Bacher  2008      45.15        45.15   
  Frida Lauridsen  2005      34.86        1:20.01   
  Marie Louise B Andersen  2005      28.59        1:48.60   
  Andreas Tobel Nielsen  2008      51.09        2:39.69   
                     
20  Kalundborg Mix 4  Kalundborg SK            3:12.05   
  Caroline Fobian Hvidberg  2008      38.37        38.37   
  Thilde Thomsen  2008      42.15        1:20.52   
  Sigurd Poulin Pedersen  2009      55.82        2:16.34   
  Áron Barnabás Jurák  2008      55.71        3:12.05   
                     
Kalundborg Mix 5  Kalundborg SK            DNS   
  Shauli Mortensen  2006                 
  Shaya Mortensen  2008                 
  Marton Miklos Júrak  2008                 
  Julius Jakobsen  2009              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark