2020-08-14   18:48:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Julestævne 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    27.71        57.42   
Harald Franck  2003  Næstved IF    27.62        58.03   
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub    27.79        58.55   
Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub    29.73        1:00.54   
Hjalte Petersen  2004  Næstved IF    29.60        1:01.02   
Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør    29.70        1:01.85   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub    29.91        1:02.18   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    33.05        1:08.34   
Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.61        1:14.88   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    28.53        1:00.09   
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør    29.53        1:01.02   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    31.48        1:04.75   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    31.24        1:05.54   
Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub    32.89        1:08.11   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    33.85        1:10.33   
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub    34.12        1:11.74   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    35.32        1:13.40   
Østen Pedersen  2005  Dragsholm Svømmeklub    35.03        1:14.01   
10  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    35.96        1:14.83   
11  Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF    36.64        1:15.46   
12  Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK    36.21        1:15.76   
13  Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub    37.92        1:20.23   
14  Mic Langhoff Rasmussen  2005  Dragsholm Svømmeklub    38.56        1:22.69   
15  Viktor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub    39.99        1:24.61   
16  Mikkel Ronenberg  2006  Kalundborg SK    45.32        1:44.08   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub    37.99        1:19.22   
Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub    38.29        1:20.42   
Andreas M. Nielsen  2008  Næstved IF    43.82        1:32.73   
Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub    46.24        1:37.23   
Mikkel Augustesen  2008  SVØM Korsør    49.78        1:48.20   
Áron Barnabás Jurák  2008  Kalundborg SK            DNS   
Marton Miklos Júrak  2008  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sander Y Hansen  2009  Kalundborg SK    51.62        1:55.79   
Sigurd Poulin Pedersen  2009  Kalundborg SK    56.76        2:00.89   
Julius Jakobsen  2009  Kalundborg SK    55.14        2:03.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark