Resultater for Julestævne 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 1, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stv Mix 1 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 1:54.23 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 27.18 | 27.18 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 34.24 | 1:01.42 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 26.04 | 1:27.46 | |||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 26.77 | 1:54.23 | |||||||
2 | Dragsholm Mix 2 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:07.49 | ||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 28.92 | 28.92 | |||||||
Jesse Refsgaard | 2003 | 35.28 | 1:04.20 | |||||||
Camille Neess | 2003 | 33.10 | 1:37.30 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 30.19 | 2:07.49 | |||||||
3 | Dragsholm Mix 1 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:09.88 | ||||||
Sille Bachmann | 2004 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Frederikke Poulsen | 2006 | 41.70 | 1:15.27 | |||||||
Elias Noe | 2004 | 28.19 | 1:43.46 | |||||||
Victor Holm Larsen | 2003 | 26.42 | 2:09.88 | |||||||
4 | Korsør Mix 1 | 0 | SVØM Korsør | 2:10.13 | ||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 33.53 | 1:08.93 | |||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 30.04 | 1:38.97 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 31.16 | 2:10.13 | |||||||
5 | Kalundborg Mix 1 | 0 | Kalundborg SK | 2:17.79 | ||||||
Patrick Skov Vinding | 2005 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Anna Marott Hansen | 2004 | 38.50 | 1:12.75 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 34.10 | 1:46.85 | |||||||
Pauline Andersen | 2005 | 30.94 | 2:17.79 | |||||||
6 | Stv Mix 4 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:23.91 | ||||||
Daniel Mir | 2003 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Emma Jørgensen | 2005 | 45.93 | 1:17.83 | |||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 30.22 | 1:48.05 | |||||||
Viktor Kristiansen | 2006 | 35.86 | 2:23.91 | |||||||
7 | Kalundborg Mix 2 | 0 | Kalundborg SK | 2:29.77 | ||||||
Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Beatrice Buhr Müller | 2006 | 40.20 | 1:16.76 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 40.58 | 1:57.34 | |||||||
Jonas Rask | 2006 | 32.43 | 2:29.77 | |||||||
8 | Stv Mix 6 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:30.95 | ||||||
Emilia Pico | 2008 | 46.50 | 46.50 | |||||||
Julius Vadmand | 2005 | 42.06 | 1:28.56 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 28.37 | 1:56.93 | |||||||
Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 34.02 | 2:30.95 | |||||||
9 | Stv Mix 2 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:33.75 | ||||||
Amalie Sams | 2007 | 49.77 | 49.77 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 37.88 | 1:27.65 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 29.45 | 1:57.10 | |||||||
Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 36.65 | 2:33.75 | |||||||
10 | Stv Mix 5 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:35.59 | ||||||
Clara Bønnebæk | 2007 | 55.44 | 55.44 | |||||||
Joachim L Andersen | 2003 | 35.64 | 1:31.08 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 26.35 | 1:57.43 | |||||||
Emma Attrup | 2007 | 38.16 | 2:35.59 | |||||||
11 | Stv Mix 7 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:40.00 | ||||||
Johannes Tobel Nielsen | 2004 | 39.59 | 39.59 | |||||||
Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 43.82 | 1:23.41 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 32.74 | 1:56.15 | |||||||
Jonas Bacher | 2008 | 43.85 | 2:40.00 | |||||||
12 | Stv Mix 3 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:51.55 | ||||||
Andreas Tobel Nielsen | 2008 | 52.02 | 52.02 | |||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 32.96 | 1:24.98 | |||||||
Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 41.87 | 2:06.85 | |||||||
Laura Storm Frimann | 2009 | 44.70 | 2:51.55 | |||||||
13 | Kalundborg Mix 3 | 0 | Kalundborg SK | 2:56.33 | ||||||
Alba Seneca | 2005 | 36.90 | 36.90 | |||||||
Thoke Thomsen | 2006 | 44.43 | 1:21.33 | |||||||
Rebecca Skov Vinding | 2007 | 44.86 | 2:06.19 | |||||||
Sander Y Hansen | 2009 | 50.14 | 2:56.33 | |||||||
- | Korsør Mix 2 | 0 | SVØM Korsør | DSQ | ESB v 125m SW8.4 | |||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 44.95 | 1:21.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:03 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 33.47 | 1:10.17 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 30.32 | 1:03.07 | |||||
2 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 31.24 | 1:04.98 | |||||
3 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 35.03 | 1:13.23 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.03 | 1:02.73 | |||||
2 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.99 | 1:04.75 | |||||
3 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.10 | 1:08.94 | |||||
4 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 33.95 | 1:10.08 | |||||
5 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 34.29 | 1:11.61 | |||||
6 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.49 | 1:13.16 | |||||
7 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 37.67 | 1:20.74 | |||||
8 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 41.99 | 1:29.25 | |||||
- | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | DSQ | Tyvstart SW4.4 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 32.86 | 1:08.51 | |||||
2 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 33.58 | 1:11.04 | |||||
3 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.25 | 1:12.65 | |||||
4 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 36.69 | 1:16.17 | |||||
5 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 36.97 | 1:17.34 | |||||
6 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 37.72 | 1:19.12 | |||||
7 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 40.31 | 1:22.46 | |||||
8 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.02 | 1:22.55 | |||||
9 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 40.25 | 1:23.28 | |||||
10 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 39.34 | 1:23.82 | |||||
11 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 41.02 | 1:25.41 | |||||
12 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.43 | 1:26.07 | |||||
13 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 41.07 | 1:28.95 | |||||
14 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.76 | 1:29.90 | |||||
15 | Silje Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.14 | 1:30.96 | |||||
16 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 44.14 | 1:33.16 | |||||
17 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.99 | 1:33.18 | |||||
18 | Lydia Greisdal | 2007 | SVØM Korsør | 43.61 | 1:37.08 | |||||
- | Tascha S. Knudsen | 2007 | SVØM Korsør | DNF | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | 40.09 | 1:23.06 | |||||
2 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 40.59 | 1:25.34 | |||||
3 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 41.25 | 1:26.40 | |||||
4 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 44.36 | 1:33.63 | |||||
5 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 50.33 | 1:47.99 | |||||
6 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 51.57 | 1:48.95 | |||||
7 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.20 | 1:57.76 | |||||
8 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 58.05 | 2:04.67 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 49.92 | 1:49.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 27.71 | 57.42 | |||||
2 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 27.62 | 58.03 | |||||
3 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 27.79 | 58.55 | |||||
4 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 29.73 | 1:00.54 | |||||
5 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 29.60 | 1:01.02 | |||||
6 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 29.70 | 1:01.85 | |||||
7 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 29.91 | 1:02.18 | |||||
8 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.05 | 1:08.34 | |||||
9 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.61 | 1:14.88 | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 28.53 | 1:00.09 | |||||
2 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 29.53 | 1:01.02 | |||||
3 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 31.48 | 1:04.75 | |||||
4 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.24 | 1:05.54 | |||||
5 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 32.89 | 1:08.11 | |||||
6 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 33.85 | 1:10.33 | |||||
7 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 34.12 | 1:11.74 | |||||
8 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 35.32 | 1:13.40 | |||||
9 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.03 | 1:14.01 | |||||
10 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 35.96 | 1:14.83 | |||||
11 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | Næstved IF | 36.64 | 1:15.46 | |||||
12 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 36.21 | 1:15.76 | |||||
13 | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.92 | 1:20.23 | |||||
14 | Mic Langhoff Rasmussen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 38.56 | 1:22.69 | |||||
15 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 39.99 | 1:24.61 | |||||
16 | Mikkel Ronenberg | 2006 | Kalundborg SK | 45.32 | 1:44.08 | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.99 | 1:19.22 | |||||
2 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.29 | 1:20.42 | |||||
3 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 43.82 | 1:32.73 | |||||
4 | Jonas Bacher | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 46.24 | 1:37.23 | |||||
5 | Mikkel Augustesen | 2008 | SVØM Korsør | 49.78 | 1:48.20 | |||||
- | Áron Barnabás Jurák | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Marton Miklos Júrak | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 51.62 | 1:55.79 | |||||
2 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | Kalundborg SK | 56.76 | 2:00.89 | |||||
3 | Julius Jakobsen | 2009 | Kalundborg SK | 55.14 | 2:03.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 37.29 | 1:19.29 | |||||
2 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 38.96 | 1:22.13 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 36.80 | 1:17.49 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.12 | 1:27.45 | |||||
2 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 43.05 | 1:32.26 | |||||
3 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 44.06 | 1:34.16 | |||||
4 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 46.61 | 1:38.57 | |||||
5 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 45.80 | 1:39.37 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 40.98 | 1:26.96 | |||||
2 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.45 | 1:28.08 | |||||
3 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 42.08 | 1:29.24 | |||||
4 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 42.14 | 1:30.61 | |||||
5 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 41.57 | 1:32.01 | |||||
6 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 44.60 | 1:32.91 | |||||
7 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.02 | 1:49.99 | |||||
8 | Mathilde Knudsen | 2006 | SVØM Korsør | 1:51.69 | 1:51.69 | |||||
9 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 53.15 | 1:54.89 | |||||
10 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 55.57 | 1:58.48 | |||||
11 | Clara Bønnebæk | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 2:09.36 | 2:09.36 | |||||
- | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.36 | 1:36.98 | |||||
- | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | DSQ | ESB v 25M SW7.6 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.04 | 1:14.22 | |||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.65 | 1:12.99 | |||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.68 | 1:15.79 | |||||
- | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | DSQ | ESB v 25M SW7.6 | |||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.91 | 1:10.92 | |||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 34.87 | 1:14.25 | |||||
3 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 34.68 | 1:14.47 | |||||
4 | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.90 | 1:33.22 | |||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 40.76 | 1:24.89 | |||||
2 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 44.75 | 1:35.42 | |||||
3 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 45.90 | 1:37.60 | |||||
4 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 47.94 | 1:39.58 | |||||
5 | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.94 | 1:40.21 | |||||
6 | Mikkel Munkholm | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 49.27 | 1:43.85 | |||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Løgstrup | 2008 | SVØM Korsør | 1:01.35 | 2:06.61 | |||||
2 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 1:00.34 | 2:07.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 6, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilia Olsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 22.54 | ||||||
Løb 6, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 18.13 | ||||||
2 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 20.33 | ||||||
3 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 21.08 | ||||||
4 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 21.68 | ||||||
5 | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | 24.52 | ||||||
Løb 6, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 19.51 | ||||||
2 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 19.52 | ||||||
3 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | SVØM Korsør | 29.69 | ||||||
4 | Selma Birgisdottir | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 7, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 16.18 | ||||||
2 | Oliver Storm Andreasen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 19.66 | ||||||
3 | Nicolai Raabymagle | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 28.24 | ||||||
Løb 7, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 19.83 | ||||||
2 | Andreas Tobel Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 29.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.17 | 1:16.44 | 1:56.66 | 2:36.30 | |||
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 46.56 | 1:37.90 | 2:31.39 | 3:20.98 | |||
2 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.68 | 1:40.45 | 2:35.86 | 3:30.20 | |||
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.63 | 1:37.77 | 2:28.23 | 3:17.31 | |||
2 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.00 | 1:42.64 | 2:39.10 | 3:33.88 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 31.71 | 1:05.85 | 1:40.43 | 2:15.37 | |||
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 37.40 | 1:17.82 | 1:58.75 | 2:37.74 | |||
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.67 | 1:31.59 | 2:17.94 | 3:03.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.71 | 1:15.27 | 2:04.75 | 2:42.02 | |||
2 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.07 | 1:15.70 | 2:05.37 | 2:42.51 | |||
3 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.03 | 1:17.98 | 2:08.38 | 2:46.24 | |||
4 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 34.48 | 1:17.11 | 2:08.98 | 2:49.47 | |||
5 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 39.83 | 1:24.48 | 2:15.44 | 2:54.62 | |||
6 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 41.04 | 1:30.21 | 2:18.81 | 2:58.96 | |||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.48 | 1:18.05 | 2:08.43 | 2:47.53 | |||
2 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 36.44 | 1:19.52 | 2:08.84 | 2:48.88 | |||
3 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 38.65 | 1:26.90 | 2:15.44 | 2:55.15 | |||
4 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 39.43 | 1:24.88 | 2:23.21 | 3:08.19 | |||
5 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | SVØM Korsør | 42.44 | 1:32.40 | 2:31.52 | 3:15.89 | |||
6 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.67 | 1:32.79 | 2:36.27 | 3:16.91 | |||
7 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 49.52 | 1:43.25 | 2:35.22 | 3:20.06 | |||
8 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 44.15 | 1:36.65 | 2:35.36 | 3:22.03 | |||
9 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.84 | 1:39.28 | 2:37.74 | 3:23.68 | |||
10 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 49.64 | 1:41.58 | 2:39.52 | 3:28.19 | |||
- | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ESB v125m SW7.6 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | DSQ | ESB v 125m SW7.6 | |||||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.74 | 1:06.22 | 1:45.53 | 2:17.46 | |||
2 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 29.27 | 1:05.64 | 1:51.08 | 2:24.32 | |||
3 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.10 | 1:09.04 | 1:53.54 | 2:25.53 | |||
4 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 30.55 | 1:08.56 | 1:54.84 | 2:28.31 | |||
5 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 32.38 | 1:12.48 | 1:56.27 | 2:32.76 | |||
6 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.15 | 1:11.51 | 1:56.58 | 2:34.16 | |||
7 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 34.97 | 1:16.14 | 2:00.33 | 2:34.61 | |||
8 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.54 | 1:07.74 | 1:58.41 | 2:35.95 | |||
9 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 35.44 | 1:18.13 | 2:07.45 | 2:44.33 | |||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 34.57 | 2:12.54 | 2:51.41 | 2:51.41 | |||
2 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 48.00 | 1:39.45 | 2:41.08 | 3:28.74 | |||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 40.29 | 1:27.38 | 2:25.47 | 3:03.85 | |||
- | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Asynkron ben SW7.5 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 29.05 | ||||||
2 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.52 | ||||||
3 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 30.68 | ||||||
4 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 33.17 | ||||||
- | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 30.97 | ||||||
2 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 31.30 | ||||||
3 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 31.82 | ||||||
4 | Joy Blom Magnussen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 39.00 | ||||||
5 | Christina Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 41.42 | ||||||
6 | Cecilia Olsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 48.38 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 31.10 | ||||||
2 | Mathilde Knudsen | 2006 | SVØM Korsør | 36.75 | ||||||
3 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 37.28 | ||||||
4 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 40.93 | ||||||
5 | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | 45.20 | ||||||
- | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.74 | ||||||
2 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.76 | ||||||
3 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | 38.38 | ||||||
4 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 38.99 | ||||||
5 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 39.96 | ||||||
6 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 46.73 | ||||||
- | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | SVØM Korsør | DNF | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 47.27 | ||||||
2 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 51.25 | ||||||
3 | Sara Ingevold | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 58.60 | ||||||
4 | Nikoline Nielsen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 26.25 | ||||||
2 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 26.35 | ||||||
3 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 26.60 | ||||||
4 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 26.88 | ||||||
5 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 28.47 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 27.23 | ||||||
2 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 30.30 | ||||||
3 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 32.91 | ||||||
4 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 33.07 | ||||||
5 | Mikkel Munkholm | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 34.36 | ||||||
6 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.67 | ||||||
7 | Oliver Storm Andreasen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 39.99 | ||||||
8 | Mikkel Ronenberg | 2006 | Kalundborg SK | 43.79 | ||||||
9 | Nicolai Raabymagle | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 51.12 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 40.19 | ||||||
2 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 42.67 | ||||||
3 | Jonas Løgstrup | 2008 | SVØM Korsør | 43.99 | ||||||
- | Áron Barnabás Jurák | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Marton Miklos Júrak | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Anton Holmberg Buchardt | 2007 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | afsæt fra bund 25 m | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 47.79 | ||||||
2 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | SVØM Korsør | 48.55 | ||||||
3 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | Kalundborg SK | 53.60 | ||||||
4 | Julius Jakobsen | 2009 | Kalundborg SK | 55.38 | ||||||
5 | Bertram Normann Sørensen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 56.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.35 | ||||||
2 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 37.40 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joy Blom Magnussen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 55.29 | ||||||
- | Christina Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | forkert spark SW7.5 | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 39.75 | ||||||
2 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.40 | ||||||
3 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 41.11 | ||||||
4 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.97 | ||||||
5 | Tascha S. Knudsen | 2007 | SVØM Korsør | 50.72 | ||||||
6 | Silje Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.69 | ||||||
7 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.55 | ||||||
8 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 55.67 | ||||||
- | Lydia Greisdal | 2007 | SVØM Korsør | DSQ | ikke skift benspark | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 44.11 | ||||||
2 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 53.16 | ||||||
3 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 56.49 | ||||||
4 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | SVØM Korsør | 1:01.36 | ||||||
5 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:10.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.73 | ||||||
2 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.58 | ||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.51 | ||||||
4 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 37.26 | ||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 35.98 | ||||||
2 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 38.95 | ||||||
3 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 42.21 | ||||||
4 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 44.44 | ||||||
5 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 46.86 | ||||||
6 | Mic Langhoff Rasmussen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 51.67 | ||||||
7 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.95 | ||||||
8 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 54.54 | ||||||
- | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | DSQ | Asynkrone ben | |||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Tobel Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.86 | ||||||
- | Jonas Bacher | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Arme bag hofte | |||||
- | Mikkel Augustesen | 2008 | SVØM Korsør | DSQ | tyvstart | |||||
- | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | forkert benstilling | |||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | SVØM Korsør | 59.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 36.24 | 1:20.64 | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.50 | 1:10.40 | |||||
2 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.74 | 1:15.71 | |||||
3 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 36.70 | 1:16.24 | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.18 | 1:13.69 | |||||
2 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.01 | 1:15.59 | |||||
3 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.30 | 1:20.23 | |||||
4 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 40.23 | 1:21.61 | |||||
5 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 38.32 | 1:23.25 | |||||
6 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 42.15 | 1:24.89 | |||||
7 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 42.42 | 1:25.73 | |||||
8 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 38.83 | 1:26.16 | |||||
9 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 38.56 | 1:26.87 | |||||
10 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 46.98 | 1:38.24 | |||||
- | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.56 | 1:17.89 | |||||
2 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 39.44 | 1:26.20 | |||||
3 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 43.04 | 1:29.37 | |||||
4 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 40.41 | 1:29.49 | |||||
5 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.51 | 1:30.69 | |||||
6 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.96 | 1:33.70 | |||||
7 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 47.34 | 1:34.16 | |||||
8 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 47.16 | 1:34.77 | |||||
9 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.57 | 1:35.52 | |||||
10 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 45.46 | 1:36.55 | |||||
11 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 47.36 | 1:37.67 | |||||
12 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 48.66 | 1:43.38 | |||||
13 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.38 | 1:43.78 | |||||
14 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.36 | 1:46.28 | |||||
15 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 53.03 | 1:49.49 | |||||
16 | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | 56.17 | 1:55.80 | |||||
17 | Clara Bønnebæk | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 55.71 | 1:58.27 | |||||
- | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | afslut på mave 50 m | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.30 | 1:31.92 | |||||
2 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.44 | 1:34.89 | |||||
3 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 46.32 | 1:37.37 | |||||
4 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.02 | 1:42.67 | |||||
5 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 56.31 | 1:56.33 | |||||
6 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.64 | 2:13.40 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.19 | 1:01.02 | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.72 | 1:01.50 | |||||
1 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.29 | 1:01.50 | |||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 28.72 | 1:04.83 | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.92 | 1:10.18 | |||||
2 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 34.18 | 1:12.29 | |||||
3 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 35.17 | 1:12.55 | |||||
4 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.51 | 1:14.21 | |||||
5 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.89 | 1:17.05 | |||||
6 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 34.55 | 1:17.09 | |||||
7 | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.92 | 1:25.45 | |||||
- | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ESB 75 m | |||||
- | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.69 | 1:13.10 | |||||
2 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 34.18 | 1:15.20 | |||||
3 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 33.05 | 1:16.41 | |||||
4 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 37.07 | 1:20.84 | |||||
5 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.60 | 1:21.78 | |||||
6 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 40.80 | 1:24.98 | |||||
7 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 40.62 | 1:28.34 | |||||
8 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | Næstved IF | 41.12 | 1:30.10 | |||||
9 | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.89 | 1:32.76 | |||||
- | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | forkert svømmeart 50 | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.02 | 1:27.62 | |||||
2 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.00 | 1:34.96 | |||||
- | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | en hånd i vending 75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 18, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 23.13 | ||||||
Løb 18, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Selma Birgisdottir | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 24.30 | ||||||
2 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 26.48 | ||||||
3 | Sofia Ninn Jensen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 31.96 | ||||||
Løb 18, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 29.03 | ||||||
2 | Filippa Karsberg Nygaard | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 30.34 | ||||||
3 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 30.69 | ||||||
4 | Nikoline Nielsen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 31.76 | ||||||
5 | Sara Ingevold | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 33.38 | ||||||
6 | Caroline Clausen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 34.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 19, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 20.99 | ||||||
2 | Mikkel Ronenberg | 2006 | Kalundborg SK | 21.09 | ||||||
3 | Nicolai Raabymagle | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 23.93 | ||||||
Løb 19, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Áron Barnabás Jurák | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Marton Miklos Júrak | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 19, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | Kalundborg SK | 25.18 | ||||||
2 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 26.32 | ||||||
3 | Asger Mørk Attrup | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 28.51 | ||||||
4 | Asbjørn Kristiansen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 30.29 | ||||||
5 | Julius Jakobsen | 2009 | Kalundborg SK | 31.07 | ||||||
6 | Bertram Normann Sørensen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 31.63 | ||||||
7 | Malthe Brun Hansen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 31.74 | ||||||
8 | Valdemar Damm | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 34.86 | ||||||
9 | Amil Alibasic | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 35.46 | ||||||
10 | Jeppe Bülow Møller | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 35.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.14 | 1:12.66 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.60 | 1:12.29 | |||||
2 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.65 | 1:12.44 | |||||
3 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 35.90 | 1:14.99 | |||||
4 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.92 | 1:18.92 | |||||
5 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 40.14 | 1:22.24 | |||||
6 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 42.64 | 1:25.48 | |||||
7 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 49.09 | 1:39.91 | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 38.13 | 1:16.82 | |||||
2 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 37.59 | 1:17.74 | |||||
3 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 40.13 | 1:21.48 | |||||
4 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.64 | 1:21.98 | |||||
- | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | 1:39.18 | ||||||
2 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 1:39.63 | ||||||
3 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 59.61 | 2:05.53 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.05 | 1:05.80 | |||||
2 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 33.29 | 1:08.54 | |||||
3 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.83 | 1:12.70 | |||||
4 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.48 | 1:13.48 | |||||
5 | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.48 | 1:22.46 | |||||
6 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.60 | 1:27.32 | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 35.08 | 1:11.71 | |||||
2 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 38.09 | 1:18.86 | |||||
3 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 38.65 | 1:20.33 | |||||
4 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 40.92 | 1:23.32 | |||||
5 | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.90 | 1:35.82 | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.38 | 1:28.29 | |||||
2 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 48.61 | 1:38.89 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.46 | ||||||
2 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.40 | ||||||
3 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 35.86 | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.76 | ||||||
2 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 32.92 | ||||||
3 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.96 | ||||||
4 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.04 | ||||||
5 | Christina Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 50.12 | ||||||
6 | Joy Blom Magnussen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 52.09 | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.82 | ||||||
2 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | SVØM Korsør | 37.68 | ||||||
3 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 42.43 | ||||||
4 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.63 | ||||||
5 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.67 | ||||||
6 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 42.69 | ||||||
7 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.68 | ||||||
8 | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 55.86 | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.66 | ||||||
2 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 47.31 | ||||||
3 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.24 | ||||||
4 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 51.23 | ||||||
5 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 28.52 | ||||||
2 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 29.12 | ||||||
3 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 30.13 | ||||||
4 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 30.43 | ||||||
5 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 31.68 | ||||||
6 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 34.35 | ||||||
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 31.51 | ||||||
2 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 32.88 | ||||||
3 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.05 | ||||||
4 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 35.61 | ||||||
5 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 38.23 | ||||||
6 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 39.19 | ||||||
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 38.93 | ||||||
2 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.52 | ||||||
3 | Jonas Bacher | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 57.79 | ||||||
- | Andreas Tobel Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | armføring under vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.82 | 1:19.42 | 2:02.17 | 2:44.09 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 44.13 | 1:33.85 | 2:23.46 | 3:13.48 | |||
2 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 43.24 | 1:33.17 | 2:24.00 | 3:13.68 | |||
3 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 45.54 | 1:36.65 | 2:28.79 | 3:20.89 | |||
4 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 47.77 | 1:41.45 | 2:34.44 | 3:27.78 | |||
5 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 47.28 | 1:40.49 | 2:34.98 | 3:29.00 | |||
6 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.33 | 1:42.11 | 2:38.38 | 3:34.85 | |||
- | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 40.71 | 1:26.17 | 2:13.67 | 3:01.04 | |||
2 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 42.10 | 1:31.21 | 2:21.10 | 3:09.91 | |||
3 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 45.98 | 1:36.14 | 2:26.10 | 3:16.04 | |||
4 | Silje Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.15 | 1:54.21 | 2:55.43 | 3:56.46 | |||
5 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.71 | 1:55.75 | 2:58.78 | 3:57.47 | |||
6 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.63 | 1:56.57 | 2:57.71 | 3:59.20 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.52 | 1:45.03 | 2:39.39 | 3:33.75 | |||
2 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 48.44 | 1:44.86 | 2:42.58 | 3:36.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 37.13 | 1:19.43 | 2:02.80 | 2:47.06 | |||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 36.39 | 1:17.72 | 2:01.31 | 2:45.28 | |||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 42.79 | 1:29.75 | 2:16.42 | 3:02.58 | |||
2 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 43.98 | 1:34.47 | 2:26.35 | 3:17.74 | |||
3 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 47.10 | 1:45.16 | 2:41.59 | 3:37.17 | |||
4 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 50.58 | 1:46.68 | 2:45.45 | 3:39.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 26, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 17.18 | ||||||
Løb 26, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 18.52 | ||||||
2 | Selma Birgisdottir | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 24.29 | ||||||
3 | Sofia Ninn Jensen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 28.69 | ||||||
Løb 26, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Nielsen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 27.78 | ||||||
2 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 30.97 | ||||||
3 | Filippa Karsberg Nygaard | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 40.64 | ||||||
- | Caroline Clausen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 11.99 | ||||||
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 13.78 | ||||||
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 17.62 | ||||||
2 | Nicolai Raabymagle | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 22.14 | ||||||
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 17.96 | ||||||
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Svenningsen | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 23.79 | ||||||
2 | Malthe Brun Hansen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 24.42 | ||||||
3 | Bertram Normann Sørensen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 25.58 | ||||||
4 | Amil Alibasic | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 27.34 | ||||||
5 | Asbjørn Kristiansen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 27.99 | ||||||
6 | Valdemar Damm | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 30.31 | ||||||
7 | Asger Mørk Attrup | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 33.98 | ||||||
8 | Jeppe Bülow Møller | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 36.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.34 | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.22 | ||||||
2 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.31 | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.22 | ||||||
2 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.25 | ||||||
3 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.35 | ||||||
4 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.10 | ||||||
5 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.57 | ||||||
6 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 38.29 | ||||||
7 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.19 | ||||||
- | Christina Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | EFB 25 m | |||||
- | Joy Blom Magnussen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Afslut på mave | |||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 36.63 | ||||||
2 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 37.08 | ||||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 38.95 | ||||||
4 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 39.17 | ||||||
5 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 41.51 | ||||||
6 | Mathilde Knudsen | 2006 | SVØM Korsør | 42.81 | ||||||
7 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 43.25 | ||||||
8 | Lydia Greisdal | 2007 | SVØM Korsør | 44.23 | ||||||
9 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 46.51 | ||||||
10 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.34 | ||||||
11 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.89 | ||||||
12 | Tascha S. Knudsen | 2007 | SVØM Korsør | 53.14 | ||||||
13 | Clara Bønnebæk | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 54.26 | ||||||
- | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.12 | ||||||
2 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.06 | ||||||
3 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 48.99 | ||||||
4 | Ella Lyng | 2008 | Odsherred Svømmeklub | 54.55 | ||||||
5 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.67 | ||||||
6 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 56.35 | ||||||
- | Alberte Sol Nielson | 2008 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 56.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.53 | ||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.98 | ||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 32.17 | ||||||
2 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 32.59 | ||||||
3 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.28 | ||||||
4 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.49 | ||||||
5 | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.00 | ||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 34.75 | ||||||
2 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 36.17 | ||||||
3 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 38.18 | ||||||
4 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | Næstved IF | 40.71 | ||||||
5 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 41.67 | ||||||
6 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 44.15 | ||||||
7 | Mic Langhoff Rasmussen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 45.72 | ||||||
8 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.78 | ||||||
9 | Nicolai Raabymagle | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 57.73 | ||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 39.80 | ||||||
2 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.48 | ||||||
3 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 47.80 | ||||||
4 | Jonas Løgstrup | 2008 | SVØM Korsør | 55.50 | ||||||
5 | Mikkel Augustesen | 2008 | SVØM Korsør | 57.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:21 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.09 | 1:01.05 | 1:33.99 | 2:06.57 | |||
2 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 35.57 | 1:15.44 | 1:56.79 | 2:38.60 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 31.04 | 1:05.80 | 1:41.03 | 2:15.65 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.78 | 1:09.29 | 1:47.23 | 2:23.13 | |||
2 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.17 | 1:10.32 | 1:50.13 | 2:30.30 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 33.67 | 1:11.36 | 1:51.51 | 2:31.19 | |||
2 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 34.15 | 1:11.60 | 1:51.59 | 2:31.56 | |||
3 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | SVØM Korsør | 40.07 | 1:25.38 | 2:11.01 | 2:54.58 | |||
4 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 39.93 | 1:25.20 | 2:12.86 | 2:59.04 | |||
5 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 42.31 | 1:28.09 | 2:15.37 | 3:00.67 | |||
6 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 39.93 | 1:25.94 | 2:13.85 | 3:01.03 | |||
7 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.34 | 1:29.08 | 2:16.31 | 3:03.11 | |||
8 | Silje Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.08 | 1:34.92 | 2:27.19 | 3:16.10 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 43.05 | 1:29.51 | 2:15.65 | 3:03.44 | |||
2 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.87 | 1:34.95 | 2:27.46 | 3:15.22 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:21 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.67 | 58.40 | 1:29.82 | 2:00.64 | |||
2 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 27.92 | 59.24 | 1:32.18 | 2:04.89 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 28.59 | 59.68 | 1:30.95 | 2:01.77 | |||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 28.57 | 1:00.56 | 1:33.27 | 2:06.04 | |||
3 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 29.94 | 1:02.56 | 1:35.59 | 2:07.77 | |||
4 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 31.98 | 1:07.38 | 1:42.89 | 2:16.07 | |||
5 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 29.74 | 1:04.04 | 1:40.79 | 2:16.80 | |||
6 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.57 | 1:04.52 | 1:41.52 | 2:17.68 | |||
7 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 31.18 | 1:06.55 | 1:43.23 | 2:18.95 | |||
8 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.48 | 1:06.39 | 1:42.75 | 2:19.15 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 32.69 | 1:09.57 | 1:49.42 | 2:28.08 | |||
2 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 41.07 | 1:28.94 | 2:19.46 | 3:05.08 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.29 | 1:24.44 | 2:10.46 | 2:54.60 | |||
2 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 41.43 | 1:26.90 | 2:12.49 | 2:55.96 | |||
3 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved IF | 43.32 | 1:32.90 | 2:23.83 | 3:10.64 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 37.40 | 1:21.25 | |||||
2 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 39.85 | 1:32.67 | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.86 | 1:20.14 | |||||
2 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 37.53 | 1:25.37 | |||||
3 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.53 | 1:43.24 | |||||
4 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 45.31 | 1:46.65 | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.55 | 1:45.40 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 31.10 | 1:08.37 | |||||
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 33.54 | 1:13.81 | |||||
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.50 | 1:06.54 | |||||
2 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.93 | 1:13.52 | |||||
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 32.21 | 1:10.97 | |||||
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.18 | 1:50.78 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 34, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilia Olsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 26.47 | ||||||
Løb 34, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 21.73 | ||||||
Løb 34, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 21.20 | ||||||
2 | Selma Birgisdottir | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.63 | ||||||
- | Alberte Sol Nielson | 2008 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 35, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 15.88 | ||||||
Løb 35, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 18.89 | ||||||
2 | Mikkel Munkholm | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 20.67 | ||||||
2 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 20.67 | ||||||
4 | Oliver Storm Andreasen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 32.43 | ||||||
- | Nicolai Raabymagle | 2006 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | SVØM Korsør | 27.73 | ||||||
2 | Benjamin Svenningsen | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2018 | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2018 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stv Mix 1 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 1:42.55 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 24.53 | 24.53 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 24.30 | 48.83 | |||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 26.64 | 1:15.47 | |||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 27.08 | 1:42.55 | |||||||
2 | Nif Mix 1 | 0 | Næstved IF | 1:49.20 | ||||||
Katrine Duus | 2003 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 25.56 | 54.30 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 29.46 | 1:23.76 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 25.44 | 1:49.20 | |||||||
3 | Dragsholm Mix 1 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 1:52.38 | ||||||
Camille Neess | 2003 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 26.22 | 56.98 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 30.56 | 1:27.54 | |||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 24.84 | 1:52.38 | |||||||
4 | Dragsholm Mix 2 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 1:56.17 | ||||||
Sille Bachmann | 2004 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Victor Holm Larsen | 2003 | 26.70 | 57.38 | |||||||
Frederikke Poulsen | 2006 | 32.50 | 1:29.88 | |||||||
Emil Osberg Poulsen | 2003 | 26.29 | 1:56.17 | |||||||
5 | Korsør Mix 1 | 0 | SVØM Korsør | 1:58.63 | ||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 31.59 | 59.84 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 30.63 | 1:30.47 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 28.16 | 1:58.63 | |||||||
6 | Nif Mix 2 | 0 | Næstved IF | 1:59.35 | ||||||
Hjalte Petersen | 2004 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 30.39 | 58.68 | |||||||
Malthe Foged | 2005 | 28.56 | 1:27.24 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 32.11 | 1:59.35 | |||||||
7 | Nif Mix 3 | 0 | Næstved IF | 2:03.49 | ||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 28.77 | 28.77 | |||||||
Liva Mayland | 2006 | 32.31 | 1:01.08 | |||||||
Sebastian N. Bentsen | 2004 | 29.78 | 1:30.86 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 32.63 | 2:03.49 | |||||||
8 | Kalundborg Mix 1 | 0 | Kalundborg SK | 2:04.16 | ||||||
Anna Marott Hansen | 2004 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Pauline Andersen | 2005 | 31.26 | 1:02.80 | |||||||
Patrick Skov Vinding | 2005 | 29.87 | 1:32.67 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 31.49 | 2:04.16 | |||||||
9 | Kalundborg Mix 2 | 0 | Kalundborg SK | 2:08.02 | ||||||
Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 30.66 | 30.66 | |||||||
Alba Seneca | 2005 | 31.82 | 1:02.48 | |||||||
Jonas Rask | 2006 | 32.73 | 1:35.21 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 32.81 | 2:08.02 | |||||||
10 | Korsør Mix 2 | 0 | SVØM Korsør | 2:10.05 | ||||||
Konrad Clausen | 2005 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 37.20 | 1:05.53 | |||||||
Caroline Søe Jepsen | 2007 | 35.70 | 1:41.23 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 28.82 | 2:10.05 | |||||||
11 | Korsør Mix 3 | 0 | SVØM Korsør | 2:10.11 | ||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Mathilde Knudsen | 2006 | 36.48 | 1:05.47 | |||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 28.74 | 1:34.21 | |||||||
Lydia Greisdal | 2007 | 35.90 | 2:10.11 | |||||||
12 | Stv Mix 4 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:13.00 | ||||||
Daniel Mir | 2003 | 28.00 | 28.00 | |||||||
Emma Jørgensen | 2005 | 40.04 | 1:08.04 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 27.77 | 1:35.81 | |||||||
Viktor Kristiansen | 2006 | 37.19 | 2:13.00 | |||||||
13 | Nif Mix 4 | 0 | Næstved IF | 2:13.84 | ||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 33.82 | 1:05.86 | |||||||
Leonora Franck | 2006 | 35.34 | 1:41.20 | |||||||
Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 32.64 | 2:13.84 | |||||||
14 | Stv Mix 2 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:14.29 | ||||||
Amalie Sams | 2007 | 41.91 | 41.91 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 27.97 | 1:09.88 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 26.94 | 1:36.82 | |||||||
Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 37.47 | 2:14.29 | |||||||
15 | Stv Mix 6 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:14.65 | ||||||
Emilia Pico | 2008 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Julius Vadmand | 2005 | 33.40 | 1:13.04 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 26.38 | 1:39.42 | |||||||
Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 35.23 | 2:14.65 | |||||||
16 | Stv Mix 5 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:20.25 | ||||||
Clara Bønnebæk | 2007 | 46.32 | 46.32 | |||||||
Joachim L Andersen | 2003 | 28.83 | 1:15.15 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 25.22 | 1:40.37 | |||||||
Alberte Rosenstand | 2007 | 39.88 | 2:20.25 | |||||||
17 | Stv Mix 3 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:21.97 | ||||||
Johannes Tobel Nielsen | 2004 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 27.48 | 1:00.18 | |||||||
Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 36.40 | 1:36.58 | |||||||
Laura Storm Frimann | 2009 | 45.39 | 2:21.97 | |||||||
18 | Kalundborg Mix 3 | 0 | Kalundborg SK | 2:34.65 | ||||||
Beatrice Buhr Müller | 2006 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Rebecca Skov Vinding | 2007 | 34.54 | 1:06.25 | |||||||
Thoke Thomsen | 2006 | 37.98 | 1:44.23 | |||||||
Sander Y Hansen | 2009 | 50.42 | 2:34.65 | |||||||
19 | Stv Mix 7 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:39.69 | ||||||
Jonas Bacher | 2008 | 45.15 | 45.15 | |||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 34.86 | 1:20.01 | |||||||
Marie Louise B Andersen | 2005 | 28.59 | 1:48.60 | |||||||
Andreas Tobel Nielsen | 2008 | 51.09 | 2:39.69 | |||||||
20 | Kalundborg Mix 4 | 0 | Kalundborg SK | 3:12.05 | ||||||
Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | 38.37 | 38.37 | |||||||
Thilde Thomsen | 2008 | 42.15 | 1:20.52 | |||||||
Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | 55.82 | 2:16.34 | |||||||
Áron Barnabás Jurák | 2008 | 55.71 | 3:12.05 | |||||||
- | Kalundborg Mix 5 | 0 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Shauli Mortensen | 2006 | |||||||||
Shaya Mortensen | 2008 | |||||||||
Marton Miklos Júrak | 2008 | |||||||||
Julius Jakobsen | 2009 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |