Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.74 | 1:18.90 | |||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.28 | 1:20.73 | |||||
3 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 37.55 | 1:21.81 | |||||
4 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.63 | 1:24.38 | |||||
5 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.86 | 1:24.49 | |||||
6 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 39.13 | 1:24.89 | |||||
7 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 1:25.26 | 1:25.26 | |||||
8 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.92 | 1:25.28 | |||||
9 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.39 | 1:26.19 | |||||
9 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 40.13 | 1:26.19 | |||||
11 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.64 | 1:26.54 | |||||
12 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.76 | 1:26.66 | |||||
13 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.21 | 1:27.91 | |||||
14 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.82 | 1:28.59 | |||||
15 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.14 | 1:28.69 | |||||
16 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.15 | 1:28.86 | |||||
17 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 41.69 | 1:29.31 | |||||
18 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 41.78 | 1:29.69 | |||||
19 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 40.59 | 1:30.20 | |||||
20 | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 42.27 | 1:30.79 | |||||
21 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.73 | 1:30.80 | |||||
22 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 43.97 | 1:31.38 | |||||
23 | Line L. Antvorskov | 2007 | Sigma Swim Allerød | 41.82 | 1:31.48 | |||||
24 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 41.67 | 1:31.73 | |||||
24 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 44.39 | 1:31.73 | |||||
26 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 42.48 | 1:31.80 | |||||
27 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 40.80 | 1:31.93 | |||||
28 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 44.64 | 1:33.52 | |||||
29 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 45.54 | 1:34.55 | |||||
30 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.25 | 1:35.90 | |||||
31 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 52.46 | 1:43.72 | |||||
- | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Caroline Terney | 2007 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | asynkron arme 60 m | |||||
- | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | esb 75 m | |||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.13 | 1:20.19 | |||||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.80 | 1:27.19 | |||||
3 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 40.68 | 1:28.10 | |||||
4 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 44.88 | 1:30.04 | |||||
5 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.44 | 1:31.01 | |||||
6 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 44.33 | 1:32.07 | |||||
7 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 41.72 | 1:32.37 | |||||
8 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 44.17 | 1:33.22 | |||||
9 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.27 | 1:34.12 | |||||
10 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.80 | 1:35.05 | |||||
11 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.38 | 1:36.96 | |||||
12 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.50 | 1:37.43 | |||||
13 | Alma Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 46.96 | 1:39.78 | |||||
14 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 45.55 | 1:40.74 | |||||
15 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 51.33 | 1:41.08 | |||||
16 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 47.76 | 1:41.73 | |||||
17 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 48.63 | 1:42.09 | |||||
18 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.54 | 1:42.62 | |||||
19 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.77 | 1:42.87 | |||||
20 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.43 | 1:43.15 | |||||
21 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.51 | 1:45.44 | |||||
22 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.52 | 1:45.52 | |||||
23 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 50.10 | 1:46.12 | |||||
24 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.33 | 1:46.18 | |||||
25 | Rosa Mantoni | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 49.53 | 1:46.23 | |||||
26 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.16 | 1:46.47 | |||||
27 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 52.04 | 1:46.89 | |||||
28 | Kornelia Eg | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 46.57 | 1:46.99 | |||||
29 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 48.86 | 1:47.20 | |||||
30 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.98 | 1:47.85 | |||||
31 | Pauline Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 51.42 | 1:48.02 | |||||
32 | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 51.82 | 1:48.40 | |||||
33 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.81 | 2:04.94 | |||||
- | Clara Nyrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | bryst ved 4 svømmart | |||||
- | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | afslut på mave 50 m | |||||
- | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:54 |