Results for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Regionalt Brnestvne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stvne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 27 oktober 2018 |
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svmmeklub | 33.80 | 1:09.97 | |||||
2 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svmmeklub | 33.89 | 1:10.75 | |||||
3 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svmmeklub | 34.08 | 1:11.33 | |||||
4 | Naya Hi Greve | 2007 | Slangerup Svmmeklub | 34.25 | 1:11.42 | |||||
5 | Rskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerd | 35.16 | 1:12.92 | |||||
6 | Molly Borchorst | 2007 | Sllerd Svmmeklub | 34.89 | 1:13.83 | |||||
7 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerd | 35.10 | 1:14.13 | |||||
8 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svmme Klub | 36.06 | 1:14.62 | |||||
9 | Astrid Nrgaard | 2007 | Frederiksvrk Svmmeklub | 35.67 | 1:15.12 | |||||
10 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svmning | 36.09 | 1:15.20 | |||||
11 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svmmeklub | 36.22 | 1:16.26 | |||||
12 | Kattja Daniella Aggersbl | 2007 | Slangerup Svmmeklub | 36.37 | 1:16.42 | |||||
13 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerd | 36.83 | 1:16.72 | |||||
14 | Ulrikke Skjth-Rasmussen | 2007 | Helsingr Svmmeklub | 36.89 | 1:16.85 | |||||
15 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svmning | 36.30 | 1:16.93 | |||||
16 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerd | 35.56 | 1:17.27 | |||||
17 | Juuliie Jrgensen | 2007 | Lyngby Svmmeklub | 37.52 | 1:17.29 | |||||
18 | Annabella Nathansen | 2007 | Sllerd Svmmeklub | 36.32 | 1:17.44 | |||||
19 | Mathilde Kristensen | 2007 | Sllerd Svmmeklub | 37.19 | 1:17.45 | |||||
20 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingr Svmmeklub | 35.07 | 1:17.55 | |||||
21 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svmning | 32.34 | 1:18.02 | |||||
22 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingr Svmmeklub | 37.16 | 1:18.19 | |||||
23 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svmme Klub | 37.72 | 1:18.61 | |||||
24 | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svmmeklub | 37.00 | 1:18.93 | |||||
25 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svmning | 38.06 | 1:19.06 | |||||
26 | Line L. Antvorskov | 2007 | Sigma Swim Allerd | 36.68 | 1:19.20 | |||||
27 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksvrk Svmmeklub | 37.12 | 1:19.28 | |||||
28 | Viktoria Larsen | 2007 | Slangerup Svmmeklub | 39.46 | 1:21.98 | |||||
29 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | JGI Svmning | 38.25 | 1:22.07 | |||||
30 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerd | 39.12 | 1:22.31 | |||||
31 | Silje Srensen | 2007 | Roskilde Svmning | 39.57 | 1:23.90 | |||||
32 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svmning | 42.63 | 1:28.70 | |||||
- | Anna Dicte Bgeskov | 2007 | Gladsaxe Svmmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerd | 34.04 | 1:10.82 | |||||
2 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svmmeklub | 34.55 | 1:11.31 | |||||
3 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerd | 35.72 | 1:12.68 | |||||
4 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerd | 38.08 | 1:17.94 | |||||
5 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svmmeklub | 37.10 | 1:18.09 | |||||
6 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svmmeklub | 39.92 | 1:20.59 | |||||
7 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svmmeklub | 39.44 | 1:21.30 | |||||
8 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerd | 39.76 | 1:22.48 | |||||
9 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingr Svmmeklub | 39.73 | 1:22.67 | |||||
10 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svmmeklub | 38.80 | 1:23.90 | |||||
11 | Alvilda Hjberg | 2008 | Lyngby Svmmeklub | 41.72 | 1:25.09 | |||||
12 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svmmeklub | 39.26 | 1:25.52 | |||||
13 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svmmeklub | 40.15 | 1:25.58 | |||||
14 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svmmeklub | 40.15 | 1:25.68 | |||||
15 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svmmeklub | 40.99 | 1:26.41 | |||||
16 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerd | 39.72 | 1:27.29 | |||||
17 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svmmeklub | 42.60 | 1:27.32 | |||||
18 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svmmeklub | 40.77 | 1:28.74 | |||||
19 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svmmeklub | 41.86 | 1:28.83 | |||||
20 | Helena Gagnr | 2008 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 43.60 | 1:30.36 | |||||
21 | Johanne Hjer | 2008 | JGI Svmning | 42.70 | 1:30.55 | |||||
22 | Alesha Azman | 2008 | Helsingr Svmmeklub | 44.24 | 1:30.60 | |||||
23 | Pauline Hansen | 2008 | Sllerd Svmmeklub | 42.34 | 1:31.22 | |||||
24 | Kamilla Figurski | 2008 | Hrsholm Svmmeforening | 43.47 | 1:31.63 | |||||
25 | Rosa Marie Sjberg | 2008 | Vrlse Svmmeklub | 41.57 | 1:32.29 | |||||
26 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svmmeklub | 43.39 | 1:33.43 | |||||
27 | Victoria Pedersen | 2008 | Hrsholm Svmmeforening | 43.60 | 1:34.02 | |||||
28 | Liv Rosenkrantz | 2008 | Sigma Swim Allerd | 44.94 | 1:35.93 | |||||
29 | Victoria Brammer Krgaard | 2008 | Gladsaxe Svmmeklub | 47.04 | 1:40.28 | |||||
30 | Ella Palmund | 2008 | Roskilde Svmning | 52.22 | 1:54.24 | |||||
- | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svmme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |