Results for Køge Open, Køge 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2018 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 99 år |
Køge Open rekord: Melanie Eggertsen (2002) 01:04.73 2017-11-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | 620 | 31.31 | 1:04.51 | 15-99 Aldersgruppe Rekord | ||||
Nakskov Svømme Klub | 1:04.55 | |||||||||
2 | Alma Heyn Stage | 2004 | 550 | 32.88 | 1:07.13 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.05 | |||||||||
3 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 534 | 32.50 | 1:07.80 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.71 | |||||||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 495 | 34.20 | 1:09.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.16 | |||||||||
5 | Pernille Pedersen | 2001 | 494 | 34.15 | 1:09.61 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.42 | |||||||||
6 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 486 | 34.47 | 1:09.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.55 | |||||||||
7 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 481 | 33.59 | 1:10.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.95 | |||||||||
8 | Karin Widerberg | 2003 | 478 | 34.27 | 1:10.35 | |||||
Simklubben Laxen | 1:13.67 | |||||||||
9 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 460 | 34.32 | 1:11.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.05 | |||||||||
10 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 455 | 34.68 | 1:11.53 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:11.08 | |||||||||
11 | Rebekka Giessing | 2003 | 446 | 34.97 | 1:11.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.95 | |||||||||
12 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 439 | 34.95 | 1:12.36 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.15 | |||||||||
13 | Isabella Rosenberg | 2003 | 434 | 35.58 | 1:12.64 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.02 | |||||||||
13 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 434 | 35.30 | 1:12.64 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
15 | Thippe de Neergaard | 2003 | 432 | 35.10 | 1:12.74 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.93 | |||||||||
16 | Freja Petersen | 2000 | 426 | 34.79 | 1:13.08 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:12.85 | |||||||||
17 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 424 | 35.20 | 1:13.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
18 | Josefine Krumbak | 2004 | 412 | 35.83 | 1:13.91 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.90 | |||||||||
19 | Maya Nykjær | 2001 | 406 | 35.64 | 1:14.31 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:13.24 | |||||||||
20 | Bjørg Ólavsdóttir | 2004 | 405 | 35.81 | 1:14.32 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:13.01 | |||||||||
21 | Sofia Levisen | 2002 | 405 | 35.73 | 1:14.33 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
22 | Ida Kjølby | 2003 | 397 | 36.33 | 1:14.87 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:16.10 | |||||||||
23 | Emilia Karlberg | 2002 | 391 | 36.03 | 1:15.22 | |||||
Simklubben Laxen | 1:14.29 | |||||||||
24 | Liva Søby | 2004 | 389 | 36.53 | 1:15.38 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.37 | |||||||||
25 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 380 | 37.00 | 1:15.93 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
26 | Mirja Sólstein | 2003 | 374 | 36.79 | 1:16.34 | |||||
Ægir Klaksvik | 1:18.07 | |||||||||
27 | Maria S. Poulsen | 2004 | 374 | 36.63 | 1:16.37 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:20.04 | |||||||||
28 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 373 | 37.07 | 1:16.42 | |||||
Albertslund IF | 1:18.57 | |||||||||
29 | Sophia Christensen | 2003 | 360 | 37.68 | 1:17.35 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.56 | |||||||||
30 | Nora Kejser | 2004 | 356 | 38.01 | 1:17.61 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.00 | |||||||||
31 | Clara Schmedes | 2004 | 355 | 37.73 | 1:17.65 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.33 | |||||||||
32 | Miriam Mortensen | 2004 | 354 | 38.06 | 1:17.79 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:19.65 | |||||||||
33 | Madeleine Thornsen | 2001 | 324 | 38.59 | 1:20.04 | |||||
SVØM Korsør | 1:16.32 | |||||||||
34 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 308 | 38.55 | 1:21.41 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:17.82 | |||||||||
35 | Signe Bagge Møller | 2004 | 306 | 39.22 | 1:21.59 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:21.83 | |||||||||
36 | Signa Vár Dávadóttir | 1998 | 304 | 40.64 | 1:21.79 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:25.20 | |||||||||
37 | Laura Kristensen | 2004 | 287 | 40.49 | 1:23.39 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.82 | |||||||||
38 | Maya Baltser | 2004 | 276 | 41.14 | 1:24.47 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:24.55 | |||||||||
39 | Line Høj | 2004 | 276 | 40.82 | 1:24.50 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:25.69 | |||||||||
40 | Tilda Westergren | 2004 | 268 | 41.01 | 1:25.26 | |||||
Simklubben Laxen | 1:24.34 | |||||||||
41 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 264 | 41.43 | 1:25.73 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:26.59 | |||||||||
42 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 222 | 43.30 | 1:30.75 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:36.28 | |||||||||
43 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | 219 | 43.73 | 1:31.21 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:32.06 | |||||||||
- | Elsebeth Katrina Jógvansd | 2002 | DNS | |||||||
Ægir Klaksvik | ||||||||||
- | Cazzandra Lindblad | 2003 | DSQ | SW 6.4 EFB 75 M | ||||||
Simklubben Laxen | 1:20.50 | |||||||||
- | Mille Jylov | 2004 | DSQ | SV 6.2 Sv. mave 50 m | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 2:00.00 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Køge Open rekord: Melanie Eggertsen (2002) 01:04.73 2017-11-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristina Í Skála | 2005 | 544 | 33.04 | 1:07.40 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:08.34 | |||||||||
2 | Elisabeth Erlendsdóttir | 2005 | 485 | 34.21 | 1:10.04 | |||||
Havnar Svimjifelag | 1:13.72 | |||||||||
3 | Annika Britt Larsen | 2005 | 477 | 34.05 | 1:10.39 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.77 | |||||||||
4 | Jonna Joensen | 2005 | 464 | 34.17 | 1:11.08 | |||||
Ægir Klaksvik | 1:13.85 | |||||||||
5 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 460 | 34.63 | 1:11.26 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
6 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 443 | 36.08 | 1:12.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.03 | |||||||||
7 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 438 | 34.87 | 1:12.43 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.12 | |||||||||
8 | Liva Lund Hansen | 2005 | 424 | 35.52 | 1:13.22 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.93 | |||||||||
9 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 416 | 34.97 | 1:13.68 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.28 | |||||||||
10 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 412 | 35.99 | 1:13.90 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:13.95 | |||||||||
11 | Silje Mathiasen | 2006 | 402 | 36.27 | 1:14.53 | |||||
SVØM Korsør | 1:15.16 | |||||||||
12 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 395 | 36.37 | 1:14.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:14.96 | |||||||||
13 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 388 | 36.05 | 1:15.44 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:17.65 | |||||||||
14 | Ella Gohr Metz | 2005 | 386 | 36.92 | 1:15.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.17 | |||||||||
15 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 379 | 37.29 | 1:16.01 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:17.71 | |||||||||
16 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 376 | 37.19 | 1:16.21 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.05 | |||||||||
17 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 362 | 37.59 | 1:17.16 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:17.33 | |||||||||
18 | Julie Segato | 2005 | 358 | 38.03 | 1:17.47 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:17.47 | |||||||||
19 | Elida Thornsen | 2005 | 353 | 37.85 | 1:17.81 | |||||
SVØM Korsør | 1:17.46 | |||||||||
20 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 349 | 37.67 | 1:18.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
21 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 342 | 39.93 | 1:18.67 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:31.38 | |||||||||
22 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 341 | 38.82 | 1:18.75 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.18 | |||||||||
23 | Annika Køhn | 2005 | 339 | 39.39 | 1:18.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.95 | |||||||||
24 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 338 | 38.80 | 1:18.99 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.80 | |||||||||
25 | Cille Kirketerp | 2005 | 337 | 38.52 | 1:19.05 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.98 | |||||||||
26 | Maica Jensen | 2006 | 336 | 38.98 | 1:19.08 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:20.57 | |||||||||
27 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 332 | 39.04 | 1:19.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.06 | |||||||||
28 | Maja Zastrojevic | 2006 | 331 | 38.61 | 1:19.50 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.93 | |||||||||
29 | Filippa Eiler | 2005 | 319 | 38.74 | 1:20.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.31 | |||||||||
30 | Rikke Therp | 2006 | 319 | 39.58 | 1:20.52 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.62 | |||||||||
31 | Leonora M Postgaard | 2006 | 316 | 39.41 | 1:20.78 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.44 | |||||||||
32 | Alma Møller-Ern | 2006 | 313 | 39.50 | 1:21.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.54 | |||||||||
33 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 313 | 39.22 | 1:21.03 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:51.45 | |||||||||
34 | Sofía Toftegaard | 2006 | 306 | 39.67 | 1:21.59 | |||||
Ægir Klaksvik | 1:23.28 | |||||||||
35 | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | 302 | 40.21 | 1:21.98 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.04 | |||||||||
36 | Annette Toft | 2006 | 296 | 41.16 | 1:22.56 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.76 | |||||||||
37 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 277 | 40.78 | 1:24.32 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:28.33 | |||||||||
38 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 277 | 41.01 | 1:24.35 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.95 | |||||||||
39 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 269 | 42.59 | 1:25.15 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:33.57 | |||||||||
40 | Maja Ljungdahl | 2006 | 265 | 41.37 | 1:25.67 | |||||
Simklubben Laxen | 1:26.36 | |||||||||
41 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 258 | 41.94 | 1:26.43 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:24.95 | |||||||||
42 | Emmalina Ottosson | 2005 | 253 | 41.96 | 1:26.94 | |||||
Simklubben Laxen | 1:28.40 | |||||||||
43 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 241 | 43.50 | 1:28.32 | |||||
Vest-Brøndby | 1:40.05 | |||||||||
44 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | 236 | 43.56 | 1:28.94 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:30.47 | |||||||||
45 | Luna Hein | 2005 | 230 | 44.73 | 1:29.79 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:35.03 | |||||||||
46 | Aya Malling | 2006 | 219 | 44.28 | 1:31.29 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.96 | |||||||||
47 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 210 | 1:32.55 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:35.45 | |||||||||
48 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 200 | 45.47 | 1:34.04 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:39.45 | |||||||||
49 | Signe Gyldenkærne | 2006 | 197 | 46.19 | 1:34.55 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:32.58 | |||||||||
50 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 187 | 46.03 | 1:36.13 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:34.48 | |||||||||
51 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | 181 | 1:37.18 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:40.50 | |||||||||
52 | Tine Lose | 2005 | 163 | 48.13 | 1:40.71 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:43.50 | |||||||||
53 | Regina Sander-Bjerge | 2006 | 147 | 49.97 | 1:44.20 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:44.39 | |||||||||
- | Amalie Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:21.86 | |||||||||
- | Ida Lauritzen | 2006 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:41.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:27 |