Resultat för Regionsmesterskab Nordsjælland
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 37.34 | 1:16.77 | |||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.40 | 1:17.06 | |||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 37.48 | 1:17.28 | |||||
4 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 37.65 | 1:18.20 | |||||
5 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 37.94 | 1:19.03 | |||||
6 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.67 | 1:19.32 | |||||
7 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 38.00 | 1:19.95 | |||||
8 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.16 | 1:20.36 | |||||
9 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.38 | 1:20.64 | |||||
10 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 38.82 | 1:21.50 | |||||
11 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.08 | 1:21.66 | |||||
12 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.58 | 1:21.87 | |||||
13 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.68 | 1:22.42 | |||||
14 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.44 | 1:23.85 | |||||
15 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.73 | 1:24.10 | |||||
16 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 40.99 | 1:25.01 | |||||
17 | Frederikke Larsen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 41.36 | 1:26.42 | |||||
18 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.36 | 1:26.85 | |||||
19 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.47 | 1:27.93 | |||||
20 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.13 | 1:27.95 | |||||
21 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 41.86 | 1:28.07 | |||||
22 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 42.41 | 1:28.19 | |||||
23 | Julie Merl Larsen | 2005 | JGI Svømning | 42.10 | 1:28.25 | |||||
24 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 41.77 | 1:28.49 | |||||
25 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.72 | 1:28.63 | |||||
26 | Patricia Petersen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 42.46 | 1:29.07 | |||||
27 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 42.03 | 1:29.50 | |||||
28 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 43.56 | 1:29.58 | |||||
29 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 42.48 | 1:29.76 | |||||
30 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 43.03 | 1:31.32 | |||||
31 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 43.45 | 1:32.06 | |||||
32 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 44.09 | 1:33.54 | |||||
33 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 46.31 | 1:37.46 | |||||
- | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | akut syg | ||||||
- | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | 1 hånd ved 25 sw7.6 | |||||
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 36.53 | 1:17.24 | |||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.00 | 1:17.28 | |||||
3 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 36.84 | 1:17.93 | |||||
4 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 37.52 | 1:19.92 | |||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 38.63 | 1:20.55 | |||||
6 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.91 | 1:22.98 | |||||
7 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.23 | 1:25.66 | |||||
8 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.18 | 1:25.73 | |||||
9 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 41.01 | 1:25.74 | |||||
10 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.76 | 1:26.17 | |||||
11 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.43 | 1:26.60 | |||||
12 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.69 | 1:27.56 | |||||
13 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 41.74 | 1:27.87 | |||||
14 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.73 | 1:28.29 | |||||
15 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.79 | 1:29.05 | |||||
16 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 42.75 | 1:29.22 | |||||
17 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.76 | 1:29.40 | |||||
18 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.77 | 1:29.93 | |||||
19 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.70 | 1:30.17 | |||||
20 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.53 | 1:30.27 | |||||
21 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.54 | 1:30.58 | |||||
22 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.46 | 1:30.94 | |||||
23 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 42.83 | 1:31.10 | |||||
24 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.45 | 1:31.54 | |||||
25 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 43.41 | 1:31.81 | |||||
26 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 44.07 | 1:32.38 | |||||
27 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.84 | 1:32.46 | |||||
28 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.68 | 1:33.94 | |||||
29 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 44.52 | 1:34.88 | |||||
30 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 45.58 | 1:34.96 | |||||
31 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 45.14 | 1:35.22 | |||||
32 | Merle Asmussen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 45.46 | 1:35.29 | |||||
33 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 45.84 | 1:35.92 | |||||
34 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 46.45 | 1:36.39 | |||||
35 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 46.24 | 1:37.28 | |||||
36 | Fiona Emilie West | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 44.70 | 1:37.34 | |||||
37 | Dina Shapley | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 47.00 | 1:39.86 | |||||
38 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 47.48 | 1:40.37 | |||||
39 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.92 | 1:40.80 | |||||
40 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 48.19 | 1:43.59 | |||||
- | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ej sam ber 75 sw7.6 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederiksværk Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |