Resultater for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag årgang kl. 12.30
Resultat Løb 117 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Farum Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 maj 2019 |
Løb 117, 100m Frisvømning Piger, Finaler |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 31.29 | 1:03.51 | |||||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.33 | 1:03.65 | |||||
3 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 31.24 | 1:04.46 | |||||
4 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.04 | 1:05.04 | |||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.77 | 1:05.30 | |||||
6 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømmeklub | 30.64 | 1:05.47 | |||||
7 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.18 | 1:05.70 | |||||
8 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 31.63 | 1:05.80 | |||||
9 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 31.57 | 1:06.45 | |||||
10 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.72 | 1:07.25 | |||||
11 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.48 | 1:07.49 | |||||
12 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.58 | 1:07.71 | |||||
13 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.19 | 1:07.91 | |||||
14 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 32.71 | 1:07.93 | |||||
15 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.06 | 1:08.40 | |||||
16 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.82 | 1:08.77 | |||||
17 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømmeklub | 32.81 | 1:08.94 | |||||
18 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 32.27 | 1:08.98 | |||||
19 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 33.69 | 1:09.02 | |||||
20 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 32.88 | 1:09.12 | |||||
21 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 33.35 | 1:09.14 | |||||
22 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.58 | 1:09.34 | |||||
23 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.96 | 1:10.54 | |||||
24 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 34.08 | 1:10.88 | |||||
25 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | Hvidovre Svømmeklub | 32.60 | 1:10.90 | |||||
26 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.16 | 1:10.99 | |||||
27 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.56 | 1:11.45 | |||||
28 | Amalie Henriksen | 2005 | Hvidovre Svømmeklub | 34.05 | 1:11.94 | |||||
29 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.50 | 1:12.35 | |||||
30 | Emma Ingner | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.86 | 1:12.64 | |||||
31 | Yasmin Thomsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 35.08 | 1:13.81 | |||||
32 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 36.22 | 1:14.14 | |||||
33 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.82 | 1:14.61 | |||||
34 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.85 | 1:14.76 | |||||
35 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 35.68 | 1:14.81 | |||||
36 | Vigga Jørgensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.85 | 1:14.87 | |||||
37 | Asta Hänel Christensen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 36.39 | 1:15.45 | |||||
38 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.32 | 1:15.47 | |||||
39 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 34.96 | 1:15.48 | |||||
40 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 36.70 | 1:15.59 | |||||
41 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.75 | 1:16.55 | |||||
42 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømmeklub | 36.49 | 1:17.01 | |||||
43 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømmeklub | 35.59 | 1:17.22 | |||||
44 | Emily Amalie Jensen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 37.45 | 1:17.43 | |||||
45 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | 38.18 | 1:21.17 | |||||
46 | Thilde Gammelvind | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.08 | 1:27.69 | |||||
47 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 41.30 | 1:28.74 | |||||
48 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | 1:33.81 | ||||||
49 | Melani Jesse | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 44.71 | 1:37.04 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |