Tulokset Farum Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag årgang kl. 12.30
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
13:17 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:17.72 2018-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
|
544 |
35.92 |
1:14.08 |
1:52.71 |
|
2:31.93 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
|
491 |
|
1:17.68 |
1:57.67 |
|
2:37.25 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
|
485 |
36.28 |
1:15.27 |
1:56.88 |
|
2:37.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Catrine Porsdal |
2005 |
|
483 |
36.24 |
1:15.37 |
1:57.05 |
|
2:38.05 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emily Reuter |
2006 |
|
477 |
38.11 |
1:17.75 |
1:59.08 |
|
2:38.77 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
|
454 |
39.15 |
1:21.49 |
2:01.95 |
|
2:41.32 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
|
442 |
38.77 |
1:19.29 |
2:01.46 |
|
2:42.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Severs |
2006 |
|
442 |
37.56 |
1:18.52 |
2:00.82 |
|
2:42.81 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
|
432 |
39.92 |
1:21.56 |
2:03.65 |
|
2:43.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
|
426 |
38.81 |
1:20.79 |
2:03.22 |
|
2:44.78 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alma Lind Babin |
2006 |
|
418 |
39.74 |
1:21.90 |
2:04.36 |
|
2:45.86 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maica Jensen |
2006 |
|
410 |
39.47 |
1:22.28 |
2:06.08 |
|
2:46.96 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Natacha Munch |
2005 |
|
397 |
40.20 |
1:22.56 |
2:05.88 |
|
2:48.73 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
|
376 |
40.71 |
1:24.53 |
2:09.12 |
|
2:51.80 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
|
345 |
42.08 |
1:27.16 |
2:12.09 |
|
2:56.74 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marie Elster |
2006 |
|
338 |
42.91 |
1:28.65 |
2:13.44 |
|
2:58.02 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Camilla Porsdal |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathilde Rømer |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 Tyvstart |
|
Farum Svømmeklub |
2:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:17.72 2018-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Pedersen |
2007 |
|
393 |
39.52 |
1:23.54 |
2:08.10 |
|
2:49.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Angela Bang Svendsen |
2008 |
|
391 |
41.10 |
1:24.24 |
2:08.70 |
|
2:49.61 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nina Griffin |
2007 |
|
337 |
40.03 |
1:26.34 |
|
|
2:58.17 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ingrid Due Nygaard |
2007 |
|
327 |
42.30 |
1:28.34 |
2:14.50 |
|
3:00.04 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
|
310 |
40.85 |
1:27.55 |
2:14.57 |
|
3:03.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Philip |
2007 |
|
289 |
43.86 |
1:31.70 |
2:19.88 |
|
3:07.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
|
288 |
43.12 |
1:30.87 |
2:19.12 |
|
3:07.70 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
|
277 |
43.96 |
1:32.04 |
2:22.54 |
|
3:10.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Clara Vestergaard |
2008 |
|
175 |
51.59 |
1:47.58 |
2:45.42 |
|
3:41.63 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:17 |
|