Results for Farum Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag årgang kl. 12.30
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 maj 2019 |
Løb 113, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 485 | 31.09 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.21 | |||||||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | 480 | 31.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 30.62 | |||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 466 | 31.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.92 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 439 | 32.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
5 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 427 | 32.44 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.39 | |||||||||
6 | Alma Olivarius | 2005 | 416 | 32.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.27 | |||||||||
7 | Asta Højberg | 2005 | 404 | 33.02 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.61 | |||||||||
8 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 397 | 33.23 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 35.53 | |||||||||
9 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 391 | 33.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.45 | |||||||||
10 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 390 | 33.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
11 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 379 | 33.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.26 | |||||||||
12 | Marie Elster | 2006 | 378 | 33.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
13 | Beatrice Ask | 2005 | 374 | 33.90 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 36.98 | |||||||||
14 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 369 | 34.06 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 41.04 | |||||||||
15 | Anna E.e. Balle | 2006 | 366 | 34.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.51 | |||||||||
16 | Rikke Parkhøi | 2006 | 365 | 34.18 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
17 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 350 | 34.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.31 | |||||||||
18 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 332 | 35.25 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
19 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 323 | 35.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.63 | |||||||||
20 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 319 | 35.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.82 | |||||||||
21 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 292 | 36.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.20 | |||||||||
22 | Emma Ingner | 2005 | 277 | 37.44 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 39.53 | |||||||||
23 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 261 | 38.21 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.78 | |||||||||
24 | Alma Lind Babin | 2006 | 249 | 38.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.73 | |||||||||
- | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 39.25 | |||||||||
- | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 36.87 | |||||||||
Løb 113, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Gram Peters | 2007 | 388 | 33.48 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 35.07 | |||||||||
2 | Rebecca Bell | 2007 | 322 | 35.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
3 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 313 | 35.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.00 | |||||||||
4 | Ella Stensgaard | 2008 | 309 | 36.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
5 | Natasja Boesgaard | 2007 | 250 | 38.75 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 39.05 | |||||||||
6 | Maja Vejborg | 2007 | 244 | 39.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.30 | |||||||||
7 | Nikoline E. Larsen | 2007 | 240 | 39.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.79 | |||||||||
8 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | 227 | 39.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.12 | |||||||||
9 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 223 | 40.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.63 | |||||||||
10 | Liya Arnholtz | 2007 | 207 | 41.25 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 45.28 | |||||||||
11 | Anna Sofie Skov | 2008 | 203 | 41.52 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 40.90 | |||||||||
12 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 171 | 43.94 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 42.34 | |||||||||
13 | Clara Vestergaard | 2008 | 130 | 48.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.39 | |||||||||
14 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 104 | 51.82 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 58.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |