Resultat för Brøndby Swim Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 19 januar 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2019 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscaar Opperfeldt | 2008 | 118 | 53.74 | 1:53.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:51.22 | |||||||||
2 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 103 | 56.89 | 1:58.33 | |||||
Herlev Svømning | 2:21.30 | |||||||||
3 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | 101 | 56.46 | 1:59.07 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:59.11 | |||||||||
4 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 100 | 57.73 | 1:59.51 | |||||
Herlev Svømning | 2:07.33 | |||||||||
5 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 62 | 1:06.53 | 2:19.92 | |||||
Herlev Svømning | 2:25.28 | |||||||||
6 | Zakarias Zobel | 2009 | 49 | 1:12.83 | 2:31.01 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Mehmet Fener | 2009 | 39 | 1:17.69 | 2:43.51 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Mathias Eie | 2009 | DSQ | asynkrone ben | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Taul | 2006 | 261 | 41.71 | 1:26.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.21 | |||||||||
2 | Maximillian Udar | 2006 | 257 | 41.25 | 1:27.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.47 | |||||||||
3 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 234 | 42.74 | 1:30.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.10 | |||||||||
4 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 232 | 42.76 | 1:30.46 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:32.64 | |||||||||
5 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 221 | 43.53 | 1:31.89 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.05 | |||||||||
6 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 207 | 44.09 | 1:33.92 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.81 | |||||||||
7 | Oswald Lindquist | 2006 | 200 | 45.29 | 1:35.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.53 | |||||||||
8 | Jonathan van der Rijt | 2007 | 181 | 46.66 | 1:38.23 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:37.64 | |||||||||
9 | Storm Bargmann | 2007 | 175 | 47.47 | 1:39.27 | |||||
Herlev Svømning | 1:38.66 | |||||||||
10 | Josef Shukri | 2006 | 161 | 46.65 | 1:42.06 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.44 | |||||||||
11 | Peter Damsø | 2007 | 132 | 52.35 | 1:49.04 | |||||
Vest-Brøndby | 2:11.02 | |||||||||
12 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 128 | 52.17 | 1:50.34 | |||||
Vest-Brøndby | 2:03.89 | |||||||||
13 | Frederik Find | 2007 | 120 | 52.85 | 1:52.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.83 | |||||||||
14 | August Bülow Sandersen | 2007 | 105 | 56.68 | 1:57.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:10.01 | |||||||||
15 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 99 | 56.38 | 2:00.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:55.00 | |||||||||
16 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 96 | 56.50 | 2:01.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:00.42 | |||||||||
17 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 94 | 56.99 | 2:01.89 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:17.10 | |||||||||
18 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 94 | 1:00.68 | 2:02.16 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:11.88 | |||||||||
19 | Aksel Kirkelund | 2007 | 63 | 1:07.76 | 2:19.73 | |||||
Herlev Svømning | 2:32.26 | |||||||||
- | August Due | 2007 | DSQ | ej samt. berør/75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:46.17 | |||||||||
- | Elias Elmedyb | 2006 | DSQ | 2 flyben /25m | ||||||
Herlev Svømning | 1:24.51 | |||||||||
- | Nicolaj Cortsen | 2007 | DSQ | fl. flyben eft.start | ||||||
Herlev Svømning | 2:11.85 | |||||||||
- | Xander Ravn Grønholt | 2006 | DSQ | ej samt. berør/75m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 498 | 33.36 | 1:10.15 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.80 | |||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 375 | 36.24 | 1:17.08 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.36 | |||||||||
3 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 356 | 36.63 | 1:18.45 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.38 | |||||||||
4 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 354 | 37.32 | 1:18.57 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.34 | |||||||||
5 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 330 | 37.06 | 1:20.45 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.74 | |||||||||
6 | Bertram Olesen | 2005 | 326 | 37.97 | 1:20.74 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:22.04 | |||||||||
7 | Victor Dyrhauge | 2004 | 314 | 38.40 | 1:21.75 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:20.95 | |||||||||
8 | Pelle Colmorten | 2004 | 305 | 37.57 | 1:22.61 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.91 | |||||||||
9 | Mauritz Otzen | 2005 | 259 | 41.54 | 1:27.17 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.83 | |||||||||
10 | Lauritz Johansen | 2004 | 256 | 39.83 | 1:27.52 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.27 | |||||||||
11 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 254 | 40.39 | 1:27.72 | |||||
Roskilde Svømning | 1:25.72 | |||||||||
12 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | 236 | 42.57 | 1:29.98 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:27.97 | |||||||||
13 | Anders Thøgersen | 2005 | 222 | 43.07 | 1:31.78 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.48 | |||||||||
14 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 218 | 44.01 | 1:32.30 | |||||
Herlev Svømning | 1:35.54 | |||||||||
15 | Philip Rindum | 2005 | 204 | 44.15 | 1:34.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 552 | 32.18 | 1:07.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.67 | |||||||||
2 | Asger Johansen | 2003 | 469 | 33.74 | 1:11.55 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 450 | 34.48 | 1:12.56 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.87 | |||||||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | 426 | 34.74 | 1:13.88 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.41 | |||||||||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 411 | 34.98 | 1:14.75 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.21 | |||||||||
6 | Oskar Skov Grell | 2002 | 382 | 35.95 | 1:16.60 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:22 |