Tulokset Vikingadoppet 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simklubben Sydsim | 0 | Simklubben Sydsim | 2:39.68 | ||||||
Clara Hilfing | 2005 | 37.76 | 37.76 | |||||||
Lova Flemming | 2004 | 44.04 | 1:21.80 | |||||||
Viktor Lövberg | 2007 | 42.47 | 2:04.27 | |||||||
Jonathan Olofsson | 2006 | 35.41 | 2:39.68 | |||||||
2 | Vnsk | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:45.78 | ||||||
Annika Sjögren | 2004 | 43.25 | 43.25 | |||||||
Julia Lennartsson | 2005 | 50.91 | 1:34.16 | |||||||
Theodor Fought | 2005 | 42.51 | 2:16.67 | |||||||
Bruno Lindqvist | 2004 | 29.11 | 2:45.78 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 28.05 | ||||||
2 | Clara Hilfing | 2005 | Simklubben Sydsim | 33.98 | ||||||
3 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.01 | ||||||
4 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 34.16 | ||||||
5 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 36.11 | ||||||
6 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 36.38 | ||||||
7 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.47 | ||||||
8 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.28 | ||||||
9 | Azra Yumer | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.05 | ||||||
10 | Hanna Olsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.16 | ||||||
11 | Julia Lennartsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 25.06 | ||||||
2 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.51 | ||||||
3 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 27.75 | ||||||
4 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 28.78 | ||||||
5 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 28.90 | ||||||
6 | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.89 | ||||||
7 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.79 | ||||||
8 | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 32.04 | ||||||
9 | Elias Egeskov Madsen | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.64 | ||||||
10 | Morgan Engberg | 2005 | Simklubben Spiggarna | 33.10 | ||||||
11 | Philip Li Shi Wei | 2005 | Simklubben Ran | 33.51 | ||||||
12 | Adam Lindsjö | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.76 | ||||||
13 | Sam Johansson | 2005 | Simklubben Spiggarna | 35.65 | ||||||
14 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 36.69 | ||||||
15 | Ludwig Jongen | 2005 | Simsällskapet Iden | 37.21 | ||||||
16 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 38.85 | ||||||
17 | Theodor Fought | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 39.50 | 1:29.11 | |||||
2 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 41.16 | 1:30.90 | |||||
3 | Annika Sjögren | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.86 | 1:43.91 | |||||
4 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 46.71 | 1:45.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.59 | 1:01.24 | |||||
2 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.00 | 1:01.53 | |||||
3 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 35.40 | 1:21.87 | |||||
4 | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.30 | 1:25.46 | |||||
5 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 40.45 | 1:29.83 | |||||
6 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 41.14 | 1:32.75 | |||||
7 | Theodor Fought | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.88 | 1:46.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 36.10 | ||||||
2 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 39.80 | ||||||
3 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 44.23 | ||||||
4 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.55 | ||||||
5 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 44.69 | ||||||
6 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.57 | ||||||
7 | Hanna Olsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 46.64 | ||||||
8 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 47.31 | ||||||
9 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 48.53 | ||||||
10 | Julia Lennartsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.41 | ||||||
2 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 33.26 | ||||||
3 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 34.69 | ||||||
4 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.86 | ||||||
5 | Philip Li Shi Wei | 2005 | Simklubben Ran | 42.06 | ||||||
6 | Elias Egeskov Madsen | 2004 | Simklubben Sydsim | 44.32 | ||||||
7 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 45.05 | ||||||
8 | Adam Lindsjö | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.75 | ||||||
9 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 57.58 | ||||||
- | Ludwig Jongen | 2005 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Morgan Engberg | 2005 | Simklubben Spiggarna | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Hilfing | 2005 | Simklubben Sydsim | 38.53 | 1:20.77 | |||||
2 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 40.61 | 1:24.29 | |||||
3 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 44.53 | 1:29.23 | |||||
4 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 43.55 | 1:29.87 | |||||
5 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 1:35.54 | 1:35.54 | |||||
6 | Selma Isaksson | 2007 | Simklubben Sydsim | 50.02 | 1:44.27 | |||||
7 | Annie Persson | 2007 | Simklubben Sydsim | 53.73 | 1:52.63 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.72 | 1:02.95 | |||||
2 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 42.76 | 1:27.33 | |||||
3 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Sydsim | 44.12 | 1:31.25 | |||||
4 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.03 | 1:32.09 | |||||
5 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 46.12 | 1:34.44 | |||||
- | Alp Naoumov | 2008 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 38.31 | 1:22.85 | |||||
2 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 39.07 | 1:28.97 | |||||
3 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 44.04 | 1:30.93 | |||||
4 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 42.69 | 1:31.07 | |||||
5 | Hanna Olsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 44.41 | 1:32.58 | |||||
6 | Elinor Fröjd | 2007 | Simklubben Sydsim | 44.85 | 1:35.09 | |||||
7 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 48.06 | 1:36.52 | |||||
8 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | Ystads Simsällskap | 49.09 | 1:37.85 | |||||
9 | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | 47.47 | 1:41.31 | |||||
10 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 47.67 | 1:41.40 | |||||
11 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 45.35 | 1:41.87 | |||||
12 | Annika Sjögren | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.62 | 1:43.32 | |||||
13 | Azra Yumer | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.67 | 1:45.19 | |||||
14 | Julia Lennartsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.74 | 1:46.23 | |||||
- | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Selma Isaksson | 2007 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 11, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.86 | 1:03.09 | |||||
2 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 31.11 | 1:08.47 | |||||
3 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 34.51 | 1:16.11 | |||||
4 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 36.07 | 1:18.69 | |||||
5 | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.81 | 1:19.45 | |||||
6 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 40.01 | 1:24.49 | |||||
7 | Philip Li Shi Wei | 2005 | Simklubben Ran | 41.53 | 1:26.19 | |||||
8 | Theo Muscalu | 2007 | Simsällskapet Iden | 41.36 | 1:28.67 | |||||
9 | Morgan Engberg | 2005 | Simklubben Spiggarna | 41.91 | 1:30.43 | |||||
10 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Sydsim | 42.36 | 1:33.28 | |||||
11 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 47.90 | 1:44.08 | |||||
12 | Theodor Fought | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.48 | 1:45.73 | |||||
- | Adam Lindsjö | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elias Egeskov Madsen | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 34.84 | ||||||
2 | Clara Hilfing | 2005 | Simklubben Sydsim | 37.12 | ||||||
3 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 37.79 | ||||||
4 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 48.44 | ||||||
5 | Julia Lennartsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.64 | ||||||
2 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.69 | ||||||
3 | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 38.21 | ||||||
4 | Elias Egeskov Madsen | 2004 | Simklubben Sydsim | 42.50 | ||||||
5 | Philip Li Shi Wei | 2005 | Simklubben Ran | 42.86 | ||||||
6 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 45.61 | ||||||
7 | Theodor Fought | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.90 | ||||||
8 | Ludwig Jongen | 2005 | Simsällskapet Iden | 46.24 | ||||||
9 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 47.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 41.62 | 1:29.01 | |||||
2 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 44.18 | 1:35.30 | |||||
3 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.87 | 1:36.62 | |||||
4 | Hanna Olsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 47.85 | 1:41.91 | |||||
5 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 48.63 | 1:42.03 | |||||
6 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 49.50 | 1:43.72 | |||||
7 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 51.33 | 1:47.36 | |||||
8 | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | 53.40 | 1:53.32 | |||||
9 | Julia Lennartsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.65 | 1:56.07 | |||||
10 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 54.11 | 1:56.38 | |||||
- | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.40 | 1:09.16 | |||||
2 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.77 | 1:09.55 | |||||
3 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.45 | 1:12.77 | |||||
4 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 41.70 | 1:30.38 | |||||
5 | Theo Muscalu | 2007 | Simsällskapet Iden | 46.60 | 1:38.09 | |||||
6 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 1:03.16 | 2:11.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 16, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 33.04 | ||||||
2 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.51 | ||||||
3 | Annika Sjögren | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.95 | ||||||
4 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 48.42 | ||||||
5 | Julia Lennartsson | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.46 | ||||||
- | Azra Yumer | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 27.79 | ||||||
2 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.90 | ||||||
3 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 31.80 | ||||||
4 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 32.40 | ||||||
5 | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.86 | ||||||
6 | Tim Larsson | 2003 | Simklubben Spiggarna | 37.51 | ||||||
7 | Philip Li Shi Wei | 2005 | Simklubben Ran | 38.90 | ||||||
8 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.57 | ||||||
9 | Theodor Fought | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.47 | ||||||
10 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 42.00 | ||||||
11 | Elias Egeskov Madsen | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.82 | ||||||
12 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 47.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:54 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 32.68 | 1:09.09 | |||||
2 | Clara Hilfing | 2005 | Simklubben Sydsim | 35.34 | 1:14.73 | |||||
3 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.70 | 1:18.37 | |||||
4 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 36.20 | 1:18.85 | |||||
5 | Elinor Fröjd | 2007 | Simklubben Sydsim | 38.39 | 1:21.44 | |||||
6 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 38.18 | 1:21.88 | |||||
7 | Ebba Holm | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.75 | 1:25.01 | |||||
8 | Hanna Olsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.76 | 1:25.43 | |||||
9 | Annika Sjögren | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.22 | 1:25.49 | |||||
10 | Tora Häll | 2005 | Simklubben Sydsim | 40.90 | 1:25.97 | |||||
11 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 41.43 | 1:26.15 | |||||
12 | Azra Yumer | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.91 | 1:28.15 | |||||
13 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 44.36 | 1:34.59 | |||||
14 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 46.06 | 1:36.79 | |||||
15 | Annie Persson | 2007 | Simklubben Sydsim | 48.98 | 1:44.30 | |||||
16 | Selma Isaksson | 2007 | Simklubben Sydsim | 51.16 | 1:49.56 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.47 | 57.35 | |||||
2 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.12 | 58.37 | |||||
3 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 33.27 | 1:06.89 | |||||
4 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 32.35 | 1:08.61 | |||||
5 | Bruno Lindqvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.33 | 1:10.00 | |||||
6 | Dillar Said | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.23 | 1:10.87 | |||||
7 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 36.34 | 1:15.88 | |||||
8 | Elias Egeskov Madsen | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.51 | 1:17.83 | |||||
9 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 38.48 | 1:19.92 | |||||
10 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Sydsim | 37.62 | 1:20.01 | |||||
11 | Theo Muscalu | 2007 | Simsällskapet Iden | 38.73 | 1:21.43 | |||||
12 | Adam Lindsjö | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.08 | 1:21.76 | |||||
13 | Sam Johansson | 2005 | Simklubben Spiggarna | 40.12 | 1:21.85 | |||||
14 | Ludwig Jongen | 2005 | Simsällskapet Iden | 40.15 | 1:24.08 | |||||
15 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 43.30 | 1:28.24 | |||||
16 | Alp Naoumov | 2008 | Simklubben Sydsim | 42.78 | 1:29.72 | |||||
17 | Theodor Fought | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.59 | 1:37.33 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simklubben Sydsim | 0 | Simklubben Sydsim | 2:11.70 | ||||||
Melvin Andersson | 2003 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Elias Egeskov Madsen | 2004 | 34.14 | 1:04.45 | |||||||
Maja Kiceec | 2006 | 31.11 | 1:35.56 | |||||||
Philippa Lindgren | 2008 | 36.14 | 2:11.70 | |||||||
2 | Vnsk | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:26.56 | ||||||
Azra Yumer | 2005 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Adam Lindsjö | 2005 | 35.41 | 1:15.09 | |||||||
Annika Sjögren | 2004 | 40.01 | 1:55.10 | |||||||
Bruno Lindqvist | 2004 | 31.46 | 2:26.56 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 10 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:06 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Leo | 2009 | Ystads Simsällskap | 18.09 | ||||||
2 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 18.55 | ||||||
3 | Isabella Danfelter | 2010 | Vellinge-Näsets Simklubb | 20.48 | ||||||
4 | Ella Knutsson | 2009 | Trelleborg Sim | 20.63 | ||||||
5 | Isabel Herrström | 2009 | Trelleborg Sim | 21.26 | ||||||
6 | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.87 | ||||||
7 | Ellinor Henriksson | 2009 | S 71 | 23.83 | ||||||
8 | Nike Rakowska | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.49 | ||||||
9 | Mathilda Molin | 2009 | Simklubben Ran | 24.57 | ||||||
10 | Amanda Erixon | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.08 | ||||||
- | Alma Asper | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Narma Kamaran | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Thea Almqvist | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:09 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Ravn Rehnström | 2009 | Trelleborg Sim | 21.67 | ||||||
2 | Christian Krüger | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.44 | ||||||
3 | Teo Gustafsson | 2009 | Simklubben Sydsim | 23.93 | ||||||
4 | Rasmus Jensen | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.82 | ||||||
- | Selim Cvrk | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:09 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 23, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tyra Rundgren | 2008 | Ystads Simsällskap | 17.84 | ||||||
2 | Hedda Lennartsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 18.22 | ||||||
3 | Lilly Frost | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 18.65 | ||||||
4 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 18.82 | ||||||
5 | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 19.16 | ||||||
6 | Emilia Westergren | 2008 | Trelleborg Sim | 20.22 | ||||||
7 | Matilda Ravn Rehnström | 2008 | Trelleborg Sim | 20.30 | ||||||
8 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 20.31 | ||||||
9 | Nia Williams | 2008 | Trelleborg Sim | 20.33 | ||||||
10 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 20.61 | ||||||
11 | Laura Sayoc | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 20.63 | ||||||
12 | Michalina Marciniak | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 20.64 | ||||||
13 | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | 20.68 | ||||||
14 | Sara Matoussi | 2008 | Simklubben Ran | 21.03 | ||||||
15 | Shizuku Maruta | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.31 | ||||||
16 | Gwynneth Morris | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.73 | ||||||
17 | Emilia Malmborg | 2008 | Ystads Simsällskap | 22.12 | ||||||
18 | Alicja Eriksson | 2008 | Simklubben Ran | 22.78 | ||||||
19 | Tyra Johansson | 2008 | Simklubben Sydsim | 23.05 | ||||||
20 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 23.10 | ||||||
21 | My Oredsson | 2008 | Simklubben Sydsim | 24.23 | ||||||
22 | Emmie Engdahl | 2008 | Simklubben Ran | 24.40 | ||||||
23 | Johanna Silow | 2008 | Ystads Simsällskap | 27.97 | ||||||
24 | Astrid Koch Krantz | 2008 | Simsällskapet Iden | 33.43 | ||||||
- | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 24, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 17.31 | ||||||
2 | Elliot Rosberg | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 19.46 | ||||||
3 | Lucas Lennartsson | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 19.70 | ||||||
4 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 19.86 | ||||||
5 | Ahmed Khattab | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 20.60 | ||||||
6 | Anthony Teichert | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 21.28 | ||||||
7 | Hampus Donnerhall | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 21.53 | ||||||
8 | Daniel Hachem | 2008 | Simklubben Ran | 22.04 | ||||||
9 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 22.08 | ||||||
10 | Leo Carrasco | 2008 | Simklubben Ran | 22.21 | ||||||
11 | Isak Darwich | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 22.22 | ||||||
12 | Hampus Björkdahl | 2008 | Simsällskapet Iden | 22.29 | ||||||
13 | Melvin Falk | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 22.70 | ||||||
14 | Knut Duvetorp | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.48 | ||||||
15 | Alp Naoumov | 2008 | Simklubben Sydsim | 25.42 | ||||||
16 | Axel Nihlén Miheller | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.98 | ||||||
17 | Melker Thalin | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.55 | ||||||
- | Aaron Conradsson Häggel | 2008 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Davud Dananovic | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Lukas Dolinski Lindgren | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.24 | ||||||
2 | Isabella Danfelter | 2010 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.70 | ||||||
3 | Ella Knutsson | 2009 | Trelleborg Sim | 50.78 | ||||||
4 | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.33 | ||||||
5 | Selma Green | 2009 | Simklubben Ran | 53.00 | ||||||
6 | Iris Ortiz | 2009 | Simklubben Ran | 53.28 | ||||||
7 | Mathilda Molin | 2009 | Simklubben Ran | 54.50 | ||||||
8 | Alma Asper | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.88 | ||||||
9 | Thea Almqvist | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.59 | ||||||
10 | Nike Rakowska | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.60 | ||||||
11 | Ella Nyman | 2009 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.72 | ||||||
12 | Amanda Erixon | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.00 | ||||||
12 | Ellinor Henriksson | 2009 | S 71 | 56.00 | ||||||
14 | Isabel Herrström | 2009 | Trelleborg Sim | 56.02 | ||||||
15 | Amanda Nettleingham | 2009 | Simklubben Ran | 57.43 | ||||||
16 | Narma Kamaran | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.15 | ||||||
17 | Sara Stråth | 2009 | Simklubben Ran | 1:04.53 | ||||||
- | Sarah-Mai Häger | 2010 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Shriya Patel | 2010 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 09:49 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Ravn Rehnström | 2009 | Trelleborg Sim | 43.46 | ||||||
2 | Rasmus Jensen | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.40 | ||||||
3 | Teo Gustafsson | 2009 | Simklubben Sydsim | 52.04 | ||||||
4 | Selim Cvrk | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.33 | ||||||
5 | Jack Holmberg | 2009 | Simklubben Spiggarna | 1:12.80 | ||||||
- | Christian Krüger | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Ville Ogenvik | 2009 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 09:49 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 40.75 | ||||||
2 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 40.87 | ||||||
3 | Lilly Frost | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.62 | ||||||
4 | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.14 | ||||||
5 | Nia Williams | 2008 | Trelleborg Sim | 44.30 | ||||||
6 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 45.14 | ||||||
7 | Emilia Westergren | 2008 | Trelleborg Sim | 47.37 | ||||||
8 | Shizuku Maruta | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.42 | ||||||
9 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 47.50 | ||||||
10 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 47.56 | ||||||
11 | Sara Matoussi | 2008 | Simklubben Ran | 48.02 | ||||||
12 | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | 48.83 | ||||||
13 | Emmie Engdahl | 2008 | Simklubben Ran | 50.43 | ||||||
14 | Gwynneth Morris | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.09 | ||||||
15 | Michalina Marciniak | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.23 | ||||||
16 | My Oredsson | 2008 | Simklubben Sydsim | 51.56 | ||||||
17 | Ellie Kozina | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.82 | ||||||
18 | Emilia Malmborg | 2008 | Ystads Simsällskap | 52.10 | ||||||
19 | Matilda Ravn Rehnström | 2008 | Trelleborg Sim | 52.65 | ||||||
20 | Elina Svensson | 2008 | Simklubben Ran | 53.34 | ||||||
21 | Tyra Johansson | 2008 | Simklubben Sydsim | 53.48 | ||||||
22 | Laura Sayoc | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.61 | ||||||
23 | Wilma Sjödin | 2008 | Ystads Simsällskap | 55.62 | ||||||
24 | Astrid Koch Krantz | 2008 | Simsällskapet Iden | 56.19 | ||||||
25 | Johanna Silow | 2008 | Ystads Simsällskap | 56.35 | ||||||
26 | Amila Jelacic | 2008 | Simklubben Ran | 59.37 | ||||||
- | Alicja Eriksson | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Nicole Stelmach | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Vanja Larsson | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 39.41 | ||||||
2 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 42.95 | ||||||
3 | Leo Carrasco | 2008 | Simklubben Ran | 43.64 | ||||||
4 | Elliot Rosberg | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.14 | ||||||
5 | Melvin Walters | 2008 | Ystads Simsällskap | 44.31 | ||||||
6 | Alp Naoumov | 2008 | Simklubben Sydsim | 45.12 | ||||||
7 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.17 | ||||||
8 | Ahmed Khattab | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.63 | ||||||
9 | Anthony Teichert | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.93 | ||||||
10 | Lucas Lennartsson | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.48 | ||||||
11 | Lukas Dolinski Lindgren | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.68 | ||||||
12 | Daniel Hachem | 2008 | Simklubben Ran | 47.97 | ||||||
13 | Hampus Donnerhall | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.09 | ||||||
14 | Hampus Björkdahl | 2008 | Simsällskapet Iden | 48.32 | ||||||
15 | Melvin Falk | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.50 | ||||||
16 | Melker Thalin | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.94 | ||||||
17 | Alfred Wincrantz | 2008 | Ystads Simsällskap | 52.30 | ||||||
18 | Alex Blomqvist | 2008 | Simklubben Ran | 53.35 | ||||||
19 | Axel Nihlén Miheller | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.17 | ||||||
20 | David Burko | 2008 | Simklubben Ran | 55.00 | ||||||
21 | Knut Duvetorp | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.73 | ||||||
22 | Davud Dananovic | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.20 | ||||||
- | Isak Darwich | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 29, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simklubben Ran 1 | 2008 | Simklubben Ran | 2:30.76 | ||||||
Karla Rosvall | 2008 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Kasper Andersson | 2008 | 37.29 | 1:12.99 | |||||||
Anton Bjursell | 2008 | 36.35 | 1:49.34 | |||||||
Alicja Eriksson | 2008 | 41.42 | 2:30.76 | |||||||
2 | Vnsk | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:36.81 | ||||||
Lilly Frost | 2008 | 38.27 | 38.27 | |||||||
Hampus Donnerhall | 2008 | 38.50 | 1:16.77 | |||||||
Elliot Rosberg | 2008 | 37.79 | 1:54.56 | |||||||
Isabella Danfelter | 2010 | 42.25 | 2:36.81 | |||||||
3 | Mkk 1 | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:38.13 | ||||||
Isak Darwich | 2008 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Anthony Teichert | 2008 | 42.07 | 1:23.04 | |||||||
Ella Ekelund | 2009 | 36.97 | 2:00.01 | |||||||
Hedda Lennartsson | 2008 | 38.12 | 2:38.13 | |||||||
4 | Mkk 2 | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:44.91 | ||||||
Finn Nillund | 2008 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Melvin Falk | 2008 | 45.16 | 1:24.60 | |||||||
Emelina Bech | 2008 | 36.03 | 2:00.63 | |||||||
Elna Blake | 2009 | 44.28 | 2:44.91 | |||||||
5 | Simklubben Sydsim | 0 | Simklubben Sydsim | 2:55.71 | ||||||
Elvira Andersson | 2008 | 40.81 | 40.81 | |||||||
Teo Gustafsson | 2009 | 1:28.59 | 2:09.40 | |||||||
Alp Naoumov | 2008 | 46.31 | 2:55.71 | |||||||
My Oredsson | 2008 | 2:55.71 | ||||||||
6 | Mkk 4 | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:03.22 | ||||||
Rasmus Jensen | 2009 | 1:31.31 | 1:31.31 | |||||||
Knut Duvetorp | 2008 | 45.29 | 2:16.60 | |||||||
Laura Sayoc | 2008 | 46.62 | 3:03.22 | |||||||
Nike Rakowska | 2009 | 3:03.22 | ||||||||
7 | Simklubben Ran 2 | 2008 | Simklubben Ran | 3:08.87 | ||||||
Daniel Hachem | 2008 | 42.10 | 42.10 | |||||||
Amila Jelacic | 2008 | 56.23 | 1:38.33 | |||||||
David Burko | 2008 | 49.38 | 2:27.71 | |||||||
Emmie Engdahl | 2008 | 41.16 | 3:08.87 | |||||||
8 | Mkk 5 | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:25.26 | ||||||
Christian Krüger | 2010 | 47.58 | 47.58 | |||||||
Davud Dananovic | 2008 | 57.56 | 1:45.14 | |||||||
Alma Asper | 2009 | 53.30 | 2:38.44 | |||||||
Thea Almqvist | 2009 | 46.82 | 3:25.26 | |||||||
- | Mkk 3 | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 30, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.90 | ||||||
2 | Isabelle Leo | 2009 | Ystads Simsällskap | 54.34 | ||||||
3 | Nellie Andersson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.54 | ||||||
4 | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.73 | ||||||
5 | Nike Rakowska | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.23 | ||||||
6 | Isabel Herrström | 2009 | Trelleborg Sim | 57.88 | ||||||
7 | Selma Green | 2009 | Simklubben Ran | 58.14 | ||||||
8 | Ella Knutsson | 2009 | Trelleborg Sim | 58.85 | ||||||
9 | Thea Almqvist | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.53 | ||||||
10 | Alma Asper | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.51 | ||||||
11 | Isabella Danfelter | 2010 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:02.16 | ||||||
12 | Mirella Dragojevic Armandt | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.52 | ||||||
13 | Aisa Cvrk | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.25 | ||||||
14 | Amanda Erixon | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.07 | ||||||
15 | Ella Nyman | 2009 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:08.32 | ||||||
16 | Narma Kamaran | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.49 | ||||||
17 | Shriya Patel | 2010 | Simklubben Ran | 1:15.41 | ||||||
- | Amanda Nettleingham | 2009 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Ellinor Henriksson | 2009 | S 71 | DSQ | ||||||
- | Iris Ortiz | 2009 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Sara Stråth | 2009 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Sarah-Mai Häger | 2010 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 31, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Ravn Rehnström | 2009 | Trelleborg Sim | 52.33 | ||||||
2 | Olof Lembke | 2009 | Ystads Simsällskap | 56.75 | ||||||
3 | Rasmus Jensen | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.90 | ||||||
4 | Christian Krüger | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.37 | ||||||
5 | Harald Vestgården Tukk | 2009 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:02.86 | ||||||
6 | Selim Cvrk | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.41 | ||||||
7 | Oliver Hörnell | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.73 | ||||||
8 | Gustav Vestgården Tukk | 2009 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:04.54 | ||||||
- | Adam Alkrdi | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Jack Holmberg | 2009 | Simklubben Spiggarna | DSQ | ||||||
- | Teo Gustafsson | 2009 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Ville Ogenvik | 2009 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lilly Frost | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.07 | ||||||
2 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 47.98 | ||||||
3 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 48.18 | ||||||
4 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 49.97 | ||||||
5 | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.17 | ||||||
6 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 50.18 | ||||||
7 | Alicja Eriksson | 2008 | Simklubben Ran | 52.39 | ||||||
8 | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | 52.55 | ||||||
9 | Michalina Marciniak | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.62 | ||||||
10 | Emilia Westergren | 2008 | Trelleborg Sim | 52.76 | ||||||
11 | My Oredsson | 2008 | Simklubben Sydsim | 52.87 | ||||||
12 | Hedda Lennartsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.19 | ||||||
13 | Gwynneth Morris | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.31 | ||||||
14 | Sara Matoussi | 2008 | Simklubben Ran | 54.43 | ||||||
15 | Emmie Engdahl | 2008 | Simklubben Ran | 54.44 | ||||||
16 | Laura Sayoc | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.69 | ||||||
17 | Shizuku Maruta | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.76 | ||||||
18 | Wilma Sjödin | 2008 | Ystads Simsällskap | 54.87 | ||||||
19 | Nia Williams | 2008 | Trelleborg Sim | 55.08 | ||||||
20 | Julia Godek | 2008 | Ystads Simsällskap | 57.07 | ||||||
21 | Tyra Johansson | 2008 | Simklubben Sydsim | 57.22 | ||||||
22 | Elina Svensson | 2008 | Simklubben Ran | 57.41 | ||||||
23 | Amila Jelacic | 2008 | Simklubben Ran | 59.33 | ||||||
24 | Matilda Ravn Rehnström | 2008 | Trelleborg Sim | 1:00.58 | ||||||
25 | Emilia Malmborg | 2008 | Ystads Simsällskap | 1:02.08 | ||||||
26 | Johanna Silow | 2008 | Ystads Simsällskap | 1:04.46 | ||||||
27 | Molly Theander | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.94 | ||||||
- | Astrid Koch Krantz | 2008 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Nicole Stelmach | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Tintin Ekstrand | 2008 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vanja Larsson | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 33, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elliot Rosberg | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.70 | ||||||
2 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 46.15 | ||||||
3 | Lucas Lennartsson | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.75 | ||||||
4 | Benjamin Zaki | 2008 | Simsällskapet Iden | 49.30 | ||||||
5 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 50.47 | ||||||
6 | Alp Naoumov | 2008 | Simklubben Sydsim | 50.65 | ||||||
7 | Isak Darwich | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.16 | ||||||
8 | Aaron Conradsson Häggel | 2008 | Ystads Simsällskap | 52.12 | ||||||
9 | Melker Thalin | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.45 | ||||||
10 | Leo Carrasco | 2008 | Simklubben Ran | 53.10 | ||||||
11 | Alfred Wincrantz | 2008 | Ystads Simsällskap | 54.03 | ||||||
12 | Axel Nihlén Miheller | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.04 | ||||||
13 | Ahmed Khattab | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.15 | ||||||
14 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.20 | ||||||
15 | Anthony Teichert | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.41 | ||||||
16 | Emil Skoglösa | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.62 | ||||||
17 | Lukas Dolinski Lindgren | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 58.04 | ||||||
18 | Noah Karlsson | 2008 | Simsällskapet Iden | 59.83 | ||||||
19 | Marius Kruse | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.18 | ||||||
20 | Daniel Hachem | 2008 | Simklubben Ran | 1:00.89 | ||||||
21 | Davud Dananovic | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.45 | ||||||
22 | Isak Jansson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.30 | ||||||
- | Alex Blomqvist | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | David Burko | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Hampus Donnerhall | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Knut Duvetorp | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Melvin Falk | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:24 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Ekelund | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.27 | ||||||
2 | Isabelle Leo | 2009 | Ystads Simsällskap | 39.14 | ||||||
3 | Ella Knutsson | 2009 | Trelleborg Sim | 42.07 | ||||||
4 | Isabella Danfelter | 2010 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.30 | ||||||
5 | Elna Blake | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.61 | ||||||
6 | Thea Almqvist | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.90 | ||||||
7 | Isabel Herrström | 2009 | Trelleborg Sim | 47.47 | ||||||
8 | Ellinor Henriksson | 2009 | S 71 | 47.89 | ||||||
9 | Ella Nyman | 2009 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.30 | ||||||
10 | Selma Green | 2009 | Simklubben Ran | 49.02 | ||||||
11 | Nike Rakowska | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.34 | ||||||
12 | Amanda Nettleingham | 2009 | Simklubben Ran | 50.06 | ||||||
13 | Alma Asper | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.22 | ||||||
14 | Amanda Erixon | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.87 | ||||||
15 | Iris Ortiz | 2009 | Simklubben Ran | 53.88 | ||||||
16 | Aisa Cvrk | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.89 | ||||||
17 | Mirella Dragojevic Armandt | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.34 | ||||||
18 | Nellie Andersson | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.49 | ||||||
19 | Narma Kamaran | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.87 | ||||||
20 | Sara Stråth | 2009 | Simklubben Ran | 1:08.50 | ||||||
21 | Shriya Patel | 2010 | Simklubben Ran | 1:11.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Ravn Rehnström | 2009 | Trelleborg Sim | 38.48 | ||||||
2 | Rasmus Jensen | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.38 | ||||||
3 | Christian Krüger | 2010 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.84 | ||||||
4 | Gustav Vestgården Tukk | 2009 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.39 | ||||||
5 | Harald Vestgården Tukk | 2009 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.84 | ||||||
6 | Selim Cvrk | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.98 | ||||||
7 | Teo Gustafsson | 2009 | Simklubben Sydsim | 50.07 | ||||||
8 | Olof Lembke | 2009 | Ystads Simsällskap | 50.41 | ||||||
9 | Oliver Hörnell | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.89 | ||||||
10 | Jack Holmberg | 2009 | Simklubben Spiggarna | 1:01.38 | ||||||
11 | Ville Ogenvik | 2009 | Simklubben Ran | 1:11.87 | ||||||
- | Adam Alkrdi | 2009 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 36, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tyra Rundgren | 2008 | Ystads Simsällskap | 33.47 | ||||||
2 | Nirma Bååth | 2008 | Trelleborg Sim | 34.24 | ||||||
3 | Emelina Bech | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.91 | ||||||
4 | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 35.76 | ||||||
5 | Philippa Lindgren | 2008 | Simklubben Sydsim | 36.36 | ||||||
6 | Hedda Lennartsson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.48 | ||||||
7 | Nia Williams | 2008 | Trelleborg Sim | 37.97 | ||||||
8 | Sara Matoussi | 2008 | Simklubben Ran | 38.60 | ||||||
9 | Molly Emilsson | 2008 | Ystads Simsällskap | 38.72 | ||||||
10 | Lilly Frost | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.26 | ||||||
11 | Matilda Ravn Rehnström | 2008 | Trelleborg Sim | 39.97 | ||||||
12 | Emilia Westergren | 2008 | Trelleborg Sim | 40.22 | ||||||
13 | Elvira Andersson | 2008 | Simklubben Sydsim | 40.23 | ||||||
14 | Michalina Marciniak | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.33 | ||||||
15 | Moa Haglund | 2008 | Simklubben Sydsim | 41.38 | ||||||
16 | Alicja Eriksson | 2008 | Simklubben Ran | 41.53 | ||||||
17 | Emmie Engdahl | 2008 | Simklubben Ran | 41.99 | ||||||
18 | Shizuku Maruta | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.82 | ||||||
19 | Gwynneth Morris | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.99 | ||||||
20 | Laura Sayoc | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.46 | ||||||
21 | Tyra Johansson | 2008 | Simklubben Sydsim | 45.81 | ||||||
22 | Emilia Malmborg | 2008 | Ystads Simsällskap | 45.91 | ||||||
23 | Tintin Ekstrand | 2008 | Ystads Simsällskap | 46.53 | ||||||
24 | Ellie Kozina | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.60 | ||||||
25 | Astrid Koch Krantz | 2008 | Simsällskapet Iden | 46.89 | ||||||
26 | Julia Godek | 2008 | Ystads Simsällskap | 46.97 | ||||||
27 | Elina Svensson | 2008 | Simklubben Ran | 48.95 | ||||||
28 | Wilma Sjödin | 2008 | Ystads Simsällskap | 49.93 | ||||||
29 | My Oredsson | 2008 | Simklubben Sydsim | 50.02 | ||||||
30 | Amila Jelacic | 2008 | Simklubben Ran | 52.02 | ||||||
31 | Vanja Larsson | 2008 | Simklubben Ran | 54.53 | ||||||
32 | Molly Theander | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.43 | ||||||
33 | Nicole Stelmach | 2008 | Simklubben Ran | 58.42 | ||||||
34 | Johanna Silow | 2008 | Ystads Simsällskap | 58.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 37, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 35.65 | ||||||
2 | Elliot Rosberg | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.26 | ||||||
3 | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 37.95 | ||||||
4 | Ahmed Khattab | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.86 | ||||||
5 | Finn Nillund | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.20 | ||||||
6 | Lucas Lennartsson | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.14 | ||||||
7 | Isak Darwich | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.34 | ||||||
8 | Aaron Conradsson Häggel | 2008 | Ystads Simsällskap | 40.39 | ||||||
9 | Hampus Donnerhall | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.47 | ||||||
10 | Alp Naoumov | 2008 | Simklubben Sydsim | 40.69 | ||||||
11 | Hampus Björkdahl | 2008 | Simsällskapet Iden | 41.01 | ||||||
12 | Leo Carrasco | 2008 | Simklubben Ran | 41.40 | ||||||
13 | Daniel Hachem | 2008 | Simklubben Ran | 42.06 | ||||||
14 | Anthony Teichert | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.44 | ||||||
15 | Melvin Walters | 2008 | Ystads Simsällskap | 42.77 | ||||||
16 | Lukas Dolinski Lindgren | 2008 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.20 | ||||||
17 | Noah Karlsson | 2008 | Simsällskapet Iden | 44.31 | ||||||
18 | Melvin Falk | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.56 | ||||||
19 | Melker Thalin | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.79 | ||||||
20 | Alfred Wincrantz | 2008 | Ystads Simsällskap | 48.40 | ||||||
21 | Alex Blomqvist | 2008 | Simklubben Ran | 50.32 | ||||||
22 | Emil Skoglösa | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.14 | ||||||
23 | David Burko | 2008 | Simklubben Ran | 52.60 | ||||||
24 | Davud Dananovic | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.14 | ||||||
25 | Marius Kruse | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.02 | ||||||
26 | Isak Jansson | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.78 | ||||||
- | Axel Nihlén Miheller | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Knut Duvetorp | 2008 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 38, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vnsk | 0 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:52.09 | ||||||
Elliot Rosberg | 2008 | 43.84 | 43.84 | |||||||
Lucas Lennartsson | 2008 | 46.74 | 1:30.58 | |||||||
Lilly Frost | 2008 | 42.07 | 2:12.65 | |||||||
Michalina Marciniak | 2008 | 39.44 | 2:52.09 | |||||||
2 | Simklubben Ran 1 | 2008 | Simklubben Ran | 2:58.76 | ||||||
Anton Bjursell | 2008 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Kasper Andersson | 2008 | 49.88 | 1:29.16 | |||||||
Karla Rosvall | 2008 | 48.10 | 2:17.26 | |||||||
Alicja Eriksson | 2008 | 41.50 | 2:58.76 | |||||||
- | Simklubben Ran 2 | 2008 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Simklubben Sydsim | 0 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 39, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 37.24 | ||||||
2 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 37.83 | ||||||
3 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.65 | ||||||
4 | Elin Törnqvist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.82 | ||||||
5 | Lisa Brase | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.06 | ||||||
6 | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 42.66 | ||||||
7 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 43.77 | ||||||
8 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.17 | ||||||
9 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.21 | ||||||
10 | Eira Frentzell | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.50 | ||||||
11 | Elinor Fröjd | 2007 | Simklubben Sydsim | 47.15 | ||||||
12 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.27 | ||||||
13 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 48.52 | ||||||
14 | Aina Helmbring | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.62 | ||||||
15 | Hillevi Furöy | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.00 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Johansson | 2007 | Simklubben Ran | 34.94 | ||||||
2 | Theo Muscalu | 2007 | Simsällskapet Iden | 38.79 | ||||||
3 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Sydsim | 40.91 | ||||||
4 | Ivar Mengelbier | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.29 | ||||||
5 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.33 | ||||||
6 | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.06 | ||||||
7 | Kasper Ketelsen | 2007 | Simklubben Ran | 45.51 | ||||||
8 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.12 | ||||||
9 | Adrian Bajram | 2007 | Simklubben Sydsim | 47.77 | ||||||
10 | Yusuf Afrin Ajredin | 2007 | Simklubben Sydsim | 48.61 | ||||||
11 | Joris Jokubka | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.07 | ||||||
12 | Zack Östman | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.52 | ||||||
13 | Maximilian Silow | 2007 | Ystads Simsällskap | 1:02.71 | ||||||
- | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 41, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 35.01 | ||||||
2 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 35.04 | ||||||
3 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.58 | ||||||
4 | Vilma Gajmark | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.95 | ||||||
5 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.39 | ||||||
6 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.61 | ||||||
7 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.79 | ||||||
8 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 38.87 | ||||||
9 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.99 | ||||||
10 | Sarah Fransson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.51 | ||||||
11 | Vilma Lundblad | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.29 | ||||||
12 | Sofia Sjögren | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.50 | ||||||
13 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.54 | ||||||
14 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 45.40 | ||||||
15 | Elina Tousi | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.45 | ||||||
16 | Julia Magnusson | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.60 | ||||||
- | Mathilde Stenderup | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 42, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nikolas Koumbaros | 2006 | Simklubben Ran | 37.76 | ||||||
2 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 38.46 | ||||||
3 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 38.70 | ||||||
4 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 38.86 | ||||||
5 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 39.68 | ||||||
6 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.14 | ||||||
7 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.54 | ||||||
8 | Yuto Maruta | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 43, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Törnqvist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.84 | ||||||
2 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 41.30 | ||||||
3 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 41.39 | ||||||
4 | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 41.49 | ||||||
5 | Elsa Lundstedt | 2007 | Ystads Simsällskap | 42.48 | ||||||
6 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.34 | ||||||
7 | Elinor Fröjd | 2007 | Simklubben Sydsim | 43.79 | ||||||
8 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 44.18 | ||||||
9 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.54 | ||||||
10 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 45.20 | ||||||
11 | Lisa Brase | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.57 | ||||||
12 | Eira Frentzell | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.75 | ||||||
13 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.87 | ||||||
14 | Saga Folestam | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.92 | ||||||
15 | Clara Ransheim | 2007 | Ystads Simsällskap | 49.05 | ||||||
16 | Annie Persson | 2007 | Simklubben Sydsim | 50.09 | ||||||
17 | Ida Gadsbøll | 2007 | Simklubben Ran | 50.11 | ||||||
18 | Elin Alsalim | 2007 | Simklubben Ran | 50.85 | ||||||
19 | Hillevi Furöy | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.10 | ||||||
20 | Aina Helmbring | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.15 | ||||||
21 | Vanja Flisbäck | 2007 | Simsällskapet Iden | 59.11 | ||||||
22 | Tindra Stattin | 2007 | Simsällskapet Iden | 1:00.94 | ||||||
- | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 44, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Johansson | 2007 | Simklubben Ran | 38.33 | ||||||
2 | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | 40.26 | ||||||
3 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.70 | ||||||
4 | Ivar Mengelbier | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.93 | ||||||
5 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Sydsim | 41.41 | ||||||
6 | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.52 | ||||||
7 | Joris Jokubka | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.57 | ||||||
8 | Theo Muscalu | 2007 | Simsällskapet Iden | 42.20 | ||||||
9 | Yusuf Afrin Ajredin | 2007 | Simklubben Sydsim | 46.45 | ||||||
10 | Melwin Månsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.65 | ||||||
11 | Kasper Ketelsen | 2007 | Simklubben Ran | 47.28 | ||||||
12 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.82 | ||||||
13 | Dag Bäckerud | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.32 | ||||||
14 | Zack Östman | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.05 | ||||||
15 | Maximilian Silow | 2007 | Ystads Simsällskap | 53.12 | ||||||
16 | Eric Martinsson | 2007 | Ystads Simsällskap | 53.52 | ||||||
- | Adrian Bajram | 2007 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 45, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 36.90 | ||||||
2 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.85 | ||||||
3 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 39.07 | ||||||
4 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.77 | ||||||
5 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 39.89 | ||||||
6 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 40.67 | ||||||
7 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 40.79 | ||||||
8 | Vilma Lundblad | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.17 | ||||||
9 | Sarah Fransson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.57 | ||||||
10 | Julia Magnusson | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.75 | ||||||
11 | Vilma Gajmark | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.87 | ||||||
12 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 43.90 | ||||||
13 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.93 | ||||||
14 | Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | Simklubben Ran | 46.52 | ||||||
15 | Mathilde Stenderup | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.73 | ||||||
16 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 48.75 | ||||||
17 | Sofia Sjögren | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.32 | ||||||
18 | Elina Tousi | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 46, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nikolas Koumbaros | 2006 | Simklubben Ran | 37.00 | ||||||
2 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 39.56 | ||||||
3 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 39.70 | ||||||
4 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 41.19 | ||||||
5 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 41.57 | ||||||
6 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.15 | ||||||
7 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.50 | ||||||
8 | Yuto Maruta | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 47, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simklubben Ran 1 | 2006 | Simklubben Ran | 2:11.33 | ||||||
Nikolas Koumbaros | 2006 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Alexandra Engström | 2006 | 34.63 | 1:06.02 | |||||||
Vega Mårtensson | 2006 | 33.48 | 1:39.50 | |||||||
Arvid Johansson | 2007 | 31.83 | 2:11.33 | |||||||
2 | Mkk 1 | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:17.69 | ||||||
Filip Brodelius | 2006 | 34.49 | 34.49 | |||||||
Tobias Persson | 2007 | 35.30 | 1:09.79 | |||||||
Charlotte Krüger | 2007 | 34.16 | 1:43.95 | |||||||
Sarah Fransson | 2006 | 33.74 | 2:17.69 | |||||||
3 | Simklubben Sydsim | 0 | Simklubben Sydsim | 2:18.07 | ||||||
Maja Kiceec | 2006 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Elinor Fröjd | 2007 | 35.47 | 1:06.71 | |||||||
Jonathan Olofsson | 2006 | 36.09 | 1:42.80 | |||||||
Viktor Lövberg | 2007 | 35.27 | 2:18.07 | |||||||
4 | Simklubben Ran 2 | 2006 | Simklubben Ran | 2:24.52 | ||||||
William Madsen | 2006 | 35.23 | 35.23 | |||||||
Tova Jönsson | 2007 | 36.32 | 1:11.55 | |||||||
Wilma Sonesson | 2007 | 38.90 | 1:50.45 | |||||||
Elliot Feldt | 2007 | 34.07 | 2:24.52 | |||||||
5 | Mkk 2 | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:25.04 | ||||||
Ivar Mengelbier | 2007 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Stefan Ivan | 2007 | 36.67 | 1:11.57 | |||||||
Fanny Paulsson | 2007 | 37.52 | 1:49.09 | |||||||
Malva Collvin | 2007 | 35.95 | 2:25.04 | |||||||
6 | Mkk 3 | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:26.75 | ||||||
Joris Jokubka | 2007 | 36.07 | 36.07 | |||||||
Hugo Sörum | 2006 | 36.63 | 1:12.70 | |||||||
Vilma Gajmark | 2006 | 34.00 | 1:46.70 | |||||||
Saga Folestam | 2007 | 40.05 | 2:26.75 | |||||||
7 | Simklubben Ran 3 | 2006 | Simklubben Ran | 2:31.03 | ||||||
Kasper Ketelsen | 2007 | 37.31 | 37.31 | |||||||
Elin Alsalim | 2007 | 36.80 | 1:14.11 | |||||||
Emil Hjalmarsson | 2006 | 36.65 | 1:50.76 | |||||||
Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | 40.27 | 2:31.03 | |||||||
8 | Mkk 4 | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:38.44 | ||||||
Yuto Maruta | 2006 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Gustav Nilsson | 2007 | 41.76 | 1:20.40 | |||||||
Eira Frentzell | 2007 | 38.51 | 1:58.91 | |||||||
Frida Paulsson | 2007 | 39.53 | 2:38.44 | |||||||
9 | Simsällskapet Iden | 2006 | Simsällskapet Iden | 2:43.38 | ||||||
Theo Muscalu | 2007 | 34.99 | 34.99 | |||||||
Vanja Flisbäck | 2007 | 54.16 | 1:29.15 | |||||||
Elias Albrektsson | 2006 | 34.27 | 2:03.42 | |||||||
Linnea Sjöholm | 2007 | 39.96 | 2:43.38 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 48, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.32 | ||||||
2 | Elin Alsalim | 2007 | Simklubben Ran | 44.25 | ||||||
3 | Elin Törnqvist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.59 | ||||||
4 | Elsa Lundstedt | 2007 | Ystads Simsällskap | 45.61 | ||||||
5 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.28 | ||||||
6 | Elinor Fröjd | 2007 | Simklubben Sydsim | 46.92 | ||||||
7 | Wilda Karlsson | 2007 | Simklubben Spiggarna | 46.95 | ||||||
8 | Lisa Brase | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.43 | ||||||
9 | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 48.19 | ||||||
10 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.25 | ||||||
11 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.72 | ||||||
12 | Eira Frentzell | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.31 | ||||||
13 | Kira Wahlfrid | 2007 | Ystads Simsällskap | 51.15 | ||||||
14 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 51.55 | ||||||
15 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 51.71 | ||||||
16 | Ida Gadsbøll | 2007 | Simklubben Ran | 53.74 | ||||||
17 | Saga Folestam | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.16 | ||||||
18 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 54.42 | ||||||
19 | Vanja Flisbäck | 2007 | Simsällskapet Iden | 55.90 | ||||||
20 | Hillevi Furöy | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.52 | ||||||
21 | Aina Helmbring | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:00.45 | ||||||
22 | Annie Persson | 2007 | Simklubben Sydsim | 1:01.09 | ||||||
- | Clara Ransheim | 2007 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tindra Stattin | 2007 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 49, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Johansson | 2007 | Simklubben Ran | 42.94 | ||||||
2 | Theo Muscalu | 2007 | Simsällskapet Iden | 43.59 | ||||||
3 | Simon Frank | 2007 | Ystads Simsällskap | 43.66 | ||||||
4 | Adrian Bajram | 2007 | Simklubben Sydsim | 45.19 | ||||||
5 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.09 | ||||||
6 | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | 48.81 | ||||||
7 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.17 | ||||||
8 | Maximilian Silow | 2007 | Ystads Simsällskap | 50.38 | ||||||
9 | Ivar Mengelbier | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.07 | ||||||
10 | Kasper Ketelsen | 2007 | Simklubben Ran | 51.87 | ||||||
11 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Sydsim | 53.26 | ||||||
12 | Zack Östman | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.46 | ||||||
13 | Joris Jokubka | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.48 | ||||||
14 | Yusuf Afrin Ajredin | 2007 | Simklubben Sydsim | 54.57 | ||||||
15 | Dag Bäckerud | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.70 | ||||||
16 | Eric Martinsson | 2007 | Ystads Simsällskap | 54.96 | ||||||
- | Melwin Månsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 50, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.18 | ||||||
2 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 43.38 | ||||||
3 | Vilma Gajmark | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.62 | ||||||
4 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 44.36 | ||||||
5 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 44.53 | ||||||
6 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 44.59 | ||||||
7 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 44.99 | ||||||
8 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 45.36 | ||||||
9 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.17 | ||||||
10 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 49.04 | ||||||
11 | Elina Tousi | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.11 | ||||||
12 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 49.39 | ||||||
13 | Sarah Fransson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.43 | ||||||
14 | Mathilde Stenderup | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.10 | ||||||
15 | Vilma Lundblad | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.49 | ||||||
16 | Emie Svensson | 2006 | Simklubben Spiggarna | 50.86 | ||||||
17 | Clara Erlandsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 51.48 | ||||||
18 | Csenge Balogh | 2006 | Simklubben Spiggarna | 52.34 | ||||||
19 | Julia Magnusson | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.54 | ||||||
20 | Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | Simklubben Ran | 54.86 | ||||||
21 | Sofia Sjögren | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 58.60 | ||||||
- | Isabelle Stelmach | 2006 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 51, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 39.52 | ||||||
2 | Nikolas Koumbaros | 2006 | Simklubben Ran | 42.27 | ||||||
3 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 42.33 | ||||||
4 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 46.67 | ||||||
5 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.48 | ||||||
6 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.91 | ||||||
7 | Yuto Maruta | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 52, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Strömberg | 2007 | Ystads Simsällskap | 32.01 | ||||||
2 | Charlotte Krüger | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.12 | ||||||
3 | Freja Härstedt | 2007 | Trelleborg Sim | 35.48 | ||||||
4 | Elin Törnqvist | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.95 | ||||||
5 | Elinor Fröjd | 2007 | Simklubben Sydsim | 36.29 | ||||||
6 | Elsa Lundstedt | 2007 | Ystads Simsällskap | 36.56 | ||||||
7 | Fanny Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.61 | ||||||
8 | Malva Collvin | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.80 | ||||||
9 | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 36.97 | ||||||
10 | Wilda Karlsson | 2007 | Simklubben Spiggarna | 37.20 | ||||||
11 | Elin Alsalim | 2007 | Simklubben Ran | 37.34 | ||||||
12 | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 38.80 | ||||||
13 | Lisa Brase | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.92 | ||||||
14 | Frida Paulsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.31 | ||||||
15 | Eira Frentzell | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.33 | ||||||
16 | Aina Helmbring | 2007 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.17 | ||||||
17 | Saga Folestam | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.38 | ||||||
18 | Kira Wahlfrid | 2007 | Ystads Simsällskap | 41.76 | ||||||
19 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 41.94 | ||||||
20 | Clara Ransheim | 2007 | Ystads Simsällskap | 43.63 | ||||||
21 | Annie Persson | 2007 | Simklubben Sydsim | 47.54 | ||||||
22 | Hillevi Furöy | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.48 | ||||||
23 | Ida Gadsbøll | 2007 | Simklubben Ran | 48.70 | ||||||
24 | Tindra Stattin | 2007 | Simsällskapet Iden | 57.88 | ||||||
25 | Vanja Flisbäck | 2007 | Simsällskapet Iden | 58.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 53, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Johansson | 2007 | Simklubben Ran | 32.24 | ||||||
2 | Theo Muscalu | 2007 | Simsällskapet Iden | 35.11 | ||||||
3 | Viktor Lövberg | 2007 | Simklubben Sydsim | 35.24 | ||||||
4 | Tobias Persson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.46 | ||||||
5 | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | 35.65 | ||||||
6 | Ivar Mengelbier | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.77 | ||||||
7 | Simon Frank | 2007 | Ystads Simsällskap | 36.10 | ||||||
8 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.54 | ||||||
9 | Joris Jokubka | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.08 | ||||||
10 | Adrian Bajram | 2007 | Simklubben Sydsim | 37.14 | ||||||
11 | Kasper Ketelsen | 2007 | Simklubben Ran | 38.30 | ||||||
12 | Yusuf Afrin Ajredin | 2007 | Simklubben Sydsim | 38.53 | ||||||
13 | Melwin Månsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.75 | ||||||
14 | Gustav Nilsson | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.17 | ||||||
15 | Zack Östman | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.64 | ||||||
16 | Eric Martinsson | 2007 | Ystads Simsällskap | 41.92 | ||||||
17 | Dag Bäckerud | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.81 | ||||||
18 | Maximilian Silow | 2007 | Ystads Simsällskap | 51.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 54, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Kiceec | 2006 | Simklubben Sydsim | 30.83 | ||||||
2 | Felicia Leo | 2006 | Ystads Simsällskap | 32.42 | ||||||
3 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 33.09 | ||||||
4 | Maja Rödin | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.57 | ||||||
5 | Sarah Fransson | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.95 | ||||||
6 | Hannah Nilsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 34.41 | ||||||
7 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 34.57 | ||||||
8 | Alexandra Engström | 2006 | Simklubben Ran | 34.77 | ||||||
9 | Olivia Malmborg | 2006 | Ystads Simsällskap | 35.19 | ||||||
10 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 35.24 | ||||||
11 | Miki Prior | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.67 | ||||||
12 | Vilma Gajmark | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.11 | ||||||
13 | Vilma Lundblad | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.86 | ||||||
14 | Tindra Karlsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.93 | ||||||
15 | Amelia Johansson Lindkvist | 2006 | Simklubben Ran | 39.05 | ||||||
16 | Mathilde Stenderup | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.68 | ||||||
17 | Emie Svensson | 2006 | Simklubben Spiggarna | 39.91 | ||||||
18 | Julia Magnusson | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.14 | ||||||
19 | Sofia Sjögren | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.03 | ||||||
20 | Clara Erlandsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 42.88 | ||||||
21 | Elina Tousi | 2006 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.48 | ||||||
22 | Csenge Balogh | 2006 | Simklubben Spiggarna | 43.77 | ||||||
23 | Isabelle Stelmach | 2006 | Simklubben Ran | 44.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 55, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nikolas Koumbaros | 2006 | Simklubben Ran | 31.35 | ||||||
2 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 33.77 | ||||||
3 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.47 | ||||||
4 | Jonathan Olofsson | 2006 | Simklubben Sydsim | 34.49 | ||||||
5 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 34.67 | ||||||
6 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 35.81 | ||||||
7 | Hugo Sörum | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.25 | ||||||
8 | Yuto Maruta | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vikingadoppet 2018 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 | |||
Tävlingsort | Furulund | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | SSIden | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2018 |
Gren 56, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simklubben Ran 1 | 2006 | Simklubben Ran | 2:32.07 | ||||||
Nikolas Koumbaros | 2006 | 37.01 | 37.01 | |||||||
Alexandra Engström | 2006 | 44.87 | 1:21.88 | |||||||
Vega Mårtensson | 2006 | 38.15 | 2:00.03 | |||||||
Arvid Johansson | 2007 | 32.04 | 2:32.07 | |||||||
2 | Simklubben Sydsim | 0 | Simklubben Sydsim | 2:40.41 | ||||||
Jonathan Olofsson | 2006 | 40.60 | 40.60 | |||||||
Elinor Fröjd | 2007 | 47.10 | 1:27.70 | |||||||
Viktor Lövberg | 2007 | 41.76 | 2:09.46 | |||||||
Maja Kiceec | 2006 | 30.95 | 2:40.41 | |||||||
3 | Simklubben Ran 2 | 2006 | Simklubben Ran | 2:46.00 | ||||||
William Madsen | 2006 | 41.91 | 41.91 | |||||||
Tova Jönsson | 2007 | 47.96 | 1:29.87 | |||||||
Elliot Feldt | 2007 | 38.09 | 2:07.96 | |||||||
Wilma Sonesson | 2007 | 38.04 | 2:46.00 | |||||||
4 | Simsällskapet Iden | 2006 | Simsällskapet Iden | 3:03.06 | ||||||
Linnea Sjöholm | 2007 | 46.75 | 46.75 | |||||||
Elias Albrektsson | 2006 | 40.95 | 1:27.70 | |||||||
Theo Muscalu | 2007 | 41.42 | 2:09.12 | |||||||
Tindra Stattin | 2007 | 53.94 | 3:03.06 | |||||||
5 | Simklubben Ran 3 | 2006 | Simklubben Ran | 3:16.05 | ||||||
Kasper Ketelsen | 2007 | 49.02 | 49.02 | |||||||
Isabelle Stelmach | 2006 | 59.54 | 1:48.56 | |||||||
Emil Hjalmarsson | 2006 | 39.17 | 2:27.73 | |||||||
Ida Gadsbøll | 2007 | 48.32 | 3:16.05 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 11 november 2018 |
Licensierad till: Simsällskapet Iden | Utskriftstid | 17:13 |