Resultat för Septembersim
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
pass 2: insim: 14:30-15:15
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 sep 2018 till den 29 sep 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Ryggsim FL A-D 12 och yngre - Final |
|
Sponsor: |
Sportextreme |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:17.88 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:17.99 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:21.42 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lundmark |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:22.90 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:27.10 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:30.38 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.78 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:34.28 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Nelson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:35.55 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:36.59 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Bäck |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:36.86 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:41.18 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Molly Alveskär Lundfeldt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:44.60 |
+29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emmy Skånstad Fant |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:59.25 |
+44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Ryggsim FL A-D 13-14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sportextreme |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veronika Hiram |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:13.41 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:14.13 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:17.59 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felicia Camacho |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:19.31 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:19.83 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:22.17 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Jacobsson |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:24.30 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:24.69 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:27.46 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Dunder |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:28.89 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:29.76 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Melody Read |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:32.02 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veronica Olsson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:33.31 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:34.54 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Mahe |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:34.82 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alice Belic |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:35.08 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filippa Bergman |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:40.14 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde Bergvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:41.74 |
+31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Ryggsim FL A-D 15-16 år - Final |
|
Sponsor: |
Sportextreme |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Sering |
2002 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:15.58 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Tottie-Håkansson |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:15.74 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:16.61 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Lindholm |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:20.23 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:26.50 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:32.72 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Ryggsim FL A-D 17 och äldre - Final |
|
Sponsor: |
Sportextreme |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.87 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:10.21 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Björkman |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:14.74 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Öberg |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:25.66 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Davilda Lareva |
2000 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-29 16:48:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
|
|
|
|