Resultater for IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Sunnuntaiaamu
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2018 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
15:08 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Keränen |
2007 |
|
383 |
1:16.89 |
2:41.31 |
4:04.33 |
|
5:22.71 |
|
|
Oulun Lohet |
5:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ruut Salmi |
2007 |
|
379 |
1:17.70 |
2:43.69 |
4:06.13 |
|
5:23.99 |
|
|
Oulun Lohet |
5:43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annabella Karjalainen |
2007 |
|
374 |
1:17.21 |
2:41.42 |
4:05.49 |
|
5:25.40 |
|
|
Oulun Lohet |
5:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Edith Ervasti |
2007 |
|
346 |
1:18.80 |
2:43.39 |
4:08.92 |
|
5:33.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eevi Hirvasoja |
2007 |
|
316 |
1:22.12 |
2:51.69 |
4:21.03 |
|
5:44.25 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
5:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ellen Krüger |
2007 |
|
311 |
1:24.47 |
2:53.24 |
4:22.95 |
|
5:46.12 |
|
|
Oulun Lohet |
5:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ennimaija Mäntynen |
2007 |
|
276 |
1:22.54 |
2:53.59 |
4:27.75 |
|
6:00.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saimi Kiviniemi |
2007 |
|
268 |
1:26.36 |
2:59.09 |
4:33.44 |
|
6:03.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pinja Niskanen |
2007 |
|
263 |
1:26.65 |
3:02.37 |
4:35.63 |
|
6:05.77 |
|
|
Oulun Lohet |
6:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Salli Sepponen |
2007 |
|
258 |
1:29.96 |
3:04.80 |
4:39.41 |
|
6:08.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Autio |
2007 |
|
257 |
1:26.98 |
3:01.35 |
4:38.22 |
|
6:08.46 |
|
|
Oulun Lohet |
6:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milla Seppälä |
2007 |
|
255 |
1:26.69 |
3:02.41 |
4:38.39 |
|
6:09.66 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Juuli Uusitalo |
2007 |
|
251 |
1:28.85 |
3:04.08 |
4:39.14 |
|
6:11.48 |
|
|
Oulun Lohet |
6:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sara Lappalainen |
2007 |
|
248 |
1:30.10 |
3:07.48 |
4:43.77 |
|
6:13.13 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elina Jaako |
2007 |
|
248 |
1:29.17 |
3:03.52 |
4:40.06 |
|
6:13.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aino Leinonen |
2007 |
|
227 |
1:30.27 |
3:08.74 |
4:47.09 |
|
6:24.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Meeri Uusitalo |
2007 |
|
215 |
1:33.08 |
3:13.95 |
4:54.81 |
|
6:31.06 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Iinu Tiainen |
2007 |
|
206 |
1:27.07 |
3:10.79 |
4:54.78 |
|
6:36.83 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olivia Loukkola |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
532 |
1:08.91 |
2:22.54 |
3:36.94 |
|
4:49.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
483 |
1:10.90 |
2:25.38 |
3:42.35 |
|
4:58.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Seppänen |
2006 |
|
477 |
1:12.10 |
2:28.70 |
3:44.88 |
|
5:00.11 |
|
|
Oulun Lohet |
5:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
467 |
1:10.34 |
2:26.90 |
3:45.11 |
|
5:02.27 |
|
|
Kemin Uimaseura |
5:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oona Lipponen |
2006 |
|
351 |
1:17.49 |
2:44.08 |
4:09.05 |
|
5:32.30 |
|
|
Kemin Uimaseura |
5:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Venla Talvensaari |
2006 |
|
281 |
1:24.44 |
2:56.31 |
4:28.11 |
|
5:58.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Milla Haapamäki |
2006 |
|
274 |
1:27.22 |
3:01.16 |
4:33.53 |
|
6:00.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Issakainen |
2006 |
|
247 |
1:26.04 |
3:02.22 |
4:40.21 |
|
6:13.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Fanni Törmänen |
2006 |
|
230 |
1:31.58 |
3:12.32 |
4:53.26 |
|
6:22.65 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
6:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iida Ryhänen |
2006 |
|
216 |
1:31.23 |
3:10.05 |
4:50.76 |
|
6:30.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anni Backman |
2006 |
|
200 |
1:33.27 |
3:16.49 |
5:01.01 |
|
6:40.75 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Viivi Häikiö |
2006 |
|
198 |
1:29.86 |
3:12.18 |
4:57.60 |
|
6:42.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
|
520 |
1:08.61 |
2:23.72 |
3:39.05 |
|
4:51.56 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
4:47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viivi Säntti |
2005 |
|
505 |
1:09.36 |
2:24.96 |
3:40.92 |
|
4:54.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katariina Koivuranta |
2005 |
|
429 |
1:11.81 |
2:31.61 |
3:52.03 |
|
5:10.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mandi Vuoristo |
2005 |
|
426 |
1:14.89 |
2:34.54 |
3:54.47 |
|
5:11.60 |
|
|
Oulun Lohet |
5:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amanda Riuttanen |
2005 |
|
419 |
1:16.58 |
2:35.67 |
3:55.77 |
|
5:13.27 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saana Lauhava |
2005 |
|
353 |
1:15.48 |
2:40.14 |
4:06.69 |
|
5:31.83 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
5:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
|
344 |
1:16.41 |
2:41.57 |
4:07.69 |
|
5:34.39 |
|
|
Kemin Uimaseura |
5:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anniina Törmi |
2005 |
|
307 |
1:20.87 |
2:50.23 |
4:20.69 |
|
5:47.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
|
306 |
1:20.78 |
2:49.78 |
4:18.64 |
|
5:47.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martta Ryynänen |
2005 |
|
251 |
1:26.35 |
3:03.85 |
4:39.43 |
|
6:11.76 |
|
|
Oulun Lohet |
6:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
717 |
1:03.10 |
2:10.29 |
3:17.48 |
|
4:21.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
624 |
1:04.51 |
2:14.01 |
3:24.99 |
|
4:34.32 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
566 |
1:07.82 |
2:19.12 |
3:31.73 |
|
4:43.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ronja Kämäräinen |
2004 |
|
509 |
1:08.54 |
2:23.05 |
3:38.85 |
|
4:53.68 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
4:57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Heiko |
2004 |
|
473 |
1:12.60 |
2:29.05 |
3:46.98 |
|
5:00.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henna Moilanen |
2004 |
|
455 |
1:10.19 |
2:26.93 |
3:46.44 |
|
5:04.80 |
|
|
Oulun Lohet |
5:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aada Suotula |
2004 |
|
448 |
1:12.69 |
2:30.78 |
3:49.50 |
|
5:06.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
|
417 |
1:14.85 |
2:33.94 |
3:53.40 |
|
5:13.74 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
5:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Rahikkala |
2004 |
|
404 |
1:13.26 |
2:34.44 |
3:55.65 |
|
5:17.22 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Tolonen |
2004 |
|
339 |
1:20.64 |
2:46.95 |
4:13.34 |
|
5:36.32 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
6:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Noora Aikio |
2004 |
|
327 |
1:20.28 |
2:48.61 |
4:16.54 |
|
5:40.13 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
5:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Wenla Niemi |
2004 |
|
323 |
1:21.45 |
2:48.89 |
4:17.18 |
|
5:41.72 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
5:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Micaela Moilanen |
2004 |
|
315 |
1:21.83 |
2:50.56 |
4:18.09 |
|
5:44.66 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
5:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Reetta Piira |
2004 |
|
308 |
1:22.21 |
2:52.42 |
4:22.72 |
|
5:47.09 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
5:47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, T11,12,13,14,15 400m VU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
707 |
1:04.20 |
2:10.99 |
3:17.24 |
|
4:23.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Venla Säntti |
2003 |
|
680 |
1:03.39 |
2:09.71 |
3:16.79 |
|
4:26.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
643 |
1:03.81 |
2:12.25 |
3:22.27 |
|
4:31.60 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
595 |
1:06.73 |
2:19.01 |
3:29.59 |
|
4:38.72 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martta Nygård |
2003 |
|
551 |
1:07.82 |
2:20.25 |
3:32.85 |
|
4:45.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
524 |
1:11.47 |
2:26.30 |
3:40.02 |
|
4:50.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sini Lassila |
2003 |
|
492 |
1:08.31 |
2:25.19 |
3:44.23 |
|
4:57.06 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
4:53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Satu Immonen |
2003 |
|
479 |
1:10.22 |
2:27.08 |
3:44.28 |
|
4:59.58 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
4:58.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hilla Saastamoinen |
2003 |
|
430 |
1:10.48 |
2:30.35 |
3:50.08 |
|
5:10.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
15:08 |
|