Tulokset IKM aluekilpailu, Varsinais-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntaiaamu
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2018 alkukilpailut VS |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Salo |
|
Tulostusaika |
11:55 |
|
|
Järjestäjä |
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joonatan Davie |
2006 |
|
303 |
37.77 |
1:17.97 |
2:07.88 |
|
2:43.16 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Aho |
2006 |
|
295 |
39.34 |
1:20.94 |
2:09.59 |
|
2:44.52 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
|
287 |
37.45 |
1:19.97 |
2:08.58 |
|
2:46.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Saarinen |
2006 |
|
237 |
38.74 |
1:21.28 |
2:13.64 |
|
2:56.96 |
|
|
Salon Uimarit |
2:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Holmberg |
2006 |
|
233 |
39.59 |
1:24.16 |
2:19.61 |
|
2:58.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alex Yli-Salomäki |
2006 |
|
226 |
38.42 |
1:27.43 |
2:18.39 |
|
2:59.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Salminen |
2006 |
|
224 |
41.30 |
1:27.95 |
2:19.29 |
|
3:00.25 |
|
|
Someron Esa |
3:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aapo Nurminen |
2006 |
|
218 |
40.42 |
1:27.88 |
2:22.46 |
|
3:01.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alex Mukkulainen |
2006 |
|
211 |
41.38 |
1:27.92 |
2:21.84 |
|
3:03.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Milo Bergman |
2006 |
|
207 |
45.56 |
1:31.91 |
2:23.19 |
|
3:05.19 |
|
|
Ålands Simförening |
3:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linus Korin |
2006 |
|
174 |
49.03 |
1:38.38 |
2:34.38 |
|
3:16.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Max Yli-Salomäki |
2006 |
|
156 |
44.99 |
1:42.09 |
2:38.36 |
|
3:23.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frans Sandblom |
2006 |
|
154 |
52.10 |
1:44.89 |
2:41.06 |
|
3:24.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Margo Murumäe |
2006 |
|
151 |
41.99 |
1:37.25 |
2:37.13 |
|
3:25.65 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Romeo Maranzani |
2006 |
|
147 |
45.82 |
1:41.43 |
2:43.71 |
|
3:27.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joonatan Hietarinne |
2006 |
|
129 |
46.52 |
1:48.08 |
2:46.87 |
|
3:36.61 |
|
|
Salon Uimarit |
3:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Erik Loukine |
2006 |
|
108 |
53.53 |
1:52.91 |
3:00.45 |
|
3:49.66 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aleksi Nurmi |
2006 |
|
69 |
1:14.46 |
2:16.33 |
3:26.94 |
|
4:26.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Måns Manelius |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
75m |
|
Ålands Simförening |
3:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
413 |
32.30 |
1:10.47 |
1:55.21 |
|
2:27.10 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
389 |
32.85 |
1:11.02 |
1:54.82 |
|
2:30.16 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
314 |
35.29 |
1:18.25 |
2:05.13 |
|
2:41.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Konsta Vainio |
2005 |
|
302 |
35.21 |
1:19.49 |
2:06.28 |
|
2:43.31 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
285 |
36.47 |
1:21.31 |
2:08.92 |
|
2:46.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
283 |
36.18 |
1:20.10 |
2:09.15 |
|
2:46.97 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
279 |
35.78 |
1:20.95 |
2:10.86 |
|
2:47.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nardi Gabriel Orenshtein |
2005 |
|
251 |
36.75 |
1:18.99 |
2:12.58 |
|
2:53.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
235 |
37.21 |
1:22.04 |
2:19.37 |
|
2:57.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eemeli Arnell |
2005 |
|
224 |
39.28 |
1:28.14 |
2:21.47 |
|
3:00.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miika Nurminen |
2005 |
|
224 |
40.42 |
1:32.53 |
2:19.33 |
|
3:00.39 |
|
|
Salon Uimarit |
3:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Patrik Reiman |
2005 |
|
218 |
43.74 |
1:31.59 |
2:21.76 |
|
3:01.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Max Allén |
2005 |
|
206 |
42.45 |
1:33.45 |
2:24.98 |
|
3:05.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
75m |
|
Aurajoen Uinti |
3:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kasper Kainonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
125m |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ossi Barck |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
125m |
|
Uimaseura Kaarina |
3:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
125m |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
484 |
30.11 |
1:06.07 |
1:47.32 |
|
2:19.59 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verneri Lehtovaara |
2004 |
|
476 |
28.42 |
1:05.63 |
1:49.99 |
|
2:20.37 |
|
|
Salon Uimarit |
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
427 |
31.75 |
1:09.91 |
1:53.04 |
|
2:25.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
413 |
29.88 |
1:07.32 |
1:53.29 |
|
2:27.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Malyshkov |
2004 |
|
411 |
33.21 |
1:10.75 |
1:52.97 |
|
2:27.41 |
|
|
Salon Uimarit |
2:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
|
406 |
32.58 |
1:11.80 |
1:56.15 |
|
2:27.99 |
|
|
Ålands Simförening |
2:45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
405 |
32.32 |
1:09.93 |
1:53.48 |
|
2:28.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jeremia Varonen |
2004 |
|
334 |
32.48 |
1:10.99 |
2:02.15 |
|
2:37.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
332 |
32.90 |
1:16.67 |
2:02.31 |
|
2:38.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hannes Helling |
2004 |
|
231 |
39.00 |
1:25.95 |
2:18.05 |
|
2:58.67 |
|
|
Ålands Simförening |
2:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Salminen |
2004 |
|
222 |
40.91 |
1:29.38 |
2:21.54 |
|
3:00.85 |
|
|
Uinti-Vakka |
3:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
493 |
28.75 |
1:05.66 |
1:46.54 |
|
2:18.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
448 |
30.69 |
1:07.85 |
1:48.78 |
|
2:23.23 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aku Hyrsylä |
2003 |
|
301 |
34.19 |
1:15.80 |
2:05.24 |
|
2:43.51 |
|
|
Salon Uimarit |
2:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Laine |
2003 |
|
215 |
37.00 |
1:23.49 |
2:24.82 |
|
3:02.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aapo Huhti |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
50m |
|
Vesihelmen Uimaseura |
2:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roni Koskinen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
125m |
|
Aurajoen Uinti |
2:48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samuel Salminen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
75m |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, P12,13,14,15,16 200m SKU, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
613 |
28.96 |
1:00.92 |
1:38.44 |
|
2:09.02 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
456 |
29.63 |
1:07.66 |
1:49.71 |
|
2:22.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
427 |
29.39 |
1:06.52 |
1:51.24 |
|
2:25.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
425 |
28.44 |
1:05.18 |
1:49.68 |
|
2:25.77 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sharo Mamandi |
2002 |
|
234 |
35.07 |
1:21.80 |
2:13.38 |
|
2:57.82 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit |
Tulostusaika |
11:55 |
|