Results for Arne Borgs minne & TYR sprint
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 30 september 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.74 | 1:06.82 | |||||
2 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 30.00 | 1:07.49 | |||||
3 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.00 | 1:08.45 | |||||
4 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.28 | 1:10.29 | |||||
5 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.75 | 1:10.89 | |||||
6 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.67 | 1:11.49 | |||||
6 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.53 | 1:11.49 | |||||
8 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.51 | 1:11.81 | |||||
9 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 33.78 | 1:11.95 | |||||
10 | Filippa Hammarén | 2002 | Simklubben Neptun | 32.43 | 1:12.04 | |||||
11 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.33 | 1:12.08 | |||||
12 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.04 | 1:12.21 | |||||
13 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.24 | 1:12.35 | |||||
14 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 33.54 | 1:12.65 | |||||
15 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.53 | 1:12.77 | |||||
16 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.46 | 1:13.21 | |||||
17 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 35.56 | 1:13.22 | |||||
18 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.51 | 1:13.29 | |||||
19 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 33.22 | 1:13.55 | |||||
20 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.62 | 1:13.91 | |||||
21 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.82 | 1:14.05 | |||||
22 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.71 | 1:14.60 | |||||
23 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.08 | 1:15.04 | |||||
24 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.60 | 1:15.22 | |||||
25 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.26 | 1:15.23 | |||||
26 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 35.11 | 1:15.74 | |||||
27 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.12 | 1:16.76 | |||||
28 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.65 | 1:19.17 | |||||
29 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.20 | 1:20.04 | |||||
30 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 35.87 | 1:20.74 | |||||
31 | Isadora Rosén | 2002 | Simklubben Neptun | 35.76 | 1:21.02 | |||||
32 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 35.93 | 1:21.24 | |||||
33 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.04 | 1:21.65 | |||||
34 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 38.71 | 1:23.70 | |||||
35 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.93 | 1:23.84 | |||||
36 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 39.46 | 1:25.22 | |||||
37 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 41.89 | 1:27.19 | |||||
- | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | DNF | ||||||
- | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 september 2018 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 11:20 |