Tulokset Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
|
712 |
1:04.86 |
2:12.19 |
3:19.09 |
|
4:24.71 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilie Krog |
2002 |
|
699 |
1:05.19 |
2:13.05 |
3:20.40 |
|
4:26.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
691 |
1:05.09 |
2:13.45 |
3:20.56 |
|
4:27.35 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
653 |
1:05.82 |
2:15.22 |
3:24.31 |
|
4:32.42 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
649 |
1:06.09 |
2:14.68 |
3:24.18 |
|
4:32.98 |
|
|
JGI Svømning |
4:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
648 |
1:06.32 |
2:15.96 |
3:24.92 |
|
4:33.14 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
639 |
1:06.12 |
2:15.85 |
3:26.08 |
|
4:34.43 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Liva Stjernholm |
2004 |
|
636 |
1:05.05 |
2:14.75 |
3:24.30 |
|
4:34.83 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
620 |
1:06.42 |
2:16.09 |
3:26.81 |
|
4:37.20 |
|
|
JGI Svømning |
4:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
615 |
1:07.68 |
2:19.81 |
3:30.04 |
|
4:37.95 |
|
|
JGI Svømning |
4:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
615 |
1:06.47 |
2:16.94 |
3:27.49 |
|
4:37.98 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
607 |
1:07.05 |
2:18.13 |
3:29.40 |
|
4:39.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
605 |
1:06.51 |
2:16.87 |
3:28.75 |
|
4:39.47 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
596 |
1:09.58 |
2:22.10 |
3:32.51 |
|
4:40.85 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
|
593 |
1:07.63 |
2:18.53 |
3:30.03 |
|
4:41.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
593 |
1:07.09 |
2:18.34 |
3:30.26 |
|
4:41.45 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
592 |
1:06.50 |
2:18.49 |
3:31.27 |
|
4:41.54 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
583 |
1:05.93 |
2:18.45 |
3:31.46 |
|
4:43.01 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
578 |
1:07.51 |
2:18.72 |
3:31.88 |
|
4:43.82 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
568 |
1:09.23 |
2:21.99 |
3:33.84 |
|
4:45.44 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
564 |
1:08.86 |
2:22.17 |
3:34.75 |
|
4:46.17 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
552 |
1:09.13 |
2:22.29 |
3:35.29 |
|
4:48.09 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
552 |
1:08.59 |
2:20.72 |
3:35.13 |
|
4:48.14 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
551 |
1:07.58 |
2:20.37 |
3:35.08 |
|
4:48.28 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
547 |
1:08.80 |
2:22.44 |
3:36.22 |
|
4:49.01 |
|
|
Herlev Svømning |
4:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
|
546 |
1:06.53 |
2:19.87 |
3:34.63 |
|
4:49.24 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
|
544 |
1:07.55 |
2:21.44 |
3:34.74 |
|
4:49.55 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
544 |
1:10.77 |
2:24.05 |
3:37.74 |
|
4:49.62 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
4:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
|
543 |
1:07.74 |
2:21.17 |
3:36.37 |
|
4:49.77 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
4:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
542 |
1:10.84 |
2:25.26 |
3:39.03 |
|
4:49.84 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
539 |
1:09.74 |
2:23.48 |
3:38.06 |
|
4:50.53 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
536 |
1:08.75 |
2:21.59 |
3:35.78 |
|
4:50.98 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
|
534 |
1:09.50 |
2:23.66 |
3:38.27 |
|
4:51.31 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
|
531 |
1:09.64 |
2:23.38 |
3:38.17 |
|
4:51.87 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Sophie Grandjean |
2003 |
|
531 |
1:09.17 |
2:23.75 |
3:38.60 |
|
4:51.90 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Rebekka Giessing |
2003 |
|
529 |
1:09.19 |
2:23.57 |
3:38.12 |
|
4:52.26 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
|
527 |
1:12.92 |
2:27.76 |
3:40.71 |
|
4:52.67 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
527 |
1:09.87 |
2:25.05 |
3:40.28 |
|
4:52.72 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
|
525 |
1:10.11 |
2:24.46 |
3:38.82 |
|
4:53.00 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
|
514 |
1:12.62 |
2:27.44 |
3:42.41 |
|
4:55.09 |
|
|
Greve Svømmeklub |
4:48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
510 |
1:10.89 |
2:26.52 |
3:42.18 |
|
4:55.92 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
4:49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
|
503 |
1:10.97 |
2:27.47 |
3:42.05 |
|
4:57.18 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
4:53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
494 |
1:09.60 |
2:25.58 |
3:42.26 |
|
4:58.94 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
4:51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Clara Toft |
2004 |
|
491 |
1:10.88 |
2:27.04 |
3:43.86 |
|
4:59.54 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
|
488 |
1:10.62 |
2:26.49 |
3:44.05 |
|
5:00.34 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
4:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
|
484 |
1:10.04 |
2:25.31 |
3:42.88 |
|
5:01.15 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
4:50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
|
483 |
1:09.72 |
2:27.42 |
3:45.18 |
|
5:01.23 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
464 |
1:12.19 |
2:29.04 |
3:46.85 |
|
5:05.38 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
|
460 |
1:12.27 |
2:30.64 |
3:49.20 |
|
5:06.20 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
4:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:20 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
767 |
58.74 |
1:59.89 |
3:00.80 |
|
4:00.40 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
765 |
59.63 |
2:01.95 |
3:02.48 |
|
4:00.58 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
708 |
59.03 |
2:03.08 |
3:05.96 |
|
4:06.81 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
677 |
1:02.20 |
2:05.94 |
3:09.02 |
|
4:10.55 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
675 |
59.74 |
2:03.15 |
3:06.95 |
|
4:10.86 |
|
|
JGI Svømning |
4:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
668 |
1:00.87 |
2:04.75 |
3:08.18 |
|
4:11.72 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Holm |
1998 |
|
660 |
1:01.51 |
2:05.86 |
3:09.86 |
|
4:12.68 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
4:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
|
648 |
1:00.63 |
2:05.21 |
3:09.41 |
|
4:14.31 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
640 |
1:01.84 |
2:06.07 |
3:10.68 |
|
4:15.28 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
|
637 |
59.63 |
2:04.73 |
3:10.49 |
|
4:15.75 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
635 |
1:02.01 |
2:07.15 |
3:12.11 |
|
4:15.91 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
634 |
1:02.67 |
2:08.42 |
3:13.53 |
|
4:16.11 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
632 |
1:00.83 |
2:05.61 |
3:11.32 |
|
4:16.37 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
630 |
1:01.84 |
2:06.46 |
3:11.85 |
|
4:16.70 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
David Arneskov |
2002 |
|
623 |
1:02.81 |
2:08.41 |
3:13.93 |
|
4:17.65 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
618 |
1:02.82 |
2:07.33 |
3:13.14 |
|
4:18.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
609 |
1:01.33 |
2:07.47 |
3:14.12 |
|
4:19.63 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
603 |
1:00.81 |
2:06.29 |
3:12.96 |
|
4:20.42 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
602 |
1:01.38 |
2:07.53 |
3:14.87 |
|
4:20.62 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
|
599 |
1:01.26 |
2:06.72 |
3:14.34 |
|
4:21.00 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
4:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
599 |
1:00.75 |
2:07.27 |
3:14.64 |
|
4:21.01 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
595 |
1:03.11 |
2:09.26 |
3:14.18 |
|
4:21.53 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
|
593 |
1:02.86 |
2:09.52 |
3:15.88 |
|
4:21.84 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
4:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
585 |
1:02.02 |
2:09.61 |
3:17.88 |
|
4:23.07 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Leo Badaker |
2002 |
|
584 |
1:00.14 |
2:06.16 |
3:15.44 |
|
4:23.22 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
580 |
1:01.94 |
2:08.60 |
3:16.56 |
|
4:23.76 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
577 |
1:02.88 |
2:09.59 |
3:16.82 |
|
4:24.34 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Alfred Højberg |
2002 |
|
569 |
1:03.86 |
2:11.74 |
3:19.32 |
|
4:25.56 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
|
566 |
1:02.98 |
2:10.49 |
3:19.98 |
|
4:25.93 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
561 |
1:03.57 |
2:11.08 |
3:18.82 |
|
4:26.76 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ole Hovmand |
2003 |
|
555 |
1:04.12 |
2:13.35 |
3:21.53 |
|
4:27.66 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
4:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
|
555 |
1:04.52 |
2:13.28 |
3:20.34 |
|
4:27.75 |
|
|
Næstved IF |
4:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jacob Sanchez Witthøfft |
2001 |
|
549 |
1:03.57 |
2:11.30 |
3:20.39 |
|
4:28.72 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
4:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
|
547 |
1:04.84 |
2:13.97 |
3:22.25 |
|
4:29.04 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
4:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mads Ottosen |
1997 |
|
537 |
1:03.78 |
2:12.47 |
3:22.16 |
|
4:30.59 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
|
533 |
1:04.18 |
2:13.06 |
3:22.58 |
|
4:31.30 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
4:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Mads Lind |
2002 |
|
531 |
1:04.56 |
2:13.48 |
3:22.60 |
|
4:31.69 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Christian Andersen |
1999 |
|
527 |
1:05.06 |
2:14.14 |
3:24.40 |
|
4:32.39 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
525 |
1:04.40 |
2:14.03 |
3:24.12 |
|
4:32.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Christoffer Weiss |
2002 |
|
522 |
1:06.19 |
2:16.91 |
3:25.20 |
|
4:33.27 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
521 |
1:04.31 |
2:14.50 |
3:23.86 |
|
4:33.34 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
519 |
1:04.82 |
2:14.75 |
3:25.24 |
|
4:33.70 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
4:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
502 |
1:06.55 |
2:17.34 |
3:27.22 |
|
4:36.78 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
4:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Oliver Lystlund |
2003 |
|
499 |
1:06.59 |
2:17.60 |
3:28.06 |
|
4:37.33 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
|
498 |
1:05.60 |
2:16.95 |
3:27.25 |
|
4:37.56 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Xander Pontoppidan |
2003 |
|
489 |
1:06.30 |
2:16.72 |
3:27.67 |
|
4:39.22 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:39 |
|
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:03 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 2017-08-28 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:03 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 2017-08-28 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:35 |
|
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:11 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:40 |
|
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:29 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:29 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:47 |
|
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:28 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.76 2018-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:28 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.76 2018-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:52 |
|
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:36 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:35 |
|
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:44 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:44 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:39 |
|
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:49 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:48 |
|
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:57 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:57 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:53 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:53 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:27 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:27 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:34 |
|
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:28 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
|
1:09.58 |
2:33.37 |
4:03.29 |
|
5:13.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tine Petersen |
2003 |
|
|
1:11.97 |
2:33.00 |
4:05.30 |
|
5:19.05 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
|
1:14.72 |
2:36.03 |
4:07.11 |
|
5:19.64 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
|
|
1:13.15 |
2:40.80 |
4:08.34 |
|
5:19.88 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
|
1:11.06 |
2:32.61 |
4:09.52 |
|
5:22.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
|
|
1:12.40 |
2:38.77 |
4:08.81 |
|
5:24.11 |
|
|
Herlev Svømning |
5:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Meng |
2003 |
|
|
1:14.38 |
2:38.79 |
4:07.23 |
|
5:25.09 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Line Strandby |
2001 |
|
|
1:15.75 |
2:36.99 |
4:11.46 |
|
5:26.26 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
|
1:14.99 |
2:41.30 |
4:13.04 |
|
5:27.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
|
|
1:12.32 |
2:33.03 |
4:14.34 |
|
5:28.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
|
1:12.12 |
2:37.85 |
4:13.52 |
|
5:29.86 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
|
1:13.63 |
2:36.71 |
4:15.01 |
|
5:30.70 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
|
1:15.93 |
2:42.29 |
4:17.58 |
|
5:30.93 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
|
1:19.28 |
2:41.15 |
4:18.83 |
|
5:35.23 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
|
1:16.47 |
2:41.59 |
4:17.79 |
|
5:35.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
|
|
1:15.85 |
2:43.95 |
4:17.87 |
|
5:37.17 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
|
1:17.54 |
2:47.62 |
4:25.88 |
|
5:37.20 |
|
|
Herlev Svømning |
5:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
|
1:18.37 |
2:49.56 |
4:21.62 |
|
5:38.19 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
5:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
|
1:12.96 |
2:38.98 |
4:23.05 |
|
5:38.40 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
|
1:14.54 |
2:45.58 |
4:16.88 |
|
5:39.68 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
5:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Freja Søndergaard |
2004 |
|
|
1:17.09 |
2:47.79 |
4:19.98 |
|
5:41.31 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
5:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
|
1:16.74 |
2:45.17 |
4:23.83 |
|
5:41.48 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
|
1:17.49 |
2:47.83 |
4:26.89 |
|
5:41.60 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
5:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
|
|
1:20.44 |
2:49.22 |
4:24.87 |
|
5:41.65 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
5:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
|
1:18.04 |
2:47.00 |
4:28.02 |
|
5:50.81 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW6.2 EFB v/150m |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
09:28 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
723 |
1:10.80 |
2:27.50 |
3:48.90 |
|
4:56.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
717 |
1:06.20 |
2:26.37 |
3:49.88 |
|
4:57.49 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
657 |
1:08.88 |
2:26.82 |
3:57.59 |
|
5:06.39 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilie Krog |
2002 |
|
647 |
1:11.28 |
2:29.16 |
3:58.93 |
|
5:07.90 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
639 |
1:12.01 |
2:31.02 |
3:58.81 |
|
5:09.19 |
|
|
JGI Svømning |
4:59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Liva Stjernholm |
2004 |
|
628 |
1:10.35 |
2:32.27 |
4:00.54 |
|
5:10.89 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
612 |
1:09.58 |
2:33.37 |
4:03.29 |
|
5:13.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
607 |
1:10.15 |
2:32.15 |
3:59.27 |
|
5:14.50 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
597 |
1:11.72 |
2:33.40 |
4:03.65 |
|
5:16.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tine Petersen |
2003 |
|
581 |
1:11.97 |
2:33.00 |
4:05.30 |
|
5:19.05 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
578 |
1:14.72 |
2:36.03 |
4:07.11 |
|
5:19.64 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
|
577 |
1:13.15 |
2:40.80 |
4:08.34 |
|
5:19.88 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
561 |
1:11.06 |
2:32.61 |
4:09.52 |
|
5:22.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
|
555 |
1:12.40 |
2:38.77 |
4:08.81 |
|
5:24.11 |
|
|
Herlev Svømning |
5:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilie Meng |
2003 |
|
550 |
1:14.38 |
2:38.79 |
4:07.23 |
|
5:25.09 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Line Strandby |
2001 |
|
544 |
1:15.75 |
2:36.99 |
4:11.46 |
|
5:26.26 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
537 |
1:14.99 |
2:41.30 |
4:13.04 |
|
5:27.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
|
532 |
1:12.32 |
2:33.03 |
4:14.34 |
|
5:28.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
526 |
1:12.12 |
2:37.85 |
4:13.52 |
|
5:29.86 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
522 |
1:13.63 |
2:36.71 |
4:15.01 |
|
5:30.70 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
521 |
1:15.93 |
2:42.29 |
4:17.58 |
|
5:30.93 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
501 |
1:19.28 |
2:41.15 |
4:18.83 |
|
5:35.23 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
498 |
1:16.47 |
2:41.59 |
4:17.79 |
|
5:35.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
|
493 |
1:15.85 |
2:43.95 |
4:17.87 |
|
5:37.17 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
492 |
1:17.54 |
2:47.62 |
4:25.88 |
|
5:37.20 |
|
|
Herlev Svømning |
5:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
488 |
1:18.37 |
2:49.56 |
4:21.62 |
|
5:38.19 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
5:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
487 |
1:12.96 |
2:38.98 |
4:23.05 |
|
5:38.40 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
482 |
1:14.54 |
2:45.58 |
4:16.88 |
|
5:39.68 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
5:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Freja Søndergaard |
2004 |
|
475 |
1:17.09 |
2:47.79 |
4:19.98 |
|
5:41.31 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
5:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
474 |
1:16.74 |
2:45.17 |
4:23.83 |
|
5:41.48 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
474 |
1:17.49 |
2:47.83 |
4:26.89 |
|
5:41.60 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
5:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
|
473 |
1:20.44 |
2:49.22 |
4:24.87 |
|
5:41.65 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
5:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
437 |
1:18.04 |
2:47.00 |
4:28.02 |
|
5:50.81 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW6.2 EFB v/150m |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
|
1:02.33 |
2:18.38 |
3:46.76 |
|
4:58.48 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
|
|
1:08.38 |
2:26.30 |
3:53.83 |
|
5:03.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
|
1:09.34 |
2:29.05 |
3:59.56 |
|
5:03.50 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
|
1:08.75 |
2:29.10 |
4:04.41 |
|
5:12.67 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
|
|
1:07.19 |
2:29.53 |
4:00.06 |
|
5:13.64 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
|
|
1:08.98 |
2:28.53 |
4:03.17 |
|
5:15.05 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
4:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
|
1:11.42 |
2:35.47 |
4:05.32 |
|
5:15.31 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Magnus Juul Hansen |
2003 |
|
|
1:10.00 |
2:36.90 |
4:10.14 |
|
5:24.46 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
5:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
09:31 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
718 |
1:01.63 |
2:10.46 |
3:30.21 |
|
4:32.26 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
681 |
1:03.01 |
2:14.35 |
3:33.73 |
|
4:37.06 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
650 |
1:04.15 |
2:16.90 |
3:36.13 |
|
4:41.49 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
647 |
1:01.45 |
2:18.03 |
3:38.27 |
|
4:41.82 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
639 |
1:04.49 |
2:16.67 |
3:40.69 |
|
4:43.06 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
David Arneskov |
2002 |
|
635 |
1:03.84 |
2:17.48 |
3:38.52 |
|
4:43.59 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
584 |
1:04.09 |
2:22.99 |
3:45.32 |
|
4:51.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
552 |
1:04.54 |
2:25.77 |
3:49.21 |
|
4:57.25 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
545 |
1:02.33 |
2:18.38 |
3:46.76 |
|
4:58.48 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
|
520 |
1:08.38 |
2:26.30 |
3:53.83 |
|
5:03.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
518 |
1:09.34 |
2:29.05 |
3:59.56 |
|
5:03.50 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
474 |
1:08.75 |
2:29.10 |
4:04.41 |
|
5:12.67 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
|
469 |
1:07.19 |
2:29.53 |
4:00.06 |
|
5:13.64 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
|
463 |
1:08.98 |
2:28.53 |
4:03.17 |
|
5:15.05 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
4:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
462 |
1:11.42 |
2:35.47 |
4:05.32 |
|
5:15.31 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Magnus Juul Hansen |
2003 |
|
424 |
1:10.00 |
2:36.90 |
4:10.14 |
|
5:24.46 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
5:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
|
699 |
29.43 |
1:01.54 |
1:34.22 |
|
2:07.27 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
|
692 |
29.83 |
1:03.26 |
1:35.14 |
|
2:07.73 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline Barrett |
2002 |
|
668 |
28.64 |
1:01.25 |
1:35.31 |
|
2:09.21 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrea Paaske |
2001 |
|
651 |
29.92 |
1:02.44 |
1:36.72 |
|
2:10.33 |
|
|
JGI Svømning |
2:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
649 |
30.00 |
1:02.72 |
1:36.71 |
|
2:10.46 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nina Toft |
2000 |
|
644 |
30.85 |
1:03.19 |
1:36.72 |
|
2:10.80 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
639 |
30.92 |
1:04.30 |
1:38.45 |
|
2:11.16 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
636 |
30.14 |
1:03.35 |
1:36.93 |
|
2:11.34 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
|
636 |
31.67 |
1:04.63 |
1:38.56 |
|
2:11.35 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
633 |
30.25 |
1:03.28 |
1:36.86 |
|
2:11.57 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
625 |
31.14 |
1:04.57 |
1:38.29 |
|
2:12.08 |
|
|
JGI Svømning |
2:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie K Rose |
2003 |
|
620 |
32.23 |
1:05.33 |
1:39.13 |
|
2:12.46 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tine Petersen |
2003 |
|
616 |
30.47 |
1:04.52 |
1:38.58 |
|
2:12.75 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
615 |
30.67 |
1:04.17 |
1:38.24 |
|
2:12.84 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
|
614 |
30.96 |
1:03.90 |
1:38.93 |
|
2:12.92 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
613 |
31.72 |
1:05.49 |
1:39.67 |
|
2:12.99 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
|
611 |
30.56 |
1:04.60 |
1:38.94 |
|
2:13.08 |
|
|
Herlev Svømning |
2:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
605 |
31.43 |
1:05.49 |
1:39.59 |
|
2:13.54 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Liva Schmid |
2000 |
|
599 |
31.00 |
1:04.65 |
1:39.60 |
|
2:14.00 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
595 |
31.79 |
1:05.14 |
1:40.12 |
|
2:14.29 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
590 |
30.67 |
1:04.20 |
1:38.43 |
|
2:14.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
584 |
30.58 |
1:05.49 |
1:40.15 |
|
2:15.10 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
|
584 |
31.07 |
1:05.33 |
1:40.39 |
|
2:15.15 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
583 |
30.95 |
1:05.15 |
1:39.77 |
|
2:15.21 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
574 |
31.64 |
1:06.24 |
1:40.88 |
|
2:15.93 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
|
561 |
30.59 |
1:05.05 |
1:40.95 |
|
2:16.94 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
561 |
32.30 |
1:07.91 |
1:42.88 |
|
2:16.96 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
|
557 |
31.61 |
1:05.67 |
1:41.42 |
|
2:17.26 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
553 |
31.97 |
1:07.33 |
1:42.58 |
|
2:17.62 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
550 |
32.75 |
1:07.28 |
1:43.47 |
|
2:17.86 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
549 |
31.50 |
1:06.59 |
1:41.99 |
|
2:17.90 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
|
548 |
33.02 |
1:08.73 |
1:43.88 |
|
2:17.98 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
547 |
32.52 |
1:07.63 |
1:43.65 |
|
2:18.08 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
546 |
31.58 |
1:06.47 |
1:41.96 |
|
2:18.17 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
|
543 |
32.58 |
1:07.12 |
1:42.93 |
|
2:18.43 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
542 |
32.26 |
1:06.90 |
1:43.45 |
|
2:18.51 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
|
538 |
31.66 |
1:06.69 |
1:43.45 |
|
2:18.85 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
|
531 |
31.01 |
1:06.28 |
1:42.55 |
|
2:19.44 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
|
531 |
31.38 |
1:06.06 |
1:42.82 |
|
2:19.45 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
530 |
31.91 |
1:07.93 |
1:44.40 |
|
2:19.53 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
|
530 |
31.90 |
1:06.82 |
1:43.30 |
|
2:19.55 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
529 |
32.29 |
1:07.75 |
1:43.92 |
|
2:19.64 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
|
527 |
33.42 |
1:09.38 |
1:45.05 |
|
2:19.82 |
|
|
JGI Svømning |
2:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
|
521 |
33.27 |
1:08.54 |
1:45.20 |
|
2:20.36 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
|
518 |
31.40 |
1:07.81 |
1:44.04 |
|
2:20.59 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
|
516 |
33.72 |
1:08.73 |
1:45.05 |
|
2:20.79 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
|
515 |
32.68 |
1:07.55 |
1:44.10 |
|
2:20.87 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Sophie Grandjean |
2003 |
|
515 |
32.35 |
1:07.57 |
1:44.63 |
|
2:20.95 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Rebekka Giessing |
2003 |
|
511 |
31.35 |
1:07.45 |
1:43.86 |
|
2:21.27 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
|
506 |
32.91 |
1:08.13 |
1:45.33 |
|
2:21.69 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
|
505 |
32.47 |
1:08.93 |
1:45.45 |
|
2:21.84 |
|
|
Næstved IF |
2:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
|
486 |
33.99 |
1:10.87 |
1:47.61 |
|
2:23.68 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
|
485 |
32.89 |
1:10.42 |
1:47.14 |
|
2:23.77 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
475 |
33.04 |
1:10.81 |
1:47.55 |
|
2:24.76 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
473 |
33.08 |
1:09.15 |
1:47.02 |
|
2:24.94 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Caroline Veggerby |
2003 |
|
471 |
31.87 |
1:08.46 |
1:46.27 |
|
2:25.13 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
458 |
34.17 |
1:10.24 |
1:48.51 |
|
2:26.54 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
|
455 |
34.29 |
1:10.94 |
1:48.90 |
|
2:26.84 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
439 |
33.43 |
1:10.56 |
1:49.26 |
|
2:28.65 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vera Staun Hansen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hannah Höesch |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW4.4 Tyvstart |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:35 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
|
732 |
29.28 |
1:00.88 |
1:33.28 |
|
2:05.36 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrea Paaske |
2001 |
|
672 |
30.54 |
1:03.53 |
1:37.18 |
|
2:08.96 |
|
|
JGI Svømning |
2:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
|
671 |
30.25 |
1:02.89 |
1:36.31 |
|
2:09.04 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karoline Barrett |
2002 |
|
660 |
29.21 |
1:02.29 |
1:35.98 |
|
2:09.76 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
|
653 |
31.40 |
1:04.65 |
1:37.89 |
|
2:10.18 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nina Toft |
2000 |
|
645 |
30.79 |
1:03.52 |
1:37.51 |
|
2:10.73 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
643 |
30.02 |
1:03.50 |
1:37.39 |
|
2:10.89 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
595 |
30.04 |
1:03.97 |
1:38.45 |
|
2:14.31 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tine Petersen |
2003 |
|
661 |
30.91 |
1:03.67 |
1:37.27 |
|
2:09.68 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie K Rose |
2003 |
|
635 |
31.24 |
1:04.37 |
1:37.54 |
|
2:11.43 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
|
633 |
31.29 |
1:04.75 |
1:38.77 |
|
2:11.55 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
631 |
30.64 |
1:04.51 |
1:37.90 |
|
2:11.71 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
629 |
30.74 |
1:04.59 |
1:38.48 |
|
2:11.84 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
603 |
31.68 |
1:05.79 |
1:39.89 |
|
2:13.69 |
|
|
JGI Svømning |
2:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
591 |
31.20 |
1:04.93 |
1:39.61 |
|
2:14.58 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
|
586 |
31.19 |
1:05.15 |
1:39.77 |
|
2:14.94 |
|
|
Herlev Svømning |
2:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:24 |
|
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
694 |
26.96 |
55.54 |
1:24.74 |
|
1:55.18 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:51.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
673 |
27.00 |
56.28 |
1:26.25 |
|
1:56.38 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
1:51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
666 |
27.91 |
56.71 |
1:27.01 |
|
1:56.78 |
|
|
JGI Svømning |
1:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
645 |
28.49 |
58.76 |
1:28.80 |
|
1:58.02 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
636 |
27.38 |
57.49 |
1:28.24 |
|
1:58.58 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hørsholm Svømmeforening |
1:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
629 |
27.80 |
57.52 |
1:28.23 |
|
1:59.00 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
625 |
27.83 |
57.51 |
1:28.66 |
|
1:59.27 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
617 |
28.34 |
58.10 |
1:28.51 |
|
1:59.80 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
|
615 |
27.80 |
58.06 |
1:29.31 |
|
1:59.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
1:57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Holm |
1998 |
|
595 |
28.81 |
59.29 |
1:30.62 |
|
2:01.27 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
1:56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
David Arneskov |
2002 |
|
588 |
28.27 |
59.03 |
1:30.04 |
|
2:01.72 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
|
585 |
28.55 |
59.13 |
1:30.58 |
|
2:01.90 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
583 |
28.37 |
59.09 |
1:30.24 |
|
2:02.08 |
Deltager ikke i finalen |
|
Ringsted Svømme Klub |
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alexander Tullberg |
2003 |
|
579 |
26.11 |
55.87 |
1:28.60 |
|
2:02.37 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
1:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
578 |
28.02 |
59.10 |
1:30.49 |
|
2:02.40 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
|
573 |
30.51 |
1:02.26 |
1:33.47 |
|
2:02.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
570 |
27.86 |
58.28 |
1:30.47 |
|
2:02.96 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
570 |
29.34 |
1:00.89 |
1:32.03 |
|
2:02.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
568 |
28.34 |
59.11 |
1:31.28 |
|
2:03.10 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
|
567 |
28.84 |
59.48 |
1:31.67 |
|
2:03.23 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tobias Andersen |
1998 |
|
554 |
28.93 |
59.92 |
1:33.00 |
|
2:04.13 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
553 |
29.20 |
1:01.47 |
1:33.41 |
|
2:04.22 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
552 |
29.10 |
1:00.37 |
1:33.02 |
|
2:04.29 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
1:59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
|
552 |
28.32 |
59.49 |
1:31.51 |
|
2:04.33 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jacob Sanchez Witthøfft |
2001 |
|
546 |
28.72 |
1:00.13 |
1:32.89 |
|
2:04.79 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
544 |
29.34 |
1:01.32 |
1:33.60 |
|
2:04.91 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alfred Højberg |
2002 |
|
541 |
28.42 |
1:00.03 |
1:32.54 |
|
2:05.12 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
|
538 |
27.95 |
59.27 |
1:31.94 |
|
2:05.38 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
529 |
28.16 |
59.74 |
1:32.06 |
|
2:06.08 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Noah Bred |
2003 |
|
526 |
29.52 |
1:01.51 |
1:34.39 |
|
2:06.32 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
515 |
29.31 |
1:01.12 |
1:33.74 |
|
2:07.19 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ole Hovmand |
2003 |
|
514 |
29.30 |
1:01.64 |
1:34.56 |
|
2:07.31 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
|
508 |
29.77 |
1:01.47 |
1:34.65 |
|
2:07.77 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Mads Ottosen |
1997 |
|
503 |
29.23 |
1:01.02 |
1:34.87 |
|
2:08.19 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
|
497 |
29.22 |
1:01.55 |
1:35.67 |
|
2:08.77 |
|
|
JGI Svømning |
2:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Mads Lind |
2002 |
|
495 |
29.13 |
1:01.78 |
1:36.02 |
|
2:08.93 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Magnus Løhr |
2001 |
|
491 |
27.65 |
1:00.34 |
1:34.27 |
|
2:09.28 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Simon Blidarevic |
2002 |
|
468 |
29.68 |
1:02.38 |
1:36.40 |
|
2:11.37 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
|
466 |
29.13 |
1:01.57 |
1:36.19 |
|
2:11.49 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
|
456 |
29.68 |
1:03.40 |
1:38.44 |
|
2:12.44 |
|
|
Næstved IF |
2:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
|
450 |
29.22 |
1:01.68 |
1:36.77 |
|
2:13.07 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
|
448 |
30.35 |
1:05.01 |
1:38.91 |
|
2:13.26 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
|
433 |
30.17 |
1:04.73 |
1:39.81 |
|
2:14.78 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Nikolai Pagh Pedersen |
2002 |
|
427 |
31.70 |
1:05.85 |
1:41.65 |
|
2:15.44 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Peter Holm |
2003 |
|
410 |
30.17 |
1:04.74 |
1:41.04 |
|
2:17.20 |
|
|
Herlev Svømning |
2:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Victor Holm Larsen |
2003 |
|
401 |
29.67 |
1:05.01 |
1:41.55 |
|
2:18.26 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
2:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW4.4 Tyvstart |
|
Gentofte Svømme Klub |
1:59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:35 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
697 |
26.93 |
56.11 |
1:25.96 |
|
1:55.01 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:51.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
692 |
27.34 |
56.42 |
1:25.88 |
|
1:55.27 |
|
|
JGI Svømning |
1:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
677 |
26.86 |
55.94 |
1:26.30 |
|
1:56.12 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
1:51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
658 |
27.74 |
57.16 |
1:27.66 |
|
1:57.27 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
652 |
27.99 |
57.98 |
1:28.20 |
|
1:57.58 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
608 |
28.24 |
59.25 |
1:29.18 |
|
2:00.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Holm |
1998 |
|
574 |
28.93 |
59.72 |
1:31.26 |
|
2:02.73 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
1:56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
558 |
27.96 |
58.40 |
1:30.15 |
|
2:03.86 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
|
621 |
28.01 |
57.41 |
1:28.35 |
|
1:59.53 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
|
594 |
28.74 |
1:00.27 |
1:31.42 |
|
2:01.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Tullberg |
2003 |
|
591 |
27.98 |
59.32 |
1:30.64 |
|
2:01.54 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
1:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
580 |
28.81 |
1:00.00 |
1:31.39 |
|
2:02.27 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
578 |
28.42 |
59.59 |
1:30.98 |
|
2:02.42 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
David Arneskov |
2002 |
|
576 |
28.13 |
58.75 |
1:30.49 |
|
2:02.55 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
569 |
28.48 |
59.49 |
1:31.68 |
|
2:03.08 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
544 |
28.51 |
59.92 |
1:31.79 |
|
2:04.92 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:35 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:44 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:44 |
|
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:36 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:48 |
|
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:57 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
634 |
31.85 |
1:07.75 |
1:44.32 |
|
2:21.79 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
574 |
32.39 |
1:08.53 |
1:46.98 |
|
2:26.57 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
562 |
33.59 |
1:11.31 |
1:49.37 |
|
2:27.59 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
560 |
33.48 |
1:12.19 |
1:49.84 |
|
2:27.72 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
|
558 |
31.55 |
1:09.01 |
1:47.87 |
|
2:27.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
JGI Svømning |
2:20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Lange |
2001 |
|
527 |
32.87 |
1:10.05 |
1:49.66 |
|
2:30.73 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
479 |
33.09 |
1:12.55 |
1:53.48 |
|
2:35.67 |
|
|
JGI Svømning |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
477 |
34.39 |
1:15.12 |
1:55.25 |
|
2:35.83 |
|
|
JGI Svømning |
2:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
|
472 |
33.31 |
1:12.03 |
1:53.97 |
|
2:36.39 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
460 |
34.95 |
1:14.24 |
1:55.92 |
|
2:37.78 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
|
434 |
33.86 |
1:14.25 |
1:56.57 |
|
2:40.84 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
428 |
35.28 |
1:15.31 |
1:57.89 |
|
2:41.61 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
425 |
35.09 |
1:15.90 |
1:58.22 |
|
2:42.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
421 |
33.89 |
1:14.72 |
1:59.01 |
|
2:42.41 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
|
398 |
34.63 |
1:15.67 |
2:00.71 |
|
2:45.46 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
393 |
36.03 |
1:16.73 |
2:01.21 |
|
2:46.19 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
|
388 |
33.73 |
1:14.66 |
1:58.20 |
|
2:46.97 |
Deltager ikke i finalen |
|
Køge Svømmeklub |
2:36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
|
368 |
34.57 |
1:17.15 |
2:01.52 |
|
2:49.89 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
365 |
37.22 |
1:20.45 |
2:06.60 |
|
2:50.32 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
|
340 |
34.33 |
1:17.14 |
2:03.36 |
|
2:54.42 |
Deltager ikke i finalen |
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
|
291 |
35.99 |
1:21.33 |
2:09.82 |
|
3:03.78 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:57 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
619 |
32.76 |
1:08.81 |
1:45.44 |
|
2:22.86 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
594 |
33.18 |
1:10.53 |
1:47.66 |
|
2:24.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
584 |
34.06 |
1:11.75 |
1:49.16 |
|
2:25.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
582 |
32.71 |
1:09.15 |
1:46.82 |
|
2:25.84 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Lange |
2001 |
|
535 |
32.64 |
1:10.75 |
1:49.68 |
|
2:30.04 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
|
507 |
33.23 |
1:11.21 |
1:50.62 |
|
2:32.72 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
495 |
32.30 |
1:09.81 |
1:51.23 |
|
2:33.91 |
|
|
JGI Svømning |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
420 |
34.11 |
1:16.24 |
1:58.55 |
|
2:42.56 |
|
|
JGI Svømning |
2:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
491 |
33.46 |
1:11.99 |
1:52.45 |
|
2:34.32 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
474 |
34.94 |
1:13.82 |
1:54.88 |
|
2:36.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
464 |
32.92 |
1:12.22 |
1:54.78 |
|
2:37.26 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
441 |
35.63 |
1:16.85 |
1:58.75 |
|
2:40.03 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
411 |
34.84 |
1:16.23 |
1:59.05 |
|
2:43.75 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
|
373 |
34.59 |
1:15.78 |
2:01.78 |
|
2:49.12 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
|
338 |
35.51 |
1:19.14 |
2:04.87 |
|
2:54.82 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:02 |
|
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
630 |
29.38 |
1:03.11 |
1:37.09 |
|
2:10.02 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
609 |
28.44 |
1:02.00 |
1:36.61 |
|
2:11.53 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
|
604 |
30.00 |
1:03.94 |
1:39.10 |
|
2:11.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
582 |
28.73 |
1:01.62 |
1:36.50 |
|
2:13.52 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laurits Kenskov |
2001 |
|
577 |
28.14 |
1:02.50 |
1:37.95 |
|
2:13.93 |
Deltager ikke i finalen |
|
Herlev Svømning |
2:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
573 |
29.91 |
1:03.70 |
1:39.01 |
|
2:14.25 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
|
563 |
29.35 |
1:03.08 |
1:37.26 |
|
2:15.00 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
551 |
31.41 |
1:06.00 |
1:40.41 |
|
2:15.96 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
548 |
29.83 |
1:03.42 |
1:39.87 |
|
2:16.21 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
|
546 |
29.54 |
1:03.11 |
1:39.16 |
|
2:16.35 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
546 |
29.65 |
1:03.59 |
1:38.72 |
|
2:16.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
536 |
30.05 |
1:04.84 |
1:40.27 |
|
2:17.21 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
533 |
31.74 |
1:06.25 |
1:41.72 |
|
2:17.45 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christoffer Weiss |
2002 |
|
511 |
30.20 |
1:05.68 |
1:41.14 |
|
2:19.41 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
509 |
28.49 |
1:02.40 |
1:39.44 |
|
2:19.61 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
504 |
30.23 |
1:06.20 |
1:42.85 |
|
2:20.03 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
500 |
32.52 |
1:08.48 |
1:44.56 |
|
2:20.45 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
|
493 |
30.12 |
1:05.20 |
1:41.58 |
|
2:21.07 |
Deltager ikke i finalen |
|
Køge Svømmeklub |
2:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
489 |
29.73 |
1:05.12 |
1:42.90 |
|
2:21.49 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Carl Kirchhoff |
2002 |
|
473 |
31.36 |
1:07.00 |
1:44.86 |
|
2:23.03 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ole Hovmand |
2003 |
|
464 |
32.65 |
1:09.45 |
1:46.99 |
|
2:24.03 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
449 |
31.70 |
1:09.85 |
1:47.11 |
|
2:25.56 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
|
449 |
31.76 |
1:08.75 |
1:46.65 |
|
2:25.59 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
442 |
33.02 |
1:09.82 |
1:47.88 |
|
2:26.31 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mikkel Gummer |
2002 |
|
435 |
31.73 |
1:09.17 |
1:47.31 |
|
2:27.09 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
430 |
32.39 |
1:09.57 |
1:47.75 |
|
2:27.70 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
429 |
32.59 |
1:10.71 |
1:49.77 |
|
2:27.76 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
|
428 |
32.47 |
1:10.11 |
1:49.95 |
|
2:27.95 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Magnus Løhr |
2001 |
|
413 |
31.36 |
1:08.50 |
1:49.35 |
|
2:29.73 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
410 |
31.43 |
1:09.15 |
1:48.62 |
|
2:30.04 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
William Kristensen |
2003 |
|
409 |
32.21 |
1:10.05 |
1:49.99 |
|
2:30.19 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Emil Osberg Poulsen |
2003 |
|
384 |
31.83 |
1:08.63 |
1:49.14 |
|
2:33.32 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
2:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Noah Bred |
2003 |
|
375 |
32.90 |
1:12.89 |
1:53.02 |
|
2:34.63 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
|
355 |
32.08 |
1:09.61 |
1:52.21 |
|
2:37.47 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Victor Toftehøj |
2003 |
|
335 |
32.18 |
1:12.16 |
1:55.60 |
|
2:40.42 |
|
|
JGI Svømning |
2:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
332 |
32.65 |
1:12.93 |
1:54.99 |
|
2:40.98 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
|
325 |
32.52 |
1:13.92 |
1:57.32 |
|
2:42.15 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:55 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
634 |
29.33 |
1:02.81 |
1:37.03 |
|
2:09.75 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
|
628 |
28.82 |
1:02.95 |
1:37.48 |
|
2:10.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
608 |
28.96 |
1:02.90 |
1:38.00 |
|
2:11.56 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
579 |
29.13 |
1:02.96 |
1:38.08 |
|
2:13.77 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
574 |
29.00 |
1:03.37 |
1:38.16 |
|
2:14.16 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
|
567 |
29.44 |
1:03.06 |
1:38.68 |
|
2:14.68 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
539 |
30.68 |
1:05.88 |
1:41.34 |
|
2:16.94 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
496 |
30.16 |
1:04.40 |
1:41.35 |
|
2:20.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
537 |
30.51 |
1:05.33 |
1:41.12 |
|
2:17.11 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
536 |
31.54 |
1:06.68 |
1:41.97 |
|
2:17.26 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
531 |
29.47 |
1:04.17 |
1:39.87 |
|
2:17.62 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christoffer Weiss |
2002 |
|
524 |
30.65 |
1:05.82 |
1:41.80 |
|
2:18.24 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
503 |
31.31 |
1:08.05 |
1:43.89 |
|
2:20.21 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ole Hovmand |
2003 |
|
469 |
31.80 |
1:08.27 |
1:46.05 |
|
2:23.50 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Carl Kirchhoff |
2002 |
|
459 |
31.36 |
1:08.22 |
1:45.79 |
|
2:24.51 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
450 |
30.78 |
1:07.06 |
1:46.31 |
|
2:25.48 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:10 |
|
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:56 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:56 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:23 |
|
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:57 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:01.19 2018-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:57 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:01.19 2018-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:26 |
|
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
|
1:06.32 |
2:16.20 |
3:26.35 |
4:37.27 |
17:42.55 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
18:26.00 |
|
|
5:47.76 |
6:58.70 |
8:09.91 |
9:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
10:32.43 |
11:44.44 |
12:56.29 |
14:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
15:20.43 |
16:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
|
1:08.24 |
2:21.10 |
3:35.06 |
4:48.34 |
18:43.41 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
18:27.86 |
|
|
6:02.13 |
7:16.39 |
8:31.22 |
9:46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
11:02.34 |
12:18.59 |
13:35.37 |
14:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
16:09.51 |
17:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
|
1:11.48 |
2:28.11 |
3:44.94 |
5:02.22 |
19:07.55 |
|
|
Køge Svømmeklub |
18:34.14 |
|
|
6:19.50 |
7:36.88 |
8:53.73 |
10:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
11:28.14 |
12:45.30 |
14:02.67 |
15:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
16:36.86 |
17:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
|
|
1:12.70 |
2:29.29 |
3:46.05 |
5:02.33 |
19:12.93 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
19:08.92 |
|
|
6:18.56 |
7:34.98 |
8:52.18 |
10:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11:27.27 |
12:45.06 |
14:03.20 |
15:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16:39.33 |
17:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
|
1:10.96 |
2:26.20 |
3:41.81 |
4:58.70 |
19:18.92 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
18:36.04 |
|
|
6:16.38 |
7:34.15 |
8:52.18 |
10:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
11:29.34 |
12:48.06 |
14:06.53 |
15:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
16:43.75 |
18:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
|
|
1:11.36 |
2:27.25 |
3:43.86 |
5:01.29 |
19:22.61 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
19:19.30 |
|
|
6:18.99 |
7:36.74 |
8:54.58 |
10:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.18 |
12:50.59 |
14:09.49 |
15:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
16:46.87 |
18:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sophie Grandjean |
2003 |
|
|
1:12.83 |
2:30.49 |
3:48.13 |
5:06.54 |
19:32.90 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
19:01.45 |
|
|
6:25.64 |
7:45.26 |
9:04.33 |
10:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
11:43.42 |
13:03.22 |
14:22.20 |
15:40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
16:59.63 |
18:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
|
1:12.37 |
2:29.66 |
3:46.53 |
5:04.41 |
19:34.26 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
19:00.87 |
|
|
6:22.53 |
7:40.66 |
8:58.55 |
10:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
11:36.11 |
12:55.76 |
14:15.87 |
15:35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
16:57.07 |
18:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
|
1:13.44 |
2:32.15 |
3:52.44 |
5:13.17 |
20:36.68 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
18:59.03 |
|
|
6:34.77 |
7:57.10 |
9:20.57 |
10:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
12:08.46 |
13:33.45 |
14:58.39 |
16:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
17:48.89 |
19:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
18:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:32 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:53 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
695 |
1:05.60 |
2:14.53 |
3:23.87 |
4:33.13 |
17:18.83 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
17:22.99 |
|
|
5:43.05 |
6:52.29 |
8:02.06 |
9:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
10:20.82 |
11:30.72 |
12:40.29 |
13:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
15:00.59 |
16:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilie Krog |
2002 |
|
679 |
1:06.00 |
2:15.27 |
3:24.76 |
4:34.55 |
17:26.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
17:18.51 |
|
|
5:44.32 |
6:54.41 |
8:04.55 |
9:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
10:24.07 |
11:34.69 |
12:45.66 |
13:56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
15:07.16 |
16:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
650 |
1:06.32 |
2:16.20 |
3:26.35 |
4:37.27 |
17:42.55 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
18:26.00 |
|
|
5:47.76 |
6:58.70 |
8:09.91 |
9:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
10:32.43 |
11:44.44 |
12:56.29 |
14:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
15:20.43 |
16:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
|
612 |
1:08.42 |
2:19.65 |
3:31.58 |
4:43.51 |
18:03.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
17:07.44 |
|
|
5:56.58 |
7:08.82 |
8:21.13 |
9:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
10:45.03 |
11:58.55 |
13:11.70 |
14:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
15:38.23 |
16:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
603 |
1:06.35 |
2:16.28 |
3:27.86 |
4:39.64 |
18:09.43 |
|
|
JGI Svømning |
17:31.07 |
|
|
5:52.38 |
7:05.53 |
8:19.12 |
9:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
10:46.62 |
12:00.83 |
13:15.22 |
14:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
15:43.33 |
16:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
600 |
1:06.05 |
2:17.45 |
3:29.23 |
4:41.77 |
18:11.33 |
|
|
JGI Svømning |
18:25.21 |
|
|
5:54.60 |
7:07.94 |
8:21.95 |
9:35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
10:49.34 |
12:03.51 |
13:17.76 |
14:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
15:45.85 |
16:59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Lund |
2003 |
|
575 |
1:08.23 |
2:20.82 |
3:34.94 |
4:48.77 |
18:26.42 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
17:57.47 |
|
|
6:02.55 |
7:17.19 |
8:31.57 |
9:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11:01.10 |
12:16.00 |
13:30.02 |
14:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
15:58.32 |
17:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
550 |
1:08.24 |
2:21.10 |
3:35.06 |
4:48.34 |
18:43.41 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
18:27.86 |
|
|
6:02.13 |
7:16.39 |
8:31.22 |
9:46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
11:02.34 |
12:18.59 |
13:35.37 |
14:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
16:09.51 |
17:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
534 |
1:09.27 |
2:23.37 |
3:38.33 |
4:53.66 |
18:54.46 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
18:14.57 |
|
|
6:09.16 |
7:25.42 |
8:41.76 |
9:58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.21 |
12:32.30 |
13:49.20 |
15:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
16:23.25 |
17:39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
530 |
1:10.92 |
2:25.45 |
3:40.85 |
4:57.04 |
18:57.40 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
18:19.46 |
|
|
6:13.20 |
7:29.85 |
8:46.22 |
10:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
11:19.33 |
12:35.97 |
13:52.40 |
15:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
16:24.85 |
17:41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
516 |
1:11.48 |
2:28.11 |
3:44.94 |
5:02.22 |
19:07.55 |
|
|
Køge Svømmeklub |
18:34.14 |
|
|
6:19.50 |
7:36.88 |
8:53.73 |
10:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
11:28.14 |
12:45.30 |
14:02.67 |
15:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
16:36.86 |
17:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
|
508 |
1:12.70 |
2:29.29 |
3:46.05 |
5:02.33 |
19:12.93 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
19:08.92 |
|
|
6:18.56 |
7:34.98 |
8:52.18 |
10:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11:27.27 |
12:45.06 |
14:03.20 |
15:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16:39.33 |
17:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
501 |
1:10.96 |
2:26.20 |
3:41.81 |
4:58.70 |
19:18.92 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
18:36.04 |
|
|
6:16.38 |
7:34.15 |
8:52.18 |
10:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
11:29.34 |
12:48.06 |
14:06.53 |
15:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
16:43.75 |
18:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
|
496 |
1:11.36 |
2:27.25 |
3:43.86 |
5:01.29 |
19:22.61 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
19:19.30 |
|
|
6:18.99 |
7:36.74 |
8:54.58 |
10:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.18 |
12:50.59 |
14:09.49 |
15:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
16:46.87 |
18:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sophie Grandjean |
2003 |
|
483 |
1:12.83 |
2:30.49 |
3:48.13 |
5:06.54 |
19:32.90 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
19:01.45 |
|
|
6:25.64 |
7:45.26 |
9:04.33 |
10:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
11:43.42 |
13:03.22 |
14:22.20 |
15:40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
16:59.63 |
18:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
481 |
1:12.37 |
2:29.66 |
3:46.53 |
5:04.41 |
19:34.26 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
19:00.87 |
|
|
6:22.53 |
7:40.66 |
8:58.55 |
10:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
11:36.11 |
12:55.76 |
14:15.87 |
15:35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
16:57.07 |
18:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
412 |
1:13.44 |
2:32.15 |
3:52.44 |
5:13.17 |
20:36.68 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
18:59.03 |
|
|
6:34.77 |
7:57.10 |
9:20.57 |
10:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
12:08.46 |
13:33.45 |
14:58.39 |
16:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
17:48.89 |
19:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
18:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:53 |
|
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 7:57.50 2018-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Arneskov |
2002 |
|
|
1:03.31 |
2:10.43 |
3:17.94 |
4:25.74 |
8:55.73 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
8:57.08 |
|
|
5:33.24 |
6:41.38 |
7:49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
|
1:02.47 |
2:09.65 |
3:17.47 |
4:25.92 |
8:59.73 |
|
|
Køge Svømmeklub |
8:46.23 |
|
|
5:33.91 |
6:42.89 |
7:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
|
|
1:04.03 |
2:12.74 |
3:21.39 |
4:30.31 |
9:06.88 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
8:44.06 |
|
|
5:39.94 |
6:51.09 |
8:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
|
|
1:05.92 |
2:15.04 |
3:25.34 |
4:35.31 |
9:07.39 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
9:04.08 |
|
|
5:44.95 |
6:54.16 |
8:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
|
1:04.52 |
2:12.86 |
3:21.54 |
4:30.16 |
9:08.41 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:14.07 |
|
|
5:39.12 |
6:48.46 |
7:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
|
1:05.32 |
2:14.68 |
3:24.67 |
4:35.17 |
9:22.21 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
8:51.46 |
|
|
5:46.37 |
6:58.60 |
8:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Valdemar Solok |
2001 |
|
|
1:05.05 |
2:14.88 |
3:25.61 |
4:37.07 |
9:23.93 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
9:11.19 |
|
|
5:49.26 |
7:02.10 |
8:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Ottosen |
1997 |
|
|
1:06.69 |
2:19.62 |
3:31.47 |
4:43.14 |
9:24.06 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
9:04.60 |
|
|
5:53.65 |
7:05.11 |
8:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
|
1:05.17 |
2:14.69 |
3:26.42 |
4:39.10 |
9:31.99 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
9:14.04 |
|
|
5:52.39 |
7:06.04 |
8:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Magnus Juul Hansen |
2003 |
|
|
1:07.27 |
2:23.07 |
3:39.16 |
4:56.41 |
9:55.16 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
9:35.65 |
|
|
6:12.31 |
7:29.03 |
8:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:32 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:15 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 7:57.50 2018-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
729 |
1:00.22 |
2:03.99 |
3:07.81 |
4:11.41 |
8:22.34 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
8:18.73 |
|
|
5:14.65 |
6:18.18 |
7:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
687 |
1:02.44 |
2:07.08 |
3:12.17 |
4:17.27 |
8:32.35 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
8:23.08 |
|
|
5:21.76 |
6:25.64 |
7:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
672 |
1:00.80 |
2:04.51 |
3:08.66 |
4:13.76 |
8:36.07 |
|
|
JGI Svømning |
8:30.20 |
|
|
5:19.18 |
6:25.54 |
7:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
660 |
1:02.54 |
2:07.54 |
3:13.14 |
4:18.95 |
8:39.15 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
8:32.11 |
|
|
5:24.18 |
6:29.37 |
7:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
|
656 |
1:01.07 |
2:05.60 |
3:10.83 |
4:16.71 |
8:40.29 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
8:40.87 |
|
|
5:23.00 |
6:29.35 |
7:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Holm |
1998 |
|
641 |
1:03.00 |
2:09.35 |
3:15.17 |
4:20.61 |
8:44.13 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
8:11.81 |
|
|
5:26.65 |
6:33.30 |
7:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
619 |
1:02.78 |
2:09.09 |
3:15.96 |
4:23.31 |
8:50.29 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
8:37.06 |
|
|
5:30.13 |
6:37.58 |
7:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
611 |
1:02.71 |
2:09.16 |
3:16.10 |
4:23.90 |
8:52.63 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
8:38.40 |
|
|
5:31.29 |
6:38.98 |
7:46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
David Arneskov |
2002 |
|
601 |
1:03.31 |
2:10.43 |
3:17.94 |
4:25.74 |
8:55.73 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
8:57.08 |
|
|
5:33.24 |
6:41.38 |
7:49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
587 |
1:02.47 |
2:09.65 |
3:17.47 |
4:25.92 |
8:59.73 |
|
|
Køge Svømmeklub |
8:46.23 |
|
|
5:33.91 |
6:42.89 |
7:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
570 |
1:01.81 |
2:08.70 |
3:17.52 |
5:01.92 |
9:05.15 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
8:36.13 |
|
|
|
7:56.82 |
9:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
|
565 |
1:04.03 |
2:12.74 |
3:21.39 |
4:30.31 |
9:06.88 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
8:44.06 |
|
|
5:39.94 |
6:51.09 |
8:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
|
563 |
1:05.92 |
2:15.04 |
3:25.34 |
4:35.31 |
9:07.39 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
9:04.08 |
|
|
5:44.95 |
6:54.16 |
8:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
560 |
1:04.52 |
2:12.86 |
3:21.54 |
4:30.16 |
9:08.41 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:14.07 |
|
|
5:39.12 |
6:48.46 |
7:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
520 |
1:05.32 |
2:14.68 |
3:24.67 |
4:35.17 |
9:22.21 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
8:51.46 |
|
|
5:46.37 |
6:58.60 |
8:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Valdemar Solok |
2001 |
|
515 |
1:05.05 |
2:14.88 |
3:25.61 |
4:37.07 |
9:23.93 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
9:11.19 |
|
|
5:49.26 |
7:02.10 |
8:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mads Ottosen |
1997 |
|
514 |
1:06.69 |
2:19.62 |
3:31.47 |
4:43.14 |
9:24.06 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
9:04.60 |
|
|
5:53.65 |
7:05.11 |
8:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
493 |
1:05.17 |
2:14.69 |
3:26.42 |
4:39.10 |
9:31.99 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
9:14.04 |
|
|
5:52.39 |
7:06.04 |
8:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Magnus Juul Hansen |
2003 |
|
438 |
1:07.27 |
2:23.07 |
3:39.16 |
4:56.41 |
9:55.16 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
9:35.65 |
|
|
6:12.31 |
7:29.03 |
8:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:15 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:35 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-07-04 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:49 |
|
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
690 |
29.75 |
1:07.89 |
1:49.63 |
|
2:22.69 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
|
645 |
31.81 |
1:08.78 |
1:53.25 |
|
2:25.90 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
629 |
31.96 |
1:11.74 |
1:54.45 |
|
2:27.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
627 |
32.52 |
1:10.58 |
1:51.90 |
|
2:27.28 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
624 |
32.44 |
1:10.18 |
1:53.94 |
|
2:27.58 |
|
|
JGI Svømning |
2:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
614 |
32.09 |
1:09.89 |
1:54.58 |
|
2:28.34 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Krog |
2002 |
|
611 |
33.11 |
1:10.83 |
1:55.39 |
|
2:28.61 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
602 |
32.99 |
1:14.03 |
1:55.99 |
|
2:29.34 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
600 |
32.36 |
1:11.43 |
1:55.41 |
|
2:29.53 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
592 |
32.95 |
1:10.73 |
1:55.17 |
|
2:30.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
|
587 |
30.89 |
1:11.74 |
1:55.18 |
|
2:30.55 |
Deltager ikke i finalen |
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
583 |
32.29 |
1:12.92 |
1:56.24 |
|
2:30.89 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tine Petersen |
2003 |
|
582 |
33.68 |
1:11.55 |
1:56.92 |
|
2:31.03 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
581 |
32.79 |
1:10.23 |
1:56.58 |
|
2:31.12 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilie Meng |
2003 |
|
581 |
32.37 |
1:13.23 |
1:55.42 |
|
2:31.14 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
580 |
32.00 |
1:10.01 |
1:56.54 |
|
2:31.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
577 |
32.53 |
1:13.66 |
1:56.46 |
|
2:31.47 |
Deltager ikke i finalen |
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
572 |
31.45 |
1:11.33 |
1:58.19 |
|
2:31.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
563 |
32.65 |
1:14.14 |
1:57.30 |
|
2:32.66 |
|
|
JGI Svømning |
2:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
|
559 |
32.29 |
1:12.05 |
1:56.19 |
|
2:33.10 |
Deltager ikke i finalen |
|
Herlev Svømning |
2:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
550 |
32.33 |
1:10.88 |
2:01.37 |
|
2:33.91 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
547 |
30.89 |
1:11.18 |
1:58.92 |
|
2:34.19 |
Deltager ikke i finalen |
|
Nakskov Svømme Klub |
2:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Maagøe |
1999 |
|
544 |
31.65 |
1:10.56 |
1:58.91 |
|
2:34.42 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
543 |
33.40 |
1:15.21 |
1:59.60 |
|
2:34.53 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
543 |
33.62 |
1:16.42 |
1:58.09 |
|
2:34.53 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
540 |
32.76 |
1:14.53 |
1:58.80 |
|
2:34.82 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Line Strandby |
2001 |
|
539 |
34.52 |
1:13.59 |
1:59.00 |
|
2:34.95 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
539 |
33.88 |
1:13.76 |
1:59.86 |
|
2:34.97 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
535 |
32.84 |
1:12.43 |
1:58.09 |
|
2:35.32 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
|
528 |
34.15 |
1:16.64 |
1:59.50 |
|
2:35.96 |
|
|
Næstved IF |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
527 |
32.60 |
1:13.31 |
1:59.88 |
|
2:36.05 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
520 |
32.75 |
1:15.52 |
2:00.27 |
|
2:36.81 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
|
516 |
32.35 |
1:12.19 |
1:59.75 |
|
2:37.21 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
513 |
32.44 |
1:13.00 |
2:02.10 |
|
2:37.51 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
|
510 |
34.34 |
1:15.25 |
2:01.34 |
|
2:37.82 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
509 |
35.65 |
1:16.31 |
2:02.71 |
|
2:37.93 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
508 |
34.28 |
1:14.43 |
2:02.18 |
|
2:38.06 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
|
504 |
31.14 |
1:11.40 |
2:01.40 |
|
2:38.39 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
498 |
34.11 |
1:16.30 |
2:02.72 |
|
2:39.06 |
|
|
JGI Svømning |
2:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Caroline Brink |
2003 |
|
495 |
33.34 |
1:17.21 |
2:00.48 |
|
2:39.35 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Freja Søndergaard |
2004 |
|
493 |
34.31 |
1:17.55 |
2:01.45 |
|
2:39.57 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
2:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
|
493 |
33.00 |
1:16.44 |
2:03.45 |
|
2:39.60 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
492 |
34.54 |
1:15.34 |
2:03.63 |
|
2:39.68 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
489 |
36.87 |
1:17.25 |
2:05.00 |
|
2:40.01 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
488 |
32.66 |
1:15.30 |
2:02.00 |
|
2:40.19 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
|
487 |
33.52 |
1:12.88 |
2:02.88 |
|
2:40.23 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
475 |
34.65 |
1:18.39 |
2:05.95 |
|
2:41.58 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
471 |
34.38 |
1:20.58 |
2:04.18 |
|
2:42.05 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
469 |
32.72 |
1:14.27 |
2:07.44 |
|
2:42.25 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
|
458 |
33.15 |
1:16.91 |
2:04.93 |
|
2:43.55 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Amalie Michelsen |
2003 |
|
448 |
33.71 |
1:19.21 |
2:06.19 |
|
2:44.76 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Thea F. Johansen |
2003 |
|
416 |
35.04 |
1:18.81 |
2:08.19 |
|
2:48.93 |
|
|
Herlev Svømning |
2:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
400 |
36.11 |
1:21.23 |
2:12.04 |
|
2:51.17 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Melanie Degner |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW7.5 Crawlben e100m |
|
Køge Svømmeklub |
2:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
713 |
29.66 |
1:07.82 |
1:48.52 |
|
2:21.15 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
645 |
31.63 |
1:10.34 |
1:50.44 |
|
2:25.96 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
633 |
31.74 |
1:09.73 |
1:53.56 |
|
2:26.83 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
631 |
33.02 |
1:09.82 |
1:52.90 |
|
2:26.99 |
|
|
JGI Svømning |
2:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
621 |
31.62 |
1:08.96 |
1:53.60 |
|
2:27.79 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
619 |
31.83 |
1:10.59 |
1:55.12 |
|
2:27.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
609 |
32.64 |
1:13.21 |
1:54.85 |
|
2:28.79 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
595 |
32.65 |
1:11.04 |
1:54.70 |
|
2:29.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tine Petersen |
2003 |
|
635 |
33.27 |
1:10.12 |
1:54.60 |
|
2:26.67 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Meng |
2003 |
|
634 |
31.70 |
1:11.20 |
1:53.27 |
|
2:26.80 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
611 |
32.88 |
1:13.54 |
1:54.54 |
|
2:28.57 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
588 |
31.96 |
1:12.63 |
1:55.80 |
|
2:30.52 |
|
|
JGI Svømning |
2:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
587 |
30.62 |
1:10.59 |
1:56.89 |
|
2:30.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
578 |
32.66 |
1:10.03 |
1:57.01 |
|
2:31.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
550 |
32.83 |
1:15.95 |
1:58.77 |
|
2:33.91 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
530 |
33.59 |
1:15.98 |
1:58.49 |
|
2:35.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:06 |
|
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
656 |
28.15 |
1:01.24 |
1:39.58 |
|
2:11.20 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
644 |
27.86 |
1:01.18 |
1:41.23 |
|
2:12.00 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
|
601 |
27.42 |
1:00.79 |
1:41.64 |
|
2:15.07 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
|
592 |
28.63 |
1:03.94 |
1:44.02 |
|
2:15.73 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
587 |
29.10 |
1:05.21 |
1:45.95 |
|
2:16.15 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
David Arneskov |
2002 |
|
585 |
29.25 |
1:04.27 |
1:44.83 |
|
2:16.24 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
580 |
29.65 |
1:06.14 |
1:44.77 |
|
2:16.64 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
575 |
29.92 |
1:04.67 |
1:46.28 |
|
2:17.02 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
571 |
28.59 |
1:05.62 |
1:45.79 |
|
2:17.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
563 |
28.64 |
1:05.70 |
1:46.45 |
|
2:17.99 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
557 |
28.50 |
1:03.09 |
1:46.40 |
|
2:18.50 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
550 |
28.50 |
1:03.22 |
1:47.40 |
|
2:19.09 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
542 |
28.80 |
1:06.21 |
1:47.25 |
|
2:19.82 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
541 |
28.89 |
1:09.09 |
1:46.80 |
|
2:19.87 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
537 |
29.96 |
1:08.47 |
1:46.48 |
|
2:20.20 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tobias Andersen |
1998 |
|
528 |
29.39 |
1:06.54 |
1:48.39 |
|
2:21.00 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christoffer Weiss |
2002 |
|
527 |
29.03 |
1:05.60 |
1:48.71 |
|
2:21.08 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
527 |
28.78 |
1:07.64 |
1:48.74 |
|
2:21.11 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Christian Crone |
2001 |
|
526 |
29.55 |
1:06.22 |
1:48.46 |
|
2:21.19 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
|
525 |
28.70 |
1:05.96 |
1:47.88 |
|
2:21.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
|
524 |
30.15 |
1:06.03 |
1:49.63 |
|
2:21.36 |
Deltager ikke i finalen |
|
Næstved IF |
2:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
522 |
29.06 |
1:06.60 |
1:51.79 |
|
2:21.54 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
|
511 |
29.15 |
1:09.07 |
1:48.20 |
|
2:22.51 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Alfred Højberg |
2002 |
|
503 |
29.56 |
1:07.32 |
1:51.00 |
|
2:23.27 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mert Kaya |
2001 |
|
497 |
29.81 |
1:07.19 |
1:49.67 |
|
2:23.87 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
494 |
29.96 |
1:05.58 |
1:48.51 |
|
2:24.12 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
|
493 |
29.30 |
1:08.62 |
1:47.71 |
|
2:24.25 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
483 |
31.03 |
1:09.96 |
1:53.80 |
|
2:25.21 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
|
483 |
29.75 |
1:08.01 |
1:51.35 |
|
2:25.27 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Noah Bred |
2003 |
|
483 |
29.37 |
1:09.16 |
1:53.31 |
|
2:25.29 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
|
482 |
29.66 |
1:08.46 |
1:52.25 |
|
2:25.33 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
|
481 |
29.84 |
1:09.35 |
1:53.47 |
|
2:25.40 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
473 |
30.38 |
1:08.52 |
1:51.63 |
|
2:26.22 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
467 |
30.00 |
1:08.08 |
1:52.66 |
|
2:26.85 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
464 |
30.63 |
1:10.46 |
1:53.68 |
|
2:27.20 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Ole Hovmand |
2003 |
|
447 |
30.53 |
1:09.48 |
1:56.28 |
|
2:28.99 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
|
423 |
31.46 |
1:12.92 |
1:55.37 |
|
2:31.79 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
|
423 |
33.23 |
1:13.92 |
1:56.68 |
|
2:31.82 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mads Holm |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW7.6 ESB v/150m |
|
Nakskov Svømme Klub |
2:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:34 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
697 |
28.10 |
1:00.97 |
1:39.10 |
|
2:08.55 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
656 |
27.74 |
1:02.20 |
1:41.30 |
|
2:11.17 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
|
652 |
26.67 |
1:00.01 |
1:39.46 |
|
2:11.43 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
David Arneskov |
2002 |
|
628 |
28.75 |
1:03.44 |
1:42.77 |
|
2:13.10 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
|
612 |
28.46 |
1:02.47 |
1:42.89 |
|
2:14.24 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
591 |
29.62 |
1:05.47 |
1:43.68 |
|
2:15.77 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
589 |
29.65 |
1:04.37 |
1:45.88 |
|
2:15.93 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
573 |
28.68 |
1:04.61 |
1:45.01 |
|
2:17.23 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
597 |
28.81 |
1:06.88 |
1:44.75 |
|
2:15.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
560 |
28.45 |
1:05.15 |
1:45.38 |
|
2:18.26 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
|
550 |
28.97 |
1:03.44 |
1:46.52 |
|
2:19.11 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
548 |
29.22 |
1:04.83 |
1:49.48 |
|
2:19.30 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
|
533 |
28.49 |
1:05.75 |
1:47.76 |
|
2:20.57 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alfred Højberg |
2002 |
|
532 |
30.17 |
1:06.80 |
1:49.82 |
|
2:20.66 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christoffer Weiss |
2002 |
|
520 |
29.49 |
1:06.21 |
1:48.58 |
|
2:21.68 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
|
483 |
28.96 |
1:07.89 |
1:48.12 |
|
2:25.24 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:14 |
|
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:35 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:26 |
|
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:36 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:31 |
|
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Toft |
2000 |
|
673 |
33.78 |
1:09.65 |
1:45.78 |
|
2:21.54 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
664 |
33.49 |
1:09.42 |
1:45.99 |
|
2:22.14 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
650 |
33.80 |
1:09.16 |
1:46.52 |
|
2:23.16 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
639 |
34.60 |
1:10.26 |
1:47.20 |
|
2:23.98 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liva Palmund |
2002 |
|
634 |
33.21 |
1:09.57 |
1:47.17 |
|
2:24.40 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
628 |
34.21 |
1:11.03 |
1:48.06 |
|
2:24.82 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
|
611 |
32.77 |
1:09.43 |
1:48.23 |
|
2:26.15 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
602 |
35.42 |
1:12.25 |
1:50.48 |
|
2:26.91 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
577 |
36.21 |
1:13.77 |
1:52.13 |
|
2:28.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
576 |
34.30 |
1:11.39 |
1:50.10 |
|
2:29.04 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
|
575 |
35.27 |
1:12.41 |
1:51.86 |
|
2:29.12 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
2:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
555 |
35.30 |
1:13.25 |
1:52.50 |
|
2:30.91 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
532 |
36.55 |
1:15.63 |
1:54.82 |
|
2:33.03 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
|
527 |
34.83 |
1:12.56 |
1:53.20 |
|
2:33.51 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
524 |
36.09 |
1:15.29 |
1:54.65 |
|
2:33.83 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
|
520 |
36.08 |
1:15.28 |
1:54.64 |
|
2:34.21 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
515 |
36.11 |
1:14.52 |
1:55.21 |
|
2:34.72 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
|
512 |
36.66 |
1:15.53 |
1:55.65 |
|
2:35.03 |
|
|
Albertslund IF |
2:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Maagøe |
1999 |
|
512 |
36.71 |
1:15.93 |
1:54.90 |
|
2:35.06 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emilie Meng |
2003 |
|
510 |
36.55 |
1:15.68 |
1:55.67 |
|
2:35.25 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Line Strandby |
2001 |
|
503 |
36.81 |
1:15.56 |
1:55.28 |
|
2:35.90 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
|
500 |
34.48 |
1:12.90 |
1:54.52 |
|
2:36.24 |
|
|
Herlev Svømning |
2:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
|
494 |
36.40 |
1:16.32 |
1:57.68 |
|
2:36.86 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
492 |
36.49 |
1:15.47 |
1:56.26 |
|
2:37.05 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
|
489 |
35.78 |
1:16.00 |
1:57.30 |
|
2:37.44 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Clara Toft |
2004 |
|
484 |
37.80 |
1:17.96 |
1:58.22 |
|
2:37.95 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Julie K Rose |
2003 |
|
481 |
36.74 |
1:16.38 |
1:57.35 |
|
2:38.25 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
2:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
469 |
37.94 |
1:17.63 |
1:59.42 |
|
2:39.63 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
|
468 |
37.91 |
1:18.84 |
2:00.53 |
|
2:39.68 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
|
464 |
36.86 |
1:17.57 |
1:59.18 |
|
2:40.24 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
|
461 |
38.75 |
1:19.51 |
2:00.84 |
|
2:40.59 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sille Andersen |
2003 |
|
444 |
37.88 |
1:20.36 |
2:01.83 |
|
2:42.50 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
|
444 |
38.44 |
1:19.62 |
2:01.45 |
|
2:42.55 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
|
436 |
39.14 |
1:20.39 |
2:03.25 |
|
2:43.51 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Thea F. Johansen |
2003 |
|
423 |
38.03 |
1:20.39 |
2:02.57 |
|
2:45.20 |
|
|
Herlev Svømning |
2:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sille Bachmann |
2004 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Dragsholm Svømmeklub |
2:37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Zara Wendel |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw6.3 neddyk v/200m |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:37 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:44 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
677 |
33.85 |
1:09.79 |
1:46.17 |
|
2:21.27 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
665 |
33.11 |
1:09.48 |
1:45.99 |
|
2:22.09 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liva Palmund |
2002 |
|
660 |
34.09 |
1:09.69 |
1:46.97 |
|
2:22.44 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
654 |
34.25 |
1:10.48 |
1:46.81 |
|
2:22.88 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nina Toft |
2000 |
|
645 |
33.37 |
1:09.62 |
1:46.40 |
|
2:23.54 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
|
627 |
34.49 |
1:11.32 |
1:48.35 |
|
2:24.90 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
605 |
34.38 |
1:12.18 |
1:49.22 |
|
2:26.63 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
581 |
35.56 |
1:12.51 |
1:50.84 |
|
2:28.64 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
597 |
34.27 |
1:11.54 |
1:50.09 |
|
2:27.31 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
589 |
35.25 |
1:12.37 |
1:50.36 |
|
2:27.96 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
|
571 |
34.18 |
1:10.69 |
1:50.32 |
|
2:29.52 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
566 |
33.87 |
1:11.80 |
1:50.36 |
|
2:29.94 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Maagøe |
1999 |
|
555 |
34.59 |
1:13.42 |
1:52.47 |
|
2:30.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
|
547 |
34.82 |
1:13.81 |
1:52.28 |
|
2:31.65 |
|
|
Albertslund IF |
2:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
|
544 |
35.51 |
1:13.84 |
1:53.59 |
|
2:31.90 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
533 |
35.60 |
1:13.95 |
1:53.31 |
|
2:33.01 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:44 |
|
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:00.49 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
|
688 |
29.70 |
1:01.91 |
1:34.26 |
|
2:06.76 |
|
|
Herlev Svømning |
2:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
662 |
31.42 |
1:03.81 |
1:36.21 |
|
2:08.37 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
659 |
30.46 |
1:02.73 |
1:35.86 |
|
2:08.59 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
|
605 |
30.65 |
1:03.53 |
1:37.85 |
|
2:12.26 |
|
|
Herlev Svømning |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
576 |
31.58 |
1:05.05 |
1:39.99 |
|
2:14.50 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
562 |
32.24 |
1:07.26 |
1:41.48 |
|
2:15.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
|
558 |
32.43 |
1:06.83 |
1:41.89 |
|
2:15.88 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
|
546 |
31.38 |
1:05.77 |
1:41.31 |
|
2:16.90 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederik O. Møller |
1999 |
|
541 |
31.43 |
1:06.21 |
1:42.20 |
|
2:17.34 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
536 |
33.47 |
1:08.46 |
1:43.48 |
|
2:17.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
529 |
31.88 |
1:06.17 |
1:42.92 |
|
2:18.36 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
David Arneskov |
2002 |
|
524 |
32.92 |
1:07.67 |
1:43.89 |
|
2:18.80 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
512 |
32.82 |
1:07.52 |
1:43.80 |
|
2:19.81 |
Deltager ikke i finalen |
|
Ringsted Svømme Klub |
2:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
500 |
33.92 |
1:09.23 |
1:44.70 |
|
2:20.95 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emil Carstensen |
2002 |
|
494 |
32.31 |
1:07.34 |
1:44.52 |
|
2:21.52 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
|
490 |
33.27 |
1:09.55 |
1:45.84 |
|
2:21.96 |
Deltager ikke i finalen |
|
Næstved IF |
2:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
475 |
34.11 |
1:10.70 |
1:47.57 |
|
2:23.43 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
470 |
34.02 |
1:10.60 |
1:47.67 |
|
2:23.85 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
438 |
34.86 |
1:11.81 |
1:49.96 |
|
2:27.30 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
2:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
|
432 |
34.52 |
1:11.96 |
1:50.46 |
|
2:27.97 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mert Kaya |
2001 |
|
430 |
33.64 |
1:10.80 |
1:49.05 |
|
2:28.20 |
Deltager ikke i finalen |
|
Køge Svømmeklub |
2:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oscar Cleemann |
2003 |
|
420 |
33.35 |
1:11.59 |
1:50.78 |
|
2:29.41 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
418 |
35.32 |
1:13.14 |
1:50.61 |
|
2:29.58 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
|
391 |
35.10 |
1:14.41 |
1:53.31 |
|
2:32.94 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Zilas Aarestrup |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW6.2 EFB v/50m |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:00.49 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
|
694 |
29.35 |
1:01.28 |
1:33.41 |
|
2:06.39 |
|
|
Herlev Svømning |
2:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
660 |
30.22 |
1:01.78 |
1:34.80 |
|
2:08.54 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
|
614 |
29.84 |
1:03.45 |
1:37.79 |
|
2:11.64 |
|
|
Herlev Svømning |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
609 |
31.42 |
1:04.57 |
1:38.69 |
|
2:11.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
|
565 |
31.77 |
1:06.09 |
1:40.97 |
|
2:15.36 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
|
559 |
31.63 |
1:06.07 |
1:41.23 |
|
2:15.86 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
527 |
33.52 |
1:08.04 |
1:43.80 |
|
2:18.52 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik O. Møller |
1999 |
|
506 |
32.39 |
1:08.27 |
1:44.35 |
|
2:20.45 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
558 |
31.88 |
1:06.53 |
1:41.75 |
|
2:15.89 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
David Arneskov |
2002 |
|
555 |
32.58 |
1:06.93 |
1:42.48 |
|
2:16.14 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
544 |
32.15 |
1:06.29 |
1:41.69 |
|
2:17.07 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Carstensen |
2002 |
|
495 |
32.95 |
1:10.24 |
1:46.98 |
|
2:21.47 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
460 |
34.88 |
1:11.26 |
1:48.80 |
|
2:24.97 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
|
450 |
33.23 |
1:10.67 |
1:48.37 |
|
2:25.98 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oscar Cleemann |
2003 |
|
409 |
34.24 |
1:12.37 |
1:52.39 |
|
2:30.76 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Svømmeklubben Laksen |
2:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:02 |
|
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:57 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:57 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:09 |
|
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 2018-08-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
746 |
35.24 |
1:14.58 |
1:53.94 |
|
2:33.36 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
|
650 |
37.30 |
1:17.83 |
1:59.19 |
|
2:40.56 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederikke Mertins |
2000 |
|
639 |
36.09 |
1:15.97 |
1:57.85 |
|
2:41.43 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
620 |
36.96 |
1:18.21 |
2:00.20 |
|
2:43.11 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
611 |
38.98 |
1:20.40 |
2:02.09 |
|
2:43.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie K Rose |
2003 |
|
589 |
37.33 |
1:18.60 |
2:01.69 |
|
2:45.94 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
581 |
37.89 |
1:20.13 |
2:03.16 |
|
2:46.71 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isabel Mass |
1998 |
|
579 |
38.83 |
1:21.05 |
2:03.82 |
|
2:46.81 |
|
|
JGI Svømning |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
|
569 |
38.13 |
1:21.10 |
2:04.82 |
|
2:47.79 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
|
561 |
38.55 |
1:21.74 |
2:05.83 |
|
2:48.60 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
561 |
38.17 |
1:20.42 |
2:04.35 |
|
2:48.65 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
551 |
38.13 |
1:20.28 |
2:04.77 |
|
2:49.67 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lærke Blond |
2003 |
|
548 |
39.88 |
1:23.57 |
2:06.34 |
|
2:49.94 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Freja Møller |
2004 |
|
543 |
39.41 |
1:22.89 |
2:06.78 |
|
2:50.50 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
538 |
39.84 |
1:23.97 |
2:07.21 |
|
2:50.98 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
530 |
38.47 |
1:21.95 |
2:07.40 |
|
2:51.82 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
529 |
38.93 |
1:22.96 |
2:06.50 |
|
2:51.90 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
521 |
39.27 |
1:22.41 |
2:07.37 |
|
2:52.84 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
521 |
40.23 |
1:23.99 |
2:08.91 |
|
2:52.86 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
521 |
39.24 |
1:24.12 |
2:08.24 |
|
2:52.86 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sofie Bak |
2003 |
|
504 |
39.72 |
1:24.66 |
2:09.87 |
|
2:54.80 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Clara Toft |
2004 |
|
495 |
39.68 |
1:25.20 |
2:10.11 |
|
2:55.74 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
|
495 |
39.76 |
1:25.04 |
2:10.31 |
|
2:55.79 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
|
493 |
40.47 |
1:25.95 |
2:10.13 |
|
2:56.08 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
|
487 |
39.50 |
1:24.57 |
2:10.35 |
|
2:56.79 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Maja Buck |
2004 |
|
484 |
39.78 |
1:25.93 |
2:10.91 |
|
2:57.17 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
|
474 |
42.23 |
1:28.08 |
2:14.02 |
|
2:58.34 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
468 |
40.59 |
1:25.76 |
2:12.76 |
|
2:59.14 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
|
463 |
40.79 |
1:26.32 |
2:13.53 |
|
2:59.79 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
|
454 |
40.31 |
1:26.62 |
2:13.39 |
|
3:00.98 |
|
|
Herlev Svømning |
2:54.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Amalie Schou |
2003 |
|
447 |
40.53 |
1:27.31 |
2:13.81 |
|
3:01.86 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Malou Carlsen |
2000 |
|
440 |
40.29 |
1:26.65 |
2:14.16 |
|
3:02.78 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
|
440 |
42.44 |
1:28.60 |
2:16.57 |
|
3:02.89 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
|
436 |
42.65 |
1:29.85 |
2:17.70 |
|
3:03.44 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
3:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
|
431 |
42.34 |
1:29.24 |
2:17.20 |
|
3:04.07 |
|
|
Albertslund IF |
2:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
|
426 |
41.60 |
1:27.97 |
2:16.50 |
|
3:04.81 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
|
406 |
43.06 |
1:29.92 |
2:18.83 |
|
3:07.85 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Freja Søndergaard |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
2:45.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW7.1 2 flyben v50m |
|
Næstved IF |
2:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 2018-08-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
776 |
34.55 |
1:13.26 |
1:52.13 |
|
2:31.32 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederikke Mertins |
2000 |
|
689 |
35.79 |
1:15.66 |
1:55.98 |
|
2:37.48 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
|
660 |
36.83 |
1:16.59 |
1:58.02 |
|
2:39.73 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
639 |
37.13 |
1:17.18 |
1:59.57 |
|
2:41.46 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie K Rose |
2003 |
|
620 |
37.81 |
1:19.17 |
2:01.08 |
|
2:43.12 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
619 |
37.35 |
1:19.61 |
2:00.61 |
|
2:43.20 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
572 |
37.53 |
1:20.69 |
2:03.59 |
|
2:47.49 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isabel Mass |
1998 |
|
555 |
38.33 |
1:20.19 |
2:04.02 |
|
2:49.22 |
|
|
JGI Svømning |
2:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
|
579 |
37.98 |
1:21.17 |
2:04.51 |
|
2:46.83 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lærke Blond |
2003 |
|
575 |
38.43 |
1:20.05 |
2:03.30 |
|
2:47.23 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
566 |
38.81 |
1:21.00 |
2:04.68 |
|
2:48.11 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
|
566 |
38.16 |
1:20.27 |
2:04.44 |
|
2:48.13 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
566 |
37.35 |
1:19.50 |
2:02.45 |
|
2:48.17 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Freja Møller |
2004 |
|
561 |
38.36 |
1:22.51 |
2:05.85 |
|
2:48.63 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
530 |
39.61 |
1:22.98 |
2:07.85 |
|
2:51.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
522 |
37.65 |
1:21.70 |
2:06.12 |
|
2:52.71 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:22 |
|
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
607 |
35.10 |
1:13.96 |
1:51.64 |
|
2:29.54 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
601 |
33.07 |
1:11.16 |
1:50.47 |
|
2:30.07 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
595 |
34.76 |
1:13.84 |
1:52.16 |
|
2:30.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
591 |
33.03 |
1:10.41 |
1:49.80 |
|
2:30.86 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
583 |
34.15 |
1:12.97 |
1:52.69 |
|
2:31.59 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
578 |
34.89 |
1:13.88 |
1:52.94 |
|
2:32.01 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
573 |
34.78 |
1:13.32 |
1:53.20 |
|
2:32.44 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
563 |
34.37 |
1:11.74 |
1:52.08 |
|
2:33.35 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
David Arneskov |
2002 |
|
548 |
35.21 |
1:14.54 |
1:54.76 |
|
2:34.79 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
|
499 |
36.97 |
1:17.69 |
1:58.49 |
|
2:39.63 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
|
498 |
36.26 |
1:17.17 |
1:58.60 |
|
2:39.79 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Søgaard |
2002 |
|
497 |
35.62 |
1:16.14 |
1:58.30 |
|
2:39.85 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
|
484 |
35.28 |
1:17.17 |
1:58.51 |
|
2:41.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tobias Lindberg |
2003 |
|
470 |
36.50 |
1:18.51 |
2:00.63 |
|
2:42.88 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gustav Nissen |
2001 |
|
463 |
36.06 |
1:17.81 |
1:59.70 |
|
2:43.66 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
|
463 |
35.92 |
1:18.16 |
2:00.43 |
|
2:43.71 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oliver Lystlund |
2003 |
|
457 |
38.29 |
1:19.46 |
2:02.44 |
|
2:44.41 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
|
450 |
37.74 |
1:20.11 |
2:02.81 |
|
2:45.22 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Harald Wiehe Struberg |
2003 |
|
438 |
36.19 |
1:18.78 |
2:02.61 |
|
2:46.74 |
|
|
Herlev Svømning |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
433 |
36.46 |
1:19.29 |
2:03.30 |
|
2:47.34 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jakob Legaard |
2003 |
|
433 |
38.58 |
1:20.71 |
2:04.32 |
|
2:47.43 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
|
430 |
37.79 |
1:20.64 |
2:04.65 |
|
2:47.76 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
David Kristensen |
2003 |
|
424 |
38.18 |
1:20.85 |
2:05.53 |
|
2:48.51 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Gustav Hartig-Larsen |
2003 |
|
423 |
36.10 |
1:18.82 |
2:03.94 |
|
2:48.63 |
|
|
SVØM Korsør |
2:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jesse Refsgaard |
2003 |
|
411 |
38.39 |
1:21.43 |
2:06.33 |
|
2:50.35 |
Deltager ikke i finalen |
|
Dragsholm Svømmeklub |
2:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
|
410 |
37.49 |
1:21.58 |
2:05.67 |
|
2:50.47 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Victor Toftehøj |
2003 |
|
373 |
38.55 |
1:23.37 |
2:09.10 |
|
2:55.91 |
|
|
JGI Svømning |
2:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Bror Textor-Broch |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:20 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
698 |
31.95 |
1:07.44 |
1:44.38 |
|
2:22.75 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
635 |
33.61 |
1:11.73 |
1:49.16 |
|
2:27.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
634 |
33.07 |
1:11.93 |
1:49.85 |
|
2:27.44 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
625 |
33.69 |
1:11.64 |
1:50.42 |
|
2:28.09 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
624 |
33.78 |
1:11.92 |
1:49.58 |
|
2:28.21 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
585 |
34.46 |
1:12.84 |
1:52.92 |
|
2:31.45 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
582 |
33.43 |
1:12.82 |
1:51.93 |
|
2:31.70 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
567 |
34.69 |
1:13.61 |
1:53.48 |
|
2:33.04 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
David Arneskov |
2002 |
|
553 |
34.68 |
1:13.96 |
1:53.90 |
|
2:34.30 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
|
518 |
35.11 |
1:14.36 |
1:55.45 |
|
2:37.70 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Søgaard |
2002 |
|
513 |
35.29 |
1:16.09 |
1:56.69 |
|
2:38.23 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oliver Lystlund |
2003 |
|
491 |
36.74 |
1:17.43 |
1:58.84 |
|
2:40.48 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
|
484 |
35.69 |
1:15.80 |
1:57.90 |
|
2:41.27 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Gustav Nissen |
2001 |
|
468 |
36.43 |
1:17.79 |
2:00.51 |
|
2:43.06 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
|
464 |
35.48 |
1:17.23 |
1:59.68 |
|
2:43.56 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tobias Lindberg |
2003 |
|
454 |
36.46 |
1:18.38 |
2:01.07 |
|
2:44.80 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:31 |
|
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liva Stjernholm |
2004 |
|
|
1:06.70 |
2:17.91 |
3:29.62 |
4:40.32 |
9:24.31 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:40.21 |
|
|
5:51.40 |
7:03.48 |
8:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
|
1:05.67 |
2:16.60 |
3:29.25 |
4:42.71 |
9:36.59 |
|
|
JGI Svømning |
9:38.07 |
|
|
5:56.21 |
7:10.53 |
8:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
|
1:06.56 |
2:18.63 |
3:32.37 |
4:46.03 |
9:37.14 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
9:40.34 |
|
|
6:00.11 |
7:13.33 |
8:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
|
1:08.51 |
2:21.46 |
3:35.10 |
4:48.53 |
9:41.94 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
9:32.34 |
|
|
6:03.00 |
7:16.63 |
8:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
|
1:08.56 |
2:22.38 |
3:36.88 |
4:51.89 |
9:46.93 |
|
|
JGI Svømning |
9:38.61 |
|
|
6:05.18 |
7:20.33 |
8:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
|
1:09.09 |
2:22.69 |
3:37.09 |
4:51.76 |
9:51.58 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
9:46.50 |
|
|
6:05.93 |
7:20.95 |
8:36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
|
1:11.47 |
2:26.40 |
3:41.02 |
4:56.10 |
9:55.68 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
9:46.43 |
|
|
6:10.42 |
7:26.03 |
8:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
|
1:10.44 |
2:24.96 |
3:39.71 |
4:55.20 |
9:58.24 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
9:50.60 |
|
|
6:10.96 |
7:27.16 |
8:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
|
|
1:09.43 |
2:23.13 |
3:38.05 |
4:53.92 |
10:02.12 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
9:57.53 |
|
|
6:10.49 |
7:28.57 |
8:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Bruun Jørgensen |
2003 |
|
|
1:12.24 |
2:28.31 |
3:44.10 |
5:00.64 |
10:02.79 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
9:57.43 |
|
|
6:17.22 |
7:33.33 |
8:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
|
1:10.79 |
2:26.08 |
3:42.09 |
4:57.77 |
10:03.47 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
9:56.11 |
|
|
6:14.37 |
7:31.17 |
8:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
|
1:10.54 |
2:25.96 |
3:40.59 |
4:56.42 |
10:06.12 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:37.29 |
|
|
6:13.15 |
7:30.98 |
8:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
|
|
1:10.81 |
2:27.22 |
3:44.79 |
5:02.91 |
10:15.37 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
9:52.48 |
|
|
6:20.26 |
7:38.93 |
8:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
|
|
1:14.09 |
2:32.06 |
3:50.87 |
5:10.00 |
10:25.72 |
|
|
Greve Svømmeklub |
9:59.12 |
|
|
6:29.55 |
7:49.18 |
9:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
|
|
1:12.76 |
2:30.27 |
3:49.08 |
5:08.00 |
10:26.98 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
9:44.23 |
|
|
6:28.29 |
7:48.82 |
9:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rebekka Giessing |
2003 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
9:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Krog |
2002 |
|
710 |
1:04.40 |
2:11.84 |
3:19.94 |
4:28.21 |
9:03.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
9:04.44 |
|
|
5:37.10 |
6:46.07 |
7:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
676 |
1:04.89 |
2:13.74 |
3:22.64 |
4:33.18 |
9:12.14 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
9:04.57 |
|
|
5:43.33 |
6:53.27 |
8:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liva Stjernholm |
2004 |
|
634 |
1:06.70 |
2:17.91 |
3:29.62 |
4:40.32 |
9:24.31 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:40.21 |
|
|
5:51.40 |
7:03.48 |
8:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
|
627 |
1:07.13 |
2:16.68 |
3:26.96 |
4:38.12 |
9:26.20 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
9:00.48 |
|
|
5:50.95 |
7:04.12 |
8:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
622 |
1:06.36 |
2:16.71 |
3:28.56 |
4:41.29 |
9:27.78 |
|
|
JGI Svømning |
9:06.13 |
|
|
5:54.17 |
7:06.13 |
8:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
611 |
1:06.64 |
2:17.63 |
3:29.83 |
4:42.17 |
9:31.12 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:19.33 |
|
|
5:54.88 |
7:07.43 |
8:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
602 |
1:07.04 |
2:18.28 |
3:30.61 |
4:43.35 |
9:34.03 |
|
|
JGI Svømning |
9:02.51 |
|
|
5:56.54 |
7:09.56 |
8:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
596 |
1:06.82 |
2:18.32 |
3:30.86 |
4:43.79 |
9:36.05 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
9:09.44 |
|
|
5:57.48 |
7:10.97 |
8:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
594 |
1:05.67 |
2:16.60 |
3:29.25 |
4:42.71 |
9:36.59 |
|
|
JGI Svømning |
9:38.07 |
|
|
5:56.21 |
7:10.53 |
8:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
592 |
1:06.56 |
2:18.63 |
3:32.37 |
4:46.03 |
9:37.14 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
9:40.34 |
|
|
6:00.11 |
7:13.33 |
8:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
581 |
1:09.37 |
2:22.26 |
3:35.01 |
4:49.14 |
9:40.87 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
9:30.00 |
|
|
6:02.62 |
7:16.68 |
8:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
578 |
1:08.51 |
2:21.46 |
3:35.10 |
4:48.53 |
9:41.94 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
9:32.34 |
|
|
6:03.00 |
7:16.63 |
8:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
563 |
1:08.56 |
2:22.38 |
3:36.88 |
4:51.89 |
9:46.93 |
|
|
JGI Svømning |
9:38.61 |
|
|
6:05.18 |
7:20.33 |
8:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
550 |
1:09.09 |
2:22.69 |
3:37.09 |
4:51.76 |
9:51.58 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
9:46.50 |
|
|
6:05.93 |
7:20.95 |
8:36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
539 |
1:11.47 |
2:26.40 |
3:41.02 |
4:56.10 |
9:55.68 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
9:46.43 |
|
|
6:10.42 |
7:26.03 |
8:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
532 |
1:10.44 |
2:24.96 |
3:39.71 |
4:55.20 |
9:58.24 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
9:50.60 |
|
|
6:10.96 |
7:27.16 |
8:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
|
521 |
1:09.43 |
2:23.13 |
3:38.05 |
4:53.92 |
10:02.12 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
9:57.53 |
|
|
6:10.49 |
7:28.57 |
8:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Julie Bruun Jørgensen |
2003 |
|
520 |
1:12.24 |
2:28.31 |
3:44.10 |
5:00.64 |
10:02.79 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
9:57.43 |
|
|
6:17.22 |
7:33.33 |
8:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
518 |
1:10.79 |
2:26.08 |
3:42.09 |
4:57.77 |
10:03.47 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
9:56.11 |
|
|
6:14.37 |
7:31.17 |
8:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
511 |
1:10.54 |
2:25.96 |
3:40.59 |
4:56.42 |
10:06.12 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:37.29 |
|
|
6:13.15 |
7:30.98 |
8:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
|
488 |
1:10.81 |
2:27.22 |
3:44.79 |
5:02.91 |
10:15.37 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
9:52.48 |
|
|
6:20.26 |
7:38.93 |
8:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
|
465 |
1:14.09 |
2:32.06 |
3:50.87 |
5:10.00 |
10:25.72 |
|
|
Greve Svømmeklub |
9:59.12 |
|
|
6:29.55 |
7:49.18 |
9:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
|
462 |
1:12.76 |
2:30.27 |
3:49.08 |
5:08.00 |
10:26.98 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
9:44.23 |
|
|
6:28.29 |
7:48.82 |
9:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rebekka Giessing |
2003 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
9:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:49 |
|
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:01 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 15:10.88 2018-07-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
|
1:05.02 |
2:14.09 |
3:23.60 |
4:33.46 |
17:21.54 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
17:03.68 |
|
|
5:43.28 |
6:52.73 |
8:01.66 |
9:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
10:20.62 |
11:30.46 |
12:40.85 |
13:51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
15:02.02 |
16:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
|
|
1:05.27 |
2:14.63 |
3:24.44 |
4:33.87 |
17:34.73 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
17:10.96 |
|
|
5:44.31 |
6:55.60 |
8:07.24 |
9:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
10:28.36 |
11:39.35 |
12:49.88 |
14:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
15:13.13 |
16:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
|
1:05.96 |
2:15.22 |
3:24.65 |
4:34.87 |
17:48.11 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
17:18.58 |
|
|
5:45.29 |
6:56.26 |
8:07.57 |
9:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
10:31.21 |
11:43.36 |
12:56.18 |
14:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
15:22.18 |
16:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
|
1:06.41 |
2:17.93 |
3:30.80 |
4:44.08 |
18:04.46 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
17:35.40 |
|
|
5:57.29 |
7:10.03 |
8:22.76 |
9:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
10:49.82 |
12:02.02 |
13:14.60 |
14:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
15:40.27 |
16:52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Xander Pontoppidan |
2003 |
|
|
1:09.00 |
2:21.23 |
3:34.39 |
4:47.68 |
18:39.65 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
18:01.01 |
|
|
6:01.71 |
7:16.12 |
8:31.26 |
9:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
11:02.03 |
12:17.81 |
13:34.09 |
14:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
16:06.99 |
17:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:01 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 15:10.88 2018-07-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
695 |
1:03.37 |
2:10.55 |
3:18.07 |
4:25.34 |
16:23.24 |
|
|
JGI Svømning |
16:04.32 |
|
|
5:32.85 |
6:38.72 |
7:44.58 |
8:51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
9:57.08 |
11:02.57 |
12:07.38 |
13:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
14:17.59 |
15:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
682 |
1:03.27 |
2:10.59 |
3:17.91 |
4:24.99 |
16:29.44 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
15:54.21 |
|
|
5:32.75 |
6:38.49 |
7:44.78 |
8:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
9:57.15 |
11:03.39 |
12:07.49 |
13:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
14:18.42 |
15:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
655 |
1:03.48 |
2:10.36 |
3:17.87 |
4:25.09 |
16:42.73 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
16:18.34 |
|
|
5:32.67 |
6:39.02 |
7:45.76 |
8:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
9:59.34 |
11:06.07 |
12:12.61 |
13:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
14:27.27 |
15:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
619 |
1:04.59 |
2:13.24 |
3:22.54 |
4:31.70 |
17:01.78 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
16:19.29 |
|
|
5:41.42 |
6:49.40 |
7:58.66 |
9:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
10:15.87 |
11:24.74 |
12:32.89 |
13:40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
14:48.21 |
15:55.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
605 |
1:04.25 |
2:13.37 |
3:22.67 |
4:31.75 |
17:09.72 |
|
|
Køge Svømmeklub |
16:35.53 |
|
|
5:41.15 |
6:50.26 |
7:59.55 |
9:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
10:19.35 |
11:29.04 |
12:38.30 |
13:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
14:56.80 |
16:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
602 |
1:04.82 |
2:13.66 |
3:22.71 |
4:31.93 |
17:11.48 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
16:28.65 |
|
|
5:41.13 |
6:50.10 |
7:59.77 |
9:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
10:19.52 |
11:29.33 |
12:38.16 |
13:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
14:56.63 |
16:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
584 |
1:05.02 |
2:14.09 |
3:23.60 |
4:33.46 |
17:21.54 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
17:03.68 |
|
|
5:43.28 |
6:52.73 |
8:01.66 |
9:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
10:20.62 |
11:30.46 |
12:40.85 |
13:51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
15:02.02 |
16:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
|
579 |
1:04.74 |
2:13.89 |
3:24.06 |
4:33.98 |
17:24.55 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
16:32.48 |
|
|
5:43.78 |
6:53.95 |
8:05.33 |
9:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
10:24.86 |
11:33.53 |
12:42.45 |
13:51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
15:03.00 |
16:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
|
563 |
1:05.27 |
2:14.63 |
3:24.44 |
4:33.87 |
17:34.73 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
17:10.96 |
|
|
5:44.31 |
6:55.60 |
8:07.24 |
9:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
10:28.36 |
11:39.35 |
12:49.88 |
14:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
15:13.13 |
16:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
548 |
1:05.29 |
2:14.22 |
3:24.50 |
4:34.95 |
17:44.15 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
16:52.48 |
|
|
5:45.42 |
6:55.53 |
8:06.26 |
9:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
10:27.99 |
11:39.96 |
12:52.55 |
14:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
15:18.47 |
16:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
542 |
1:05.96 |
2:15.22 |
3:24.65 |
4:34.87 |
17:48.11 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
17:18.58 |
|
|
5:45.29 |
6:56.26 |
8:07.57 |
9:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
10:31.21 |
11:43.36 |
12:56.18 |
14:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
15:22.18 |
16:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
518 |
1:06.41 |
2:17.93 |
3:30.80 |
4:44.08 |
18:04.46 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
17:35.40 |
|
|
5:57.29 |
7:10.03 |
8:22.76 |
9:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
10:49.82 |
12:02.02 |
13:14.60 |
14:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
15:40.27 |
16:52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Xander Pontoppidan |
2003 |
|
470 |
1:09.00 |
2:21.23 |
3:34.39 |
4:47.68 |
18:39.65 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
18:01.01 |
|
|
6:01.71 |
7:16.12 |
8:31.26 |
9:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
11:02.03 |
12:17.81 |
13:34.09 |
14:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
16:06.99 |
17:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:08 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:31 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:42.08 2017-07-08 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:43 |
|