Results for Øst Junior/senior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:28 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
|
1:09.58 |
2:33.37 |
4:03.29 |
|
5:13.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tine Petersen |
2003 |
|
|
1:11.97 |
2:33.00 |
4:05.30 |
|
5:19.05 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
|
1:14.72 |
2:36.03 |
4:07.11 |
|
5:19.64 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
|
|
1:13.15 |
2:40.80 |
4:08.34 |
|
5:19.88 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
|
1:11.06 |
2:32.61 |
4:09.52 |
|
5:22.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
|
|
1:12.40 |
2:38.77 |
4:08.81 |
|
5:24.11 |
|
|
Herlev Svømning |
5:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Meng |
2003 |
|
|
1:14.38 |
2:38.79 |
4:07.23 |
|
5:25.09 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Line Strandby |
2001 |
|
|
1:15.75 |
2:36.99 |
4:11.46 |
|
5:26.26 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
|
1:14.99 |
2:41.30 |
4:13.04 |
|
5:27.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
|
|
1:12.32 |
2:33.03 |
4:14.34 |
|
5:28.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
|
1:12.12 |
2:37.85 |
4:13.52 |
|
5:29.86 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
|
1:13.63 |
2:36.71 |
4:15.01 |
|
5:30.70 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Clara Carlquist |
2003 |
|
|
1:15.93 |
2:42.29 |
4:17.58 |
|
5:30.93 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
|
1:19.28 |
2:41.15 |
4:18.83 |
|
5:35.23 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
|
1:16.47 |
2:41.59 |
4:17.79 |
|
5:35.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
|
|
1:15.85 |
2:43.95 |
4:17.87 |
|
5:37.17 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
|
1:17.54 |
2:47.62 |
4:25.88 |
|
5:37.20 |
|
|
Herlev Svømning |
5:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
|
1:18.37 |
2:49.56 |
4:21.62 |
|
5:38.19 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
5:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
|
1:12.96 |
2:38.98 |
4:23.05 |
|
5:38.40 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
|
1:14.54 |
2:45.58 |
4:16.88 |
|
5:39.68 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
5:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Freja Søndergaard |
2004 |
|
|
1:17.09 |
2:47.79 |
4:19.98 |
|
5:41.31 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
5:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
|
1:16.74 |
2:45.17 |
4:23.83 |
|
5:41.48 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
|
1:17.49 |
2:47.83 |
4:26.89 |
|
5:41.60 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
5:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
|
|
1:20.44 |
2:49.22 |
4:24.87 |
|
5:41.65 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
5:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
|
1:18.04 |
2:47.00 |
4:28.02 |
|
5:50.81 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW6.2 EFB v/150m |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
09:28 |
|