Resultater for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
718 |
1:01.63 |
2:10.46 |
3:30.21 |
|
4:32.26 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
681 |
1:03.01 |
2:14.35 |
3:33.73 |
|
4:37.06 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
650 |
1:04.15 |
2:16.90 |
3:36.13 |
|
4:41.49 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
647 |
1:01.45 |
2:18.03 |
3:38.27 |
|
4:41.82 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
639 |
1:04.49 |
2:16.67 |
3:40.69 |
|
4:43.06 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
David Arneskov |
2002 |
|
635 |
1:03.84 |
2:17.48 |
3:38.52 |
|
4:43.59 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
584 |
1:04.09 |
2:22.99 |
3:45.32 |
|
4:51.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
552 |
1:04.54 |
2:25.77 |
3:49.21 |
|
4:57.25 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
545 |
1:02.33 |
2:18.38 |
3:46.76 |
|
4:58.48 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
|
520 |
1:08.38 |
2:26.30 |
3:53.83 |
|
5:03.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
518 |
1:09.34 |
2:29.05 |
3:59.56 |
|
5:03.50 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
474 |
1:08.75 |
2:29.10 |
4:04.41 |
|
5:12.67 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
|
469 |
1:07.19 |
2:29.53 |
4:00.06 |
|
5:13.64 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
|
463 |
1:08.98 |
2:28.53 |
4:03.17 |
|
5:15.05 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
4:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
462 |
1:11.42 |
2:35.47 |
4:05.32 |
|
5:15.31 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Magnus Juul Hansen |
2003 |
|
424 |
1:10.00 |
2:36.90 |
4:10.14 |
|
5:24.46 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
5:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|