Resultater for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 10 marts 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2019 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 686 | 33.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.36 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 635 | 34.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.64 | |||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 625 | 34.38 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 617 | 34.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 597 | 34.90 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.30 | |||||||||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 596 | 34.92 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
7 | Isabel Mass | 1998 | 595 | 34.95 | ||||||
JGI Svømning | 35.23 | |||||||||
8 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 591 | 35.02 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.35 | |||||||||
9 | Emma Stoltz | 2004 | 584 | 35.16 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.81 | |||||||||
10 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 573 | 35.38 | ||||||
JGI Svømning | 34.31 | |||||||||
11 | Johanna Berthelsen | 2000 | 568 | 35.49 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.84 | |||||||||
12 | Pernille Jensen | 1998 | 567 | 35.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.20 | |||||||||
13 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 566 | 35.53 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
14 | Melanie Degner | 2000 | 564 | 35.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
15 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 561 | 35.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.72 | |||||||||
16 | Frederikke Echardt | 2002 | 555 | 35.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.05 | |||||||||
17 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 555 | 35.77 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.91 | |||||||||
18 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 553 | 35.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herlev Svømning | 35.23 | |||||||||
18 | Emilie Nyegaard | 2001 | 553 | 35.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.12 | |||||||||
20 | Lærke Blond | 2003 | 553 | 35.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.68 | |||||||||
21 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 548 | 35.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.35 | |||||||||
22 | Zenia Aarestrup | 2001 | 544 | 36.01 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
23 | Freja Søndergaard | 2004 | 543 | 36.02 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 35.53 | |||||||||
24 | Caroline Brink | 2003 | 537 | 36.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.70 | |||||||||
25 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 535 | 36.21 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
26 | Josefine Zebitz | 2004 | 529 | 36.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.42 | |||||||||
27 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 523 | 36.48 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.87 | |||||||||
28 | Sofie Bak | 2003 | 515 | 36.67 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 39.16 | |||||||||
29 | Anja Xin Andersen | 2004 | 513 | 36.72 | ||||||
Herlev Svømning | 36.41 | |||||||||
30 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 507 | 36.87 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
31 | Julie Bak | 1997 | 506 | 36.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.52 | |||||||||
32 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 503 | 36.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.33 | |||||||||
33 | Freja Møller | 2004 | 500 | 37.04 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 37.37 | |||||||||
34 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 498 | 37.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.40 | |||||||||
35 | Christine Henriksen | 2003 | 491 | 37.25 | ||||||
JGI Svømning | 36.80 | |||||||||
36 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 489 | 37.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.88 | |||||||||
37 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 485 | 37.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.79 | |||||||||
38 | Liva Schmid | 2000 | 481 | 37.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.58 | |||||||||
39 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 477 | 37.62 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 36.52 | |||||||||
40 | Maja Buck | 2004 | 464 | 37.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 37.11 | |||||||||
40 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 464 | 37.96 | ||||||
Albertslund IF | 38.11 | |||||||||
42 | Anne Sofie Evald | 2004 | 459 | 38.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.72 | |||||||||
43 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 458 | 38.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
44 | Clara Toft | 2004 | 456 | 38.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.64 | |||||||||
45 | Malou Carlsen | 2000 | 455 | 38.22 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 35.76 | |||||||||
46 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 441 | 38.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.19 | |||||||||
47 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 423 | 39.15 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 37.08 | |||||||||
- | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.82 | |||||||||
- | Hannah Höesch | 2003 | DSQ | sw4.4 tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:29 |