Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 30.28 | 1:09.47 | 1:52.14 | 2:25.28 | |||
2 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.45 | 1:06.93 | 1:52.78 | 2:25.47 | |||
3 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.18 | 1:12.17 | 1:52.52 | 2:26.07 | |||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.84 | 1:11.22 | 1:53.27 | 2:26.18 | |||
5 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.74 | 1:12.37 | 1:53.63 | 2:28.55 | |||
6 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.11 | 1:12.31 | 1:54.46 | 2:29.11 | |||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 31.35 | 1:08.73 | 1:54.60 | 2:29.44 | |||
8 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.85 | 1:12.38 | 1:56.58 | 2:29.78 | |||
9 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.18 | 1:12.07 | 1:56.41 | 2:30.95 | |||
10 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.39 | 1:11.72 | 1:59.43 | 2:31.67 | |||
11 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.54 | 1:11.19 | 1:58.58 | 2:32.96 | |||
12 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.67 | 1:13.61 | 2:00.20 | 2:33.51 | |||
13 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.93 | 1:14.92 | 1:58.45 | 2:34.02 | |||
14 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 33.00 | 1:15.41 | 1:59.54 | 2:36.30 | |||
15 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 34.18 | 1:16.60 | 1:59.93 | 2:37.61 | |||
16 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.48 | 1:15.01 | 1:58.78 | 2:37.70 | |||
17 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.86 | 1:15.67 | 2:02.86 | 2:38.04 | |||
18 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.20 | 1:15.00 | 2:03.17 | 2:38.29 | |||
19 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.93 | 1:15.79 | 2:02.71 | 2:38.72 | |||
20 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 33.12 | 1:16.40 | 2:03.74 | 2:38.96 | |||
21 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.46 | 1:16.00 | 2:04.25 | 2:39.15 | |||
22 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 35.60 | 1:18.02 | 2:04.85 | 2:39.44 | |||
23 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 36.99 | 1:19.99 | 2:04.57 | 2:41.72 | |||
24 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 36.71 | 1:19.49 | 2:05.16 | 2:45.70 | |||
25 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 37.52 | 1:21.09 | 2:08.82 | 2:47.79 | |||
- | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | SW 6.4 EFB V. 75m | |||||
- | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW 9.4 ryg afs p mav | |||||
- | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | DSQ | SW 9.4 ryg afs p mav | |||||
- | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.19 | 1:11.03 | 1:54.20 | 2:28.14 | |||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.52 | 1:10.65 | 1:53.95 | 2:28.44 | |||
3 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.84 | 1:13.39 | 1:57.75 | 2:31.46 | |||
4 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 34.86 | 1:15.31 | 2:01.05 | 2:37.94 | |||
5 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.09 | 1:16.01 | 2:05.43 | 2:39.50 | |||
6 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.33 | 1:17.17 | 2:05.12 | 2:40.96 | |||
7 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 38.64 | 1:21.05 | 2:06.74 | 2:43.83 | |||
8 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.60 | 1:20.74 | 2:09.10 | 2:46.88 | |||
9 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.11 | 1:20.54 | 2:12.02 | 2:48.48 | |||
10 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 37.64 | 1:24.97 | 2:11.80 | 2:50.02 | |||
11 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.98 | 1:23.41 | 2:12.50 | 2:50.84 | |||
12 | Marius Mains | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 37.33 | 1:21.13 | 2:10.97 | 2:51.13 | |||
13 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.63 | 1:25.27 | 2:13.55 | 2:51.53 | |||
14 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.25 | 1:27.99 | 2:17.80 | 2:56.02 | |||
- | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | SW 7.2 bry sta p ryg | |||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | DSQ | SW 9.4 ryg afs p mav | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:51 |