Results for Sigma Speed Stævne 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Speed Stævne | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2018 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.10 | 1:18.10 | |||||
2 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.86 | 1:21.86 | |||||
3 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.55 | 1:30.55 | |||||
4 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | Orient Svømning | 1:34.19 | 1:34.19 | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.49 | 1:15.49 | |||||
2 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.96 | 1:15.96 | |||||
3 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.45 | 1:18.45 | |||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.07 | 1:19.07 | |||||
5 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:19.13 | ||||||
6 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.18 | 1:19.18 | |||||
7 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.67 | 1:21.67 | |||||
8 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.93 | 1:24.93 | |||||
9 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.15 | ||||||
10 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:25.17 | 1:25.17 | |||||
11 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.97 | 1:26.97 | |||||
12 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.35 | 1:31.35 | |||||
13 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.29 | 1:33.29 | |||||
14 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.62 | 1:38.62 | |||||
- | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.26 | 1:23.26 | |||||
2 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.13 | 1:24.13 | |||||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.82 | 1:25.82 | |||||
4 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.21 | 1:30.21 | |||||
5 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.47 | 1:31.47 | |||||
6 | Emil Espinoza | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.42 | ||||||
7 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.66 | ||||||
8 | Sebastian Højer Øster | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.82 | 1:32.82 | |||||
9 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.43 | 1:35.43 | |||||
10 | Marcus Skov Zacho | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.11 | 1:38.11 | |||||
11 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.78 | ||||||
12 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:41.08 | ||||||
13 | Viktor Sønder Koch | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.01 | 1:43.01 | |||||
14 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:45.62 | 1:45.62 | |||||
15 | Carl S. Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.85 | 1:46.85 | |||||
16 | Simon Dines Hansen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.19 | 1:48.19 | |||||
17 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.02 | 1:49.02 | |||||
- | Aske Bøttcher | 2006 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 1. hånd i vend. 25m | |||||
- | Theodor Raabymagle | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | 1. hånd i vend. 75m | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:38.94 | 1:38.94 | |||||
2 | Thorkild Bjørn | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.45 | 1:42.45 | |||||
3 | Herman Plehn Prehn | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.82 | 1:43.82 | |||||
4 | Mathias Larsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.89 | 1:45.89 | |||||
5 | Stefan Birkhøj Kjærstad | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.34 | 1:49.34 | |||||
6 | Otto Cairo | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.01 | 1:53.01 | |||||
7 | Storm Useinovski Krat | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.25 | ||||||
- | Gustav Yde Munkebæk | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 1 hånd i vend 50m | |||||
- | Jacob Riiber Hvid | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 1. hånd i vend 75m | |||||
- | Jonathan Petersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Async. fødder v 25 | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:52.02 | 1:52.02 | |||||
- | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | hænd. ov. hinan. 100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:52 |