Resultater for Åbne Københavnske Masters 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2018 |
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Destter Stt E | 279 | Swim Team Tåstrup | 2:36.50 | ||||||
Finn Bækgaard | 1955 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Berit Marx Pedersen | 1950 | 48.20 | 1:28.28 | |||||||
Dan Ole Johansen | 1960 | 32.27 | 2:00.55 | |||||||
Inge-Lise Damberg | 1957 | 35.95 | 2:36.50 | |||||||
2 | SK Mix 1 | 249 | Svøm Korsør | 2:59.89 | ||||||
Bente Sørensen | 1947 | 48.15 | 48.15 | |||||||
Steen Marlet | 1965 | 46.61 | 1:34.76 | |||||||
Jørn Birch | 1959 | 45.78 | 2:20.54 | |||||||
Marianne Friis-Olsen | 1952 | 39.35 | 2:59.89 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Täbygubbotantmix | 210 | Täby Sim | 2:16.30 | ||||||
Anna Uddhammar | 1977 | 40.22 | 40.22 | |||||||
Håkan Persson | 1963 | 32.30 | 1:12.52 | |||||||
Bengt Olsson | 1956 | 32.58 | 1:45.10 | |||||||
Annica Åberg | 1966 | 31.20 | 2:16.30 | |||||||
2 | Masters Sørlandet Mix | 209 | Masters Sørlandet | 2:19.71 | ||||||
Lise Lothe | 1967 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Harald Schreiner | 1964 | 37.81 | 1:11.41 | |||||||
Geir Nilsen | 1966 | 35.23 | 1:46.64 | |||||||
Heidi Prestbakmo | 1966 | 33.07 | 2:19.71 | |||||||
3 | Medley Mix 200+ | 204 | Eidsvoll Svømmeklubb | 2:19.83 | ||||||
Eirik Vågshaug | 1958 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Lisbeth Dønnum Jensen | 1975 | 37.81 | 1:14.47 | |||||||
Birgit Dønnum Jensen | 1967 | 35.53 | 1:50.00 | |||||||
Rune Svendsen | 1968 | 29.83 | 2:19.83 | |||||||
4 | Hørsholm Masters | 201 | Hørsholm Svømmeforening | 2:33.64 | ||||||
Henrik Petersen | 1969 | 37.04 | 37.04 | |||||||
Bente Holm Gottlieb | 1966 | 46.16 | 1:23.20 | |||||||
Michael Schacht | 1967 | 32.17 | 1:55.37 | |||||||
Hanne Gosvig Ladegaard | 1968 | 38.27 | 2:33.64 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mkk Purple Rain | 193 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:05.93 | ||||||
Caroline Lindborg | 1966 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Anna-Lena Vilhelmsson | 1970 | 34.67 | 1:07.84 | |||||||
Magnus Wahlberg | 1966 | 31.40 | 1:39.24 | |||||||
Lenny Persson | 1977 | 26.69 | 2:05.93 | |||||||
2 | Sigma Mix C | 168 | Sigma Swim | 2:12.14 | ||||||
Nina Frandsen | 1985 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Henrik Frandsen | 1980 | 33.77 | 1:09.35 | |||||||
Mads Gjerløv | 1972 | 27.51 | 1:36.86 | |||||||
Anette Bøgsted | 1962 | 35.28 | 2:12.14 | |||||||
3 | Helsingør Mix | 179 | Helsingør Svømmeklub | 2:25.44 | ||||||
Eddy Krage | 1967 | 35.93 | 35.93 | |||||||
Nina Damsgaard Pedersen | 1972 | 45.44 | 1:21.37 | |||||||
Giedrius Saltenis | 1982 | 32.25 | 1:53.62 | |||||||
Gitte Rud | 1972 | 31.82 | 2:25.44 | |||||||
4 | Ängelholms | 185 | Ängelholms Simsällskap | 2:31.42 | ||||||
Camilla Kertes | 1969 | 38.44 | 38.44 | |||||||
Annelie Sandberg | 1974 | 48.95 | 1:27.39 | |||||||
Joakim Olofsson | 1970 | 29.55 | 1:56.94 | |||||||
Magnus Sandberg | 1974 | 34.48 | 2:31.42 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Sigma Mix B | 129 | Sigma Swim | DNS | ||||||
Nina Frandsen | 1985 | |||||||||
Thomas Lianee | 1985 | |||||||||
Henrik Frandsen | 1980 | |||||||||
Laura Frandsen | 1993 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:41 |