Resultater for Höstsimiaden
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 1, 200m Medley Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Johnsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 33.65 | 1:13.82 | 2:01.06 | 2:36.87 | |||
2 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 39.49 | 1:20.77 | 2:09.63 | 2:47.83 | |||
3 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 38.16 | 1:19.62 | 2:13.95 | 2:50.77 | |||
4 | Angelica Willstein | 1997 | Växjö Simsällskap | 41.55 | 1:27.89 | 2:13.73 | 2:50.83 | |||
5 | Malin Enell | 1997 | Nässjö SLS | 40.85 | 1:27.04 | 2:17.30 | 2:57.52 | |||
6 | Johanna Westman | 1997 | Älmhults Simsällskap | 40.65 | 1:24.47 | 2:19.16 | 3:00.71 | |||
7 | Tilda Lindgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 41.84 | 1:32.42 | 2:21.47 | 3:02.33 | |||
8 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 40.66 | 1:27.64 | 2:23.93 | 3:04.08 | |||
9 | Victoria Frantz | 1997 | Älmhults Simsällskap | 40.44 | 1:30.53 | 2:19.44 | 3:04.23 | |||
10 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 40.27 | 1:29.90 | 2:22.58 | 3:05.77 | |||
11 | Elin Jones | 1997 | Tranås Simsällskap | 40.21 | 1:30.92 | 2:27.48 | 3:07.65 | |||
12 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 41.12 | 1:29.91 | 2:25.98 | 3:08.73 | |||
13 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 42.25 | 1:30.20 | 2:24.86 | 3:08.89 | |||
14 | Alice Andersson | 1997 | Tranås Simsällskap | 39.59 | 1:28.96 | 2:25.66 | 3:09.00 | |||
15 | Jessica Larsson-Ridderste | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 43.83 | 1:32.88 | 2:28.21 | 3:09.76 | |||
16 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.01 | 1:30.41 | 2:25.33 | 3:10.03 | |||
17 | Mathilda Hjelm | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 41.53 | 1:30.17 | 2:28.11 | 3:12.93 | |||
18 | Emma Johansson | 1997 | Nässjö SLS | 42.53 | 1:32.55 | 2:27.75 | 3:16.04 | |||
19 | Sofia Barnesjö | 1997 | Ljungby Simsällskap | 45.03 | 1:37.76 | 2:30.08 | 3:17.08 | |||
20 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.59 | 1:34.94 | 2:32.01 | 3:17.48 | |||
21 | Maja Winnerholt | 1997 | Älmhults Simsällskap | 43.01 | 1:31.94 | 2:33.21 | 3:22.28 | |||
22 | Charlotte Möricke | 1997 | Växjö Simsällskap | 46.78 | 1:37.65 | 2:35.96 | 3:23.03 | |||
23 | Annie Svensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.87 | 1:33.79 | 2:36.54 | 3:27.99 | |||
- | Maggie Huynh | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 10:16 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 2, 200m Medley Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 33.43 | 1:15.12 | 2:04.18 | 2:39.50 | |||
2 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 34.91 | 1:16.03 | 2:04.46 | 2:41.76 | |||
3 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 34.97 | 1:17.49 | 2:06.74 | 2:45.34 | |||
4 | Marcus Ottosson | 1997 | Växjö Simsällskap | 37.56 | 1:19.49 | 2:10.88 | 2:52.16 | |||
5 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 38.18 | 1:23.41 | 2:14.60 | 2:54.83 | |||
6 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 38.04 | 1:26.51 | 2:15.01 | 2:56.80 | |||
7 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 39.51 | 1:25.84 | 2:18.52 | 2:57.00 | |||
8 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 36.20 | 1:21.81 | 2:16.83 | 2:57.29 | |||
9 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 40.12 | 1:25.77 | 2:18.97 | 2:59.73 | |||
10 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 40.64 | 1:27.06 | 2:18.88 | 3:00.74 | |||
11 | Adam Palmqvist | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 40.18 | 1:27.68 | 2:20.83 | 3:03.44 | |||
12 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 43.44 | 1:30.86 | 2:25.36 | 3:06.16 | |||
13 | Hugo Wiman | 1997 | Växjö Simsällskap | 44.64 | 1:32.06 | 2:26.98 | 3:07.27 | |||
14 | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 45.86 | 1:36.43 | 2:29.28 | 3:12.61 | |||
15 | Edwin Ekberg | 1997 | Hultsfreds Simsällskap | 43.95 | 1:35.88 | 2:29.82 | 3:14.86 | |||
16 | Moses Antblad | 1997 | Älmhults Simsällskap | 45.91 | 1:36.02 | 2:35.74 | 3:22.25 | |||
- | Thomas Sekelius | 1997 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 3, 100m Medley Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 37.10 | 1:16.90 | |||||
2 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 36.41 | 1:20.52 | |||||
3 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 38.71 | 1:22.07 | |||||
4 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 40.16 | 1:26.83 | |||||
5 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 42.27 | 1:28.51 | |||||
6 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 41.13 | 1:29.16 | |||||
7 | Cajsa Ljunggren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 42.53 | 1:30.85 | |||||
8 | Elin Steindl | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 45.67 | 1:32.90 | |||||
9 | Edit Håkansson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 44.90 | 1:34.19 | |||||
10 | Märta Håkansson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 47.44 | 1:34.83 | |||||
11 | Monika Miklos | 1998 | Ljungby Simsällskap | 43.21 | 1:35.19 | |||||
12 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 45.83 | 1:35.21 | |||||
13 | Petronella Lindström | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 45.57 | 1:35.77 | |||||
14 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 43.65 | 1:36.03 | |||||
15 | Moa Wikström | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 47.03 | 1:36.57 | |||||
16 | Evelina Gustavsson | 1998 | Växjö Simsällskap | 47.25 | 1:37.95 | |||||
17 | Emma Juneskog | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 46.47 | 1:40.39 | |||||
18 | Tilda Ekblad | 1998 | Växjö Simsällskap | 46.41 | 1:41.05 | |||||
19 | Felicia Arningsmark | 1998 | Ljungby Simsällskap | 51.35 | 1:41.42 | |||||
20 | Lina Nilsson | 1998 | Älmhults Simsällskap | 47.06 | 1:42.11 | |||||
21 | Karolina Sandh | 1998 | Nässjö SLS | 46.81 | 1:45.38 | |||||
22 | Signe Stéen | 1998 | Anderstorps Simsällskap | 53.71 | 1:51.89 | |||||
23 | Marie Ask-Uggla | 1998 | Växjö Simsällskap | 52.83 | 1:52.00 | |||||
- | Emma Silverstolpe | 1998 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Ekström | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 4, 100m Medley Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Niklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 37.87 | 1:21.35 | |||||
2 | Filip Grimberg | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 38.23 | 1:22.95 | |||||
3 | Victor Johansson | 1998 | Nässjö SLS | 39.37 | 1:23.84 | |||||
4 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 41.57 | 1:30.45 | |||||
5 | Albin Bergman | 1998 | Kalmar Simsällskap | 43.80 | 1:35.06 | |||||
6 | Erik Halldin | 1998 | Alvesta Simsällskap | 46.15 | 1:39.68 | |||||
7 | Andreas Fransson | 1998 | Nässjö SLS | 47.91 | 1:41.15 | |||||
8 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 50.32 | 1:42.64 | |||||
9 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 47.69 | 1:43.63 | |||||
10 | Jacob Evebring | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:03.84 | 2:12.04 | |||||
- | David Franzén | 1998 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jesper Hagman | 1998 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 5, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 17.04 | ||||||
2 | Kajsa Bengtsson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 17.17 | ||||||
3 | Antonia Prior | 1999 | Nässjö SLS | 18.45 | ||||||
4 | Matilda Winqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 18.55 | ||||||
5 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 18.61 | ||||||
6 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 19.34 | ||||||
7 | Anna Odin | 1999 | Värnamo Simsällskap | 20.20 | ||||||
8 | Rebecca Lidbacken | 1999 | Anderstorps Simsällskap | 20.41 | ||||||
9 | Emma Roos | 1999 | Nässjö SLS | 20.94 | ||||||
10 | Sandra Petersson | 1999 | Växjö Simsällskap | 21.04 | ||||||
11 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 21.23 | ||||||
12 | Adina Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 21.25 | ||||||
13 | Angelica Stark | 1999 | Nässjö SLS | 21.31 | ||||||
14 | Amanda Berenfors | 1999 | Nässjö SLS | 21.44 | ||||||
15 | Sandra Lange | 1999 | Älmhults Simsällskap | 21.46 | ||||||
16 | Klara Tunér | 1999 | Anderstorps Simsällskap | 21.86 | ||||||
17 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 23.13 | ||||||
18 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 23.15 | ||||||
19 | Cecilia Nordén-Elgh | 1999 | Kalmar Simsällskap | 24.35 | ||||||
20 | Elin Ristl | 1999 | Nässjö SLS | 25.04 | ||||||
21 | Julia Jensen | 1999 | Ljungby Simsällskap | 25.14 | ||||||
22 | Felicia Kempe-Gyllensten | 1999 | Tranås Simsällskap | 25.47 | ||||||
23 | Wilma Fahlén | 1999 | Ljungby Simsällskap | 26.07 | ||||||
24 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 27.21 | ||||||
25 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 27.60 | ||||||
- | Sofia Stjepanovic | 1999 | Alvesta Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maggie Zhang | 1999 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 6, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 17.24 | ||||||
2 | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 18.14 | ||||||
3 | Daniel Jonsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 18.92 | ||||||
4 | Oleg Serdjukov | 1999 | Värnamo Simsällskap | 20.18 | ||||||
5 | Karl Frantz | 1999 | Älmhults Simsällskap | 20.31 | ||||||
6 | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 20.80 | ||||||
7 | Jakob Henningsson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 22.01 | ||||||
8 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 24.11 | ||||||
9 | Robbin Ahremark | 1999 | Kalmar Simsällskap | 25.70 | ||||||
- | Joel Fridolfsson | 1999 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felix Westholm | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Wallgren | 1999 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 21.25 | ||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 22.26 | ||||||
3 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 22.55 | ||||||
4 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 24.39 | ||||||
5 | Nora Stillman | 2000 | Växjö Simsällskap | 24.44 | ||||||
6 | Ida Ljungdahl | 2000 | Älmhults Simsällskap | 24.97 | ||||||
7 | Olivia Strandberg | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 25.14 | ||||||
8 | Towe Gustavsson | 2000 | Nässjö SLS | 25.17 | ||||||
9 | Erika Åkesson | 2000 | Nässjö SLS | 25.47 | ||||||
9 | Rebecka Antblad | 2000 | Älmhults Simsällskap | 25.47 | ||||||
11 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 25.61 | ||||||
12 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 25.78 | ||||||
13 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 25.83 | ||||||
14 | Greta Koponen | 2002 | Hultsfreds Simsällskap | 25.89 | ||||||
15 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 25.97 | ||||||
16 | Emilia Prior | 2001 | Nässjö SLS | 26.42 | ||||||
17 | Victoria Link | 2001 | Växjö Simsällskap | 26.96 | ||||||
18 | Lovisa Persson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 28.27 | ||||||
18 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 28.27 | ||||||
20 | Emma Fransson | 2000 | Nässjö SLS | 28.80 | ||||||
21 | Sandra Karlsson | 2000 | Alvesta Simsällskap | 30.17 | ||||||
22 | Emma Jonsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.56 | ||||||
23 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 30.75 | ||||||
24 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.51 | ||||||
25 | Molly Westholm | 2001 | Hvetlanda Simsällskap | 34.64 | ||||||
26 | Tora Åkerberg | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 35.62 | ||||||
27 | Adina Johansson | 2001 | Alvesta Simsällskap | 36.13 | ||||||
- | Annie Hegmegi | 2003 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
- | Ella Sjödahl | 2002 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stina Phung | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Johansson | 2000 | Nässjö SLS | 22.58 | ||||||
2 | Björn Halldin | 2000 | Alvesta Simsällskap | 22.59 | ||||||
3 | Oskar Johansson | 2000 | Nässjö SLS | 23.98 | ||||||
4 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 24.14 | ||||||
5 | Nils Winnerholt | 2000 | Älmhults Simsällskap | 24.33 | ||||||
6 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 24.55 | ||||||
7 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 25.16 | ||||||
8 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 25.86 | ||||||
9 | Oskar Hegmegi | 2001 | Nässjö SLS | 25.97 | ||||||
10 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 26.46 | ||||||
11 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 26.60 | ||||||
12 | Herman Johansson | 2000 | Hultsfreds Simsällskap | 26.74 | ||||||
13 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 27.12 | ||||||
14 | Jonathan Anderzon | 2000 | Växjö Simsällskap | 27.93 | ||||||
15 | Rick Phan | 2001 | Nässjö SLS | 28.72 | ||||||
16 | Kai Sam Ho | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.36 | ||||||
17 | Simon Sundqvist | 2000 | Nässjö SLS | 29.60 | ||||||
18 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 31.05 | ||||||
19 | Daniel Odelgård | 2000 | Alvesta Simsällskap | 32.85 | ||||||
20 | Hugo Evebring | 2001 | Hvetlanda Simsällskap | 34.45 | ||||||
- | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Persson | 2001 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 9, 100m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Johnsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 31.64 | 1:05.83 | |||||
2 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 32.69 | 1:07.69 | |||||
3 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.18 | 1:08.63 | |||||
4 | Angelica Willstein | 1997 | Växjö Simsällskap | 33.52 | 1:08.82 | |||||
5 | Malin Enell | 1997 | Nässjö SLS | 33.98 | 1:09.80 | |||||
6 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 36.14 | 1:13.40 | |||||
7 | Johanna Westman | 1997 | Älmhults Simsällskap | 35.59 | 1:13.68 | |||||
8 | Jessica Larsson-Ridderste | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 35.58 | 1:14.91 | |||||
9 | Elin Jones | 1997 | Tranås Simsällskap | 35.92 | 1:16.05 | |||||
10 | Victoria Frantz | 1997 | Älmhults Simsällskap | 37.85 | 1:16.75 | |||||
11 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 36.68 | 1:17.10 | |||||
12 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 36.87 | 1:17.23 | |||||
13 | Maja Winnerholt | 1997 | Älmhults Simsällskap | 37.33 | 1:17.50 | |||||
14 | Tilda Lindgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 37.60 | 1:17.55 | |||||
15 | Alice Andersson | 1997 | Tranås Simsällskap | 38.14 | 1:17.71 | |||||
16 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 37.82 | 1:18.05 | |||||
17 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 37.86 | 1:18.65 | |||||
18 | Julia Hakesjö | 1997 | Kalmar Simsällskap | 37.54 | 1:18.71 | |||||
19 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 38.44 | 1:19.33 | |||||
20 | Ebba Petersson | 1997 | Hvetlanda Simsällskap | 39.75 | 1:21.89 | |||||
21 | Mathilda Hjelm | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 38.90 | 1:22.24 | |||||
22 | Hanna Forsberg | 1997 | Kalmar Simsällskap | 39.73 | 1:22.45 | |||||
23 | Charlotte Möricke | 1997 | Växjö Simsällskap | 40.53 | 1:25.32 | |||||
24 | Maggie Huynh | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 40.60 | 1:25.37 | |||||
25 | Frida Yman | 1997 | Växjö Simsällskap | 41.06 | 1:26.64 | |||||
26 | Klara Darvelid | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 41.29 | 1:26.69 | |||||
27 | Emma Johansson | 1997 | Nässjö SLS | 41.63 | 1:26.97 | |||||
28 | Linn Eliasson | 1997 | Nässjö SLS | 42.01 | 1:27.20 | |||||
29 | Sofia Barnesjö | 1997 | Ljungby Simsällskap | 43.65 | 1:27.74 | |||||
30 | Fanny Raunio | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.05 | 1:30.77 | |||||
31 | Fanny Åkesson | 1997 | Tranås Simsällskap | 43.94 | 1:34.30 | |||||
32 | Moa Håkansson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 42.48 | 1:35.81 | |||||
33 | Nellie Bäckström | 1997 | Växjö Simsällskap | 46.39 | 1:42.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 10, 100m Frisim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 31.32 | 1:04.79 | |||||
2 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 31.47 | 1:05.36 | |||||
3 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 32.02 | 1:07.16 | |||||
4 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.36 | 1:10.02 | |||||
5 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 34.15 | 1:10.11 | |||||
6 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 33.70 | 1:10.65 | |||||
7 | Marcus Ottosson | 1997 | Växjö Simsällskap | 33.82 | 1:10.69 | |||||
8 | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 35.01 | 1:12.03 | |||||
9 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 35.16 | 1:12.46 | |||||
10 | Adam Palmqvist | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 35.07 | 1:12.64 | |||||
11 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 34.83 | 1:12.71 | |||||
12 | Hugo Wiman | 1997 | Växjö Simsällskap | 34.87 | 1:13.25 | |||||
13 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 35.50 | 1:13.28 | |||||
14 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 37.05 | 1:15.80 | |||||
15 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 36.93 | 1:17.93 | |||||
16 | Thomas Sekelius | 1997 | Växjö Simsällskap | 38.72 | 1:21.40 | |||||
17 | Moses Antblad | 1997 | Älmhults Simsällskap | 39.40 | 1:21.50 | |||||
18 | Edwin Ekberg | 1997 | Hultsfreds Simsällskap | 38.37 | 1:21.97 | |||||
19 | Henric Roos | 1997 | Kalmar Simsällskap | 40.66 | 1:28.14 | |||||
20 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 42.66 | 1:31.82 | |||||
21 | Ludvig Moberg | 1997 | Ljungby Simsällskap | 43.66 | 1:34.31 | |||||
22 | Viktor Ljungberg | 1997 | Kalmar Simsällskap | 55.83 | 2:12.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 41.14 | 1:27.67 | |||||
2 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 44.04 | 1:31.57 | |||||
3 | Felicia Arningsmark | 1998 | Ljungby Simsällskap | 44.07 | 1:32.12 | |||||
4 | Edit Håkansson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 46.49 | 1:37.74 | |||||
5 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 46.73 | 1:38.10 | |||||
6 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 46.13 | 1:38.69 | |||||
7 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 47.12 | 1:38.71 | |||||
8 | Moa Wikström | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 46.63 | 1:38.73 | |||||
9 | Elin Steindl | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 47.14 | 1:38.97 | |||||
10 | Petronella Lindström | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 46.01 | 1:39.49 | |||||
11 | Cajsa Ljunggren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 47.46 | 1:40.86 | |||||
12 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 50.74 | 1:42.38 | |||||
13 | Märta Håkansson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 51.39 | 1:43.44 | |||||
14 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 49.19 | 1:46.80 | |||||
15 | Emilia Ekström | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 49.92 | 1:48.36 | |||||
16 | Maria Björnberg | 1998 | Västerviks Simsällskap | 51.09 | 1:48.79 | |||||
17 | Frida Pettersson | 1998 | Västerviks Simsällskap | 51.55 | 1:49.63 | |||||
18 | Emma Juneskog | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 52.58 | 1:49.77 | |||||
19 | Evelina Gustavsson | 1998 | Växjö Simsällskap | 51.50 | 1:50.01 | |||||
20 | Monika Miklos | 1998 | Ljungby Simsällskap | 52.62 | 1:50.31 | |||||
21 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 51.30 | 1:50.62 | |||||
22 | Tilda Ekblad | 1998 | Växjö Simsällskap | 52.55 | 1:53.16 | |||||
23 | Lina Nilsson | 1998 | Älmhults Simsällskap | 53.79 | 1:53.35 | |||||
24 | Linnéa Andersson | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 52.47 | 1:53.59 | |||||
25 | Marie Ask-Uggla | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:01.49 | 2:09.04 | |||||
26 | Mica Lindström | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:00.94 | 2:11.90 | |||||
27 | Karolina Sandh | 1998 | Nässjö SLS | 1:02.22 | 2:12.96 | |||||
28 | Emma Silverstolpe | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:07.40 | 2:22.87 | |||||
- | Hanna Åverling | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fanny Elingfors | 1998 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Stéen | 1998 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Niklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 47.19 | 1:38.70 | |||||
2 | Victor Johansson | 1998 | Nässjö SLS | 48.10 | 1:39.90 | |||||
3 | Filip Grimberg | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 47.94 | 1:40.16 | |||||
4 | David Franzén | 1998 | Kalmar Simsällskap | 50.44 | 1:46.68 | |||||
5 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 51.28 | 1:46.71 | |||||
6 | Albin Bergman | 1998 | Kalmar Simsällskap | 52.77 | 1:48.23 | |||||
7 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 53.39 | 1:49.42 | |||||
8 | Andreas Fransson | 1998 | Nässjö SLS | 51.38 | 1:50.77 | |||||
9 | Rasmus Busse | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 52.61 | 1:51.66 | |||||
10 | Erik Halldin | 1998 | Alvesta Simsällskap | 54.69 | 1:54.03 | |||||
11 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:00.53 | 2:08.11 | |||||
12 | Jesper Hagman | 1998 | Kalmar Simsällskap | 58.86 | 2:16.19 | |||||
13 | Samuel Nyman | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:09.09 | 2:27.80 | |||||
- | Jacob Evebring | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:28 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 13, 4X25m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Växjö SS Lag 1 | 0 | Växjö Simsällskap | 1:07.89 | ||||||
Matilda Winqvist | 1999 | |||||||||
Nora Stillman | 2000 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Julia Landberg | 1999 | |||||||||
Malin Homman | 1999 | 1:07.89 | 1:07.89 | |||||||
2 | Lag 1 | 2000 | Nässjö SLS | 1:08.13 | ||||||
Erika Åkesson | 2000 | |||||||||
Towe Gustavsson | 2000 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Angelica Stark | 1999 | |||||||||
Antonia Prior | 1999 | 1:08.13 | 1:08.13 | |||||||
3 | Ljungby Simsällskap | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:11.29 | ||||||
Lova Andersson | 2000 | |||||||||
Linnéa Sjödahl | 2000 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Wilma Fahlén | 1999 | |||||||||
Julia Jensen | 1999 | 1:11.29 | 1:11.29 | |||||||
4 | Lag 1 Kalmar | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:12.80 | ||||||
Cecilia Nordén-Elgh | 1999 | |||||||||
Emmy Jämtin | 2000 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Ellen Lindeby | 1999 | |||||||||
Anna Sjölund | 2000 | 1:12.80 | 1:12.80 | |||||||
5 | Lag 2 | 2000 | Nässjö SLS | 1:13.42 | ||||||
Emma Roos | 1999 | |||||||||
Adina Eriksson | 1999 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Amanda Berenfors | 1999 | |||||||||
Emilia Prior | 2001 | 1:13.42 | 1:13.42 | |||||||
6 | Älmhult SS Flickor Lag 1 | 1999 | Älmhults Simsällskap | 1:19.36 | ||||||
Ida Ljungdahl | 2000 | |||||||||
Rebecka Antblad | 2000 | 39.74 | 39.74 | |||||||
Maggie Zhang | 1999 | |||||||||
Sandra Lange | 1999 | 1:19.36 | 1:19.36 | |||||||
7 | Lag 3 | 2000 | Nässjö SLS | 1:28.99 | ||||||
Elin Ristl | 1999 | |||||||||
Ebba Engberg | 1999 | 41.44 | 41.44 | |||||||
Annie Hegmegi | 2003 | |||||||||
Emma Fransson | 2000 | 1:28.99 | 1:28.99 | |||||||
- | Lag 2 Kalmar | 1999 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Astrid Bonnedahl | 1999 | |||||||||
- | Hvetlanda SS | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Elin Ljunggren | 2000 | |||||||||
Elsa Sellmo | 2000 | 42.32 | 42.32 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 12:28 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 12:29 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 14, 4X25m Frisim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Lag 1 | 2000 | Nässjö SLS | 1:11.65 | ||||||
Oskar Hegmegi | 2001 | |||||||||
Oskar Johansson | 2000 | 38.49 | 38.49 | |||||||
Oliver Johansson | 2000 | |||||||||
Jonathan Myrlander | 2000 | 1:11.65 | 1:11.65 | |||||||
2 | Växjö SS Lag 1 | 0 | Växjö Simsällskap | 1:13.51 | ||||||
Daniel Jonsson | 1999 | |||||||||
Ludwig Ahlesten | 1999 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Simon Viksten | 1999 | |||||||||
Jonathan Anderzon | 2000 | 1:13.51 | 1:13.51 | |||||||
3 | Lag 1 Kalmar | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:26.26 | ||||||
Frank Raunio | 2000 | |||||||||
Erik Wallgren | 1999 | 41.73 | 41.73 | |||||||
Robbin Ahremark | 1999 | |||||||||
Joel Fridolfsson | 1999 | 1:26.26 | 1:26.26 | |||||||
- | Hvetlanda SS | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 12:29 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 15, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 34.83 | ||||||
2 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 36.20 | ||||||
3 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 38.67 | ||||||
4 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 39.60 | ||||||
5 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 42.17 | ||||||
6 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 42.52 | ||||||
7 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 43.55 | ||||||
8 | Elin Steindl | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 43.79 | ||||||
9 | Monika Miklos | 1998 | Ljungby Simsällskap | 44.60 | ||||||
10 | Edit Håkansson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 46.19 | ||||||
11 | Evelina Gustavsson | 1998 | Växjö Simsällskap | 46.37 | ||||||
12 | Tilda Ekblad | 1998 | Växjö Simsällskap | 47.43 | ||||||
13 | Moa Wikström | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 47.51 | ||||||
14 | Emma Juneskog | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 47.85 | ||||||
15 | Märta Håkansson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 48.06 | ||||||
16 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 49.51 | ||||||
17 | Felicia Arningsmark | 1998 | Ljungby Simsällskap | 52.21 | ||||||
18 | Marie Ask-Uggla | 1998 | Växjö Simsällskap | 57.89 | ||||||
- | Cajsa Ljunggren | 1998 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lina Nilsson | 1998 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karolina Sandh | 1998 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
- | Signe Stéen | 1998 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 16, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Johansson | 1998 | Nässjö SLS | 35.17 | ||||||
2 | Erik Niklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 36.05 | ||||||
3 | Filip Grimberg | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 38.71 | ||||||
4 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 41.01 | ||||||
5 | Albin Bergman | 1998 | Kalmar Simsällskap | 44.75 | ||||||
6 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 50.84 | ||||||
7 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 53.05 | ||||||
- | Andreas Fransson | 1998 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
- | Jesper Hagman | 1998 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jacob Evebring | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Halldin | 1998 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:10 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:22 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kajsa Bengtsson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 42.39 | ||||||
2 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 47.47 | ||||||
3 | Rebecca Lidbacken | 1999 | Anderstorps Simsällskap | 48.62 | ||||||
4 | Antonia Prior | 1999 | Nässjö SLS | 48.85 | ||||||
5 | Klara Tunér | 1999 | Anderstorps Simsällskap | 49.54 | ||||||
6 | Cecilia Nordén-Elgh | 1999 | Kalmar Simsällskap | 50.06 | ||||||
7 | Anna Odin | 1999 | Värnamo Simsällskap | 50.48 | ||||||
8 | Emma Roos | 1999 | Nässjö SLS | 50.76 | ||||||
9 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 51.01 | ||||||
10 | Elin Ristl | 1999 | Nässjö SLS | 52.15 | ||||||
11 | Matilda Winqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 52.35 | ||||||
12 | Adina Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 52.69 | ||||||
13 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 52.98 | ||||||
14 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 53.54 | ||||||
15 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 53.84 | ||||||
16 | Malin Homman | 1999 | Växjö Simsällskap | 54.42 | ||||||
17 | Klara Leijon | 1999 | Alvesta Simsällskap | 55.77 | ||||||
18 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 56.68 | ||||||
19 | Julia Jensen | 1999 | Ljungby Simsällskap | 58.96 | ||||||
20 | Angelica Stark | 1999 | Nässjö SLS | 59.27 | ||||||
21 | Kim Torkelsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 59.81 | ||||||
22 | Felicia Kempe-Gyllensten | 1999 | Tranås Simsällskap | 1:00.19 | ||||||
23 | Evelina Joahnsson | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:01.37 | ||||||
24 | Amanda Berenfors | 1999 | Nässjö SLS | 1:01.43 | ||||||
25 | Maggie Zhang | 1999 | Älmhults Simsällskap | 1:01.48 | ||||||
26 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:01.85 | ||||||
27 | Sandra Lange | 1999 | Älmhults Simsällskap | 1:01.93 | ||||||
- | Sandra Petersson | 1999 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Fahlén | 1999 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Engberg | 1999 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
- | Nahui Rohde | 1999 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:22 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Frantz | 1999 | Älmhults Simsällskap | 46.48 | ||||||
2 | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 46.62 | ||||||
3 | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 49.18 | ||||||
4 | Daniel Jonsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 50.44 | ||||||
5 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 52.08 | ||||||
6 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 55.81 | ||||||
7 | Robbin Ahremark | 1999 | Kalmar Simsällskap | 58.62 | ||||||
8 | Simon Andrzejewski | 1999 | Kalmar Simsällskap | 59.55 | ||||||
9 | Jakob Henningsson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:01.05 | ||||||
10 | Egon Hammar | 1999 | Älmhults Simsällskap | 1:01.67 | ||||||
11 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:02.89 | ||||||
12 | Joel Fridolfsson | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:03.98 | ||||||
13 | Arvid Nilsson | 1999 | Nässjö SLS | 1:09.12 | ||||||
14 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 1:10.14 | ||||||
15 | Felix Westholm | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 1:14.87 | ||||||
- | Oleg Serdjukov | 1999 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Vernersson | 1999 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alexander Gunnarsson | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 19, 25m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 16.20 | ||||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 17.23 | ||||||
3 | Nora Stillman | 2000 | Växjö Simsällskap | 17.58 | ||||||
4 | Erika Åkesson | 2000 | Nässjö SLS | 17.60 | ||||||
5 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 17.74 | ||||||
6 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 17.86 | ||||||
7 | Towe Gustavsson | 2000 | Nässjö SLS | 18.17 | ||||||
8 | Emilia Prior | 2001 | Nässjö SLS | 18.78 | ||||||
8 | Ida Ljungdahl | 2000 | Älmhults Simsällskap | 18.78 | ||||||
10 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 18.95 | ||||||
11 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 20.09 | ||||||
12 | Olivia Strandberg | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 20.14 | ||||||
13 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 20.34 | ||||||
14 | Stina Phung | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 20.53 | ||||||
15 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 20.85 | ||||||
16 | Rebecka Antblad | 2000 | Älmhults Simsällskap | 21.40 | ||||||
17 | Greta Koponen | 2002 | Hultsfreds Simsällskap | 21.91 | ||||||
18 | Emma Jonsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 22.40 | ||||||
19 | Lovisa Persson | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 23.32 | ||||||
20 | Emma Fransson | 2000 | Nässjö SLS | 23.46 | ||||||
21 | Annie Hegmegi | 2003 | Nässjö SLS | 23.76 | ||||||
22 | Victoria Link | 2001 | Växjö Simsällskap | 23.97 | ||||||
23 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 25.00 | ||||||
24 | Sandra Karlsson | 2000 | Alvesta Simsällskap | 25.13 | ||||||
25 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 25.46 | ||||||
26 | Adina Johansson | 2001 | Alvesta Simsällskap | 27.79 | ||||||
27 | Ella Sjödahl | 2002 | Ljungby Simsällskap | 28.25 | ||||||
28 | Tora Åkerberg | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 28.78 | ||||||
29 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 29.87 | ||||||
30 | Lisa Sundqvist | 2002 | Nässjö SLS | 29.88 | ||||||
31 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 32.96 | ||||||
- | Molly Westholm | 2001 | Hvetlanda Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 20, 25m Frisim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 16.69 | ||||||
2 | Oliver Johansson | 2000 | Nässjö SLS | 17.67 | ||||||
3 | Oskar Hegmegi | 2001 | Nässjö SLS | 17.86 | ||||||
4 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 18.42 | ||||||
5 | Björn Halldin | 2000 | Alvesta Simsällskap | 18.52 | ||||||
6 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 18.54 | ||||||
7 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 18.77 | ||||||
8 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 18.86 | ||||||
9 | Nils Winnerholt | 2000 | Älmhults Simsällskap | 19.31 | ||||||
10 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 19.88 | ||||||
11 | Johan Persson | 2001 | Nässjö SLS | 19.90 | ||||||
12 | Oskar Johansson | 2000 | Nässjö SLS | 19.99 | ||||||
13 | Jonathan Anderzon | 2000 | Växjö Simsällskap | 20.63 | ||||||
14 | Simon Sundqvist | 2000 | Nässjö SLS | 20.68 | ||||||
15 | Rick Phan | 2001 | Nässjö SLS | 21.25 | ||||||
16 | Herman Johansson | 2000 | Hultsfreds Simsällskap | 22.90 | ||||||
17 | Kai Sam Ho | 2000 | Kalmar Simsällskap | 23.58 | ||||||
18 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 24.02 | ||||||
19 | Hugo Evebring | 2001 | Hvetlanda Simsällskap | 24.46 | ||||||
20 | Daniel Odelgård | 2000 | Alvesta Simsällskap | 28.62 | ||||||
- | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 21, 100m Ryggsim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 36.66 | 1:14.89 | |||||
1 | Johanna Johnsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 36.76 | 1:14.89 | |||||
3 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 37.69 | 1:17.45 | |||||
4 | Johanna Westman | 1997 | Älmhults Simsällskap | 39.62 | 1:20.75 | |||||
5 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 42.15 | 1:25.62 | |||||
6 | Julia Hakesjö | 1997 | Kalmar Simsällskap | 41.65 | 1:25.69 | |||||
7 | Malin Enell | 1997 | Nässjö SLS | 42.12 | 1:26.03 | |||||
8 | Angelica Willstein | 1997 | Växjö Simsällskap | 42.77 | 1:26.22 | |||||
9 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.48 | 1:26.77 | |||||
10 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 42.06 | 1:28.40 | |||||
11 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 43.79 | 1:28.88 | |||||
12 | Alice Andersson | 1997 | Tranås Simsällskap | 43.99 | 1:28.99 | |||||
13 | Jessica Larsson-Ridderste | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 44.07 | 1:29.17 | |||||
14 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 44.34 | 1:30.24 | |||||
15 | Sofia Barnesjö | 1997 | Ljungby Simsällskap | 46.08 | 1:31.54 | |||||
16 | Emma Johansson | 1997 | Nässjö SLS | 45.61 | 1:31.64 | |||||
17 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 44.95 | 1:31.83 | |||||
18 | Elin Jones | 1997 | Tranås Simsällskap | 44.11 | 1:31.85 | |||||
19 | Maggie Huynh | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 46.79 | 1:32.98 | |||||
20 | Victoria Frantz | 1997 | Älmhults Simsällskap | 45.32 | 1:33.13 | |||||
21 | Tilda Lindgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 46.34 | 1:33.29 | |||||
22 | Charlotte Möricke | 1997 | Växjö Simsällskap | 45.84 | 1:36.19 | |||||
23 | Annie Svensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 46.04 | 1:36.37 | |||||
24 | Ebba Petersson | 1997 | Hvetlanda Simsällskap | 50.28 | 1:39.35 | |||||
25 | Fanny Åkesson | 1997 | Tranås Simsällskap | 48.71 | 1:40.51 | |||||
26 | Hanna Forsberg | 1997 | Kalmar Simsällskap | 48.08 | 1:41.48 | |||||
27 | Linn Eliasson | 1997 | Nässjö SLS | 50.44 | 1:42.21 | |||||
28 | Fanny Raunio | 1997 | Kalmar Simsällskap | 53.31 | 1:47.89 | |||||
29 | Nellie Bäckström | 1997 | Växjö Simsällskap | 1:00.11 | 2:07.07 | |||||
- | Mathilda Hjelm | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Winnerholt | 1997 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 22, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 34.80 | 1:12.49 | |||||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 37.73 | 1:17.34 | |||||
3 | Marcus Ottosson | 1997 | Växjö Simsällskap | 38.30 | 1:18.45 | |||||
4 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 38.44 | 1:18.72 | |||||
5 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 39.50 | 1:20.48 | |||||
6 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 40.96 | 1:22.55 | |||||
7 | Adam Palmqvist | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 41.97 | 1:23.15 | |||||
8 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.65 | 1:24.69 | |||||
9 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 41.20 | 1:24.79 | |||||
10 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 42.59 | 1:25.15 | |||||
11 | Hugo Wiman | 1997 | Växjö Simsällskap | 42.67 | 1:27.36 | |||||
12 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 43.23 | 1:28.44 | |||||
13 | Thomas Sekelius | 1997 | Växjö Simsällskap | 45.73 | 1:32.47 | |||||
14 | Moses Antblad | 1997 | Älmhults Simsällskap | 46.86 | 1:34.70 | |||||
15 | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 46.76 | 1:35.65 | |||||
16 | Edwin Ekberg | 1997 | Hultsfreds Simsällskap | 48.18 | 1:37.15 | |||||
17 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 50.60 | 1:49.91 | |||||
18 | Ludvig Moberg | 1997 | Ljungby Simsällskap | 52.85 | 1:50.74 | |||||
- | Viktor Ljungberg | 1997 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
- | Henric Roos | 1997 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 23, 100m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 33.09 | 1:08.54 | |||||
2 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 33.83 | 1:10.59 | |||||
3 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 35.30 | 1:13.73 | |||||
4 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 37.84 | 1:17.00 | |||||
5 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 37.09 | 1:17.08 | |||||
6 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 37.42 | 1:18.31 | |||||
7 | Cajsa Ljunggren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 39.88 | 1:22.14 | |||||
8 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 39.77 | 1:22.87 | |||||
9 | Elin Steindl | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 41.00 | 1:23.95 | |||||
10 | Moa Wikström | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 39.71 | 1:24.97 | |||||
11 | Tilda Ekblad | 1998 | Växjö Simsällskap | 41.68 | 1:27.71 | |||||
12 | Emma Juneskog | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 40.25 | 1:27.95 | |||||
13 | Edit Håkansson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 41.03 | 1:28.61 | |||||
14 | Märta Håkansson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 42.01 | 1:29.71 | |||||
15 | Evelina Gustavsson | 1998 | Växjö Simsällskap | 41.76 | 1:29.81 | |||||
16 | Petronella Lindström | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 42.24 | 1:30.59 | |||||
17 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 43.65 | 1:31.20 | |||||
18 | Felicia Arningsmark | 1998 | Ljungby Simsällskap | 45.34 | 1:31.61 | |||||
19 | Maria Björnberg | 1998 | Västerviks Simsällskap | 41.95 | 1:31.74 | |||||
20 | Monika Miklos | 1998 | Ljungby Simsällskap | 44.33 | 1:32.47 | |||||
21 | Linnéa Andersson | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 43.30 | 1:34.32 | |||||
22 | Lina Nilsson | 1998 | Älmhults Simsällskap | 43.85 | 1:34.76 | |||||
23 | Frida Pettersson | 1998 | Västerviks Simsällskap | 45.04 | 1:36.06 | |||||
24 | Karolina Sandh | 1998 | Nässjö SLS | 45.08 | 1:36.89 | |||||
25 | Emilia Ekström | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 46.09 | 1:41.93 | |||||
26 | Marie Ask-Uggla | 1998 | Växjö Simsällskap | 48.58 | 1:43.07 | |||||
27 | Signe Stéen | 1998 | Anderstorps Simsällskap | 49.20 | 1:46.32 | |||||
28 | Fanny Elingfors | 1998 | Växjö Simsällskap | 50.64 | 1:47.41 | |||||
29 | Emma Silverstolpe | 1998 | Kalmar Simsällskap | 50.14 | 1:48.32 | |||||
30 | Mica Lindström | 1998 | Växjö Simsällskap | 53.00 | 1:54.83 | |||||
31 | Hanna Åverling | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 53.86 | 2:05.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 24, 100m Frisim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Johansson | 1998 | Nässjö SLS | 33.35 | 1:10.14 | |||||
2 | Erik Niklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 34.54 | 1:12.99 | |||||
3 | Filip Grimberg | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 35.54 | 1:13.88 | |||||
4 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 39.19 | 1:20.42 | |||||
5 | Albin Bergman | 1998 | Kalmar Simsällskap | 39.40 | 1:23.49 | |||||
6 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 41.94 | 1:27.74 | |||||
7 | David Franzén | 1998 | Kalmar Simsällskap | 42.63 | 1:28.27 | |||||
8 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 43.16 | 1:30.41 | |||||
9 | Erik Halldin | 1998 | Alvesta Simsällskap | 45.48 | 1:33.53 | |||||
10 | Andreas Fransson | 1998 | Nässjö SLS | 43.25 | 1:33.59 | |||||
11 | Oskar Sellmo | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 46.62 | 1:37.50 | |||||
12 | Rasmus Busse | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 48.53 | 1:41.39 | |||||
13 | Jacob Evebring | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 50.40 | 1:42.03 | |||||
14 | Samuel Nyman | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 57.58 | 2:02.34 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 25, 50m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kajsa Bengtsson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 34.84 | ||||||
2 | Antonia Prior | 1999 | Nässjö SLS | 36.22 | ||||||
3 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 36.90 | ||||||
4 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 37.32 | ||||||
5 | Rebecca Lidbacken | 1999 | Anderstorps Simsällskap | 38.00 | ||||||
6 | Matilda Winqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 38.41 | ||||||
7 | Adina Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 39.69 | ||||||
8 | Klara Tunér | 1999 | Anderstorps Simsällskap | 39.85 | ||||||
9 | Malin Homman | 1999 | Växjö Simsällskap | 39.87 | ||||||
10 | Anna Odin | 1999 | Värnamo Simsällskap | 40.11 | ||||||
11 | Angelica Stark | 1999 | Nässjö SLS | 40.55 | ||||||
12 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 40.70 | ||||||
13 | Wilma Fahlén | 1999 | Ljungby Simsällskap | 41.73 | ||||||
14 | Cecilia Nordén-Elgh | 1999 | Kalmar Simsällskap | 41.85 | ||||||
15 | Sandra Lange | 1999 | Älmhults Simsällskap | 41.92 | ||||||
16 | Sandra Petersson | 1999 | Växjö Simsällskap | 42.13 | ||||||
17 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 42.15 | ||||||
18 | Amanda Berenfors | 1999 | Nässjö SLS | 42.45 | ||||||
19 | Emma Roos | 1999 | Nässjö SLS | 42.47 | ||||||
20 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 44.71 | ||||||
21 | Kim Torkelsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 44.95 | ||||||
22 | Elin Ristl | 1999 | Nässjö SLS | 45.70 | ||||||
23 | Felicia Kempe-Gyllensten | 1999 | Tranås Simsällskap | 47.12 | ||||||
24 | Julia Jensen | 1999 | Ljungby Simsällskap | 47.22 | ||||||
25 | Evelina Joahnsson | 1999 | Alvesta Simsällskap | 48.70 | ||||||
26 | Ebba Engberg | 1999 | Nässjö SLS | 49.94 | ||||||
27 | Maggie Zhang | 1999 | Älmhults Simsällskap | 53.00 | ||||||
28 | Klara Leijon | 1999 | Alvesta Simsällskap | 53.90 | ||||||
29 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 56.99 | ||||||
- | Sofia Stjepanovic | 1999 | Alvesta Simsällskap | DNS | ||||||
- | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nahui Rohde | 1999 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 26, 50m Frisim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 34.08 | ||||||
2 | Daniel Jonsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 35.06 | ||||||
3 | Karl Frantz | 1999 | Älmhults Simsällskap | 35.45 | ||||||
4 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 37.26 | ||||||
5 | Jakob Henningsson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 39.64 | ||||||
6 | Oleg Serdjukov | 1999 | Värnamo Simsällskap | 40.01 | ||||||
7 | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 42.46 | ||||||
8 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 43.09 | ||||||
9 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 44.12 | ||||||
10 | Ludwig Ahlesten | 1999 | Växjö Simsällskap | 45.16 | ||||||
11 | Robbin Ahremark | 1999 | Kalmar Simsällskap | 46.43 | ||||||
12 | Alexander Gunnarsson | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 46.66 | ||||||
13 | Egon Hammar | 1999 | Älmhults Simsällskap | 50.32 | ||||||
14 | Erik Wallgren | 1999 | Kalmar Simsällskap | 51.25 | ||||||
15 | Joel Fridolfsson | 1999 | Kalmar Simsällskap | 55.79 | ||||||
16 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 1:00.94 | ||||||
- | Arvid Nilsson | 1999 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
- | Simon Andrzejewski | 1999 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 17:20 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 27, 4X50m Medley Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lag 1 Kalmar | 1997 | Kalmar Simsällskap | 2:22.32 | ||||||
Linnea Wranå | 1998 | 37.67 | 37.67 | |||||||
Tilda Lindgren | 1997 | 38.46 | 1:16.13 | |||||||
Miranda Arvidsson | 1998 | 36.26 | 1:52.39 | |||||||
Josefin Lewton | 1997 | 29.93 | 2:22.32 | |||||||
2 | Älmhult SS Flickor Lag 1 | 1997 | Älmhults Simsällskap | 2:22.56 | ||||||
Johanna Westman | 1997 | 37.96 | 37.96 | |||||||
Victoria Frantz | 1997 | 39.14 | 1:17.10 | |||||||
Johanna Johnsson | 1997 | 33.58 | 1:50.68 | |||||||
Maja Winnerholt | 1997 | 31.88 | 2:22.56 | |||||||
3 | Lag 2 Kalmar | 1998 | Kalmar Simsällskap | 2:36.76 | ||||||
Issabella Hong | 1998 | 40.53 | 40.53 | |||||||
Sofie Jaensson | 1997 | 43.98 | 1:24.51 | |||||||
Sara Rasmussen | 1997 | 37.00 | 2:01.51 | |||||||
Julia Hakesjö | 1997 | 35.25 | 2:36.76 | |||||||
4 | Hvetlanda Lag1 | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 2:45.07 | ||||||
Klara Thormalm | 1998 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Petronella Lindström | 1998 | 45.46 | 1:21.87 | |||||||
Elin Steindl | 1998 | 44.92 | 2:06.79 | |||||||
Thilde Palmqvist | 1998 | 38.28 | 2:45.07 | |||||||
5 | Växjö SS Lag 1 | 0 | Växjö Simsällskap | 2:48.14 | ||||||
Ebba Petersson | 1998 | 43.86 | 43.86 | |||||||
Angelica Willstein | 1997 | 39.17 | 1:23.03 | |||||||
Charlotte Möricke | 1997 | 49.48 | 2:12.51 | |||||||
Frida Yman | 1997 | 35.63 | 2:48.14 | |||||||
6 | Ljungby Simsällskap | 1997 | Ljungby Simsällskap | 2:49.95 | ||||||
Sofia Barnesjö | 1997 | 43.14 | 43.14 | |||||||
Felicia Arningsmark | 1998 | 43.69 | 1:26.83 | |||||||
Monika Miklos | 1998 | 45.53 | 2:12.36 | |||||||
Märta Håkansson | 1998 | 37.59 | 2:49.95 | |||||||
7 | Oskarshamns SS | 0 | Oskarshamns Simsällskap | 2:51.17 | ||||||
Maggie Huynh | 1997 | 43.68 | 43.68 | |||||||
Jessica Larsson-Ridderste | 1997 | 44.59 | 1:28.27 | |||||||
Mathilda Hjelm | 1997 | 41.23 | 2:09.50 | |||||||
Lisa Palmqvist | 2000 | 41.67 | 2:51.17 | |||||||
8 | Lag 1 | 1998 | Nässjö SLS | 2:51.36 | ||||||
Karolina Sandh | 1998 | 49.54 | 49.54 | |||||||
Malin Enell | 1997 | 42.84 | 1:32.38 | |||||||
Emma Johansson | 1997 | 40.21 | 2:12.59 | |||||||
Linn Eliasson | 1997 | 38.77 | 2:51.36 | |||||||
9 | Lag 3 Kalmar | 1997 | Kalmar Simsällskap | 2:51.99 | ||||||
Annie Svensson | 1997 | 45.18 | 45.18 | |||||||
Cajsa Ljunggren | 1998 | 46.50 | 1:31.68 | |||||||
Klara Ohlson | 1997 | 43.78 | 2:15.46 | |||||||
Hanna Forsberg | 1997 | 36.53 | 2:51.99 | |||||||
10 | Tranås SS | 0 | Tranås Simsällskap | 2:52.28 | ||||||
Elin Jones | 1997 | 41.18 | 41.18 | |||||||
Fanny Åkesson | 1997 | 46.72 | 1:27.90 | |||||||
Alice Andersson | 1997 | 38.74 | 2:06.64 | |||||||
Felicia Kempe-Gyllensten | 1999 | 45.64 | 2:52.28 | |||||||
11 | Växjö SS Lag 2 | 0 | Växjö Simsällskap | 3:06.05 | ||||||
Fanny Elingfors | 1998 | 46.56 | 46.56 | |||||||
Nellie Bäckström | 1997 | 50.66 | 1:37.22 | |||||||
Tilda Ekblad | 1998 | 47.85 | 2:25.07 | |||||||
Evelina Gustavsson | 1998 | 40.98 | 3:06.05 | |||||||
12 | Hultsfred SS | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 3:20.42 | ||||||
Kim Torkelsson | 1999 | 55.60 | 55.60 | |||||||
Emilia Ekström | 1998 | 54.03 | 1:49.63 | |||||||
Emma Juneskog | 1998 | 46.11 | 2:35.74 | |||||||
Ellen Carlsson | 1999 | 44.68 | 3:20.42 | |||||||
13 | Anderstorps SS Lag 1 | 1998 | Anderstorps Simsällskap | 3:23.81 | ||||||
Klara Darvelid | 1997 | 48.64 | 48.64 | |||||||
Signe Stéen | 1998 | 1:01.89 | 1:50.53 | |||||||
Rebecca Lidbacken | 1999 | 52.32 | 2:42.85 | |||||||
Klara Tunér | 1999 | 40.96 | 3:23.81 | |||||||
14 | Växjö SS Lag 3 | 0 | Växjö Simsällskap | 3:36.83 | ||||||
Liv Widqvist | 1999 | 50.98 | 50.98 | |||||||
Mica Lindström | 1998 | 1:05.58 | 1:56.56 | |||||||
Sandra Petersson | 1999 | 53.17 | 2:49.73 | |||||||
Marie Ask-Uggla | 1998 | 47.10 | 3:36.83 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 17:20 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 28 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 28, 4X50m Medley Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anderstorps SS Lag 1 | 1998 | Anderstorps Simsällskap | 2:24.33 | ||||||
Henry Kerman | 1997 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Alexander Bogesten | 1997 | 40.86 | 1:18.61 | |||||||
Markus Malm | 1997 | 33.87 | 1:52.48 | |||||||
Gustaf Mild | 1997 | 31.85 | 2:24.33 | |||||||
2 | Lag 1 Kalmar | 1997 | Kalmar Simsällskap | 2:36.91 | ||||||
Mattias Evaldsson | 1997 | 36.93 | 36.93 | |||||||
David Franzén | 1998 | 50.08 | 1:27.01 | |||||||
Alexander Lundgren | 1997 | 36.75 | 2:03.76 | |||||||
Kristoffer Loo | 1997 | 33.15 | 2:36.91 | |||||||
3 | Oskarshamns SS | 0 | Oskarshamns Simsällskap | 2:42.81 | ||||||
Stefan Phung | 1997 | 40.90 | 40.90 | |||||||
Erik Niklasson | 1998 | 43.47 | 1:24.37 | |||||||
Adam Palmqvist | 1997 | 38.24 | 2:02.61 | |||||||
Alexander Löfqvist | 1999 | 40.20 | 2:42.81 | |||||||
4 | Lag 1 | 1998 | Nässjö SLS | 2:47.34 | ||||||
William Myrlander | 1997 | 35.28 | 35.28 | |||||||
Andreas Fransson | 1998 | 50.71 | 1:25.99 | |||||||
Victor Johansson | 1998 | 35.13 | 2:01.12 | |||||||
Arvid Nilsson | 1999 | 46.22 | 2:47.34 | |||||||
5 | Hultsfred SS | 1997 | Hultsfreds Simsällskap | 2:57.69 | ||||||
Filip Grimberg | 1998 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Herman Johansson | 2000 | 1:01.89 | 1:40.17 | |||||||
Adam Koponen | 1999 | 40.99 | 2:21.16 | |||||||
Edwin Ekberg | 1997 | 36.53 | 2:57.69 | |||||||
6 | Lag 2 Kalmar | 1997 | Kalmar Simsällskap | 3:28.90 | ||||||
Albin Bergman | 1998 | 43.54 | 43.54 | |||||||
Simon Andrzejewski | 1999 | 59.14 | 1:42.68 | |||||||
Jacob Olsson | 1998 | 45.17 | 2:27.85 | |||||||
Jesper Hagman | 1998 | 1:01.05 | 3:28.90 | |||||||
- | Hvetlanda SS Lag | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Oskar Sellmo | 1998 | 55.91 | 55.91 | |||||||
Rasmus Busse | 1998 | 50.14 | 1:46.05 | |||||||
- | Jss Pojkar Lag1 | 1997 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Jakob Henningsson | 1999 | 45.55 | 45.55 | |||||||
Filip Wormeus | 1997 | 47.01 | 1:32.56 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 28 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 29, 100m Bröstsim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Angelica Willstein | 1997 | Växjö Simsällskap | 39.55 | 1:23.48 | |||||
2 | Johanna Johnsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 39.95 | 1:25.43 | |||||
3 | Tilda Lindgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 40.80 | 1:25.45 | |||||
4 | Victoria Frantz | 1997 | Älmhults Simsällskap | 41.00 | 1:26.56 | |||||
5 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 42.49 | 1:29.87 | |||||
6 | Malin Enell | 1997 | Nässjö SLS | 42.44 | 1:29.89 | |||||
7 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 43.98 | 1:32.91 | |||||
8 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 45.71 | 1:35.60 | |||||
9 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 45.63 | 1:35.87 | |||||
10 | Johanna Westman | 1997 | Älmhults Simsällskap | 45.92 | 1:36.66 | |||||
11 | Jessica Larsson-Ridderste | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 45.35 | 1:36.77 | |||||
12 | Alice Andersson | 1997 | Tranås Simsällskap | 46.73 | 1:38.46 | |||||
13 | Elin Jones | 1997 | Tranås Simsällskap | 47.20 | 1:39.87 | |||||
14 | Sofia Barnesjö | 1997 | Ljungby Simsällskap | 49.20 | 1:41.08 | |||||
15 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 47.10 | 1:41.60 | |||||
16 | Mathilda Hjelm | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 49.21 | 1:42.40 | |||||
17 | Julia Hakesjö | 1997 | Kalmar Simsällskap | 48.21 | 1:42.68 | |||||
18 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 49.32 | 1:43.03 | |||||
19 | Emma Johansson | 1997 | Nässjö SLS | 50.32 | 1:44.11 | |||||
20 | Fanny Åkesson | 1997 | Tranås Simsällskap | 48.87 | 1:44.20 | |||||
21 | Annie Svensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 49.10 | 1:45.38 | |||||
22 | Hanna Forsberg | 1997 | Kalmar Simsällskap | 49.83 | 1:46.08 | |||||
23 | Charlotte Möricke | 1997 | Växjö Simsällskap | 50.52 | 1:47.39 | |||||
24 | Ebba Petersson | 1997 | Hvetlanda Simsällskap | 52.83 | 1:50.57 | |||||
25 | Nellie Bäckström | 1997 | Växjö Simsällskap | 51.91 | 1:51.76 | |||||
26 | Fanny Raunio | 1997 | Kalmar Simsällskap | 52.40 | 1:52.96 | |||||
27 | Moa Håkansson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 53.95 | 1:53.65 | |||||
28 | Linn Eliasson | 1997 | Nässjö SLS | 54.86 | 1:57.49 | |||||
- | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 30, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 41.05 | 1:27.34 | |||||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 41.86 | 1:28.14 | |||||
3 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 41.52 | 1:28.67 | |||||
4 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 42.65 | 1:30.63 | |||||
5 | Marcus Ottosson | 1997 | Växjö Simsällskap | 43.57 | 1:30.90 | |||||
6 | Adam Palmqvist | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 43.21 | 1:32.43 | |||||
7 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 44.91 | 1:33.97 | |||||
8 | Edwin Ekberg | 1997 | Hultsfreds Simsällskap | 45.58 | 1:36.12 | |||||
9 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 46.76 | 1:38.43 | |||||
10 | Hugo Wiman | 1997 | Växjö Simsällskap | 47.06 | 1:40.47 | |||||
11 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 48.68 | 1:42.80 | |||||
12 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 50.07 | 1:43.12 | |||||
13 | Thomas Sekelius | 1997 | Växjö Simsällskap | 51.67 | 1:49.62 | |||||
14 | Viktor Ljungberg | 1997 | Kalmar Simsällskap | 58.39 | 2:04.00 | |||||
- | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludvig Moberg | 1997 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 31, 200m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 34.69 | 1:14.76 | 1:55.53 | 2:32.66 | |||
2 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:14.23 | 1:54.36 | 2:34.59 | 2:34.59 | |||
3 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 36.47 | 1:18.18 | 2:02.27 | 2:44.75 | |||
4 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 39.74 | 1:23.79 | 2:08.62 | 2:50.12 | |||
5 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 38.62 | 1:21.40 | 2:06.93 | 2:51.57 | |||
6 | Cajsa Ljunggren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 40.25 | 1:25.39 | 2:11.40 | 2:54.60 | |||
7 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 41.17 | 1:27.01 | 2:15.59 | 3:02.17 | |||
8 | Evelina Gustavsson | 1998 | Växjö Simsällskap | 41.01 | 1:28.49 | 2:19.24 | 3:04.66 | |||
9 | Moa Wikström | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 42.39 | 1:29.82 | 2:19.65 | 3:06.05 | |||
10 | Märta Håkansson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 41.93 | 1:30.38 | 2:17.74 | 3:06.28 | |||
11 | Tilda Ekblad | 1998 | Växjö Simsällskap | 42.26 | 1:30.27 | 2:21.12 | 3:08.55 | |||
12 | Edit Håkansson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 41.49 | 1:30.63 | 2:22.17 | 3:12.15 | |||
13 | Elin Steindl | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 46.44 | 1:36.62 | 2:26.78 | 3:13.40 | |||
14 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 44.87 | 2:28.29 | 3:17.42 | 3:17.42 | |||
15 | Monika Miklos | 1998 | Ljungby Simsällskap | 42.41 | 1:35.16 | 2:30.04 | 3:21.05 | |||
16 | Petronella Lindström | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 44.79 | 1:36.64 | 2:30.38 | 3:22.45 | |||
17 | Karolina Sandh | 1998 | Nässjö SLS | 44.74 | 1:38.02 | 2:33.70 | 3:26.51 | |||
18 | Marie Ask-Uggla | 1998 | Växjö Simsällskap | 47.31 | 1:45.79 | 2:47.31 | 3:43.63 | |||
19 | Signe Stéen | 1998 | Anderstorps Simsällskap | 55.41 | 1:56.95 | 3:01.41 | 3:59.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 32, 200m Frisim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Johansson | 1998 | Nässjö SLS | 34.24 | 1:13.72 | 2:10.70 | 2:33.79 | |||
2 | Erik Niklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 34.82 | 1:14.65 | 1:56.40 | 2:35.72 | |||
3 | Filip Grimberg | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 35.51 | 1:15.56 | 1:59.22 | 2:41.83 | |||
4 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 38.68 | 1:26.30 | 2:10.70 | 2:52.87 | |||
5 | Albin Bergman | 1998 | Kalmar Simsällskap | 39.97 | 1:26.30 | 2:14.34 | 3:01.66 | |||
6 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 42.67 | 2:22.29 | 3:10.79 | ||||
7 | David Franzén | 1998 | Kalmar Simsällskap | 44.09 | 1:33.80 | 2:23.03 | 3:11.80 | |||
8 | Erik Halldin | 1998 | Alvesta Simsällskap | 45.74 | 1:37.60 | 2:29.63 | 3:16.05 | |||
9 | Andreas Fransson | 1998 | Nässjö SLS | 45.20 | 1:37.78 | 2:30.18 | 3:21.38 | |||
10 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 44.01 | 1:48.11 | 2:35.79 | 3:26.81 | |||
11 | Oskar Sellmo | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 49.96 | 1:46.49 | 2:44.01 | 3:38.06 | |||
12 | Jacob Evebring | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 51.47 | 1:48.67 | 2:48.12 | 3:42.05 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 09:59 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 33, 50m Ryggsim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 39.46 | ||||||
2 | Matilda Winqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 41.20 | ||||||
3 | Kajsa Bengtsson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 41.25 | ||||||
4 | Antonia Prior | 1999 | Nässjö SLS | 41.26 | ||||||
5 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 43.24 | ||||||
6 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 44.23 | ||||||
7 | Adina Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 44.44 | ||||||
8 | Emma Roos | 1999 | Nässjö SLS | 44.80 | ||||||
9 | Rebecca Lidbacken | 1999 | Anderstorps Simsällskap | 44.99 | ||||||
10 | Amanda Berenfors | 1999 | Nässjö SLS | 46.76 | ||||||
11 | Angelica Stark | 1999 | Nässjö SLS | 47.57 | ||||||
12 | Wilma Fahlén | 1999 | Ljungby Simsällskap | 47.69 | ||||||
13 | Sandra Lange | 1999 | Älmhults Simsällskap | 47.96 | ||||||
14 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 48.57 | ||||||
15 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 49.39 | ||||||
16 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 49.69 | ||||||
17 | Anna Odin | 1999 | Värnamo Simsällskap | 50.28 | ||||||
18 | Cecilia Nordén-Elgh | 1999 | Kalmar Simsällskap | 50.56 | ||||||
19 | Julia Jensen | 1999 | Ljungby Simsällskap | 51.25 | ||||||
20 | Kim Torkelsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 53.67 | ||||||
21 | Felicia Kempe-Gyllensten | 1999 | Tranås Simsällskap | 56.09 | ||||||
22 | Evelina Joahnsson | 1999 | Alvesta Simsällskap | 57.10 | ||||||
23 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:00.69 | ||||||
- | Nahui Rohde | 1999 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Engberg | 1999 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
- | Elin Ristl | 1999 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 34, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 40.08 | ||||||
2 | Daniel Jonsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 40.59 | ||||||
3 | Karl Frantz | 1999 | Älmhults Simsällskap | 42.39 | ||||||
4 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 44.27 | ||||||
5 | Jakob Henningsson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 45.02 | ||||||
6 | Oleg Serdjukov | 1999 | Värnamo Simsällskap | 47.44 | ||||||
7 | Robbin Ahremark | 1999 | Kalmar Simsällskap | 47.68 | ||||||
8 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 50.33 | ||||||
9 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 52.37 | ||||||
10 | Alexander Gunnarsson | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 57.34 | ||||||
11 | Arvid Nilsson | 1999 | Nässjö SLS | 57.84 | ||||||
12 | Joel Fridolfsson | 1999 | Kalmar Simsällskap | 57.88 | ||||||
- | Simon Andrzejewski | 1999 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludwig Ahlesten | 1999 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Wallgren | 1999 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 35, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 17.66 | ||||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 18.78 | ||||||
3 | Nora Stillman | 2000 | Växjö Simsällskap | 18.91 | ||||||
4 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 19.01 | ||||||
5 | Ida Ljungdahl | 2000 | Älmhults Simsällskap | 19.39 | ||||||
6 | Erika Åkesson | 2000 | Nässjö SLS | 19.42 | ||||||
7 | Towe Gustavsson | 2000 | Nässjö SLS | 21.50 | ||||||
8 | Emilia Prior | 2001 | Nässjö SLS | 21.66 | ||||||
9 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 22.97 | ||||||
10 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 24.16 | ||||||
11 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 24.32 | ||||||
12 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 26.84 | ||||||
13 | Emma Jonsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.37 | ||||||
- | Olivia Strandberg | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victoria Link | 2001 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stina Phung | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 36, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 17.65 | ||||||
2 | Björn Halldin | 2000 | Alvesta Simsällskap | 18.90 | ||||||
3 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 21.07 | ||||||
4 | Oskar Hegmegi | 2001 | Nässjö SLS | 21.15 | ||||||
5 | Nils Winnerholt | 2000 | Älmhults Simsällskap | 22.09 | ||||||
6 | Johan Persson | 2001 | Nässjö SLS | 22.10 | ||||||
7 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 22.86 | ||||||
8 | Jonathan Anderzon | 2000 | Växjö Simsällskap | 23.20 | ||||||
9 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 23.71 | ||||||
10 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 23.72 | ||||||
11 | Rick Phan | 2001 | Nässjö SLS | 25.11 | ||||||
12 | Hugo Evebring | 2001 | Hvetlanda Simsällskap | 29.46 | ||||||
- | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 37, 400m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:10.28 | 2:23.61 | 3:38.30 | 4:52.64 | |||
2 | Johanna Johnsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 1:09.80 | 2:24.99 | 3:41.71 | 4:56.95 | |||
3 | Angelica Willstein | 1997 | Växjö Simsällskap | 1:11.95 | 2:29.37 | 3:48.69 | 5:06.72 | |||
4 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:18.72 | 2:43.49 | 4:08.04 | 5:28.56 | |||
5 | Malin Enell | 1997 | Nässjö SLS | 1:18.13 | 2:43.76 | 4:09.58 | 5:28.61 | |||
6 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:18.04 | 2:42.89 | 4:07.97 | 5:28.77 | |||
7 | Jessica Larsson-Ridderste | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 1:19.45 | 2:47.67 | 4:14.37 | 5:41.17 | |||
8 | Johanna Westman | 1997 | Älmhults Simsällskap | 1:19.12 | 2:48.40 | 4:17.15 | 5:43.46 | |||
9 | Mathilda Hjelm | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 1:22.42 | 2:53.99 | 4:28.21 | 5:59.78 | |||
10 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 1:23.21 | 2:58.09 | 4:33.84 | 6:07.75 | |||
11 | Victoria Frantz | 1997 | Älmhults Simsällskap | 1:24.96 | 3:02.31 | 4:41.03 | 6:19.70 | |||
12 | Maggie Huynh | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 1:29.30 | 3:11.96 | 4:53.66 | 6:34.23 | |||
13 | Ebba Petersson | 1997 | Hvetlanda Simsällskap | 1:35.72 | 3:20.50 | 5:05.00 | 6:45.99 | |||
14 | Emma Johansson | 1997 | Nässjö SLS | 1:34.97 | 3:20.95 | 5:06.44 | 6:47.41 | |||
15 | Linn Eliasson | 1997 | Nässjö SLS | 1:35.48 | 3:19.21 | 5:05.76 | 6:50.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 38, 400m Frisim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:09.06 | 2:23.39 | 3:38.09 | 4:53.07 | |||
2 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 1:11.84 | 2:28.41 | 3:46.27 | 5:02.97 | |||
3 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:12.45 | 2:33.94 | 3:55.43 | 5:13.93 | |||
4 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:14.01 | 2:35.90 | 3:57.56 | 5:17.00 | |||
5 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:17.48 | 2:41.10 | 4:04.68 | 5:24.77 | |||
6 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:14.61 | 2:38.07 | 4:05.19 | 5:28.94 | |||
7 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 1:19.22 | 2:43.42 | 4:07.86 | 5:30.55 | |||
8 | Hugo Wiman | 1997 | Växjö Simsällskap | 1:16.45 | 2:41.16 | 4:07.80 | 5:32.35 | |||
9 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:19.00 | 2:43.36 | 4:08.97 | 5:32.84 | |||
10 | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:18.81 | 2:45.78 | 4:12.36 | 5:36.23 | |||
11 | Marcus Ottosson | 1997 | Växjö Simsällskap | 1:19.34 | 2:47.60 | 4:19.39 | 5:48.16 | |||
12 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 1:20.32 | 2:05.39 | 3:36.96 | 5:49.35 | |||
13 | Adam Palmqvist | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 1:21.57 | 2:53.09 | 4:25.57 | 5:57.03 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 39, 4X25m Medley Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Växjö SS Lag 1 | 0 | Växjö Simsällskap | 1:19.10 | ||||||
Matilda Winqvist | 1999 | |||||||||
Liv Widqvist | 1999 | 42.79 | 42.79 | |||||||
Julia Landberg | 1999 | |||||||||
Nora Stillman | 2000 | 1:19.10 | 1:19.10 | |||||||
2 | Lag 1 Kalmar | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:19.72 | ||||||
Cecilia Nordén-Elgh | 1999 | |||||||||
Anna Sjölund | 2000 | 44.31 | 44.31 | |||||||
Ellen Lindeby | 1999 | |||||||||
Emmy Jämtin | 2000 | 1:19.72 | 1:19.72 | |||||||
3 | Lag 1 | 2000 | Nässjö SLS | 1:20.17 | ||||||
Antonia Prior | 1999 | |||||||||
Adina Eriksson | 1999 | 43.26 | 43.26 | |||||||
Erika Åkesson | 2000 | |||||||||
Angelica Stark | 1999 | 1:20.17 | 1:20.17 | |||||||
4 | Lag 2 | 2000 | Nässjö SLS | 1:22.75 | ||||||
Amanda Berenfors | 1999 | |||||||||
Elin Ristl | 1999 | 44.19 | 44.19 | |||||||
Emma Roos | 1999 | |||||||||
Towe Gustavsson | 2000 | 1:22.75 | 1:22.75 | |||||||
5 | Hvetlanda SS | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 1:28.79 | ||||||
Elsa Sellmo | 2000 | |||||||||
Olivia Strandberg | 2000 | 49.90 | 49.90 | |||||||
Agnes Ljunggren | 1999 | |||||||||
Elin Ljunggren | 2000 | 1:28.79 | 1:28.79 | |||||||
6 | Ljungby Simsällskap | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:29.60 | ||||||
Ella Sjödahl | 2002 | |||||||||
Julia Jensen | 1999 | 53.13 | 53.13 | |||||||
Linnéa Sjödahl | 2000 | |||||||||
Wilma Fahlén | 1999 | 1:29.60 | 1:29.60 | |||||||
7 | Lag 2 Kalmar | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:33.68 | ||||||
Ella Wranå | 2001 | |||||||||
Ottilia Ring | 1999 | 51.39 | 51.39 | |||||||
Astrid Bonnedahl | 1999 | |||||||||
Frida Ljungberg | 2000 | 1:33.68 | 1:33.68 | |||||||
8 | Lag 3 | 2000 | Nässjö SLS | 1:39.65 | ||||||
Ebba Engberg | 1999 | |||||||||
Emma Fransson | 2000 | 54.70 | 54.70 | |||||||
Emilia Prior | 2001 | |||||||||
Annie Hegmegi | 2003 | 1:39.65 | 1:39.65 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 40, 4X25m Medley Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Lag 1 | 2000 | Nässjö SLS | 1:24.31 | ||||||
Rick Phan | 2001 | |||||||||
Oskar Hegmegi | 2001 | 49.68 | 49.68 | |||||||
Jonathan Myrlander | 2000 | |||||||||
Johan Persson | 2001 | 1:24.31 | 1:24.31 | |||||||
2 | Växjö SS Lag 1 | 0 | Växjö Simsällskap | 1:27.03 | ||||||
Daniel Jonsson | 1999 | |||||||||
Jonathan Anderzon | 2000 | 44.61 | 44.61 | |||||||
Simon Viksten | 1999 | |||||||||
Ludwig Ahlesten | 1999 | 1:27.03 | 1:27.03 | |||||||
3 | Lag 1 Kalmar | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:37.94 | ||||||
Robbin Ahremark | 1999 | |||||||||
Erik Wallgren | 1999 | 51.50 | 51.50 | |||||||
Frank Raunio | 2000 | |||||||||
Joel Fridolfsson | 1999 | 1:37.94 | 1:37.94 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:02 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 41, 25m Ryggsim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 17.36 | ||||||
2 | Erika Åkesson | 2000 | Nässjö SLS | 19.74 | ||||||
3 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 19.76 | ||||||
4 | Nora Stillman | 2000 | Växjö Simsällskap | 21.07 | ||||||
5 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 21.39 | ||||||
6 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 21.80 | ||||||
7 | Towe Gustavsson | 2000 | Nässjö SLS | 22.13 | ||||||
8 | Ida Ljungdahl | 2000 | Älmhults Simsällskap | 22.35 | ||||||
9 | Stina Phung | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 22.52 | ||||||
10 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 22.55 | ||||||
11 | Emilia Prior | 2001 | Nässjö SLS | 22.98 | ||||||
12 | Emma Jonsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 23.22 | ||||||
12 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 23.22 | ||||||
14 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 23.39 | ||||||
15 | Hanna Wetterlund | 2000 | Växjö Simsällskap | 23.60 | ||||||
16 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 23.82 | ||||||
17 | Emma Fransson | 2000 | Nässjö SLS | 25.24 | ||||||
18 | Linnéa Gustavsson | 2000 | Alvesta Simsällskap | 26.25 | ||||||
19 | Ella Sjödahl | 2002 | Ljungby Simsällskap | 26.63 | ||||||
20 | Olivia Strandberg | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 26.92 | ||||||
21 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 27.14 | ||||||
22 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 27.36 | ||||||
23 | Lisa Sundqvist | 2002 | Nässjö SLS | 27.43 | ||||||
24 | Annie Hegmegi | 2003 | Nässjö SLS | 27.71 | ||||||
25 | Adina Johansson | 2001 | Alvesta Simsällskap | 28.25 | ||||||
26 | Victoria Link | 2001 | Växjö Simsällskap | 29.80 | ||||||
27 | Greta Koponen | 2002 | Hultsfreds Simsällskap | 30.22 | ||||||
28 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 31.49 | ||||||
29 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 31.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:02 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:02 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 42, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 19.70 | ||||||
2 | Björn Halldin | 2000 | Alvesta Simsällskap | 19.97 | ||||||
3 | Oskar Hegmegi | 2001 | Nässjö SLS | 21.05 | ||||||
4 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 21.12 | ||||||
5 | Johan Persson | 2001 | Nässjö SLS | 21.57 | ||||||
6 | Jonathan Anderzon | 2000 | Växjö Simsällskap | 22.33 | ||||||
7 | Nils Winnerholt | 2000 | Älmhults Simsällskap | 22.77 | ||||||
8 | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | 22.80 | ||||||
9 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 23.98 | ||||||
10 | Rick Phan | 2001 | Nässjö SLS | 24.12 | ||||||
11 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 24.28 | ||||||
12 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 25.00 | ||||||
13 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 25.06 | ||||||
14 | Simon Sundqvist | 2000 | Nässjö SLS | 26.34 | ||||||
15 | Hugo Evebring | 2001 | Hvetlanda Simsällskap | 27.50 | ||||||
16 | Kai Sam Ho | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:02 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:02 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 43, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Johnsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 34.59 | 1:15.45 | |||||
2 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 38.59 | 1:21.34 | |||||
3 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 38.94 | 1:24.86 | |||||
4 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 40.31 | 1:26.95 | |||||
5 | Angelica Willstein | 1997 | Växjö Simsällskap | 41.13 | 1:29.91 | |||||
6 | Johanna Westman | 1997 | Älmhults Simsällskap | 41.67 | 1:31.17 | |||||
7 | Elin Ohlsén | 1997 | Västerviks Simsällskap | 40.99 | 1:32.08 | |||||
8 | Victoria Frantz | 1997 | Älmhults Simsällskap | 43.69 | 1:33.35 | |||||
9 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 44.94 | 1:33.72 | |||||
10 | Jessica Larsson-Ridderste | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 42.80 | 1:39.99 | |||||
11 | Mathilda Hjelm | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 44.66 | 1:40.02 | |||||
12 | Maja Winnerholt | 1997 | Älmhults Simsällskap | 44.98 | 1:42.48 | |||||
13 | Maggie Huynh | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 48.85 | 1:51.70 | |||||
- | Emma Johansson | 1997 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:02 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:02 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 44, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 33.30 | 1:11.66 | |||||
2 | William Myrlander | 1997 | Nässjö SLS | 35.04 | 1:13.85 | |||||
3 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 35.75 | 1:19.17 | |||||
4 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 38.34 | 1:19.63 | |||||
5 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 38.43 | 1:21.97 | |||||
6 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 37.45 | 1:22.54 | |||||
7 | Oscar Sjöblad | 1997 | Västerviks Simsällskap | 38.12 | 1:24.65 | |||||
8 | Marcus Ottosson | 1997 | Växjö Simsällskap | 39.25 | 1:27.13 | |||||
9 | Adam Palmqvist | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 40.75 | 1:32.12 | |||||
10 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 41.64 | 1:35.23 | |||||
11 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 45.72 | 1:38.33 | |||||
12 | Thomas Sekelius | 1997 | Växjö Simsällskap | 49.06 | 1:46.03 | |||||
13 | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 47.46 | 1:48.47 | |||||
14 | Edwin Ekberg | 1997 | Hultsfreds Simsällskap | 48.21 | 1:50.34 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:02 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 45, 100m Ryggsim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 37.85 | 1:16.60 | |||||
2 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 37.12 | 1:18.49 | |||||
3 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 39.44 | 1:22.15 | |||||
4 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 40.34 | 1:22.93 | |||||
5 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 43.42 | 1:28.62 | |||||
6 | Edit Håkansson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 45.07 | 1:32.06 | |||||
7 | Elin Steindl | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 46.09 | 1:34.41 | |||||
8 | Märta Håkansson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 46.51 | 1:34.98 | |||||
9 | Monika Miklos | 1998 | Ljungby Simsällskap | 46.35 | 1:36.62 | |||||
10 | Fanny Elingfors | 1998 | Växjö Simsällskap | 47.84 | 1:38.34 | |||||
11 | Frida Pettersson | 1998 | Västerviks Simsällskap | 49.08 | 1:39.04 | |||||
12 | Moa Wikström | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 50.01 | 1:42.78 | |||||
13 | Tilda Ekblad | 1998 | Växjö Simsällskap | 50.28 | 1:43.92 | |||||
14 | Marie Ask-Uggla | 1998 | Växjö Simsällskap | 56.19 | 1:53.88 | |||||
15 | Signe Stéen | 1998 | Anderstorps Simsällskap | 1:03.42 | 2:11.39 | |||||
- | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karolina Sandh | 1998 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
- | Cajsa Ljunggren | 1998 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Evelina Gustavsson | 1998 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:10 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 46, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Grimberg | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 39.98 | 1:21.56 | |||||
2 | Erik Niklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 43.04 | 1:26.03 | |||||
3 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 42.14 | 1:26.26 | |||||
4 | Victor Johansson | 1998 | Nässjö SLS | 42.23 | 1:27.81 | |||||
5 | Albin Bergman | 1998 | Kalmar Simsällskap | 45.63 | 1:34.66 | |||||
6 | David Franzén | 1998 | Kalmar Simsällskap | 48.24 | 1:35.61 | |||||
7 | Erik Halldin | 1998 | Alvesta Simsällskap | 48.21 | 1:37.53 | |||||
8 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 50.99 | 1:43.56 | |||||
9 | Andreas Fransson | 1998 | Nässjö SLS | 50.97 | 1:45.10 | |||||
10 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 54.65 | 1:49.60 | |||||
- | Jacob Evebring | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 47, 100m Medley Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kajsa Bengtsson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 40.03 | 1:25.22 | |||||
2 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 41.86 | 1:29.56 | |||||
3 | Antonia Prior | 1999 | Nässjö SLS | 42.87 | 1:31.98 | |||||
4 | Matilda Winqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 42.71 | 1:33.59 | |||||
5 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 45.28 | 1:37.47 | |||||
6 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 44.34 | 1:37.51 | |||||
7 | Anna Odin | 1999 | Värnamo Simsällskap | 46.49 | 1:38.66 | |||||
8 | Adina Eriksson | 1999 | Nässjö SLS | 46.28 | 1:39.26 | |||||
9 | Angelica Stark | 1999 | Nässjö SLS | 48.11 | 1:41.44 | |||||
10 | Emma Roos | 1999 | Nässjö SLS | 47.14 | 1:42.60 | |||||
11 | Cecilia Nordén-Elgh | 1999 | Kalmar Simsällskap | 50.49 | 1:43.90 | |||||
12 | Rebecca Lidbacken | 1999 | Anderstorps Simsällskap | 50.93 | 1:45.05 | |||||
13 | Liv Widqvist | 1999 | Växjö Simsällskap | 52.24 | 1:48.32 | |||||
14 | Amanda Berenfors | 1999 | Nässjö SLS | 47.19 | 1:48.41 | |||||
15 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 50.38 | 1:50.42 | |||||
16 | Sandra Lange | 1999 | Älmhults Simsällskap | 50.65 | 1:51.63 | |||||
17 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 57.57 | 1:59.03 | |||||
- | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Ristl | 1999 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 48, 100m Medley Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 39.91 | 1:28.51 | |||||
2 | Daniel Jonsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 41.30 | 1:30.04 | |||||
3 | Karl Frantz | 1999 | Älmhults Simsällskap | 42.24 | 1:30.23 | |||||
4 | Noah Svensson | 1999 | Värnamo Simsällskap | 41.99 | 1:32.72 | |||||
5 | Oleg Serdjukov | 1999 | Värnamo Simsällskap | 46.26 | 1:39.02 | |||||
6 | Jakob Henningsson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 47.95 | 1:45.84 | |||||
7 | Robbin Ahremark | 1999 | Kalmar Simsällskap | 50.59 | 1:50.32 | |||||
8 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 54.55 | 1:53.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 49, 100m Medley Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 39.50 | 1:27.80 | |||||
2 | Linnéa Sjödahl | 2000 | Ljungby Simsällskap | 44.50 | 1:34.07 | |||||
3 | Erika Åkesson | 2000 | Nässjö SLS | 46.82 | 1:40.53 | |||||
4 | Nora Stillman | 2000 | Växjö Simsällskap | 48.07 | 1:40.84 | |||||
5 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 46.49 | 1:41.96 | |||||
6 | Ida Ljungdahl | 2000 | Älmhults Simsällskap | 48.99 | 1:45.20 | |||||
7 | Emilia Prior | 2001 | Nässjö SLS | 47.99 | 1:48.24 | |||||
8 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 51.85 | 1:48.59 | |||||
9 | Lisa Palmqvist | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | 54.97 | 1:52.05 | |||||
10 | Towe Gustavsson | 2000 | Nässjö SLS | 1:56.33 | 1:56.33 | |||||
- | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stina Phung | 2000 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Strandberg | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 50, 100m Medley Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 42.30 | 1:31.66 | |||||
2 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 45.38 | 1:42.25 | |||||
3 | Oskar Hegmegi | 2001 | Nässjö SLS | 48.50 | 1:47.75 | |||||
4 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 55.88 | 1:51.82 | |||||
5 | Jonathan Anderzon | 2000 | Växjö Simsällskap | 52.46 | 1:51.85 | |||||
6 | Johan Persson | 2001 | Nässjö SLS | 52.99 | 1:52.51 | |||||
7 | Nils Winnerholt | 2000 | Älmhults Simsällskap | 55.57 | 1:54.56 | |||||
8 | Rick Phan | 2001 | Nässjö SLS | 54.43 | 1:59.82 | |||||
9 | Hugo Evebring | 2001 | Hvetlanda Simsällskap | 1:08.32 | 2:20.88 | |||||
- | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Kerman | 2001 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Björn Halldin | 2000 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 51, 4X50m Frisim Flickor, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Älmhult SS Flickor Lag 1 | 1997 | Älmhults Simsällskap | 2:08.44 | ||||||
Johanna Johnsson | 1997 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Maja Winnerholt | 1997 | 33.03 | 1:03.59 | |||||||
Johanna Westman | 1997 | 32.03 | 1:35.62 | |||||||
Victoria Frantz | 1997 | 32.82 | 2:08.44 | |||||||
2 | Lag 1 Kalmar | 1997 | Kalmar Simsällskap | 2:08.47 | ||||||
Josefin Lewton | 1997 | 30.16 | 30.16 | |||||||
Linnea Wranå | 1998 | 32.77 | 1:02.93 | |||||||
Sara Rasmussen | 1997 | 33.98 | 1:36.91 | |||||||
Miranda Arvidsson | 1998 | 31.56 | 2:08.47 | |||||||
3 | Lag 2 Kalmar | 1997 | Kalmar Simsällskap | 2:18.61 | ||||||
Tilda Lindgren | 1997 | 33.29 | 33.29 | |||||||
Sofie Jaensson | 1997 | 35.15 | 1:08.44 | |||||||
Julia Hakesjö | 1997 | 34.69 | 1:43.13 | |||||||
Cajsa Ljunggren | 1998 | 35.48 | 2:18.61 | |||||||
4 | Växjö SS Lag 1 | 0 | Växjö Simsällskap | 2:22.97 | ||||||
Angelica Willstein | 1997 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Frida Yman | 1997 | 36.99 | 1:09.03 | |||||||
Charlotte Möricke | 1997 | 36.61 | 1:45.64 | |||||||
Ebba Petersson | 1998 | 37.33 | 2:22.97 | |||||||
5 | Lag 1 Nässjö | 1998 | Nässjö SLS | 2:23.90 | ||||||
Malin Enell | 1997 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Linn Eliasson | 1997 | 38.08 | 1:10.25 | |||||||
Emma Johansson | 1997 | 35.05 | 1:45.30 | |||||||
Karolina Sandh | 1998 | 38.60 | 2:23.90 | |||||||
6 | Oskarshamns SS | 0 | Oskarshamns Simsällskap | 2:24.69 | ||||||
Mathilda Hjelm | 1997 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Lisa Palmqvist | 2000 | 39.63 | 1:14.77 | |||||||
Maggie Huynh | 1997 | 36.78 | 1:51.55 | |||||||
Jessica Larsson-Ridderste | 1997 | 33.14 | 2:24.69 | |||||||
7 | Hvetlanda Lag1 | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 2:25.10 | ||||||
Klara Thormalm | 1998 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Petronella Lindström | 1998 | 38.66 | 1:11.02 | |||||||
Ebba Petersson | 1997 | 37.58 | 1:48.60 | |||||||
Thilde Palmqvist | 1998 | 36.50 | 2:25.10 | |||||||
8 | Ljungby Simsällskap | 1997 | Ljungby Simsällskap | 2:31.59 | ||||||
Märta Håkansson | 1998 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Edit Håkansson | 1998 | 39.18 | 1:18.28 | |||||||
Lova Andersson | 2000 | 34.45 | 1:52.73 | |||||||
Monika Miklos | 1998 | 38.86 | 2:31.59 | |||||||
9 | Lag 3 Kalmar | 1997 | Kalmar Simsällskap | 2:37.33 | ||||||
Issabella Hong | 1998 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Fanny Raunio | 1997 | 41.29 | 1:16.90 | |||||||
Emma Silverstolpe | 1998 | 44.18 | 2:01.08 | |||||||
Annie Svensson | 1997 | 36.25 | 2:37.33 | |||||||
10 | Växjö SS Lag 2 | 0 | Växjö Simsällskap | 2:51.98 | ||||||
Evelina Gustavsson | 1998 | 39.76 | 39.76 | |||||||
Tilda Ekblad | 1998 | 39.29 | 1:19.05 | |||||||
Nellie Bäckström | 1997 | 45.97 | 2:05.02 | |||||||
Fanny Elingfors | 1998 | 46.96 | 2:51.98 | |||||||
11 | Hultsfred SS | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 2:52.41 | ||||||
Emma Juneskog | 1998 | 38.90 | 38.90 | |||||||
Emilia Ekström | 1998 | 46.36 | 1:25.26 | |||||||
Ellen Carlsson | 1999 | 44.40 | 2:09.66 | |||||||
Kim Torkelsson | 1999 | 42.75 | 2:52.41 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 29 november 2009 | |||
Tävlingsort | Växjö | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Växjö Simsällskap / Smålands Simförbund |
Gren 52, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anderstorps SS Lag 1 | 1998 | Anderstorps Simsällskap | 2:08.53 | ||||||
Markus Malm | 1997 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Henry Kerman | 1997 | 31.84 | 1:02.83 | |||||||
Gustaf Mild | 1997 | 32.10 | 1:34.93 | |||||||
Alexander Bogesten | 1997 | 33.60 | 2:08.53 | |||||||
2 | Lag 1 Kalmar | 1997 | Kalmar Simsällskap | 2:11.04 | ||||||
Kristoffer Loo | 1997 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Mattias Evaldsson | 1997 | 32.18 | 1:05.00 | |||||||
Jacob Olsson | 1998 | 35.36 | 1:40.36 | |||||||
Alexander Lundgren | 1997 | 30.68 | 2:11.04 | |||||||
3 | Oskarshamns SS | 0 | Oskarshamns Simsällskap | 2:16.58 | ||||||
Alexander Löfqvist | 1999 | 40.45 | 40.45 | |||||||
Erik Niklasson | 1998 | 30.56 | 1:11.01 | |||||||
Stefan Phung | 1997 | 34.35 | 1:45.36 | |||||||
Adam Palmqvist | 1997 | 31.22 | 2:16.58 | |||||||
4 | Lag 1 Nässjö | 1998 | Nässjö SLS | 2:25.51 | ||||||
William Myrlander | 1997 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Victor Johansson | 1998 | 31.65 | 1:01.05 | |||||||
Andreas Fransson | 1998 | 38.61 | 1:39.66 | |||||||
Simon Sundqvist | 2000 | 45.85 | 2:25.51 | |||||||
5 | Jss Pojkar Lag1 | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 2:29.32 | ||||||
Erik Bjärterot | 1998 | 40.90 | 40.90 | |||||||
Jakob Henningsson | 1999 | 40.53 | 1:21.43 | |||||||
Filip Wormeus | 1997 | 35.24 | 1:56.67 | |||||||
Roberto Dobrescu | 1997 | 32.65 | 2:29.32 | |||||||
6 | Hultsfred SS | 1997 | Hultsfreds Simsällskap | 2:41.22 | ||||||
Adam Koponen | 1999 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Edwin Ekberg | 1997 | 36.38 | 1:11.70 | |||||||
Herman Johansson | 2000 | 57.61 | 2:09.31 | |||||||
Filip Grimberg | 1998 | 31.91 | 2:41.22 | |||||||
- | Lag 2 Kalmar | 1997 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 29 november 2009 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |