Results for Rema 1000 Cup Horsens - indledende
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 07:48 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2003-2004: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Juul | 2000 | 24.76 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Vejle Svømmeklub | 24.06 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 25.46 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 25.12 | |||||||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 26.25 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 25.35 | |||||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | 26.34 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 25.34 | |||||||||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 26.45 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.30 | |||||||||
6 | David Hjort | 2000 | 26.62 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.47 | |||||||||
7 | Malthe Burgaard | 2000 | 26.63 | |||||||
H2Odense | 25.51 | |||||||||
8 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 26.77 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 27.17 | |||||||||
9 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 26.92 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 26.32 | |||||||||
10 | Andreas Bui | 2000 | 27.06 | |||||||
H2Odense | 26.07 | |||||||||
11 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 27.07 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 26.66 | |||||||||
12 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 28.37 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 27.75 | |||||||||
13 | Andreas Rasmussen | 2000 | 28.50 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
14 | Emil Knudsen | 1999 | 28.69 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 28.87 | |||||||||
15 | Christian Koch | 1998 | 28.99 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
16 | Anders S. Andreasen | 1998 | 29.25 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 29.29 | |||||||||
17 | Simon Andersen | 2000 | 30.36 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.83 | |||||||||
18 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 31.72 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2003-2004: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | 26.93 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 26.40 | |||||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | 27.35 | |||||||
H2Odense | 26.67 | |||||||||
3 | Andreas Kronborg | 2002 | 27.47 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 27.37 | |||||||||
4 | Anders Rasmussen | 2001 | 27.60 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 27.45 | |||||||||
5 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 27.76 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.81 | |||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 27.86 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.04 | |||||||||
7 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 27.90 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
8 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 28.61 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 28.58 | |||||||||
9 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 28.99 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
10 | Sander Linde | 2002 | 29.06 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 28.10 | |||||||||
11 | Emil Kragh | 2001 | 29.13 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.10 | |||||||||
12 | Anton Leth | 2002 | 30.11 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
13 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 30.20 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
14 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 30.54 | |||||||
Kolding SK | 30.43 | |||||||||
15 | Robert Versteegen | 2001 | 31.04 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
16 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 31.21 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 31.70 | |||||||||
17 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 33.65 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.67 | |||||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | DNS | |||||||
H2Odense | 26.92 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2003-2004: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 27.70 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 28.46 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 28.26 | |||||||||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 28.48 | |||||||
H2Odense | 27.38 | |||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 28.61 | |||||||
Odder Svømmeklub | 28.24 | |||||||||
5 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 28.91 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.72 | |||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 28.95 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.76 | |||||||||
7 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 28.98 | |||||||
Odder Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
8 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 29.67 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 29.46 | |||||||||
9 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 31.17 | |||||||
Kolding SK | 30.99 | |||||||||
10 | Sophus Lund Øe | 2003 | 31.41 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 32.24 | |||||||||
11 | Jacob Toft | 2003 | 31.55 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.74 | |||||||||
12 | Sune Schaarup | 2003 | 31.61 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
13 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 31.94 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 32.61 | |||||||||
14 | Simon Sandal | 2003 | 32.35 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 34.64 | |||||||||
15 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 32.43 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 32.86 | |||||||||
16 | Rasmus Pedersen | 2003 | 32.86 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 33.62 | |||||||||
17 | Vania Danilkin | 2004 | 32.93 | |||||||
Kolding SK | 32.56 | |||||||||
18 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 33.28 | |||||||
Kolding SK | 33.21 | |||||||||
19 | Rasmus Kabel | 2004 | 34.70 | |||||||
Kolding SK | 34.48 | |||||||||
20 | Alexander Johnsen | 2003 | 34.76 | |||||||
Odder Svømmeklub | 35.02 | |||||||||
21 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 35.09 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 36.08 | |||||||||
22 | Johannes Jonasen | 2004 | 35.59 | |||||||
Kolding SK | 37.74 | |||||||||
23 | Simon Kruse Holm | 2004 | 36.14 | |||||||
Odder Svømmeklub | 41.52 | |||||||||
24 | Christian R Pedersen | 2003 | 36.25 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 40.56 | |||||||||
25 | Frej Liltorp | 2004 | 36.83 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.64 | |||||||||
26 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 41.00 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 40.85 | |||||||||
27 | Marcus Reinholt Gjelstrup | 2003 | 41.62 | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | Andreas Visby Hansen | 2004 | 47.71 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 45.86 | |||||||||
- | Varjan Sivakumar | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.31 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2003-2004: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 31.69 | |||||||
Odder Svømmeklub | 31.51 | |||||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 31.87 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
3 | Thor Majgård | 2005 | 32.29 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 32.49 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 31.94 | |||||||||
5 | Luca Hertzog | 2005 | 32.57 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 33.43 | |||||||||
6 | Matti Andersen | 2005 | 32.81 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
7 | Daniel Busk | 2005 | 33.15 | |||||||
Kolding SK | 34.81 | |||||||||
8 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 33.32 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.20 | |||||||||
9 | Andreas Agger Hansen | 2005 | 35.57 | |||||||
Kolding SK | 38.09 | |||||||||
10 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 35.94 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.08 | |||||||||
11 | Mads Mølgaard | 2006 | 35.98 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.95 | |||||||||
12 | Mikkel Borreskov | 2005 | 37.48 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 40.36 | |||||||||
13 | Max Venborg Kromann | 2005 | 37.56 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.85 | |||||||||
14 | Tobias Damsgaard | 2006 | 38.28 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 36.23 | |||||||||
15 | Anders Bank Hansen | 2006 | 38.41 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 43.79 | |||||||||
16 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 38.76 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 37.78 | |||||||||
17 | Christian N. Christensen | 2006 | 39.13 | |||||||
Kolding SK | 41.86 | |||||||||
18 | Julius Schier | 2006 | 39.26 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 40.25 | |||||||||
19 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 39.43 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.52 | |||||||||
20 | Casper Batz | 2006 | 43.04 | |||||||
Kolding SK | 45.86 | |||||||||
21 | Alexander Mogensen | 2005 | 43.87 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 42.72 | |||||||||
22 | Daniel Landbo | 2005 | 45.83 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 43.25 | |||||||||
23 | Patrick Dam Møller | 2005 | 47.33 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Simon Juel | 2006 | 49.85 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 51.53 | |||||||||
25 | Holger Schjemte Skov | 2006 | 51.26 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederik Rau Elsborg | 2005 | 54.86 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.90 | |||||||||
27 | Elias Scheffmann | 2006 | 1:08.02 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Mateusz Majewski | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.66 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2003-2004: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 34.50 | |||||||
Sc Hellas Salzgitter | 35.75 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 35.85 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
3 | Malthe Le Fevre | 2008 | 43.24 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 46.59 | |||||||||
4 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 45.00 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.02 | |||||||||
5 | Peter Kristensen | 2007 | 45.23 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 43.32 | |||||||||
6 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 45.30 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 41.54 | |||||||||
7 | Frederik Jørgensen | 2008 | 45.54 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 45.14 | |||||||||
8 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 45.72 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik N Jensen | 2007 | 45.93 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 45.47 | |||||||||
10 | Kasper Nørby Poulsen | 2007 | 46.70 | |||||||
Kolding SK | 45.09 | |||||||||
11 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | 47.17 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.63 | |||||||||
12 | Villiam K. Carstensen | 2007 | 49.50 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 51.58 | |||||||||
13 | Kasper Lisberg | 2007 | 49.78 | |||||||
Odder Svømmeklub | 56.30 | |||||||||
14 | Lasse Knudsgaard | 2007 | 51.08 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 51.77 | |||||||||
15 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 51.18 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 53.02 | |||||||||
16 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | 54.98 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 52.04 | |||||||||
17 | Anes Hajrovic | 2008 | 56.38 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.03 | |||||||||
18 | Frey Sørensen | 2007 | 57.02 | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Fedor Akulov | 2007 | 57.24 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alexander Breinholt | 2008 | 57.56 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 53.87 | |||||||||
21 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 59.19 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.49 | |||||||||
22 | Frederik Klinkby | 2007 | 1:01.48 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 52.75 | |||||||||
23 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 1:04.95 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
24 | Marius Rosen Lundsfryd | 2008 | 1:05.16 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.52 | |||||||||
25 | Rasmus Bjerre | 2008 | 1:05.36 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 55.22 | |||||||||
- | Antun Padovan-Özdemir | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.08 | |||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DSQ | Arme fremf u vand | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.59 | |||||||||
- | Gustav Vangsgaard | 2007 | DSQ | asyn arme v 10 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.60 | |||||||||
- | Magne Andersen | 2007 | DSQ | asyn arme v start | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:48 |