Tulokset Rema 1000 Cup Horsens - indledende
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Rema 1000 Horsens Cup |
|
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Horsens |
|
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|
|
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2001-2002: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2003-2004: Magnus V. Ancker (2001) 2:33.45 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elkjær (2003) 3:19.63 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
|
32.44 |
1:09.50 |
1:46.98 |
|
2:24.16 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
|
33.43 |
1:10.34 |
1:48.00 |
|
2:25.83 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jakob Juul |
2000 |
|
|
32.77 |
1:10.90 |
1:49.73 |
|
2:26.09 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
|
35.05 |
1:13.81 |
1:52.95 |
|
2:31.81 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Koch |
1998 |
|
|
33.95 |
1:11.93 |
1:51.26 |
|
2:31.89 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Phil Langsted |
1999 |
|
|
35.02 |
1:14.87 |
1:54.90 |
|
2:34.37 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
|
|
36.91 |
1:17.32 |
1:58.87 |
|
2:40.26 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2001-2002: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2003-2004: Magnus V. Ancker (2001) 2:33.45 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elkjær (2003) 3:19.63 |
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2001-2002: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2003-2004: Magnus V. Ancker (2001) 2:33.45 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elkjær (2003) 3:19.63 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
|
34.54 |
1:12.40 |
1:50.26 |
|
2:28.93 |
15-16 Aldersgruppe Rekord |
|
Vejle Svømmeklub |
2:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victor Nygaard |
2003 |
|
|
35.53 |
1:14.95 |
1:54.71 |
|
2:35.03 |
|
|
H2Odense |
2:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Johannesen |
2003 |
|
|
35.07 |
1:14.51 |
1:55.25 |
|
2:36.84 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kim Doan Nguyen |
2003 |
|
|
36.58 |
1:17.56 |
1:59.81 |
|
2:40.77 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sander Møller Jürgensen |
2004 |
|
|
37.32 |
1:18.95 |
2:02.13 |
|
2:46.38 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauritz Baad Ellekjær |
2003 |
|
|
37.74 |
1:19.93 |
2:03.53 |
|
2:48.18 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
|
|
42.36 |
1:31.00 |
2:20.70 |
|
3:09.75 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2001-2002: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2003-2004: Magnus V. Ancker (2001) 2:33.45 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elkjær (2003) 3:19.63 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Dreschler |
2005 |
|
|
39.43 |
1:23.23 |
2:06.84 |
|
2:50.35 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Luca Hertzog |
2005 |
|
|
41.51 |
1:28.17 |
2:15.60 |
|
3:03.01 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
3:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Petersen |
2006 |
|
|
41.92 |
1:31.27 |
2:20.15 |
|
3:07.10 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
3:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
|
|
44.35 |
1:33.40 |
2:24.84 |
|
3:14.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Berthold Schultz |
2005 |
|
|
42.97 |
1:34.33 |
2:27.57 |
|
3:20.90 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jannick Franow |
2006 |
|
|
50.06 |
1:46.30 |
2:44.06 |
|
3:38.08 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik Rau Elsborg |
2005 |
|
|
55.02 |
1:56.48 |
3:00.33 |
|
4:00.57 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2001-2002: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2003-2004: Magnus V. Ancker (2001) 2:33.45 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elkjær (2003) 3:19.63 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|