Tulokset Rema 1000 Cup Horsens - indledende
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 1:03.73 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:19.82 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.97 | 58.95 | |||||
2 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 28.67 | 1:01.52 | |||||
3 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 28.96 | 1:01.61 | |||||
4 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.26 | 1:01.64 | |||||
5 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.62 | 1:02.01 | |||||
6 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 29.01 | 1:02.14 | |||||
7 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.45 | 1:02.40 | |||||
8 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.68 | 1:03.36 | |||||
9 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 30.86 | 1:03.85 | |||||
10 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.27 | 1:03.88 | |||||
11 | Emil Knudsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.08 | 1:05.24 | |||||
12 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 31.67 | 1:10.03 | |||||
13 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 34.15 | 1:12.98 | |||||
14 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 35.69 | 1:17.14 | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 1:03.73 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:19.82 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.73 | 1:00.74 | |||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.12 | 1:01.76 | |||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 28.42 | 1:03.53 | |||||
4 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.10 | 1:03.82 | |||||
5 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub | 1:05.48 | ||||||
6 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 32.30 | 1:06.67 | |||||
7 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:07.03 | ||||||
8 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 31.23 | 1:07.06 | |||||
9 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.40 | 1:07.66 | |||||
10 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.60 | 1:07.81 | |||||
11 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 33.17 | 1:09.63 | |||||
12 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.06 | 1:10.90 | |||||
13 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 32.68 | 1:10.93 | |||||
14 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 35.55 | 1:15.31 | |||||
15 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 35.35 | 1:20.06 | |||||
- | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej rygl ved afsl 50m | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 1:03.73 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:19.82 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 30.01 | 1:03.26 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.61 | 1:03.35 | |||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.36 | 1:03.98 | |||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 28.50 | 1:04.81 | |||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.03 | 1:05.82 | |||||
6 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.23 | 1:06.82 | |||||
7 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 30.54 | 1:07.03 | |||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:07.19 | ||||||
9 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 31.00 | 1:08.06 | |||||
10 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 32.15 | 1:08.76 | |||||
11 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 32.43 | 1:09.86 | |||||
12 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.37 | 1:11.13 | |||||
13 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.86 | 1:11.86 | |||||
14 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.40 | 1:12.07 | |||||
15 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.78 | 1:12.29 | |||||
16 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 32.11 | 1:12.43 | |||||
17 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 34.48 | 1:12.69 | |||||
18 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 35.35 | 1:15.20 | |||||
19 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.77 | 1:15.36 | |||||
20 | Christopher V. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 35.21 | 1:15.94 | |||||
21 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 35.17 | 1:16.44 | |||||
22 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.18 | 1:17.10 | |||||
23 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 36.59 | 1:17.39 | |||||
24 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 36.91 | 1:17.76 | |||||
25 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 37.01 | 1:18.53 | |||||
26 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 38.34 | 1:18.64 | |||||
27 | Johannes Jonasen | 2004 | Kolding SK | 36.88 | 1:20.57 | |||||
28 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 37.45 | 1:21.11 | |||||
29 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.37 | 1:21.13 | |||||
30 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 42.76 | 1:28.67 | |||||
31 | Marcus Reinholt Gjelstrup | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:38.78 | ||||||
- | Varjan Sivakumar | 2003 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej ryg v. afsl 50m | |||||
- | Christian R Pedersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej rygl v afsl 50m | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 1:03.73 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:19.82 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.23 | 1:10.77 | |||||
2 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder Svømmeklub | 32.87 | 1:11.31 | |||||
3 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.96 | 1:11.83 | |||||
4 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.49 | 1:14.18 | |||||
5 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 35.53 | 1:15.47 | |||||
6 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 34.58 | 1:15.53 | |||||
7 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.59 | 1:16.04 | |||||
8 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 35.94 | 1:17.28 | |||||
9 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.86 | 1:19.05 | |||||
10 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 35.93 | 1:19.29 | |||||
11 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 37.36 | 1:20.87 | |||||
12 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.76 | 1:21.28 | |||||
13 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.14 | 1:21.65 | |||||
14 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 38.75 | 1:22.14 | |||||
15 | Andreas Agger Hansen | 2005 | Kolding SK | 39.21 | 1:24.27 | |||||
16 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.18 | 1:24.74 | |||||
17 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.22 | 1:25.02 | |||||
18 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.38 | 1:25.09 | |||||
19 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 42.14 | 1:26.20 | |||||
20 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.77 | 1:27.26 | |||||
21 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.02 | 1:28.79 | |||||
22 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 42.08 | 1:28.88 | |||||
23 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.54 | 1:29.43 | |||||
24 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.89 | 1:31.12 | |||||
25 | Casper Batz | 2006 | Kolding SK | 43.33 | 1:32.49 | |||||
26 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.14 | 1:33.45 | |||||
27 | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | 47.82 | 1:37.62 | |||||
28 | Tobias Wemmelund | 2006 | Horsens Svømmeklub | 45.61 | 1:39.04 | |||||
29 | Holger Schjemte Skov | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 47.04 | 1:41.31 | |||||
30 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.73 | 1:41.53 | |||||
31 | Elias Scheffmann | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:06.70 | 2:15.12 | |||||
- | Mateusz Majewski | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexandru Ignat | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej berøring v50m | |||||
- | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | flere flyben uds 50m | |||||
- | Oliver Normand | 2005 | Svømmeklubben Koral | DSQ | ej rygl v afsl 50m | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 1:03.73 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:19.82 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Graul | 2007 | Sc Hellas Salzgitter | 35.59 | 1:16.20 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.43 | 1:25.22 | |||||
3 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.20 | 1:25.39 | |||||
4 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 45.38 | 1:31.17 | |||||
5 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 44.12 | 1:31.51 | |||||
6 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.28 | 1:32.72 | |||||
7 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 45.96 | 1:33.72 | |||||
8 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:35.71 | ||||||
9 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 45.98 | 1:35.74 | |||||
10 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 44.42 | 1:36.01 | |||||
11 | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.21 | 1:37.09 | |||||
12 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 45.60 | 1:38.55 | |||||
13 | Lasse Knudsgaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.52 | 1:39.85 | |||||
14 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 49.18 | 1:40.10 | |||||
15 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.41 | 1:40.43 | |||||
16 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 46.55 | 1:41.20 | |||||
17 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 47.61 | 1:41.69 | |||||
18 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.00 | 1:42.06 | |||||
19 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.96 | 1:46.41 | |||||
20 | Tristan Bjerre | 2007 | Vejle Svømmeklub | 49.22 | 1:49.31 | |||||
21 | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:49.73 | ||||||
22 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 54.82 | 1:51.10 | |||||
23 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 54.69 | 1:52.86 | |||||
24 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 55.15 | 1:55.23 | |||||
25 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 56.00 | 1:55.90 | |||||
26 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 54.25 | 1:56.18 | |||||
27 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 50.63 | 1:56.95 | |||||
28 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 59.49 | 1:57.21 | |||||
29 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 57.10 | 1:57.94 | |||||
30 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:00.38 | 2:02.15 | |||||
31 | Fedor Akulov | 2007 | Vejle Svømmeklub | 54.94 | 2:02.33 | |||||
32 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 2:03.13 | ||||||
33 | Hektor Bjerre | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:02.55 | 2:03.20 | |||||
34 | Gustav Vangsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:02.03 | 2:06.59 | |||||
35 | Anders Yde | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:06.09 | 2:14.59 | |||||
36 | Jacob Wemmelund | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:06.98 | 2:21.12 | |||||
- | Frey Sørensen | 2007 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asger Juel | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | arme u vand 12m | |||||
- | Christian Storm Stengaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | arme frf u vand 12m | |||||
- | Kasper Nørby Poulsen | 2007 | Kolding SK | DSQ | esb 75m | |||||
- | Marius Rosen Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | DSQ | arme u vand v 12m | |||||
- | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v uds 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:20 |