Results for Sprintstævne junior og senior
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag - Stævnestart kl. 17.15
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sprintstævne junior og senior | Udskriftsdato | 14 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:10 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2018 |
Løb 17, 8x50m Fri - Mix, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Mix 1 | 1989 | 3:27.01 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:31.50 | |||||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 24.53 | 24.53 | |||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 24.58 | 49.11 | |||||||
Alvi Hjelm | 1996 | 24.19 | 1:13.30 | |||||||
Óli Mortensen | 1996 | 24.23 | 1:37.53 | |||||||
Maria Grandt | 1998 | 26.09 | 2:03.62 | |||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 27.35 | 2:30.97 | |||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 28.61 | 2:59.58 | |||||||
Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 27.43 | 3:27.01 | |||||||
2 | Lyngby Mix 1 | 0 | 3:28.04 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:27.50 | |||||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 26.36 | 26.36 | |||||||
Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 25.34 | 51.70 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 27.14 | 1:18.84 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 24.12 | 1:42.96 | |||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 25.95 | 2:08.91 | |||||||
Claudia Sperling | 2002 | 28.87 | 2:37.78 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 26.77 | 3:04.55 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 23.49 | 3:28.04 | |||||||
3 | Gentofte Mix 1 | 0 | 3:30.85 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3.21 | |||||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 24.93 | 24.93 | |||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 25.68 | 50.61 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 25.07 | 1:15.68 | |||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 26.04 | 1:41.72 | |||||||
Nina Toft | 2000 | 27.02 | 2:08.74 | |||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 27.52 | 2:36.26 | |||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 26.72 | 3:02.98 | |||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 27.87 | 3:30.85 | |||||||
4 | Hovedstadens Mix 2 | 1989 | 3:35.38 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:39.20 | |||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 26.03 | 26.03 | |||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 25.10 | 51.13 | |||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 25.18 | 1:16.31 | |||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 25.56 | 1:41.87 | |||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 28.12 | 2:09.99 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 27.75 | 2:37.74 | |||||||
Emilie Krog | 2002 | 28.38 | 3:06.12 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 29.26 | 3:35.38 | |||||||
5 | Hils Mega Mix | 2002 | 3:42.79 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 3:47.56 | |||||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 29.82 | 29.82 | |||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 25.77 | 55.59 | |||||||
Frederik Clausen | 2001 | 26.32 | 1:21.91 | |||||||
Frida Uldall | 2003 | 29.49 | 1:51.40 | |||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 26.37 | 2:17.77 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 27.06 | 2:44.83 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 28.40 | 3:13.23 | |||||||
Josephine Gribsvad | 2003 | 29.56 | 3:42.79 | |||||||
6 | Gentofte Mix 2 | 0 | 3:44.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3.29 | |||||||||
Bjørn Sanbeck | 1999 | 27.27 | 27.27 | |||||||
Alexander Gadegaard | 2002 | 25.63 | 52.90 | |||||||
Mads Frederik Eilersen | 2001 | 27.74 | 1:20.64 | |||||||
Leonard Steen Jensen | 2003 | 30.67 | 1:51.31 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 27.44 | 2:18.75 | |||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | 28.39 | 2:47.14 | |||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 28.49 | 3:15.63 | |||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 28.87 | 3:44.50 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:10 |