Tulokset Holdstævne Årgang, Gentofte
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag formiddag - Stævnestart kl. 10.00
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 32.85 | ||||||
2 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.21 | ||||||
3 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim | 34.42 | ||||||
4 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim | 34.97 | ||||||
5 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.07 | ||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.27 | ||||||
7 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.59 | ||||||
8 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.73 | ||||||
9 | Ettore Pesci | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.79 | ||||||
10 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.83 | ||||||
11 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.12 | ||||||
12 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.30 | ||||||
13 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim | 36.64 | ||||||
14 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.64 | ||||||
15 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.79 | ||||||
16 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.45 | ||||||
17 | Marius Mains | 2005 | GTI | 39.71 | ||||||
18 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim | 39.74 | ||||||
19 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 39.97 | ||||||
20 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.11 | ||||||
21 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.40 | ||||||
22 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.72 | ||||||
23 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.52 | ||||||
24 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.68 | ||||||
25 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.76 | ||||||
26 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.02 | ||||||
27 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.35 | ||||||
28 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.98 | ||||||
29 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.28 | ||||||
30 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 48.57 | ||||||
31 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 54.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:23 |