Resultater for Aarhus Bymesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
Aarhus Bymesterskaber 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hasle skole |
Aarhus Bymesterskabsforening |
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 1, 2018 to Sep 2, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Medley Damer 2001 og ældre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
571 |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
557 |
1:08.86 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
452 |
1:13.83 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
404 |
1:16.63 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Medley Damer Årg. 2002-2004 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Egerup |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
516 |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Aarhus Swim |
|
509 |
1:10.95 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Kirstine Granild |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
500 |
1:11.36 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
499 |
1:11.44 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cathrine Birkebæk |
2004 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
490 |
1:11.84 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
483 |
1:12.20 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Lyskjær |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
473 |
1:12.71 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Kildahl |
2004 |
Aarhus Swim |
|
457 |
1:13.55 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim |
|
456 |
1:13.60 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Tolderlund |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
446 |
1:14.17 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marlene Reitan |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
442 |
1:14.37 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Saks Justesen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
439 |
1:14.54 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
433 |
1:14.90 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
432 |
1:14.92 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Lysgaard |
2003 |
Aarhus Swim |
|
425 |
1:15.34 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Kjærgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
410 |
1:16.23 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
377 |
1:18.44 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
368 |
1:19.02 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
Aarhus Swim |
|
355 |
1:20.00 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Holst |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
343 |
1:20.93 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kirstine Kjær Sørensen |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
326 |
1:22.27 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Katrine Bisgaard |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
293 |
1:25.31 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svømmeklub |
|
244 |
1:30.64 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Annika Svarre Griffel |
2003 |
Aarhus Swim |
|
229 |
1:32.58 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
201 |
1:36.73 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julia Vestergaard |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
194 |
1:37.80 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lisa Gildsig |
2004 |
Aarhus Swim |
|
190 |
1:38.50 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Medley Damer Årg. 2005-2006 - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Sejr |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
493 |
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
483 |
1:12.20 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Tolderlund |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
444 |
1:14.27 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
416 |
1:15.91 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
399 |
1:16.95 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Friis |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
393 |
1:17.33 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Baumgartner |
2005 |
Aarhus Swim |
|
358 |
1:19.77 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim |
|
353 |
1:20.12 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne V. Futtrup |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
341 |
1:21.08 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Hansfort |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
316 |
1:23.14 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
304 |
1:24.21 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim |
|
296 |
1:24.99 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Kromann Møller |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
295 |
1:25.06 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Lysgaard |
2006 |
Aarhus Swim |
|
291 |
1:25.48 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Juhl Jensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
285 |
1:26.02 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mille E. S. Jensen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
283 |
1:26.23 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
278 |
1:26.73 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
278 |
1:26.76 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Blix Kristensen |
2005 |
Aarhus Swim |
|
264 |
1:28.23 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Ancker |
2006 |
Aarhus Swim |
|
256 |
1:29.15 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
248 |
1:30.09 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Glisic |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
230 |
1:32.43 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
228 |
1:32.63 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Therese T. Kallestrup |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
214 |
1:34.69 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilie Staub Rasmussen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
206 |
1:35.85 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julie Bjørn |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
206 |
1:35.90 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
202 |
1:36.50 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freja Fogh Morthensen |
2006 |
Aarhus Swim |
|
188 |
1:38.76 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Josephine O. S. Nielsen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
163 |
1:43.67 |
+31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siri-Maj Juel Holt |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
1 hd v. afslut |
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Dalsgaard Hansen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
ej berør v. 5 |
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Marx |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Medley Damer 2007 og yngre - Final |
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
262 |
1:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
248 |
1:30.09 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paula Lindberg |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
228 |
1:32.65 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
228 |
1:32.67 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
225 |
1:33.04 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim |
|
217 |
1:34.30 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim |
|
211 |
1:35.08 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim |
|
179 |
1:40.46 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim |
|
177 |
1:40.78 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline K. Jakobsen |
2007 |
Aarhus Swim |
|
149 |
1:46.78 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim |
|
139 |
1:49.22 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
138 |
1:49.56 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Vermund Nierup-Ande |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
134 |
1:50.60 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
128 |
1:52.38 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-02 09:57:18 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|