Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tirsdag 09.30
Resultat Løb 58 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 58 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 58, 200m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
|
616 |
28.49 |
1:02.99 |
1:37.77 |
|
2:11.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
560 |
28.84 |
1:03.43 |
1:38.78 |
|
2:15.27 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
548 |
30.50 |
1:04.76 |
1:40.12 |
|
2:16.19 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
|
512 |
29.93 |
1:05.53 |
1:43.24 |
|
2:19.36 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
501 |
29.54 |
1:04.37 |
1:41.35 |
|
2:20.38 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
478 |
30.19 |
1:06.87 |
1:44.57 |
|
2:22.61 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
|
472 |
31.80 |
1:08.80 |
1:45.16 |
|
2:23.13 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
444 |
30.93 |
1:07.40 |
1:46.18 |
|
2:26.11 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
|
437 |
31.35 |
1:07.70 |
1:47.38 |
|
2:26.88 |
|
|
Kalundborg SK |
2:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
434 |
32.62 |
1:10.38 |
1:48.83 |
|
2:27.26 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
|
424 |
31.61 |
1:09.39 |
1:49.03 |
|
2:28.35 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
William Kristensen |
2003 |
|
414 |
30.75 |
1:07.98 |
1:47.46 |
|
2:29.59 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Thomas Høgenhaug |
2003 |
|
405 |
30.81 |
1:07.20 |
1:46.44 |
|
2:30.65 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
|
397 |
31.72 |
1:10.27 |
1:50.71 |
|
2:31.62 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
|
390 |
31.02 |
1:08.67 |
1:49.31 |
|
2:32.55 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alex Søndergaard |
2003 |
|
384 |
32.65 |
1:10.57 |
1:50.88 |
|
2:33.39 |
Deltager ikke i finalen |
|
Thisted Svømmeklub |
2:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
|
374 |
31.48 |
1:09.90 |
1:51.37 |
|
2:34.71 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lars Reber Knudsen |
2003 |
|
371 |
31.42 |
1:09.08 |
1:52.36 |
|
2:35.11 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jonas Kjær |
2003 |
|
369 |
33.34 |
1:12.66 |
1:52.99 |
|
2:35.34 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Noah Bred |
2003 |
|
355 |
31.38 |
1:11.53 |
1:54.41 |
|
2:37.45 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
353 |
34.63 |
1:14.98 |
1:56.56 |
|
2:37.77 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
348 |
32.32 |
1:11.05 |
1:52.15 |
|
2:38.42 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Nord |
2:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mikkel Stilling |
2003 |
|
346 |
31.67 |
1:10.30 |
1:53.09 |
|
2:38.71 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
|
340 |
34.25 |
1:14.84 |
1:57.36 |
|
2:39.62 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jonathan Eskildsen |
2003 |
|
336 |
31.23 |
1:09.84 |
1:54.00 |
|
2:40.32 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Tobias Davidsen |
2003 |
|
334 |
30.79 |
1:08.82 |
1:53.77 |
|
2:40.59 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Silas Lykke |
2003 |
|
332 |
32.25 |
1:11.97 |
1:55.28 |
|
2:40.89 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
329 |
33.53 |
1:14.69 |
1:57.87 |
|
2:41.40 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
|
324 |
34.13 |
1:14.95 |
1:58.16 |
|
2:42.33 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Laurits Sigaard |
2003 |
|
322 |
33.72 |
1:14.87 |
1:57.47 |
|
2:42.64 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Aske Sommerlund Pedersen |
2003 |
|
311 |
34.30 |
1:15.09 |
1:59.58 |
|
2:44.55 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
|
263 |
36.05 |
1:18.20 |
2:02.82 |
|
2:54.01 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Magnus Østergaard Barslev |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:12 |
|