Resultat för Danske Årgangsmesterskaber Langbane 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 505 | 32.49 | 1:09.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 494 | 32.69 | 1:10.36 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | 487 | 32.96 | 1:10.70 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.89 | |||||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | 457 | 33.66 | 1:12.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.78 | |||||||||
5 | Malu Melody Christensen | 2006 | 438 | 34.94 | 1:13.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.45 | |||||||||
6 | Sofie A. Wolf | 2006 | 437 | 33.40 | 1:13.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.48 | |||||||||
7 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 427 | 34.63 | 1:13.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.86 | |||||||||
8 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 425 | 34.20 | 1:13.98 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:16.06 | |||||||||
9 | Ida Skov Kragh | 2006 | 396 | 34.78 | 1:15.76 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
10 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 383 | 36.59 | 1:16.60 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:18.60 | |||||||||
11 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 378 | 34.95 | 1:16.89 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:21.75 | |||||||||
12 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 370 | 36.21 | 1:17.48 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.40 | |||||||||
13 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 368 | 37.14 | 1:17.63 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:24.90 | |||||||||
14 | Astrid Mulipola | 2006 | 367 | 34.03 | 1:17.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.91 | |||||||||
15 | Liva la Cour | 2006 | 355 | 37.16 | 1:18.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.22 | |||||||||
16 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 351 | 34.43 | 1:18.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.59 | |||||||||
17 | Monika Dragieva | 2006 | 347 | 34.76 | 1:19.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.68 | |||||||||
18 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 345 | 34.73 | 1:19.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.75 | |||||||||
19 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 339 | 34.88 | 1:19.75 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.46 | |||||||||
20 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 338 | 35.39 | 1:19.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.81 | |||||||||
21 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 337 | 37.32 | 1:19.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.64 | |||||||||
22 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 329 | 37.27 | 1:20.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.73 | |||||||||
23 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 326 | 37.68 | 1:20.81 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.87 | |||||||||
24 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 325 | 38.34 | 1:20.89 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.97 | |||||||||
25 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 322 | 36.65 | 1:21.17 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.17 | |||||||||
26 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 318 | 39.82 | 1:21.50 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.64 | |||||||||
27 | Alberte Pedersen | 2006 | 314 | 38.10 | 1:21.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:21.66 | |||||||||
28 | Kamma Rasmussen | 2006 | 312 | 37.22 | 1:21.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.67 | |||||||||
29 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 309 | 37.68 | 1:22.24 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.29 | |||||||||
30 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 308 | 39.73 | 1:22.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.64 | |||||||||
31 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 293 | 38.32 | 1:23.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:26.07 | |||||||||
32 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 289 | 38.12 | 1:24.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.20 | |||||||||
33 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 289 | 39.39 | 1:24.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.47 | |||||||||
34 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 288 | 37.15 | 1:24.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:26.18 | |||||||||
35 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | 287 | 35.93 | 1:24.29 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.01 | |||||||||
36 | SIF Bramm | 2006 | 284 | 37.94 | 1:24.59 | |||||
JGI Svømning | 1:21.05 | |||||||||
37 | Leonora M Postgaard | 2006 | 281 | 38.12 | 1:24.94 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:24.64 | |||||||||
38 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 278 | 37.85 | 1:25.21 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:26.39 | |||||||||
39 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 276 | 39.45 | 1:25.41 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:24.43 | |||||||||
40 | Rikke Parkhøi | 2006 | 274 | 36.97 | 1:25.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.86 | |||||||||
41 | Mie Ankersen | 2006 | 273 | 36.93 | 1:25.76 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.02 | |||||||||
42 | Marie Elster | 2006 | 265 | 39.93 | 1:26.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.69 | |||||||||
43 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 263 | 38.12 | 1:26.84 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.86 | |||||||||
44 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 259 | 39.59 | 1:27.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.86 | |||||||||
- | Falka Tind | 2006 | Akut Syg | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.06 | |||||||||
- | Naja Færgemann | 2006 | Akut Syg OD | |||||||
H2Odense | 1:14.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |