Results for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 46 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 46 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
12:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
612 |
1:04.38 |
2:21.26 |
3:42.33 |
|
4:47.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
553 |
1:09.23 |
2:26.42 |
3:52.74 |
|
4:57.07 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
534 |
1:06.54 |
2:23.01 |
3:52.75 |
|
5:00.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
|
515 |
1:07.03 |
2:25.18 |
3:54.60 |
|
5:04.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
505 |
1:07.08 |
2:26.95 |
3:58.98 |
|
5:06.13 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
5:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
503 |
1:10.38 |
2:28.72 |
3:55.97 |
|
5:06.55 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:58.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
496 |
1:12.10 |
2:33.91 |
3:56.68 |
|
5:07.98 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
|
494 |
1:06.12 |
2:25.29 |
3:57.27 |
|
5:08.43 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
484 |
1:12.28 |
2:33.11 |
4:02.56 |
|
5:10.56 |
Deltager ikke i finalen |
|
Haderslev Svømme Klub |
5:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
|
483 |
1:09.60 |
2:29.74 |
4:00.17 |
|
5:10.76 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jonas Kjær |
2003 |
|
478 |
1:12.87 |
2:31.30 |
4:01.04 |
|
5:11.83 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
|
475 |
1:06.92 |
2:29.14 |
4:01.70 |
|
5:12.31 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
471 |
1:10.84 |
2:34.29 |
4:04.01 |
|
5:13.38 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
5:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
|
470 |
1:08.98 |
2:31.69 |
4:00.84 |
|
5:13.56 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Daniel Damsbo |
2003 |
|
469 |
1:11.33 |
2:34.39 |
4:04.92 |
|
5:13.76 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ole Hovmand |
2003 |
|
465 |
1:11.36 |
2:32.63 |
4:05.89 |
|
5:14.52 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
5:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
460 |
1:10.05 |
2:29.79 |
4:06.34 |
|
5:15.85 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
|
456 |
1:16.49 |
2:40.18 |
4:06.77 |
|
5:16.74 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
|
449 |
1:10.44 |
2:29.60 |
4:05.57 |
|
5:18.29 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
5:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Oliver Christensen |
2003 |
|
444 |
1:15.27 |
2:41.63 |
4:05.74 |
|
5:19.46 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Simon Degn |
2003 |
|
437 |
1:12.57 |
2:40.54 |
4:08.09 |
|
5:21.30 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
5:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aske Sommerlund Pedersen |
2003 |
|
432 |
1:14.81 |
2:40.60 |
4:10.01 |
|
5:22.54 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
427 |
1:12.64 |
2:40.16 |
4:11.17 |
|
5:23.76 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
5:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
|
422 |
1:14.22 |
2:37.80 |
4:07.92 |
|
5:24.96 |
|
|
Greve Svømmeklub |
5:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Magnus Østergaard Barslev |
2003 |
|
415 |
1:10.76 |
2:37.62 |
4:15.65 |
|
5:26.75 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
5:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Asger Johansen |
2003 |
|
412 |
1:08.92 |
2:46.80 |
4:13.91 |
|
5:27.67 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
5:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Anders Elsborg |
2003 |
|
405 |
1:17.59 |
2:41.99 |
4:17.15 |
|
5:29.48 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
5:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Mikkel Mølgaard |
2003 |
|
398 |
1:19.90 |
2:46.75 |
4:15.62 |
|
5:31.23 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Jonathan Eskildsen |
2003 |
|
383 |
1:08.20 |
2:37.62 |
4:16.95 |
|
5:35.51 |
|
|
Køge Svømmeklub |
5:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Pol Cardeñas Bonjorn |
2003 |
|
382 |
1:19.43 |
2:44.59 |
4:14.64 |
|
5:36.03 |
|
|
H2Odense |
5:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
|
354 |
1:19.51 |
2:52.55 |
4:30.48 |
|
5:44.41 |
|
|
Næstved IF |
5:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 400m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Christensen |
2004 |
|
518 |
1:07.84 |
2:29.90 |
3:54.01 |
|
5:03.56 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
|
504 |
1:08.43 |
2:32.13 |
3:57.24 |
|
5:06.26 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Greisen |
2004 |
|
493 |
1:12.59 |
2:31.03 |
3:59.84 |
|
5:08.61 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Lindholm |
2004 |
|
466 |
1:11.09 |
2:37.72 |
4:06.57 |
|
5:14.40 |
|
|
Lyseng IF |
5:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Juul Henriksen |
2004 |
|
464 |
1:07.96 |
2:31.29 |
4:01.58 |
|
5:14.86 |
|
|
H2Odense |
5:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Kroos |
2004 |
|
453 |
1:15.89 |
2:41.18 |
4:05.40 |
|
5:17.30 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
|
441 |
1:12.42 |
2:32.36 |
4:05.61 |
|
5:20.31 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niels Krogh-Olsen |
2004 |
|
438 |
1:11.83 |
2:33.88 |
4:08.71 |
|
5:20.87 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
|
432 |
1:09.61 |
2:37.51 |
4:09.98 |
|
5:22.52 |
|
|
Greve Svømmeklub |
5:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Håkonsson |
2004 |
|
431 |
1:14.98 |
2:42.86 |
4:12.31 |
|
5:22.58 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
5:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicklas Plank |
2004 |
|
431 |
1:11.87 |
2:37.54 |
4:13.74 |
|
5:22.66 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
5:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
|
431 |
1:13.05 |
2:35.64 |
4:11.33 |
|
5:22.69 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
|
431 |
1:13.52 |
2:39.20 |
4:11.94 |
|
5:22.71 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
5:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Troels Fode |
2004 |
|
426 |
1:18.20 |
2:43.55 |
4:11.26 |
|
5:24.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
|
417 |
1:12.54 |
2:38.79 |
4:15.78 |
|
5:26.19 |
|
|
Herlev Svømning |
5:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
|
413 |
1:13.66 |
2:41.02 |
4:13.39 |
|
5:27.25 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
|
408 |
1:17.80 |
2:41.73 |
4:19.18 |
|
5:28.75 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
|
401 |
1:16.83 |
2:43.72 |
4:16.53 |
|
5:30.54 |
|
|
Lyseng IF |
5:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
|
400 |
1:17.18 |
2:44.52 |
4:17.46 |
|
5:30.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Linus Folke Jensen |
2004 |
|
399 |
1:13.74 |
2:46.12 |
4:16.91 |
|
5:30.97 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
|
395 |
1:14.85 |
2:41.97 |
4:18.14 |
|
5:32.26 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
5:34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Michael Halck |
2004 |
|
384 |
1:20.95 |
2:48.18 |
4:22.74 |
|
5:35.44 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emil Neumann |
2004 |
|
384 |
1:15.03 |
2:42.43 |
4:22.05 |
|
5:35.45 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
5:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mads Liechti |
2004 |
|
366 |
1:18.48 |
2:51.01 |
4:22.31 |
|
5:40.88 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
|
365 |
1:19.50 |
2:48.63 |
4:21.98 |
|
5:41.16 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
5:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
|
364 |
1:19.81 |
2:50.99 |
4:25.63 |
|
5:41.26 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
5:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
02 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:52 |
|