Tulokset Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
17:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
|
624 |
30.48 |
1:04.64 |
1:38.78 |
|
2:12.18 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
|
611 |
31.06 |
1:04.79 |
1:39.42 |
|
2:13.12 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maya Hauerberg Terp |
2005 |
|
609 |
31.07 |
1:04.87 |
1:39.18 |
|
2:13.27 |
|
|
JGI Svømning |
2:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
|
598 |
30.98 |
1:05.02 |
1:39.69 |
|
2:14.04 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
|
555 |
31.25 |
1:06.08 |
1:41.96 |
|
2:17.45 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fenja Romanski |
2005 |
|
552 |
31.05 |
1:06.08 |
1:41.90 |
|
2:17.72 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Silja Brage |
2005 |
|
535 |
32.00 |
1:07.36 |
1:43.51 |
|
2:19.11 |
|
|
JGI Svømning |
2:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
|
517 |
32.26 |
1:07.10 |
1:43.52 |
|
2:20.71 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
|
566 |
31.62 |
1:06.70 |
1:42.83 |
|
2:16.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alma Bendix Dahl |
2005 |
|
536 |
31.49 |
1:06.83 |
1:43.76 |
|
2:19.06 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ellen Jensen |
2005 |
|
535 |
32.09 |
1:07.48 |
1:43.74 |
|
2:19.13 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Karoline Guldberg |
2005 |
|
523 |
31.24 |
1:06.67 |
1:43.84 |
|
2:20.14 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
|
515 |
32.96 |
1:08.88 |
1:45.12 |
|
2:20.88 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Asta Palmund |
2005 |
|
503 |
32.37 |
1:08.32 |
1:45.39 |
|
2:22.05 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
|
492 |
32.67 |
1:08.93 |
1:45.93 |
|
2:23.03 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
|
471 |
32.81 |
1:09.64 |
1:47.35 |
|
2:25.12 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:09 |
|