Results for Danske Årgangsmesterskaber Langbane 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | DM rgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2018 | |||
Stvne by | Bellahj | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Hovedstadens Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 30 juni 2018 |
Lb 35, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 574 | 30.50 | 1:02.63 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:02.88 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 546 | 31.48 | 1:03.67 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:04.75 | |||||||||
3 | Ida Skov Kragh | 2006 | 539 | 31.02 | 1:03.95 | |||||
Slangerup Svmmeklub | 1:05.45 | |||||||||
4 | Naja Frgemann | 2006 | 537 | 31.02 | 1:04.02 | |||||
H2Odense | 1:05.64 | |||||||||
5 | Malu Melody Christensen | 2006 | 535 | 31.26 | 1:04.10 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:04.62 | |||||||||
6 | Andrea Lindberg Vede | 2006 | 510 | 31.47 | 1:05.15 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:06.21 | |||||||||
7 | Julie Liv Madsen | 2006 | 505 | 30.94 | 1:05.34 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:06.43 | |||||||||
8 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 501 | 31.49 | 1:05.51 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:06.05 | |||||||||
9 | Mathilde Severs | 2006 | 496 | 31.39 | 1:05.74 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:05.95 | |||||||||
10 | Agnete Boelt | 2006 | 484 | 31.58 | 1:06.29 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:06.97 | |||||||||
11 | Katrine Beg Thormann | 2006 | 470 | 32.16 | 1:06.93 | |||||
Ikast Svmmeklub | 1:06.80 | |||||||||
11 | SIF Bramm | 2006 | 470 | 32.65 | 1:06.93 | |||||
JGI Svmning | 1:07.45 | |||||||||
13 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 466 | 33.39 | 1:07.11 | |||||
Roskilde Svmning | 1:10.21 | |||||||||
14 | Alberte Pedersen | 2006 | 462 | 32.52 | 1:07.33 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:10.02 | |||||||||
15 | Ida Rnnow | 2006 | 460 | 32.72 | 1:07.42 | |||||
Aabybro Idrtsforening | 1:08.79 | |||||||||
16 | Liva la Cour | 2006 | 452 | 33.63 | 1:07.83 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:10.06 | |||||||||
17 | Julie Brix stergaard | 2006 | 445 | 32.93 | 1:08.14 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:07.94 | |||||||||
18 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 443 | 33.11 | 1:08.25 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:10.07 | |||||||||
19 | Molly Namensen | 2006 | 436 | 32.75 | 1:08.63 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.73 | |||||||||
20 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | 425 | 33.57 | 1:09.24 | |||||
Ikast Svmmeklub | 1:10.60 | |||||||||
21 | Sarah Hjlund | 2006 | 417 | 33.38 | 1:09.64 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.69 | |||||||||
22 | Anna Rjel | 2006 | 415 | 33.29 | 1:09.77 | |||||
Sllerd Svmmeklub | 1:13.50 | |||||||||
23 | Sabrina Meldgaard Pej | 2006 | 415 | 33.96 | 1:09.79 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:11.45 | |||||||||
24 | Amalie Backhausen | 2006 | 414 | 33.33 | 1:09.80 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.20 | |||||||||
25 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 414 | 33.65 | 1:09.81 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:10.99 | |||||||||
26 | Jasmine Lkkegaard | 2006 | 404 | 33.29 | 1:10.38 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:11.95 | |||||||||
26 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 404 | 33.65 | 1:10.38 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:13.52 | |||||||||
28 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 401 | 33.90 | 1:10.56 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:11.15 | |||||||||
29 | Laura Hkonsson | 2006 | 401 | 33.39 | 1:10.59 | |||||
Ikast Svmmeklub | 1:12.48 | |||||||||
30 | Leonora M Postgaard | 2006 | 396 | 33.93 | 1:10.89 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:10.51 | |||||||||
31 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 394 | 33.22 | 1:10.97 | |||||
Hillerd Svmmeklub | 1:13.01 | |||||||||
32 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 386 | 34.49 | 1:11.46 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:11.85 | |||||||||
33 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 376 | 33.87 | 1:12.08 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:10.10 | |||||||||
34 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 376 | 33.31 | 1:12.09 | |||||
Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin | 1:14.15 | |||||||||
35 | Cecilie Rud | 2006 | 372 | 34.50 | 1:12.36 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:13.55 | |||||||||
36 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 364 | 33.33 | 1:12.90 | |||||
Brdstrup Svmmeklub | 1:12.03 | |||||||||
37 | Christine Mols | 2006 | 357 | 34.53 | 1:13.36 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:11.71 | |||||||||
38 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 353 | 33.80 | 1:13.62 | |||||
Svmmeklubben Syd | 1:16.35 | |||||||||
39 | Nicole Damhj Andersen | 2006 | 343 | 35.96 | 1:14.30 | |||||
Greve Svmmeklub | 1:16.84 | |||||||||
40 | Amalie F. Piiters | 2006 | 333 | 33.83 | 1:15.04 | |||||
H2Odense | 1:17.57 | |||||||||
41 | Jasmin Kjrsgaard | 2006 | 311 | 35.62 | 1:16.80 | |||||
Slangerup Svmmeklub | 1:15.84 | |||||||||
42 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 306 | 36.13 | 1:17.18 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:12.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |