Resultat för Aarhus Open 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Aarhus Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
02 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
09:57 |
|
|
Arrangør |
AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
|
611 |
28.18 |
58.33 |
1:29.07 |
|
2:00.14 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
600 |
27.97 |
58.84 |
1:30.11 |
|
2:00.91 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
568 |
28.53 |
59.46 |
1:31.39 |
|
2:03.14 |
|
|
Aarhus Swim |
2:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hugo Penne |
1996 |
|
365 |
32.36 |
1:06.84 |
1:44.66 |
|
2:22.60 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nicklas Rasmussen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
492 |
1:02.99 |
1:37.47 |
2:09.17 |
|
2:09.17 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
483 |
29.89 |
1:02.38 |
1:36.17 |
|
2:09.99 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Stilling |
2003 |
|
451 |
30.50 |
1:04.25 |
1:39.01 |
|
2:12.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon Degn |
2003 |
|
426 |
31.80 |
1:06.71 |
1:41.56 |
|
2:15.54 |
|
|
Aarhus Swim |
2:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Mølgaard |
2003 |
|
409 |
31.96 |
1:07.67 |
1:43.50 |
|
2:17.39 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Søgaard |
2003 |
|
403 |
32.52 |
1:08.65 |
1:44.62 |
|
2:18.08 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Christensen |
2003 |
|
398 |
32.25 |
1:07.43 |
1:43.72 |
|
2:18.62 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niklas Højbjerg |
2003 |
|
396 |
32.04 |
1:08.40 |
1:44.22 |
|
2:18.80 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
|
378 |
31.48 |
1:06.77 |
1:43.61 |
|
2:21.02 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Erik Ellemose Sørensen |
2002 |
|
374 |
31.45 |
1:07.18 |
2:21.45 |
|
2:21.45 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
2:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
|
370 |
32.79 |
1:09.13 |
1:45.65 |
|
2:22.00 |
|
|
Aarhus Swim |
2:31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Johnsen |
2003 |
|
318 |
33.40 |
1:11.29 |
1:50.46 |
|
2:29.39 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Markus Friis Hansen |
2003 |
|
263 |
34.80 |
1:59.41 |
2:39.09 |
|
2:39.09 |
|
|
Solbjerg IF |
2:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jakob Skorstengaard |
2003 |
|
262 |
36.10 |
1:17.63 |
2:00.83 |
|
2:39.29 |
|
|
DeltaSwim |
2:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mikkel O. Mortensen |
2003 |
|
225 |
36.18 |
1:19.73 |
2:04.47 |
|
2:47.55 |
|
|
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
2:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anton Saltoft Blaabjerg |
2003 |
|
225 |
34.87 |
1:18.18 |
2:03.47 |
|
2:47.62 |
|
|
IHF Svømning |
2:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nikolaj Høgh |
2003 |
|
221 |
36.96 |
1:19.34 |
2:04.44 |
|
2:48.58 |
|
|
Solbjerg IF |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Villads Seneca |
2006 |
|
252 |
37.69 |
1:20.68 |
2:03.10 |
|
2:41.45 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Marcus Le |
2006 |
|
225 |
36.95 |
1:20.31 |
2:06.25 |
|
2:47.46 |
|
|
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
2:52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
|
196 |
40.32 |
1:25.74 |
2:11.46 |
|
2:55.59 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
3:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Rasmussen |
2006 |
|
133 |
44.27 |
1:34.88 |
2:28.96 |
|
3:19.78 |
|
|
Aarhus Swim |
3:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
August Mumm |
2006 |
|
123 |
41.32 |
1:36.07 |
2:33.33 |
|
3:25.06 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
09:57 |
|