Resultater for Holbæk Youth Festival 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Holbæk Youth Festival 2018 | Udskriftsdato | 11 maj 2018 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Holbæk Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2018 |
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 36.90 | 1:16.26 | |||||
2 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 | 38.55 | 1:16.66 | |||||
3 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 38.80 | 1:21.50 | |||||
4 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | 39.59 | 1:21.68 | |||||
5 | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 39.36 | 1:23.84 | |||||
6 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 40.10 | 1:24.31 | |||||
7 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 40.64 | 1:26.07 | |||||
8 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 41.28 | 1:28.87 | |||||
9 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 46.10 | 1:32.78 | |||||
10 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 44.30 | 1:33.13 | |||||
11 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 45.14 | 1:33.26 | |||||
12 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 47.78 | 1:36.00 | |||||
13 | Sarah M. Myhre-Gregersen | 2005 | Albertslund IF | 47.62 | 1:41.79 | |||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 33.70 | 1:13.15 | |||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | A6 | 34.76 | 1:13.92 | |||||
3 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.50 | 1:17.88 | |||||
4 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 36.00 | 1:18.77 | |||||
5 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 37.84 | 1:21.66 | |||||
6 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.17 | 1:21.99 | |||||
7 | Annette Toft | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.53 | 1:25.06 | |||||
8 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 41.06 | 1:27.36 | |||||
9 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 41.27 | 1:27.90 | |||||
10 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 43.70 | 1:28.70 | |||||
11 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 41.64 | 1:29.50 | |||||
12 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 41.81 | 1:29.58 | |||||
13 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 44.35 | 1:35.44 | |||||
14 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 46.90 | 1:41.73 | |||||
15 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 51.67 | 1:43.26 | |||||
16 | Fiona Emilie West | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 51.34 | 1:46.13 | |||||
17 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 58.42 | 1:52.97 | |||||
- | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | afs på maven v. 50m | |||||
- | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | afs på maven v. 50m | |||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 39.18 | 1:23.23 | |||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 39.12 | 1:27.80 | |||||
3 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.32 | 1:28.84 | |||||
4 | Line L. Antvorskov | 2007 | A6 | 41.63 | 1:30.50 | |||||
5 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 39.17 | 1:30.54 | |||||
6 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 46.81 | 1:32.19 | |||||
7 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.58 | 1:32.43 | |||||
8 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.90 | 1:34.43 | |||||
9 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.69 | 1:34.90 | |||||
10 | Frederikke Vesth | 2007 | Vest-Brøndby | 44.22 | 1:35.73 | |||||
11 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 44.24 | 1:36.02 | |||||
12 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 43.06 | 1:36.73 | |||||
13 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 | 45.58 | 1:38.52 | |||||
14 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | Vest-Brøndby | 44.44 | 1:39.11 | |||||
15 | Mira Capito | 2007 | A6 | 46.75 | 1:39.40 | |||||
16 | Camille Miolane | 2007 | A6 | 47.48 | 1:41.20 | |||||
17 | Viktoria Larsen | 2007 | A6 | 46.32 | 1:41.40 | |||||
18 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 51.14 | 1:45.97 | |||||
19 | Lærke Victoria Jørgensen | 2007 | A6 | 49.44 | 1:46.91 | |||||
20 | Iben Karlsmark | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 49.19 | 1:48.01 | |||||
21 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 51.09 | 1:50.50 | |||||
22 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 57.76 | 1:53.42 | |||||
23 | Melanie Arentoft Petersen | 2007 | A6 | 58.05 | 1:59.25 | |||||
24 | Isabella Lindgreen | 2007 | Albertslund IF | 1:03.38 | 2:09.19 | |||||
25 | Anika Rosén Andersen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:09.61 | 2:17.15 | |||||
- | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | async arm i fly | |||||
- | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | afs på maven v.50m | |||||
- | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucca Frydendahl | 2008 | A6 | 41.16 | 1:25.95 | |||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 44.00 | 1:37.07 | |||||
3 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 44.88 | 1:37.50 | |||||
4 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 44.40 | 1:41.87 | |||||
5 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 48.91 | 1:43.53 | |||||
6 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 53.03 | 1:45.76 | |||||
7 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 50.35 | 1:46.47 | |||||
8 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | 52.60 | 1:50.00 | |||||
9 | Mille Frydenlund Hansen | 2008 | A6 | 51.50 | 1:51.20 | |||||
10 | Lina Thejlman | 2008 | A6 | 54.73 | 1:51.88 | |||||
11 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 55.53 | 1:54.54 | |||||
12 | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 54.03 | 1:55.08 | |||||
13 | Kornelia Eg | 2008 | A6 | 54.61 | 2:00.82 | |||||
14 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 1:02.58 | 2:05.63 | |||||
15 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 1:07.29 | 2:17.13 | |||||
16 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 1:03.28 | 2:19.97 | |||||
- | Emma Jensen | 2008 | A6 | DSQ | afs maven v 50m | |||||
- | Ida-Marie Madsen | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | afs på maven v. 50m | |||||
- | Johanne Højer | 2008 | A6 | DSQ | async arm i fly | |||||
- | Sofie Lykke | 2008 | A6 | DSQ | esb v. 25m | |||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 48.20 | 1:45.38 | |||||
- | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | DSQ | afs på maven v. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 maj 2018 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |