Tulokset Holbæk Youth Festival 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Holbæk Youth Festival 2018 | Udskriftsdato | 11 maj 2018 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Holbæk Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2018 |
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 32.55 | ||||||
2 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.62 | ||||||
3 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.47 | ||||||
4 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 36.49 | ||||||
5 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.39 | ||||||
6 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 37.80 | ||||||
7 | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | 40.38 | ||||||
8 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 41.09 | ||||||
9 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 42.46 | ||||||
10 | Sarah M. Myhre-Gregersen | 2005 | Albertslund IF | 44.67 | ||||||
11 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 48.63 | ||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 32.08 | ||||||
2 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 33.64 | ||||||
3 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.95 | ||||||
4 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.31 | ||||||
5 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 36.02 | ||||||
6 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 36.04 | ||||||
7 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 38.20 | ||||||
8 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 38.22 | ||||||
9 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 38.61 | ||||||
10 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 41.11 | ||||||
11 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 42.39 | ||||||
12 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 45.51 | ||||||
13 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 51.55 | ||||||
14 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Køge Svømmeklub | 56.84 | ||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.75 | ||||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 38.39 | ||||||
3 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 38.44 | ||||||
4 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 38.45 | ||||||
5 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.30 | ||||||
6 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 43.68 | ||||||
7 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.51 | ||||||
8 | Viktoria Larsen | 2007 | A6 | 49.87 | ||||||
9 | Lærke Victoria Jørgensen | 2007 | A6 | 50.01 | ||||||
- | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | DSQ | async armtag | |||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 42.54 | ||||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 43.39 | ||||||
3 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 46.50 | ||||||
4 | Lina Thejlman | 2008 | A6 | 50.82 | ||||||
5 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 52.60 | ||||||
6 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | 54.90 | ||||||
7 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 55.89 | ||||||
8 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 55.99 | ||||||
9 | Mille Frydenlund Hansen | 2008 | A6 | 56.10 | ||||||
10 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 57.01 | ||||||
11 | Sofie Lykke | 2008 | A6 | 59.97 | ||||||
12 | Emma Jensen | 2008 | A6 | 1:00.24 | ||||||
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 54.44 | ||||||
2 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 55.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 maj 2018 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |