Results for Spar Nord Hørsholm Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 2
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 26, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 522 | 29.39 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.64 | |||||||||
2 | Amanda Strömberg | 1998 | 505 | 29.71 | ||||||
Ystads Simsällskap | 29.17 | |||||||||
3 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 480 | 30.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.76 | |||||||||
4 | Isabella Ringbæk | 1998 | 366 | 33.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.50 | |||||||||
5 | Emilia Frederiksen | 2000 | 361 | 33.24 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.61 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Åkesson | 2002 | 486 | 30.10 | ||||||
Ystads Simsällskap | 29.81 | |||||||||
2 | Felina Noe | 2002 | 469 | 30.46 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.23 | |||||||||
3 | Julia Frederiksen | 2001 | 410 | 31.84 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.64 | |||||||||
4 | Laura Sørensen | 2001 | 406 | 31.95 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
5 | Hanna Björnsdotter | 2002 | 377 | 32.76 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.51 | |||||||||
6 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 332 | 34.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.26 | |||||||||
7 | Emilia Høffer | 2001 | 304 | 35.18 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.01 | |||||||||
8 | Caroline Møller | 2002 | 278 | 36.26 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.90 | |||||||||
9 | Jasmin Danielsen | 2001 | 165 | 43.14 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.99 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elena Westmark Holm | 2003 | 522 | 29.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.86 | |||||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | 522 | 29.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.95 | |||||||||
3 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 508 | 29.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.12 | |||||||||
4 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 507 | 29.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.35 | |||||||||
5 | Clara Carlquist | 2003 | 503 | 29.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.34 | |||||||||
6 | Anna Nørskov | 2004 | 499 | 29.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
7 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 496 | 29.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.77 | |||||||||
8 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 495 | 29.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.92 | |||||||||
9 | Astrid Thimmer | 2003 | 487 | 30.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.78 | |||||||||
10 | Nicoline Hansen | 2004 | 484 | 30.13 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
11 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 482 | 30.17 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
12 | Elin Kjellberg | 2003 | 476 | 30.31 | ||||||
Ystads Simsällskap | 30.67 | |||||||||
13 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 461 | 30.62 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
14 | Irma Nilsson | 2004 | 458 | 30.69 | ||||||
Ystads Simsällskap | 30.86 | |||||||||
15 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 443 | 31.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.09 | |||||||||
16 | Kamille Lundberg | 2003 | 437 | 31.17 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
17 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 429 | 31.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.21 | |||||||||
18 | Camille Neess | 2003 | 427 | 31.43 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
18 | Sophia Bøttger | 2004 | 427 | 31.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
20 | Amalie Schou | 2003 | 423 | 31.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.69 | |||||||||
21 | Linn Martinsson | 2004 | 419 | 31.63 | ||||||
Ystads Simsällskap | 31.74 | |||||||||
22 | Laura Bang | 2004 | 416 | 31.69 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.78 | |||||||||
23 | Rebecca Sangild | 2003 | 410 | 31.84 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
24 | Alberte Holst Schilling | 2003 | 402 | 32.07 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
25 | Liv Martinsson | 2004 | 396 | 32.22 | ||||||
Ystads Simsällskap | 32.49 | |||||||||
26 | Elvira Eriksson | 2003 | 392 | 32.34 | ||||||
Ystads Simsällskap | 32.49 | |||||||||
27 | Sille Bachmann | 2004 | 391 | 32.36 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 32.15 | |||||||||
28 | Ella Rasmussen | 2004 | 374 | 32.84 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
29 | Victoria Husted Volden | 2003 | 372 | 32.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.92 | |||||||||
30 | Maria Hardis | 2004 | 352 | 33.51 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
31 | Frederikke Smidt | 2004 | 347 | 33.67 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.11 | |||||||||
32 | Anne Louise Ingleby | 2003 | 305 | 35.14 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
33 | Mille Dige From | 2004 | 271 | 36.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.41 | |||||||||
34 | Anna Melgar | 2004 | 264 | 36.86 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.74 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 444 | 31.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.50 | |||||||||
2 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 441 | 31.09 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.16 | |||||||||
3 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 422 | 31.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.89 | |||||||||
4 | Anna Røjel | 2006 | 421 | 31.57 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.63 | |||||||||
5 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 419 | 31.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.05 | |||||||||
6 | Anna R. Strøbek | 2005 | 412 | 31.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.86 | |||||||||
7 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 409 | 31.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.17 | |||||||||
8 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 391 | 32.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.46 | |||||||||
9 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 389 | 32.40 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.53 | |||||||||
10 | Alba Mantoni | 2006 | 387 | 32.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.89 | |||||||||
10 | Kamma Rasmussen | 2006 | 387 | 32.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
12 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 376 | 32.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.60 | |||||||||
13 | Felicia Leo | 2006 | 372 | 32.90 | ||||||
Ystads Simsällskap | 34.60 | |||||||||
14 | Molly Szczepanski | 2006 | 372 | 32.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.31 | |||||||||
15 | Katrine Hansen | 2006 | 367 | 33.04 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.04 | |||||||||
16 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 353 | 33.48 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.65 | |||||||||
17 | Tea Stark Friis | 2006 | 352 | 33.50 | ||||||
Ystads Simsällskap | 33.62 | |||||||||
18 | Dina Shapley | 2006 | 352 | 33.52 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.56 | |||||||||
19 | Emma Philip | 2005 | 338 | 33.98 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.35 | |||||||||
20 | Tindra Alstierna | 2006 | 337 | 33.99 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.13 | |||||||||
21 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 335 | 34.05 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.42 | |||||||||
22 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 325 | 34.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.99 | |||||||||
22 | Johanna Jönsson | 2005 | 325 | 34.41 | ||||||
Ystads Simsällskap | 34.28 | |||||||||
24 | Evelyn Nyborg | 2005 | 315 | 34.76 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 34.73 | |||||||||
25 | Signe Munk Hvid | 2006 | 294 | 35.56 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.58 | |||||||||
26 | Elize Jönsson | 2006 | 291 | 35.70 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.09 | |||||||||
27 | Sofie Larsen | 2005 | 290 | 35.76 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 36.39 | |||||||||
28 | Hannah Nilsson | 2006 | 283 | 36.02 | ||||||
Ystads Simsällskap | 37.54 | |||||||||
29 | Asta-Marie Mailund Clan | 2006 | 274 | 36.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.11 | |||||||||
30 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 273 | 36.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.79 | |||||||||
31 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 268 | 36.67 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.46 | |||||||||
32 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 266 | 36.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.52 | |||||||||
33 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 260 | 37.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.46 | |||||||||
34 | Emma Haagen | 2006 | 254 | 37.36 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.06 | |||||||||
35 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 246 | 37.74 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.09 | |||||||||
36 | Hanna Rørbech | 2006 | 241 | 37.99 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.27 | |||||||||
37 | Tindra Karlsson | 2006 | 195 | 40.78 | ||||||
Ystads Simsällskap | 41.59 | |||||||||
38 | Maja Hansen | 2006 | 189 | 41.19 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.95 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alice Strömberg | 2007 | 326 | 34.38 | ||||||
Ystads Simsällskap | 34.56 | |||||||||
2 | Molly Borchorst | 2007 | 300 | 35.35 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
3 | Tyra Rundgren | 2008 | 288 | 35.81 | ||||||
Ystads Simsällskap | 36.14 | |||||||||
4 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 275 | 36.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.53 | |||||||||
5 | Caroline Terney | 2007 | 253 | 37.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.56 | |||||||||
6 | Isabella M. Madsen | 2007 | 249 | 37.60 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.95 | |||||||||
7 | Helene Heegaard | 2007 | 246 | 37.74 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 43.73 | |||||||||
8 | Emilie Dommer | 2007 | 240 | 38.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.58 | |||||||||
9 | Annabella Nathansen | 2007 | 234 | 38.38 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.69 | |||||||||
10 | Mathilde Kristensen | 2007 | 234 | 38.39 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 42.63 | |||||||||
11 | Molly Emilsson | 2008 | 226 | 38.81 | ||||||
Ystads Simsällskap | 40.21 | |||||||||
12 | Isabelle Leo | 2009 | 221 | 39.10 | ||||||
Ystads Simsällskap | 41.49 | |||||||||
13 | Klara Fris Ottosen | 2007 | 215 | 39.49 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 42.11 | |||||||||
14 | Julia Thörn | 2007 | 212 | 39.67 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
15 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 199 | 40.49 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 42.05 | |||||||||
16 | Emilie Neess | 2007 | 178 | 42.02 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 43.05 | |||||||||
17 | Emilia Malmborg | 2008 | 158 | 43.72 | ||||||
Ystads Simsällskap | 47.24 | |||||||||
18 | Amalie Møller | 2007 | 152 | 44.35 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.39 | |||||||||
19 | Ida Fiala Kohl | 2008 | 143 | 45.23 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.13 | |||||||||
20 | Victoria Pedersen | 2008 | 141 | 45.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.93 | |||||||||
21 | Tora Stark Friis | 2008 | 140 | 45.58 | ||||||
Ystads Simsällskap | 46.85 | |||||||||
22 | Therese Dommer | 2009 | 139 | 45.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.10 | |||||||||
23 | Kamilla Figurski | 2008 | 135 | 46.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.81 | |||||||||
24 | Filippa Siim | 2008 | 117 | 48.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.29 | |||||||||
25 | Elisabeth Rix Melchiorsen | 2008 | 92 | 52.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.09 | |||||||||
26 | Anna Hjuler Britze | 2010 | 84 | 53.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Mathilde Mossin Brønden | 2009 | 78 | 55.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Rosamarie Grevelund | 2007 | 77 | 55.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.73 | |||||||||
29 | Camilla Schnabl | 2008 | 75 | 55.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 53.08 | |||||||||
30 | Linn Stråhle | 2009 | 75 | 55.98 | ||||||
Ystads Simsällskap | 56.17 | |||||||||
31 | Freja Unold | 2009 | 66 | 58.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Johanna Silow | 2008 | 66 | 58.53 | ||||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
33 | Agnethe Overgaard | 2010 | 64 | 58.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Emma Majo Schmiegelow | 2010 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Isabella Weise | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Malou Wegener | 2009 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.03 | |||||||||
- | Elice Casimir | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Ystads Simsällskap | 42.11 | |||||||||
- | Emma Nilsson | 2008 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Ystads Simsällskap | 43.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:11 |