2020-11-28   15:24:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:38   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustaf Persson  2001    576  31.77        1:08.65   
  Ystads Simsällskap  1:08.29                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    528  33.58        1:10.67   
  Hørsholm Svømmeforening  1:09.90                 
                     
Christian Crone  2001    523  32.94        1:10.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.27                 
                     
Max Persson  2001    510  32.69        1:11.47   
  Ystads Simsällskap  1:09.11                 
                     
Alfred August Grubert  2001    477  34.47        1:13.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.94                 
                     
Laurids Holme  2000    350  36.86        1:21.03   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.90                 
                     
Marcus Munkholm  2001    280  40.20        1:27.32   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:25.07                 
                     
Rasmus Emil Poulsen  2001    234  41.91        1:32.68   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:29.07                 
                     
Rasmus Steenberg  2000                Afmeldt 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.88                 
                     
Patrick S. Hansen  2000              DSQ  SW4.4 tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:21.76                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Væver Hartvig  2002    566  33.03        1:09.04   
  Hørsholm Svømmeforening  1:08.02                 
                     
Oliver Steenberg  2002    525  34.06        1:10.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.27                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    486  33.98        1:12.64   
  Søllerød Svømmeklub  1:10.14                 
                     
Silas Storm Nielsen  2002    392  36.06        1:18.01   
  Dragsholm Svømmeklub  1:26.20                 
                     
Jesse Refsgaard  2003    381  36.94        1:18.78   
  Dragsholm Svømmeklub  1:21.65                 
                     
Harald Riisager  2003    354  37.71        1:20.74   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.05                 
                     
Carl-Johan Bødtker  2003    334  39.11        1:22.32   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.36                 
                     
Janus Schnabl  2003    328  38.64        1:22.77   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.61                 
                     
Mikkel Brundert Hansen  2002    305  40.74        1:24.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.77                 
                     
10  Oliver Skadhauge  2002    249  42.17        1:30.69   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:27.65                 
                     
Christoffer Hove  2002              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  1:31.09                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aron Persson  2004    410  36.68        1:16.87   
  Ystads Simsällskap  1:16.43                 
                     
Julian Birch  2004    403  36.59        1:17.31   
  Søllerød Svømmeklub  1:14.51                 
                     
Alexander Halken  2005    313  40.32        1:24.12   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.53                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    301  40.75        1:25.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.72                 
                     
Nicholas H. Hansen  2005    293  40.76        1:25.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:24.91                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005    288  41.06        1:26.46   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.44                 
                     
Silas Fessel  2004    286  39.65        1:26.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:20.36                 
                     
William Hoffmann Hyldig  2004    254  41.22        1:30.16   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.16                 
                     
Sebastian Alexander West  2004    229  44.39        1:33.35   
  Søllerød Svømmeklub  1:42.11                 
                     
10  Axel Björnsson  2005    208  44.37        1:36.41   
  Ystads Simsällskap  1:33.90                 
                     
11  Sune Vergmann  2005    202  45.18        1:37.36   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:39.42                 
                     
12  Frederik Stubbe Lundsby  2004    180  47.16        1:41.09   
  Gentofte Svømme Klub  1:38.30                 
                     
13  Calvin Konge Neess  2005    147  50.67        1:48.15   
  Dragsholm Svømmeklub  2:05.50                 
                     
14  Bjarke Søndergaard Jensen  2004    147  51.22        1:48.18   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:00.00                 
                     
Oskar Clausen  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.92                 
                     
Østen Pedersen  2005                Afmeldt 
  Dragsholm Svømmeklub  1:48.86                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Chabert Delhi  2006    251  42.22        1:30.55   
  Dubai  1:29.70                 
                     
Peter K. M. Petersen  2006    233  43.95        1:32.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:32.48                 
                     
August Taul  2006    227  43.98        1:33.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:36.32                 
                     
Mikkel Retbøll-Bauer  2006    200  46.56        1:37.65   
  Hørsholm Svømmeforening  1:44.09                 
                     
Walter N Falborg Pedersen  2007    197  46.72        1:38.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:41.59                 
                     
Gustav Krabbe Heldgaard  2006    181  47.49        1:40.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:42.54                 
                     
Gustav R. Christiansen  2006    181  48.43        1:40.94   
  Hørsholm Svømmeforening  1:45.41                 
                     
Jens Krogh Hermansen  2006    170  48.86        1:43.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:47.18                 
                     
Victor Juhl Hansen  2007    169  49.57        1:43.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:44.74                 
                     
10  Mikkel Munkholm  2006    162  48.21        1:44.70   
  Dragsholm Svømmeklub  1:49.17                 
                     
11  Albert Hvistendahl Fabel  2007    153  51.16        1:46.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.29                 
                     
12  Rasmus Edske  2007    146  51.12        1:48.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.02                 
                     
13  William F. Pilgaard  2006    144  51.43        1:48.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
14  Tore Krogh  2006    142  52.00        1:49.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:40.57                 
                     
15  Christian Moefelt  2006    136  51.90        1:50.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:43.71                 
                     
16  Magnus Gimsing Åhman  2007    130  54.25        1:52.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.00                 
                     
17  Sven Ole H. Frederiksen  2006    123  55.39        1:54.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:05.33                 
                     
18  Emil Olsen  2006    121  54.05        1:55.36   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:54.41                 
                     
19  Cornelius Borgaard Bang  2007    110  57.01        1:59.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.29                 
                     
20  Noah El-Nagdy  2007    106  56.53        2:00.55   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
21  Lukas Peacock  2007    103  58.13        2:01.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.60                 
                     
22  William Brix Søhoel  2006    97  59.05        2:04.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:54.02                 
                     
23  William Bendixen  2007    95  58.35        2:05.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:58.31                 
                     
24  Marcus Westmark Holm  2007    94  58.00        2:05.23   
  Hørsholm Svømmeforening  2:19.12                 
                     
25  Oscar Heinemann  2007    94  1:00.85        2:05.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:03.33                 
                     
26  Maximillian Silow  2007    91  58.78        2:06.61   
  Ystads Simsällskap                   
                     
27  Gustav Hahn Alsbjerg  2007    87  59.92        2:08.72   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
28  Jeppe Bruun-Møller  2009    80  1:02.04        2:12.53   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Cosmo Kyriakidis  2007              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Jonas Lykke Hergaard  2007              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:58.13                 
                     
Nikolai Stender-Petersen  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:46.43                 
                     
Sebastian Engelbrecht  2007              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Theodor Heinemann  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:01.15                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark