2020-11-28   15:36:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 18, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gsc Piger 1  2004    489          4:53.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:39.81                 
  Emma Hansen  2004      34.87  1:13.16      1:13.16   
  Sara Damkjær Bartels  2004      37.02  1:19.65      2:32.81   
  Nikoline Marie Lange  2005      32.62  1:13.86      3:46.67   
  Viktoria Freja Sørensen  2004      30.86  1:07.10      4:53.77   
                     
Søllerød Piger K2A  2004    458          5:00.34   
  Søllerød Svømmeklub  5:00.00                 
  Ida Marie Platzer  2005      38.44  1:17.78      1:17.78   
  Alba Lyhne Weiner  2004      38.74  1:23.50      2:41.28   
  Anna Nørskov  2004      33.44  1:12.69      3:53.97   
  Mikkeline Mailund Clan  2004      31.71  1:06.37      5:00.34   
                     
Gsc Piger 2  2004    415          5:10.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:51.22                 
  Josefine Staudt  2005      39.73  1:21.00      1:21.00   
  Luna Christensen  2005      37.46  1:20.31      2:41.31   
  Amalie Brammer Kærgaard  2004      36.56  1:20.47      4:01.78   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      31.89  1:08.51      5:10.29   
                     
Hs Årgang1  2004    402          5:13.60   
  Hørsholm Svømmeforening  5:07.00                 
  Martha Hjuler Britze  2004      36.89  1:16.75      1:16.75   
  Caroline Salskov Jensen  2005      41.93  1:31.08      2:47.83   
  Kaya Vennick Haugbølle  2004      34.94  1:16.14      4:03.97   
  Alba Vendelboe-Schack  2005      32.59  1:09.63      5:13.60   
                     
Søllerød Piger K2B  2004    338          5:32.22   
  Søllerød Svømmeklub  5:40.00                 
  Mille Vester-Christensen  2005      41.67  1:25.79      1:25.79   
  Frederikke Larsen  2005      43.03  1:32.42      2:58.21   
  Pauline Drucker  2004      36.76  1:22.97      4:21.18   
  Laura Bang  2004      33.29  1:11.04      5:32.22   
                     
Yss 1 Årg.piger  2004    332          5:34.32   
  Ystads Simsällskap  5:50.19                 
  Johanna Jönsson  2005      42.57  1:27.91      1:27.91   
  Tea Stark Friis  2006      39.78  1:27.28      2:55.19   
  Linn Martinsson  2004      39.13  1:29.59      4:24.78   
  Irma Nilsson  2004      32.80  1:09.54      5:34.32   
                     
Gsc Piger 3  2004    308          5:42.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:10.44                 
  Kamma Rasmussen  2006      41.78  1:26.05      1:26.05   
  Maja Damkjær Bartels  2006      45.04  1:35.01      3:01.06   
  Alma Gotfredsen  2005      36.77  1:24.75      4:25.81   
  Maria Claudia S. Hansen  2006      35.50  1:16.91      5:42.72   
                     
Yss 2 Årg.piger  2004    278          5:54.68   
  Ystads Simsällskap  6:03.45                 
  Felicia Leo  2006      41.58  1:25.83      1:25.83   
  Hannah Nilsson  2006      46.26  1:40.34      3:06.17   
  Marina Jönsson  2004      42.73  1:36.61      4:42.78   
  Liv Martinsson  2004      33.79  1:11.90      5:54.68   
                     
Hs Årgang2  2004    273          5:56.58   
  Hørsholm Svømmeforening  6:00.00                 
  Freja Mathilde Kaas  2006      43.04  1:27.86      1:27.86   
  Astrid Hjuler Britze  2006      48.07  1:46.19      3:14.05   
  Sasha Nezdiikovskaia  2005      40.45  1:29.70      4:43.75   
  Emma Philip  2005      35.09  1:12.83      5:56.58   
                     
10  Yss 3 Årg.piger  2004    213          6:27.48   
  Ystads Simsällskap  6:30.87                 
  Anna Melgar  2004      46.79  1:36.57      1:36.57   
  Tindra Alstierna  2006      48.80  1:47.95      3:24.52   
  Elize Jönsson  2006      43.60  1:40.11      5:04.63   
  Olivia Malmborg  2006      40.08  1:22.85      6:27.48   
                     
11  Hs Årgang3  2004    195          6:38.97   
  Hørsholm Svømmeforening  6:30.00                 
  Amalie Rose Søndergaard  2006      47.62  1:37.76      1:37.76   
  Amalie Busch Erhardi  2006      50.58  1:47.41      3:25.17   
  Mille Dige From  2004      50.58  1:58.11      5:23.28   
  Isabella El-Nagdy  2005      35.28  1:15.69      6:38.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  17:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark