2020-08-03   20:26:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Strömberg  1998              DNS   
  Ystads Simsällskap  2:31.76                 
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    536  33.27  1:10.94  1:49.55    2:29.94   
  Gentofte Svømme Klub  2:25.84                 
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004    456  33.81  1:13.37  1:55.91    2:38.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:33.27                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    438  34.35  1:14.70  1:57.57    2:40.37   
  Gentofte Svømme Klub  2:39.60                 
                     
Victoria Husted Volden  2003    308  37.96  1:23.91  2:12.13    3:00.30   
  Hørsholm Svømmeforening  2:53.52                 
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Gotfredsen  2005    239  38.06  1:26.41  2:21.27    3:16.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:01.15                 
                     
Sasha Nezdiikovskaia  2005    220  41.02    2:24.90    3:21.49   
  Hørsholm Svømmeforening  3:17.40                 
                     
Bianca Roos  2006    147  46.64  1:46.84  2:49.65    3:50.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:55.78                 
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oline Ludvigsen  2007    124  53.27  1:57.08      4:03.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:02.95                 
                     
Anna Dicte Bøgeskov  2007    116  56.03  2:03.33  3:06.45    4:09.75   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Rosa Rank Solhart  2007    82  1:02.31  2:13.46  3:26.92    4:39.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:47.74                 
                     
Sofie Emilie Lange  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:39.82                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  15:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark