2020-08-03   20:24:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  15:12   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Gram  1999    490  36.91        1:13.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.43                 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tilde Larsson  2001    442  35.68        1:16.22   
  Ystads Simsällskap  1:11.39                 
                     
Julia Frederiksen  2001    326  41.11        1:24.37   
  Ystads Simsällskap  1:22.30                 
                     
Caroline Møller  2002    213  45.57        1:37.26   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:39.60                 
                     
Jasmin Danielsen  2001    152  53.85        1:48.74   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:48.17                 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid M. Østergaard  2004    528  35.15        1:11.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.56                 
                     
Emma Hansen  2004    522  34.42        1:12.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.57                 
                     
Viola Demuth Andersen  2003    504  35.38        1:12.99   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.47                 
                     
Anne Sofie Evald  2004    471  36.88        1:14.65   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.60                 
                     
Carla Lyhne Weiner  2003    467  37.12        1:14.86   
  Søllerød Svømmeklub  1:12.93                 
                     
Martha Hjuler Britze  2004    444  37.29        1:16.12   
  Hørsholm Svømmeforening  1:15.05                 
                     
Clara Carlquist  2003    443  36.91        1:16.18   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.44                 
                     
Clara Toft  2004    403  38.34        1:18.65   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.11                 
                     
Sille Bachmann  2004    392  38.23        1:19.37   
  Dragsholm Svømmeklub  1:17.53                 
                     
10  Amalie Schou  2003    388  38.67        1:19.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.72                 
                     
11  Camille Neess  2003    377  38.38        1:20.39   
  Dragsholm Svømmeklub  1:19.05                 
                     
12  Elvira Eriksson  2003    359  39.31        1:21.72   
  Ystads Simsällskap  1:21.82                 
                     
13  Pauline Drucker  2004    345  41.08        1:22.82   
  Søllerød Svømmeklub  1:20.55                 
                     
14  Maria Hardis  2004    256  45.01        1:31.40   
  Dragsholm Svømmeklub  1:32.62                 
                     
15  Sophia Bøttger  2004    224  46.17        1:35.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.66                 
                     
16  Anna Melgar  2004    211  47.13        1:37.57   
  Ystads Simsällskap  1:28.32                 
                     
17  Mille Dige From  2004    205  47.86        1:38.50   
  Hørsholm Svømmeforening  1:32.41                 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Nilsson Norby  2005    523  34.37        1:12.09   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.63                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    433  36.74        1:16.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.13                 
                     
Ida Marie Platzer  2005    418  38.95        1:17.69   
  Søllerød Svømmeklub  1:16.03                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    400  38.56        1:18.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.23                 
                     
Alba Vendelboe-Schack  2005    380  39.10        1:20.17   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.60                 
                     
Rebecca Chur Fischer  2005    346  40.01        1:22.72   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.83                 
                     
Stella Demuth Andersen  2006    330  41.62        1:24.07   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.27                 
                     
Anna R. Strøbek  2005    322  42.27        1:24.71   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.24                 
                     
Julie Heurlin Lunding  2006    321  41.34        1:24.83   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.79                 
                     
10  Alberte Kreiser-Petersen  2005    317  41.23        1:25.17   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.97                 
                     
11  Mille Vester-Christensen  2005    315  42.05        1:25.33   
  Søllerød Svømmeklub  1:19.97                 
                     
12  Christine Stubbe Lundsby  2006    307  43.14        1:26.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.22                 
                     
13  Freja Mathilde Kaas  2006    306  43.28        1:26.19   
  Hørsholm Svømmeforening  1:30.33                 
                     
14  Karoline Holm Hilkjær  2005    290  42.63        1:27.77   
  Dragsholm Svømmeklub  1:27.72                 
                     
15  Henriette Roos  2006    288  43.50        1:27.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.97                 
                     
16  Johanna Jönsson  2005    288  42.79        1:27.96   
  Ystads Simsällskap  1:25.28                 
                     
17  Nanja Frahm-Falkenberg  2006    276  42.99        1:29.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.51                 
                     
18  Tindra Alstierna  2006    273  41.11        1:29.53   
  Ystads Simsällskap  1:44.40                 
                     
19  Astrid Hjuler Britze  2006    268  44.19        1:30.06   
  Hørsholm Svømmeforening  1:34.34                 
                     
20  Maja Damkjær Bartels  2006    265  44.37        1:30.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:27.33                 
                     
21  Elize Jönsson  2006    258  44.81        1:31.17   
  Ystads Simsällskap  1:28.23                 
                     
22  Maria Claudia S. Hansen  2006    252  44.45        1:31.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:27.48                 
                     
23  Anna Hinsch Lauritzen  2006    246  46.15        1:32.64   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.18                 
                     
24  Sofie Larsen  2005    241  45.94        1:33.33   
  Dragsholm Svømmeklub  1:35.11                 
                     
25  Olivia Malmborg  2006    240  47.11        1:33.39   
  Ystads Simsällskap  1:29.53                 
                     
26  Isabella El-Nagdy  2005    231  44.57        1:34.63   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
27  Johanne Hummelmose  2006    226  46.15        1:35.37   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.30                 
                     
28  Freja Threms  2005    225  46.03        1:35.39   
  Dragsholm Svømmeklub  1:26.33                 
                     
29  Frederikke Poulsen  2006    225  45.79        1:35.43   
  Dragsholm Svømmeklub  1:38.11                 
                     
30  Amalie Rose Søndergaard  2006    200  49.74        1:39.30   
  Hørsholm Svømmeforening  1:41.93                 
                     
31  Ida Viberg Mårtensson  2005    138  55.14        1:52.25   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Emilia Clara Lindberg  2005              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.40                 
                     
Sofia Mohammadi  2005              DSQ  EFB v/50m 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:42.11                 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Villemoes Poulsen  2007    298  42.57        1:26.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.64                 
                     
Silje Nygaard Engedal  2007    269  44.61        1:29.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.28                 
                     
Sofie Emilie Lange  2007    247  45.32        1:32.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.58                 
                     
Lise H. V. Waarst  2007    243  45.98        1:33.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:31.23                 
                     
Emilie Dommer  2007    230  46.32        1:34.72   
  Hørsholm Svømmeforening  1:36.77                 
                     
Tyra Rundgren  2008    220  46.31        1:36.15   
  Ystads Simsällskap                   
                     
Victoria Haslund Mourier  2007    214          1:37.00   
  Hørsholm Svømmeforening  1:35.67                 
                     
Isabella M. Madsen  2007    203  47.42        1:38.82   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:41.78                 
                     
Oline Ludvigsen  2007    193  49.42        1:40.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:53.92                 
                     
10  Molly Emilsson  2008    181  50.69        1:42.71   
  Ystads Simsällskap  1:51.10                 
                     
11  Amalie Møller  2007    171  51.18        1:44.53   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:46.41                 
                     
12  Anna Dicte Bøgeskov  2007    169  50.71        1:45.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:42.71                 
                     
13  Katrine Schou Jagd  2008    152  52.62        1:48.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.39                 
                     
14  Sigrid Mygind  2008    142  54.42        1:51.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:49.61                 
                     
15  Liva Ladefoged Jepsen  2008    139  54.05        1:52.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:49.76                 
                     
15  Rosa Rank Solhart  2007    139  53.61        1:52.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:54.63                 
                     
17  Sarah Zargarov Hansen  2008    133  54.89        1:53.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:57.56                 
                     
18  Victoria Brammer Kærgaard  2008    121          1:57.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:54.58                 
                     
19  Ella Boisen Tvermoes  2008    103  59.76        2:03.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:00.34                 
                     
Augusta Blom  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:43.68                 
                     
Freya Valentin  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:47.57                 
                     
Katrine Hermansen  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:15.29                 
                     
Laura Kaysfeld  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:57.22                 
                     
Petrea Asferg Larsson  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:42.01                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  15:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark