2020-11-28   14:39:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:39   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Strömberg  1998    461  31.16  1:13.56  2:03.74    2:43.15   
  Ystads Simsällskap  2:36.58                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Michelle Mortensen  2002    538  31.91  1:13.39  2:00.62    2:34.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:40.23                 
                     
Maja Åkesson  2002    392  38.88  1:22.00  2:15.29    2:52.31   
  Ystads Simsällskap  2:51.41                 
                     
Sara Melgar  2002    386  36.01  1:20.65  2:13.50    2:53.19   
  Ystads Simsällskap  2:44.78                 
                     
Laura Sørensen  2001    325  40.51  1:29.53  2:23.88    3:03.27   
  Dragsholm Svømmeklub  2:55.63                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    552  32.36  1:11.89  1:58.82    2:33.74   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.37                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    531  31.62  1:12.18  2:02.51    2:35.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:37.94                 
                     
Clara Carlquist  2003    525  33.87  1:14.36  2:02.31    2:36.33   
  Gentofte Svømme Klub  2:33.93                 
                     
Frederikke Falk-List  2004    496  33.29  1:14.41  2:03.54    2:39.25   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.83                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    489  32.50  1:16.23  2:01.60    2:40.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:31.27                 
                     
Viola Demuth Andersen  2003    468  35.14  1:15.65  2:02.66    2:42.35   
  Gentofte Svømme Klub  2:47.44                 
                     
Carla Lyhne Weiner  2003    462  34.21  1:17.42  2:06.08    2:43.09   
  Søllerød Svømmeklub  2:40.68                 
                     
Martha Hjuler Britze  2004    443  34.94  1:16.92  2:07.22    2:45.38   
  Hørsholm Svømmeforening  2:42.79                 
                     
Caroline Vang-Jensen  2003    441  34.50  1:18.21  2:06.07    2:45.61   
  Gentofte Svømme Klub  2:40.77                 
                     
10  Elin Kjellberg  2003    414  36.41  1:22.06  2:11.06    2:49.09   
  Ystads Simsällskap  2:50.44                 
                     
11  Amalie Brammer Kærgaard  2004    390  36.80  1:24.04  2:13.27    2:52.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:47.51                 
                     
12  Alberte Holst Schilling  2003    370  34.55  1:19.13  2:14.06    2:55.64   
  Dragsholm Svømmeklub  2:54.77                 
                     
13  Elvira Eriksson  2003    358  35.24  1:21.64  2:13.93    2:57.58   
  Ystads Simsällskap  2:55.76                 
                     
14  Laura Bang  2004    354  40.89  1:26.50  2:18.00    2:58.26   
  Søllerød Svømmeklub  3:00.37                 
                     
15  Sille Bachmann  2004    344  38.02  1:20.91  2:18.90    2:59.88   
  Dragsholm Svømmeklub  2:56.63                 
                     
16  Maria Hardis  2004    335  35.49  1:24.35  2:17.24    3:01.55   
  Dragsholm Svømmeklub  3:01.58                 
                     
17  Ella Rasmussen  2004    312  40.83  1:26.90  2:22.68    3:05.92   
  Dragsholm Svømmeklub  3:05.05                 
                     
18  Frederikke Smidt  2004    305  38.23  1:28.82  2:26.61    3:07.35   
  Søllerød Svømmeklub  3:18.02                 
                     
19  Sophia Bøttger  2004    302  35.17  1:21.47  2:20.29    3:07.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:50.67                 
                     
20  Anna Melgar  2004    244  44.56  1:37.58  2:38.72    3:21.76   
  Ystads Simsällskap  3:22.43                 
                     
Anne Sofie Evald  2004              DSQ  svøm mave v/100m 
  Gentofte Svømme Klub  2:35.11                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Carøe Helmark  2005    530  32.75  1:12.57  2:00.78    2:35.81   
  Gentofte Svømme Klub  2:31.23                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    487  32.32  1:14.05  2:02.89    2:40.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:38.55                 
                     
Caroline Salskov Jensen  2005    437  34.49  1:19.67  2:09.03    2:46.09   
  Hørsholm Svømmeforening  2:42.66                 
                     
Cecilie G. Mortensen  2005    408  38.24  1:21.62  2:10.22    2:49.91   
  Gentofte Svømme Klub  2:49.41                 
                     
Luna Christensen  2005    394  38.34  1:23.37  2:11.29    2:52.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:47.32                 
                     
Stella Demuth Andersen  2006    381  36.94  1:22.77  2:14.30    2:53.92   
  Gentofte Svømme Klub  3:04.33                 
                     
Jasmine Løkkegaard  2006    345  38.40  1:24.71  2:19.96    2:59.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:00.17                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    344  39.34  1:25.04  2:19.86    2:59.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:49.14                 
                     
Maria Claudia S. Hansen  2006    322  41.66  1:29.57  2:23.25    3:03.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:06.10                 
                     
10  Anna Røjel  2006    322  40.57  1:31.32  2:25.65    3:03.99   
  Søllerød Svømmeklub  3:10.45                 
                     
11  Henriette Roos  2006    318  42.08  1:30.61  2:19.94    3:04.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:59.48                 
                     
12  Christine Stubbe Lundsby  2006    317  38.43  1:29.44  2:22.80    3:04.92   
  Gentofte Svømme Klub  3:13.91                 
                     
13  Sasha Nezdiikovskaia  2005    316  38.96  1:27.69  2:24.45    3:05.11   
  Hørsholm Svømmeforening  3:01.44                 
                     
14  Karoline Holm Hilkjær  2005    309  41.10  1:26.39  2:24.61    3:06.36   
  Dragsholm Svømmeklub  3:15.11                 
                     
15  Anna E.e. Balle  2006    303  38.40  1:26.83  2:24.29    3:07.60   
  Gentofte Svømme Klub  3:13.12                 
                     
16  Emma Philip  2005    296  39.69  1:30.49  2:27.69    3:09.10   
  Hørsholm Svømmeforening  3:09.45                 
                     
17  Katrine Hansen  2006    291  41.89  1:29.40  2:28.22    3:10.29   
  Dragsholm Svømmeklub  3:16.11                 
                     
18  Felicia Leo  2006    284  40.41  1:28.96  2:27.84    3:11.68   
  Ystads Simsällskap  3:18.33                 
                     
19  Johanne Hummelmose  2006    278  42.81  1:31.27  2:30.02    3:13.02   
  Gentofte Svømme Klub  3:11.20                 
                     
20  Signe Munk Hvid  2006    259  45.95  1:35.95  2:33.58    3:17.85   
  Søllerød Svømmeklub  3:31.54                 
                     
21  Hannah Nilsson  2006    258  44.86  1:38.30  2:33.47    3:17.99   
  Ystads Simsällskap  3:15.48                 
                     
22  Rebecca Ella Madsen  2006    249  43.58  1:33.30  2:38.19    3:20.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:18.67                 
                     
23  Asta-Marie Mailund Clan  2006    243  49.27  1:37.87  2:36.15    3:22.07   
  Søllerød Svømmeklub  3:35.11                 
                     
24  Tindra Alstierna  2006    239  39.85  1:31.31  2:35.42    3:23.16   
  Ystads Simsällskap  4:40.00                 
                     
25  Ada Hasløv Brunsgaard  2006    236  44.86  1:32.82  2:38.44    3:23.87   
  Gentofte Svømme Klub  3:46.06                 
                     
26  Olivia Malmborg  2006    216  46.71  1:39.60  2:46.69    3:29.90   
  Ystads Simsällskap  3:21.99                 
                     
27  Anna Hinsch Lauritzen  2006    214  46.73  1:37.06  2:43.53    3:30.61   
  Gentofte Svømme Klub  3:32.93                 
                     
28  Dina Shapley  2006    214  47.46  1:43.66  2:46.89    3:30.66   
  Søllerød Svømmeklub  3:35.07                 
                     
29  Sofia Mohammadi  2005    186  42.30  1:38.91  2:52.36    3:40.61   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:53.74                 
                     
30  Clara Katharina Sederholm  2006    180  56.64  1:51.13  2:59.79    3:43.27   
  Hørsholm Svømmeforening  4:00.00                 
                     
Maja Hansen  2006              DSQ  svøm mave v/100m 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:48.83                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Villemoes Poulsen  2007    347  37.24  1:23.94  2:15.95    2:59.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:07.73                 
                     
Silje Nygaard Engedal  2007    284  40.95  1:31.68  2:28.89    3:11.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:09.03                 
                     
Sofie Emilie Lange  2007    268  38.89  1:32.39  2:30.16    3:15.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:15.15                 
                     
Emilie Dommer  2007    254  47.32  1:36.69  2:33.33    3:19.07   
  Hørsholm Svømmeforening  3:39.67                 
                     
Mathilde Kristensen  2007    248  44.19  1:37.17  2:39.18    3:20.54   
  Søllerød Svømmeklub  3:29.86                 
                     
Molly Borchorst  2007    248  45.09  1:37.78  2:37.38    3:20.73   
  Søllerød Svømmeklub  3:32.68                 
                     
Lise H. V. Waarst  2007    245  46.41  1:38.75  2:39.28    3:21.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:21.28                 
                     
Caroline Terney  2007    199  42.11  1:37.69  2:43.92    3:35.74   
  Søllerød Svømmeklub  3:45.00                 
                     
Anna Bruun-Møller  2007    199  48.80  1:47.44  2:48.56    3:35.76   
  Hørsholm Svømmeforening  3:40.05                 
                     
10  Laura Kaysfeld  2007    192  50.38  1:48.78  2:49.11    3:38.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:20.38                 
                     
11  Oline Ludvigsen  2007    184  48.57  1:47.00  2:54.18    3:41.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:43.57                 
                     
12  Katrine Bruhn Aaby  2007    184  53.54  1:53.11  2:53.27    3:41.69   
  Søllerød Svømmeklub  3:52.09                 
                     
13  Anna Dicte Bøgeskov  2007    180  50.28  1:46.55  2:53.44    3:43.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:48.94                 
                     
14  Liva Ladefoged Jepsen  2008    173  50.56    2:51.68    3:45.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:58.31                 
                     
15  Rosa Rank Solhart  2007    144  57.82  1:58.00  3:06.27    4:00.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:01.59                 
                     
16  Sarah Zargarov Hansen  2008    132  54.00  1:54.34  3:05.07    4:07.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:23.97                 
                     
17  Victoria Brammer Kærgaard  2008    123  59.68  2:02.83  3:14.80    4:13.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:08.67                 
                     
18  Ella Boisen Tvermoes  2008    115  1:02.67  2:09.75  3:17.13    4:19.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:42.28                 
                     
Annabella Nathansen  2007              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  3:30.00                 
                     
Augusta Blom  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:52.92                 
                     
Freya Valentin  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:45.00                 
                     
Katrine Hermansen  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:45.00                 
                     
Petrea Asferg Larsson  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:32.32                 
                     
Helene Heegaard  2007              DSQ  ESB v/50m 
  Søllerød Svømmeklub  3:56.31                 
                     
Sigrid Mygind  2008              DSQ  svøm mave v/100m 
  Gladsaxe Svømmeklub  4:02.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:39 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:39   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Ingvordsen  1996    412  32.39  1:10.58  1:58.57    2:33.19   
  Dragsholm Svømmeklub  2:30.74                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alfred August Grubert  2001    604  28.81  1:03.53  1:43.61    2:14.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:11.50                 
                     
Gustaf Persson  2001    577  28.54  1:05.39  1:43.72    2:16.86   
  Ystads Simsällskap  2:15.53                 
                     
Jannick Hansen  2001    526  29.30  1:08.06  1:50.24    2:21.17   
  Søllerød Svømmeklub  2:19.78                 
                     
Matthæus Vámosi  2000    422  32.08  1:13.72  1:56.35    2:31.92   
  Helsingør Svømmeklub  2:29.41                 
                     
Adrian Roed Schøning  2000    363  31.53  1:12.95  2:01.83    2:39.79   
  Helsingør Svømmeklub  2:38.23                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer H. Andersen  2002    567  29.76  1:06.89  1:45.98    2:17.69   
  Søllerød Svømmeklub  2:14.15                 
                     
Silas Storm Nielsen  2002    511  31.45  1:08.42  1:50.57    2:22.57   
  Dragsholm Svømmeklub  2:25.88                 
                     
Janus Rosholm  2002    501  29.88  1:06.37  1:50.57    2:23.53   
  Søllerød Svømmeklub  2:23.32                 
                     
Christopher G. Trandum  2003    461  30.19  1:07.30  1:55.10    2:27.54   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.97                 
                     
Mattias Houen  2002    445  29.58  1:08.94  1:54.37    2:29.31   
  Helsingør Svømmeklub  2:25.91                 
                     
Noah Bred  2003    435  30.64  1:11.25  1:56.64    2:30.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.06                 
                     
Malte Egholm Brøns  2003    431  30.47  1:09.87  1:56.28    2:30.90   
  Hørsholm Svømmeforening  2:22.05                 
                     
Valdemar Kristensen  2003    412  32.25  1:13.75  1:59.84    2:33.20   
  Søllerød Svømmeklub  2:34.41                 
                     
Zilas Aarestrup  2003    395  32.63  1:10.78  2:01.06    2:35.30   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:34.46                 
                     
10  William Kristensen  2003    385  30.65  1:12.03  2:00.08    2:36.64   
  Søllerød Svømmeklub  2:34.51                 
                     
11  Anders Hvidt  2002    381  32.44  1:15.34  2:01.64    2:37.20   
  Gentofte Svømme Klub  2:41.70                 
                     
12  Carl-Johan Bødtker  2003    371  34.71  1:16.51  2:02.86    2:38.52   
  Hørsholm Svømmeforening  2:39.59                 
                     
13  Christoffer Skinhøj  2003    371  33.77  1:15.31  2:03.30    2:38.62   
  Gentofte Svømme Klub  2:41.62                 
                     
14  Mathias Ehlers  2003    336  32.88  1:13.26  2:07.25    2:43.89   
  Søllerød Svømmeklub  2:43.46                 
                     
15  Victor Holm Larsen  2003    328  34.53  1:15.83  2:07.19    2:45.24   
  Dragsholm Svømmeklub  2:41.90                 
                     
16  Kasper Milton Smith  2003    296  35.63  1:18.20  2:10.66    2:50.94   
  Søllerød Svømmeklub  2:53.00                 
                     
17  Ludvig Montag  2003    284  35.14  1:23.99  2:14.54    2:53.40   
  Søllerød Svømmeklub  2:49.02                 
                     
18  Thomas Trebbien  2002    231  37.94  1:28.26  2:22.72    3:05.73   
  Dragsholm Svømmeklub  3:05.11                 
                     
Emil Steenberg  2002                Afmeldt 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:27.45                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Luckow Larsen  2004    449  30.20  1:08.46  1:57.05    2:28.79   
  Gentofte Svømme Klub  2:26.20                 
                     
Valdemar Birn-Bringgaard  2004    405  31.02  1:12.37  1:59.75    2:34.02   
  Gentofte Svømme Klub  2:35.45                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    383  35.30  1:16.88  2:02.14    2:36.87   
  Hørsholm Svømmeforening  2:37.39                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    381  32.35  1:14.33  2:02.61    2:37.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:33.65                 
                     
Alfred Balslev Jørgensen  2004    368  31.57    2:03.93    2:39.05   
  Søllerød Svømmeklub  2:40.16                 
                     
Illia Bulba  2005    359  35.81  1:17.53  2:03.58    2:40.32   
  Hørsholm Svømmeforening  2:40.73                 
                     
Alexander Griffin  2004    346  36.19  1:20.95  2:04.60    2:42.25   
  Gentofte Svømme Klub  2:52.49                 
                     
Marius Lundsteen Brøndum  2005    328  33.67  1:16.53  2:06.96    2:45.29   
  Søllerød Svømmeklub  2:40.97                 
                     
Vincent Matras  2005    323  35.05  1:18.84  2:09.72    2:46.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:48.80                 
                     
10  Laurits Boserup  2005    321  37.03  1:22.10  2:07.74    2:46.34   
  Gentofte Svømme Klub  2:47.93                 
                     
11  Asbjørn Olesen  2004    305  36.08  1:20.09  2:09.72    2:49.22   
  Dragsholm Svømmeklub  2:54.16                 
                     
12  Sebastian Alexander West  2004    296  35.21  1:19.38  2:10.89    2:51.03   
  Søllerød Svømmeklub  2:52.09                 
                     
13  Lucas Kaavé  2004    295  32.74  1:19.37  2:14.76    2:51.13   
  Hørsholm Svømmeforening  2:50.92                 
                     
14  Sune Vergmann  2005    281  36.54  1:21.90  2:13.28    2:53.88   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:50.35                 
                     
15  Louie Hansen  2005    280  37.41  1:20.36  2:12.67    2:54.18   
  Gentofte Svømme Klub  2:53.75                 
                     
16  Frederik Rink Larsen  2004    276  36.06  1:19.49  2:15.16    2:55.07   
  Hørsholm Svømmeforening  2:54.74                 
                     
17  August Sølvsteen  2005    251          3:00.49   
  Gentofte Svømme Klub  3:08.13                 
                     
18  Mattias Sand Nielsen  2005    229  45.66  1:31.71  2:25.21    3:06.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:19.44                 
                     
19  Frederik Rasmussen  2005    210  41.71  1:33.73  2:29.23    3:11.50   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:04.37                 
                     
20  Alexander Silow  2005    204  44.19  1:32.81  2:30.39    3:13.51   
  Ystads Simsällskap  3:20.74                 
                     
21  Jonathan Skadhauge  2005    203  37.92  1:27.24  2:26.44    3:13.75   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:18.40                 
                     
22  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    203  42.67  1:31.78  2:29.78    3:13.83   
  Hørsholm Svømmeforening  3:07.15                 
                     
23  Victor Henrik Ritnagel  2005    194          3:16.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:10.18                 
                     
24  Andreas Kelstrup Schou  2005    189  42.04  1:32.02  2:35.67    3:18.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:19.50                 
                     
William Rützou  2005              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  3:18.68                 
                     
Joakim Hjulmand-Lassen  2005              DSQ  afsl.ryg på mave v 
  Gentofte Svømme Klub  2:59.71                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Nørby  2006    288  37.77  1:22.98  2:13.85    2:52.46   
  Hørsholm Svømmeforening  2:56.45                 
                     
Mikkel Retbøll-Bauer  2006    256  36.35  1:26.32  2:18.54    2:59.32   
  Hørsholm Svømmeforening  3:30.15                 
                     
Victor Juhl Hansen  2007    255  38.69  1:26.69  2:22.09    2:59.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:05.43                 
                     
Simon Hejbroch  2006    243  40.81  1:32.06  2:21.36    3:02.54   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:17.03                 
                     
Gustav Krabbe Heldgaard  2006    231          3:05.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:07.41                 
                     
Walter N Falborg Pedersen  2007    220          3:08.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:14.01                 
                     
Jens Krogh Hermansen  2006    213  41.07  1:27.87  2:28.89    3:10.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:14.88                 
                     
Sebastian R. Bjerg  2007    200  41.84  1:32.45  2:34.17    3:14.77   
  Søllerød Svømmeklub  3:25.71                 
                     
William Brix Søhoel  2006    186  41.22  1:31.07  2:34.97    3:19.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:36.37                 
                     
10  Tore Krogh  2006    177          3:22.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:11.55                 
                     
11  Thor Andersen  2007    173  41.63  1:30.99  2:40.89    3:24.33   
  Søllerød Svømmeklub  3:45.18                 
                     
12  Albert Hvistendahl Fabel  2007    172  48.08  1:42.98  2:42.13    3:24.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:50.95                 
                     
13  Sven Ole H. Frederiksen  2006    170  44.13  1:35.94  2:39.45    3:25.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:27.79                 
                     
14  Magnus Gimsing Åhman  2007    160  48.04  1:41.42  2:44.23    3:29.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:26.09                 
                     
15  Mathias Garset Petersen  2007    149  49.70  1:41.98  2:46.40    3:34.68   
  Søllerød Svømmeklub  2:45.00                 
                     
16  Rasmus Edske  2007    143  54.45  1:50.31  2:51.08    3:37.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:00.71                 
                     
17  Oscar Heinemann  2007    140  53.08  1:45.86  2:49.79    3:39.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:43.26                 
                     
18  William Bendixen  2007    88  1:00.62  2:17.99  3:25.92    4:15.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:01.00                 
                     
Carl Gustav Skovgaard  2006              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  3:37.79                 
                     
Nikolai Stender-Petersen  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:13.67                 
                     
Theodor Heinemann  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:54.01                 
                     
Christian Moefelt  2006              DSQ  ej samt.berør afs br 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:57.90                 
                     
Christian Nimb  2006              DSQ  vend på mave v 100m 
  Gentofte Svømme Klub  3:19.43                 
                     
Cornelius Borgaard Bang  2007              DSQ  sv på mave v 100m 
  Gladsaxe Svømmeklub  4:01.00                 
                     
Lukas Peacock  2007              DSQ  ej synk.arme v 125m 
  Gladsaxe Svømmeklub  4:01.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:39 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:39   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilia Frederiksen  2000    347  42.48        1:31.18   
  Ystads Simsällskap  1:22.95                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Vitus Tversted  2002    564  36.32        1:17.58   
  Søllerød Svømmeklub  1:16.67                 
                     
Zenia Aarestrup  2001    548  37.86        1:18.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.81                 
                     
Caroline Møller  2002    254  45.99        1:41.14   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:40.63                 
                     
Emilia Høffer  2001    208  49.58        1:48.11   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:43.80                 
                     
Jasmin Danielsen  2001    148  56.85        2:01.00   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:55.28                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alba Lyhne Weiner  2004    504  37.58        1:20.57   
  Søllerød Svømmeklub  1:24.82                 
                     
Emma Hansen  2004    450  38.31        1:23.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.92                 
                     
Clara Carlquist  2003    416  39.96        1:25.84   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.82                 
                     
Amalie Kolstrup-Timm  2003    394  40.62        1:27.41   
  Helsingør Svømmeklub  1:25.70                 
                     
Caroline Vang-Jensen  2003    380  41.47        1:28.52   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.26                 
                     
Josephine Holst Vinther  2004    378  42.16        1:28.63   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.95                 
                     
Pauline Drucker  2004    363  42.16        1:29.86   
  Søllerød Svømmeklub  1:26.38                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004    347  42.68        1:31.26   
  Gentofte Svømme Klub  1:29.20                 
                     
Kamille Lundberg  2003    278  46.60        1:38.22   
  Dragsholm Svømmeklub  1:39.40                 
                     
10  Marina Jönsson  2004    237  47.41        1:43.57   
  Ystads Simsällskap  2:45.00                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tea Stark Friis  2006    428  38.48        1:25.06   
  Ystads Simsällskap  1:24.66                 
                     
Mille Vester-Christensen  2005    422  41.02        1:25.44   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.26                 
                     
Ida Marie Platzer  2005    416  41.19        1:25.87   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.38                 
                     
Anna R. Strøbek  2005    405  41.56        1:26.67   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.81                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005    399  41.06        1:27.10   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.02                 
                     
Rebecca Chur Fischer  2005    377  41.56        1:28.73   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.22                 
                     
Cecilie G. Mortensen  2005    369  43.02        1:29.37   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.00                 
                     
Alberte Kreiser-Petersen  2005    343  42.10        1:31.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.94                 
                     
Frederikke Larsen  2005    339  43.34        1:31.97   
  Søllerød Svømmeklub  1:41.85                 
                     
10  Freja Threms  2005    333  43.50        1:32.48   
  Dragsholm Svømmeklub  1:34.06                 
                     
11  Bianca Roos  2006    332  43.46        1:32.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:30.35                 
                     
12  Molly Szczepanski  2006    329  43.96        1:32.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:33.09                 
                     
13  Maja Damkjær Bartels  2006    325  43.96        1:33.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.57                 
                     
14  Josefine Staudt  2005    315  44.59        1:34.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:28.30                 
                     
15  Frederikke Poulsen  2006    283  45.26        1:37.57   
  Dragsholm Svømmeklub  1:37.19                 
                     
16  Amalie Busch Erhardi  2006    265  49.00        1:39.84   
  Hørsholm Svømmeforening  1:45.36                 
                     
17  Isabella El-Nagdy  2005    262  46.43        1:40.15   
  Hørsholm Svømmeforening  2:45.00                 
                     
18  Julie Heurlin Lunding  2006    257  45.71        1:40.83   
  Gentofte Svømme Klub  1:40.71                 
                     
19  Astrid Hjuler Britze  2006    250  46.66        1:41.79   
  Hørsholm Svømmeforening  1:42.28                 
                     
20  Emma Haagen  2006    249  47.26        1:41.82   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:41.16                 
                     
21  Hannah Nilsson  2006    243  48.07        1:42.69   
  Ystads Simsällskap  1:42.53                 
                     
22  Sofie Larsen  2005    235  48.50        1:43.86   
  Dragsholm Svømmeklub  1:47.82                 
                     
23  Emma Philip  2005    219  49.63        1:46.35   
  Hørsholm Svømmeforening  1:56.63                 
                     
24  Signe Schnabelrauch  2006    197  50.49        1:50.13   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:45.00                 
                     
25  Evelyn Nyborg  2005    191  49.90        1:51.27   
  Dragsholm Svømmeklub  1:48.54                 
                     
26  Ida Viberg Mårtensson  2005    191  50.98        1:51.31   
  Ystads Simsällskap  2:45.00                 
                     
27  Tindra Karlsson  2006    180  52.23        1:53.46   
  Ystads Simsällskap  1:54.63                 
                     
28  Clara Katharina Sederholm  2006    175  55.42        1:54.45   
  Hørsholm Svømmeforening  1:53.90                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Villemoes Poulsen  2007    323  44.55        1:33.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:36.71                 
                     
Emilie Dommer  2007    241  49.33        1:42.92   
  Hørsholm Svømmeforening  1:44.72                 
                     
Sofie Emilie Lange  2007    233  50.02        1:44.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:40.63                 
                     
Silje Nygaard Engedal  2007    218  50.71        1:46.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:46.15                 
                     
Elsa Lundstedt  2007    218  49.16        1:46.46   
  Ystads Simsällskap  1:52.25                 
                     
Lise H. V. Waarst  2007    195  52.27        1:50.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:56.67                 
                     
Katrine Schou Jagd  2008    193  53.34        1:50.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:58.73                 
                     
Molly Emilsson  2008    180  55.00        1:53.53   
  Ystads Simsällskap  2:45.00                 
                     
Laura Kaysfeld  2007    166  55.60        1:56.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:04.66                 
                     
10  Anna Dicte Bøgeskov  2007    161  54.78        1:57.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:55.15                 
                     
11  Elice Casimir  2007    155  56.11        1:59.33   
  Ystads Simsällskap  2:45.00                 
                     
12  Victoria Haslund Mourier  2007    151  57.02        2:00.26   
  Hørsholm Svømmeforening  2:05.90                 
                     
13  Liva Ladefoged Jepsen  2008    151  57.95        2:00.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:04.31                 
                     
14  Oline Ludvigsen  2007    145  57.93        2:02.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:45.00                 
                     
15  Emma Nilsson  2008    142  57.25        2:02.70   
  Ystads Simsällskap  2:45.00                 
                     
16  Victoria Brammer Kærgaard  2008    141  58.52        2:03.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:03.10                 
                     
17  Tora Stark Friis  2008    135  58.44        2:04.80   
  Ystads Simsällskap  2:45.00                 
                     
18  Kamilla Figurski  2008    119  59.52        2:10.02   
  Hørsholm Svømmeforening  2:45.00                 
                     
19  Rosa Rank Solhart  2007    119  1:01.33        2:10.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:09.09                 
                     
20  Therese Dommer  2009    116  1:00.15        2:11.23   
  Hørsholm Svømmeforening  2:45.00                 
                     
21  Sarah Zargarov Hansen  2008    114  1:03.70        2:12.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:12.14                 
                     
22  Sigrid Mygind  2008    109  1:03.04        2:13.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:10.30                 
                     
23  Victoria Pedersen  2008    95  1:05.09        2:20.17   
  Hørsholm Svømmeforening  2:45.00                 
                     
24  Ida Fiala Kohl  2008    91  1:04.86        2:22.19   
  Hørsholm Svømmeforening  2:45.00                 
                     
25  Johanna Silow  2008    91  1:06.25        2:22.51   
  Ystads Simsällskap  2:45.00                 
                     
26  Camilla Schnabl  2008    86  1:07.62        2:24.79   
  Hørsholm Svømmeforening  2:45.00                 
                     
27  Rosamarie Grevelund  2007    79  1:09.49        2:28.86   
  Hørsholm Svømmeforening  2:45.00                 
                     
Augusta Blom  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:54.13                 
                     
Freya Valentin  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:08.38                 
                     
Isabella Weise  2007              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  2:45.00                 
                     
Katrine Hermansen  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:41.47                 
                     
Petrea Asferg Larsson  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:55.90                 
                     
Elisabeth Rix Melchiorsen  2008              DSQ  armtag til hofter 
  Hørsholm Svømmeforening  2:45.00                 
                     
Ella Boisen Tvermoes  2008              DSQ  asynk ben v/50 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:57.94                 
                     
Filippa Siim  2008              DSQ  asynk ben start 
  Hørsholm Svømmeforening  2:45.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:39 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:38   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustaf Persson  2001    576  31.77        1:08.65   
  Ystads Simsällskap  1:08.29                 
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    528  33.58        1:10.67   
  Hørsholm Svømmeforening  1:09.90                 
                     
Christian Crone  2001    523  32.94        1:10.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.27                 
                     
Max Persson  2001    510  32.69        1:11.47   
  Ystads Simsällskap  1:09.11                 
                     
Alfred August Grubert  2001    477  34.47        1:13.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.94                 
                     
Laurids Holme  2000    350  36.86        1:21.03   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.90                 
                     
Marcus Munkholm  2001    280  40.20        1:27.32   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:25.07                 
                     
Rasmus Emil Poulsen  2001    234  41.91        1:32.68   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:29.07                 
                     
Rasmus Steenberg  2000                Afmeldt 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.88                 
                     
Patrick S. Hansen  2000              DSQ  SW4.4 tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:21.76                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Væver Hartvig  2002    566  33.03        1:09.04   
  Hørsholm Svømmeforening  1:08.02                 
                     
Oliver Steenberg  2002    525  34.06        1:10.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.27                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    486  33.98        1:12.64   
  Søllerød Svømmeklub  1:10.14                 
                     
Silas Storm Nielsen  2002    392  36.06        1:18.01   
  Dragsholm Svømmeklub  1:26.20                 
                     
Jesse Refsgaard  2003    381  36.94        1:18.78   
  Dragsholm Svømmeklub  1:21.65                 
                     
Harald Riisager  2003    354  37.71        1:20.74   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.05                 
                     
Carl-Johan Bødtker  2003    334  39.11        1:22.32   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.36                 
                     
Janus Schnabl  2003    328  38.64        1:22.77   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.61                 
                     
Mikkel Brundert Hansen  2002    305  40.74        1:24.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.77                 
                     
10  Oliver Skadhauge  2002    249  42.17        1:30.69   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:27.65                 
                     
Christoffer Hove  2002              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  1:31.09                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aron Persson  2004    410  36.68        1:16.87   
  Ystads Simsällskap  1:16.43                 
                     
Julian Birch  2004    403  36.59        1:17.31   
  Søllerød Svømmeklub  1:14.51                 
                     
Alexander Halken  2005    313  40.32        1:24.12   
  Søllerød Svømmeklub  1:25.53                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    301  40.75        1:25.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.72                 
                     
Nicholas H. Hansen  2005    293  40.76        1:25.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:24.91                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005    288  41.06        1:26.46   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.44                 
                     
Silas Fessel  2004    286  39.65        1:26.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:20.36                 
                     
William Hoffmann Hyldig  2004    254  41.22        1:30.16   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.16                 
                     
Sebastian Alexander West  2004    229  44.39        1:33.35   
  Søllerød Svømmeklub  1:42.11                 
                     
10  Axel Björnsson  2005    208  44.37        1:36.41   
  Ystads Simsällskap  1:33.90                 
                     
11  Sune Vergmann  2005    202  45.18        1:37.36   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:39.42                 
                     
12  Frederik Stubbe Lundsby  2004    180  47.16        1:41.09   
  Gentofte Svømme Klub  1:38.30                 
                     
13  Calvin Konge Neess  2005    147  50.67        1:48.15   
  Dragsholm Svømmeklub  2:05.50                 
                     
14  Bjarke Søndergaard Jensen  2004    147  51.22        1:48.18   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:00.00                 
                     
Oskar Clausen  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.92                 
                     
Østen Pedersen  2005                Afmeldt 
  Dragsholm Svømmeklub  1:48.86                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Chabert Delhi  2006    251  42.22        1:30.55   
  Dubai  1:29.70                 
                     
Peter K. M. Petersen  2006    233  43.95        1:32.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:32.48                 
                     
August Taul  2006    227  43.98        1:33.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:36.32                 
                     
Mikkel Retbøll-Bauer  2006    200  46.56        1:37.65   
  Hørsholm Svømmeforening  1:44.09                 
                     
Walter N Falborg Pedersen  2007    197  46.72        1:38.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:41.59                 
                     
Gustav Krabbe Heldgaard  2006    181  47.49        1:40.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:42.54                 
                     
Gustav R. Christiansen  2006    181  48.43        1:40.94   
  Hørsholm Svømmeforening  1:45.41                 
                     
Jens Krogh Hermansen  2006    170  48.86        1:43.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:47.18                 
                     
Victor Juhl Hansen  2007    169  49.57        1:43.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:44.74                 
                     
10  Mikkel Munkholm  2006    162  48.21        1:44.70   
  Dragsholm Svømmeklub  1:49.17                 
                     
11  Albert Hvistendahl Fabel  2007    153  51.16        1:46.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.29                 
                     
12  Rasmus Edske  2007    146  51.12        1:48.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.02                 
                     
13  William F. Pilgaard  2006    144  51.43        1:48.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
14  Tore Krogh  2006    142  52.00        1:49.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:40.57                 
                     
15  Christian Moefelt  2006    136  51.90        1:50.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:43.71                 
                     
16  Magnus Gimsing Åhman  2007    130  54.25        1:52.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.00                 
                     
17  Sven Ole H. Frederiksen  2006    123  55.39        1:54.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:05.33                 
                     
18  Emil Olsen  2006    121  54.05        1:55.36   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:54.41                 
                     
19  Cornelius Borgaard Bang  2007    110  57.01        1:59.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.29                 
                     
20  Noah El-Nagdy  2007    106  56.53        2:00.55   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
21  Lukas Peacock  2007    103  58.13        2:01.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:50.60                 
                     
22  William Brix Søhoel  2006    97  59.05        2:04.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:54.02                 
                     
23  William Bendixen  2007    95  58.35        2:05.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:58.31                 
                     
24  Marcus Westmark Holm  2007    94  58.00        2:05.23   
  Hørsholm Svømmeforening  2:19.12                 
                     
25  Oscar Heinemann  2007    94  1:00.85        2:05.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:03.33                 
                     
26  Maximillian Silow  2007    91  58.78        2:06.61   
  Ystads Simsällskap                   
                     
27  Gustav Hahn Alsbjerg  2007    87  59.92        2:08.72   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
28  Jeppe Bruun-Møller  2009    80  1:02.04        2:12.53   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Cosmo Kyriakidis  2007              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Jonas Lykke Hergaard  2007              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:58.13                 
                     
Nikolai Stender-Petersen  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:46.43                 
                     
Sebastian Engelbrecht  2007              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Theodor Heinemann  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:01.15                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:38 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:38   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Tetzschner Madsen  2000    535          30.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.93                 
Amanda Strömberg  1998    530          30.17   
  Ystads Simsällskap  30.07                 
Amanda Højberg  1998    515          30.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.82                 
Freja Gram  1999    512          30.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.02                 
Marina Nissen Jakobsen  2000    488          31.03   
  Hørsholm Svømmeforening  31.66                 
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    466          31.49   
  Søllerød Svømmeklub  31.47                 
Andrea M. Lang Bolvig  2000    392          33.36   
  Søllerød Svømmeklub  33.23                 
Caroline Høst Lorenzen  1999    386          33.55   
  Helsingør Svømmeklub  31.56                 
Isabella Ringbæk  1998    288          36.96   
  Helsingør Svømmeklub  38.51                 
Kristina Thomsen  1991              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.35                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Aarestrup  2001    485          31.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.14                 
Mathilde Schrøder  2002    396          33.25   
  Helsingør Svømmeklub  33.89                 
Tilde Larsson  2001    390          33.42   
  Ystads Simsällskap  32.15                 
Sara Melgar  2002    339          35.01   
  Ystads Simsällskap  34.90                 
Emilia Høffer  2001    228          39.98   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  39.34                 
Jasmin Danielsen  2001    94          53.68   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gro Grinda Rasmussen  2003    588          29.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.98                 
Frederikke Marie Hansen  2003    548          29.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.27                 
Elena Westmark Holm  2003    508          30.61   
  Hørsholm Svømmeforening  30.45                 
Josephine Holst Vinther  2004    459          31.65   
  Gentofte Svømme Klub  31.29                 
Ulrikke Juul Søeborg  2003    458          31.68   
  Helsingør Svømmeklub  31.88                 
Anna Nørskov  2004    458          31.69   
  Søllerød Svømmeklub  32.04                 
Camille Neess  2003    406          32.99   
  Dragsholm Svømmeklub  33.72                 
Astrid Thimmer  2003    396          33.26   
  Hørsholm Svømmeforening  32.45                 
Alberte Holst Schilling  2003    392          33.37   
  Dragsholm Svømmeklub  34.59                 
10  Anne Sofie Evald  2004    390          33.43   
  Gentofte Svømme Klub  32.81                 
11  Kaya Vennick Haugbølle  2004    377          33.79   
  Hørsholm Svømmeforening  34.51                 
11  Mikkeline Mailund Clan  2004    377          33.79   
  Søllerød Svømmeklub  38.49                 
13  Elvira Eriksson  2003    372          33.95   
  Ystads Simsällskap  34.56                 
14  Amalie Schou  2003    372          33.96   
  Gentofte Svømme Klub  34.02                 
15  Viola Demuth Andersen  2003    365          34.18   
  Gentofte Svømme Klub  34.77                 
16  Victoria Husted Volden  2003    361          34.29   
  Hørsholm Svømmeforening  34.12                 
17  Martha Hjuler Britze  2004    356          34.46   
  Hørsholm Svømmeforening  34.37                 
18  Emma Clausen  2003    353          34.55   
  Helsingør Svømmeklub  34.98                 
19  Irma Nilsson  2004    322          35.64   
  Ystads Simsällskap  36.07                 
20  Liv Martinsson  2004    283          37.21   
  Ystads Simsällskap  37.77                 
21  Linn Martinsson  2004    259          38.31   
  Ystads Simsällskap  36.21                 
22  Marina Jönsson  2004    251          38.71   
  Ystads Simsällskap  36.97                 
23  Kamille Lundberg  2003    214          40.79   
  Dragsholm Svømmeklub  45.11                 
24  Anna Melgar  2004    171          44.01   
  Ystads Simsällskap  42.78                 
25  Mille Dige From  2004    148          46.12   
  Hørsholm Svømmeforening  57.65                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Carøe Helmark  2005    517          30.42   
  Gentofte Svømme Klub  30.27                 
Alberte Kreiser-Petersen  2005    429          32.37   
  Gentofte Svømme Klub  33.25                 
Caroline Salskov Jensen  2005    409          32.89   
  Hørsholm Svømmeforening  33.15                 
Alba Vendelboe-Schack  2005    393          33.34   
  Hørsholm Svømmeforening  34.17                 
Rebecca Chur Fischer  2005    391          33.40   
  Gentofte Svømme Klub  34.09                 
Tea Stark Friis  2006    344          34.85   
  Ystads Simsällskap  34.71                 
Emma S. Kristensen  2005    343          34.88   
  Gentofte Svømme Klub  34.52                 
Alma Gotfredsen  2005    343          34.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.03                 
Felicia Leo  2006    319          35.75   
  Ystads Simsällskap  38.15                 
10  Julie Heurlin Lunding  2006    293          36.78   
  Gentofte Svømme Klub  39.03                 
11  Stella Demuth Andersen  2006    289          36.95   
  Gentofte Svømme Klub  37.72                 
12  Nanja Frahm-Falkenberg  2006    287          37.00   
  Gentofte Svømme Klub  36.54                 
13  Josefine Staudt  2005    287          37.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.84                 
14  Anna E.e. Balle  2006    287          37.03   
  Gentofte Svømme Klub  38.63                 
15  Emilia Clara Lindberg  2005    286          37.04   
  Gentofte Svømme Klub  36.31                 
16  Jasmine Løkkegaard  2006    274          37.58   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.53                 
17  Anna R. Strøbek  2005    272          37.68   
  Gentofte Svømme Klub  37.96                 
17  Sasha Nezdiikovskaia  2005    272          37.68   
  Hørsholm Svømmeforening  37.40                 
19  Christine Stubbe Lundsby  2006    271          37.71   
  Gentofte Svømme Klub  39.13                 
20  Frederikke Larsen  2005    264          38.07   
  Søllerød Svømmeklub  41.41                 
21  Dikte Johanne Schrøder  2006    257          38.42   
  Gentofte Svømme Klub  38.35                 
22  Johanne Hummelmose  2006    251          38.72   
  Gentofte Svømme Klub  38.70                 
23  Amalie Rose Søndergaard  2006    246          38.97   
  Hørsholm Svømmeforening  43.55                 
24  Tindra Alstierna  2006    246          38.98   
  Ystads Simsällskap  42.67                 
25  Rebecca Ella Madsen  2006    240          39.29   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  39.19                 
26  Emma Philip  2005    232          39.71   
  Hørsholm Svømmeforening  40.40                 
27  Anna Røjel  2006    227          40.00   
  Søllerød Svømmeklub  39.78                 
28  Bianca Roos  2006    223          40.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  42.76                 
29  Sofia Mohammadi  2005    222          40.33   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.83                 
30  Freja Mathilde Kaas  2006    220          40.44   
  Hørsholm Svømmeforening                   
31  Signe Schnabelrauch  2006    210          41.06   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  48.64                 
32  Henriette Roos  2006    191          42.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.95                 
33  Isabella El-Nagdy  2005    185          42.87   
  Hørsholm Svømmeforening                   
34  Elize Jönsson  2006    179          43.33   
  Ystads Simsällskap  41.30                 
35  Signe Munk Hvid  2006    173          43.82   
  Søllerød Svømmeklub  44.94                 
36  Olivia Malmborg  2006    172          43.85   
  Ystads Simsällskap                   
37  Dina Shapley  2006    169          44.13   
  Søllerød Svømmeklub  45.50                 
38  Hannah Nilsson  2006    165          44.51   
  Ystads Simsällskap  41.25                 
39  Amalie Busch Erhardi  2006    157          45.24   
  Hørsholm Svømmeforening  46.24                 
40  Anna Hinsch Lauritzen  2006    155          45.41   
  Gentofte Svømme Klub  40.72                 
41  Asta-Marie Mailund Clan  2006    149          46.04   
  Søllerød Svømmeklub  48.20                 
42  Astrid Hjuler Britze  2006    136          47.45   
  Hørsholm Svømmeforening  47.21                 
43  Maja Hansen  2006    135          47.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  52.40                 
44  Emma Haagen  2006    117          49.88   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  48.27                 
Ada Hasløv Brunsgaard  2006              DSQ  tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  45.72                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Kristensen  2007    190          42.46   
  Søllerød Svømmeklub  42.22                 
Caroline Terney  2007    186          42.73   
  Søllerød Svømmeklub  47.04                 
Molly Borchorst  2007    173          43.80   
  Søllerød Svømmeklub  48.45                 
Isabelle Leo  2009    163          44.67   
  Ystads Simsällskap                   
Alice Strömberg  2007    154          45.55   
  Ystads Simsällskap  46.09                 
Anna Bruun-Møller  2007    144          46.56   
  Hørsholm Svømmeforening  50.52                 
Isabella M. Madsen  2007    138          47.27   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  48.19                 
Victoria Haslund Mourier  2007    129          48.25   
  Hørsholm Svømmeforening  50.09                 
Katrine Bruhn Aaby  2007    126          48.73   
  Søllerød Svømmeklub  55.70                 
10  Helene Heegaard  2007    114          50.24   
  Søllerød Svømmeklub  57.42                 
11  Amalie Møller  2007    110          50.98   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  54.24                 
12  Emilia Malmborg  2008    99          52.75   
  Ystads Simsällskap  58.32                 
13  Liva Ladefoged Jepsen  2008    92          53.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.31                 
14  Sigrid Mygind  2008    87          55.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:31.79                 
15  Sarah Zargarov Hansen  2008    82          56.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  54.64                 
16  Katrine Schou Jagd  2008    75          57.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  54.51                 
17  Victoria Brammer Kærgaard  2008    65          1:00.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.42                 
18  Ella Boisen Tvermoes  2008    58          1:02.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.81                 
Annabella Nathansen  2007              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  46.84                 
Augusta Blom  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  50.22                 
Freya Valentin  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:53.59                 
Katrine Hermansen  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:13.56                 
Petrea Asferg Larsson  2008              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  49.75                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:38 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Adam Hansen  1998    532          27.68   
  Søllerød Svømmeklub  28.41                 
Erik Stoltz  1998    430          29.70   
  Ystads Simsällskap  29.42                 
Kim Emil K. Petersen  1999    405          30.31   
  Helsingør Svømmeklub  31.24                 
Andreas Ingvordsen  1996    363          31.43   
  Dragsholm Svømmeklub  31.36                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Riedel Lentz  2001    645          25.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  25.71                 
Max Persson  2001    540          27.54   
  Ystads Simsällskap  27.49                 
Jannick Hansen  2001    503          28.20   
  Søllerød Svømmeklub  29.49                 
Christian Crone  2001    502          28.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.96                 
Magnus Bækgaard Andersen  2001    490          28.44   
  Hørsholm Svømmeforening  28.45                 
Thor Malmby Jørgin  2001    473          28.78   
  Dragsholm Svømmeklub  29.14                 
Emil Jespersen  2001    460          29.05   
  Ystads Simsällskap  29.28                 
Marcus Munkholm  2001    446          29.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  30.43                 
Rasmus Emil Poulsen  2001    348          31.88   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.19                 
10  Patrick S. Hansen  2000    247          35.74   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.91                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christopher G. Trandum  2003    540          27.53   
  Gentofte Svømme Klub  28.32                 
Mattias Houen  2002    462          29.00   
  Helsingør Svømmeklub  29.49                 
Janus Rosholm  2002    459          29.06   
  Søllerød Svømmeklub  29.86                 
Asger Væver Hartvig  2002    448          29.31   
  Hørsholm Svømmeforening  28.77                 
Thomas Høgenhaug  2003    443          29.41   
  Søllerød Svømmeklub  30.67                 
Malte Egholm Brøns  2003    443          29.42   
  Hørsholm Svømmeforening  29.16                 
Oliver Steenberg  2002    437          29.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.10                 
William Kristensen  2003    434          29.61   
  Søllerød Svømmeklub  29.85                 
Karl Gustav B. Toft  2002    405          30.31   
  Søllerød Svømmeklub  30.88                 
10  Anders Hvidt  2002    387          30.76   
  Gentofte Svømme Klub  30.96                 
11  Emil Osberg Poulsen  2003    379          30.98   
  Dragsholm Svømmeklub  31.51                 
12  Mikkel Brundert Hansen  2002    370          31.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.58                 
13  Zilas Aarestrup  2003    348          31.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.41                 
14  Isak Klamming  2003    335          32.29   
  Ystads Simsällskap  34.28                 
15  Oliver Skadhauge  2002    315          32.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.31                 
16  Christoffer Skinhøj  2003    312          33.05   
  Gentofte Svømme Klub  32.78                 
17  Janus Schnabl  2003    295          33.67   
  Hørsholm Svømmeforening  34.11                 
18  Jesse Refsgaard  2003    292          33.79   
  Dragsholm Svømmeklub  34.85                 
19  Thomas Trebbien  2002    215          37.39   
  Dragsholm Svømmeklub  42.11                 
Marcus Hiort  2003              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.38                 
Emil Steenberg  2002                Afmeldt 
  Gladsaxe Svømmeklub  28.35                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Luckow Larsen  2004    478          28.68   
  Gentofte Svømme Klub  29.27                 
Elias Noe  2004    414          30.08   
  Dragsholm Svømmeklub  30.54                 
Alfred Balslev Jørgensen  2004    398          30.49   
  Søllerød Svømmeklub  30.97                 
Lucas Kaavé  2004    388          30.73   
  Hørsholm Svømmeforening  30.82                 
William Bendix Schmidt  2005    328          32.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.25                 
Nichlas Jørgensen  2004    323          32.68   
  Dragsholm Svømmeklub  33.68                 
Ugnius Melieska  2004    314          32.99   
  Ystads Simsällskap  33.08                 
Mathias Bartholin Bruhn  2004    308          33.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.83                 
William Leth  2004    273          34.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.34                 
10  Frederik Rink Larsen  2004    271          34.66   
  Hørsholm Svømmeforening  36.31                 
11  Alexander Griffin  2004    270          34.67   
  Gentofte Svømme Klub  36.29                 
12  August Sølvsteen  2005    267          34.79   
  Gentofte Svømme Klub  35.07                 
13  Hugo Stoltz  2004    262          35.01   
  Ystads Simsällskap  35.37                 
14  Illia Bulba  2005    257          35.26   
  Hørsholm Svømmeforening  34.46                 
15  Jonathan Skadhauge  2005    253          35.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.59                 
16  Joakim Hjulmand-Lassen  2005    252          35.48   
  Gentofte Svømme Klub  35.24                 
17  Louie Hansen  2005    250          35.60   
  Gentofte Svømme Klub  35.57                 
18  Laurits Boserup  2005    232          36.47   
  Gentofte Svømme Klub  36.75                 
19  William Hoffmann Hyldig  2004    228          36.71   
  Gentofte Svømme Klub  36.74                 
20  Anders Junker  2005    222          37.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.12                 
21  Carl Emil Lundgaard  2005    221          37.05   
  Gentofte Svømme Klub  35.40                 
22  Asbjørn Olesen  2004    220          37.14   
  Dragsholm Svømmeklub  36.37                 
23  Frederik Rasmussen  2005    209          37.75   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.82                 
24  Silas Fessel  2004    209          37.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.75                 
25  Andreas Kelstrup Schou  2005    192          38.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.78                 
26  Marcus Madsen  2005    157          41.50   
  Dragsholm Svømmeklub  40.10                 
27  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    138          43.39   
  Hørsholm Svømmeforening  41.48                 
28  Mattias Sand Nielsen  2005    132          43.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  46.78                 
29  Victor Henrik Ritnagel  2005    129          44.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.86                 
30  Frederik Stubbe Lundsby  2004    118          45.70   
  Gentofte Svømme Klub  43.13                 
31  Bjarke Søndergaard Jensen  2004    103          47.71   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  52.64                 
Oskar Clausen  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  32.20                 
Sebastian Hviid Larsen  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  35.69                 
William Rützou  2005              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening  39.02                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter K. M. Petersen  2006    261          35.07   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.68                 
Victor Juhl Hansen  2007    260          35.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.61                 
Alexander Nørby  2006    236          36.29   
  Hørsholm Svømmeforening  37.02                 
Sebastian R. Bjerg  2007    183          39.44   
  Søllerød Svømmeklub  44.05                 
Walter N Falborg Pedersen  2007    183          39.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.49                 
August Taul  2006    170          40.44   
  Gentofte Svømme Klub  37.53                 
Thor Andersen  2007    159          41.38   
  Søllerød Svømmeklub  44.90                 
Christian Nimb  2006    157          41.50   
  Gentofte Svømme Klub  45.56                 
William F. Pilgaard  2006    148          42.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  48.39                 
10  Albert Hvistendahl Fabel  2007    141          43.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.60                 
11  Magnus Gimsing Åhman  2007    131          44.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  45.02                 
12  Lukas Peacock  2007    124          44.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  53.80                 
13  Mathias Garset Petersen  2007    99          48.34   
  Søllerød Svømmeklub  50.59                 
14  Mikkel Munkholm  2006    98          48.57   
  Dragsholm Svømmeklub  56.45                 
15  Cornelius Borgaard Bang  2007    95          49.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:13.07                 
16  Rasmus Edske  2007    88          50.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  59.37                 
17  Gustav R. Christiansen  2006    88          50.31   
  Hørsholm Svømmeforening  47.69                 
18  Oscar Heinemann  2007    79          52.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.33                 
19  William Bendixen  2007    48          1:01.63   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
Carl Gustav Skovgaard  2006              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  43.55                 
Jonas Lykke Hergaard  2007              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  47.67                 
Nikolai Stender-Petersen  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.05                 
Theodor Heinemann  2007              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.69                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  12:50 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 7, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Gsc Piger 1  2007  Gladsaxe Svømmeklub            6:00.29   
  Silje Nygaard Engedal  2007      43.83  1:29.18      1:29.18   
  Ida Villemoes Poulsen  2007      42.93  1:32.88      3:02.06   
  Sofie Emilie Lange  2007      40.13  1:36.29      4:38.35   
  Lise H. V. Waarst  2007      39.17  1:21.94      6:00.29   
                     
Søllerød Piger K3  2007  Søllerød Svømmeklub            6:32.17   
  Molly Borchorst  2007      46.16  1:34.31      1:34.31   
  Helene Heegaard  2007      52.95  1:50.45      3:24.76   
  Mathilde Kristensen  2007      1:41.98  1:42.67      5:07.43   
  Caroline Terney  2007      1:24.74  1:24.74      6:32.17   
                     
Hs Børn1  2007  Hørsholm Svømmeforening            7:17.60   
  Anna Bruun-Møller  2007      51.79  1:45.80      1:45.80   
  Emilie Dommer  2007      48.62  1:43.57      3:29.37   
  Victoria Haslund Mourier  2007      51.44  1:57.43      5:26.80   
  Rosamarie Grevelund  2007      51.04  1:50.80      7:17.60   
                     
Gsc Piger 2  2007  Gladsaxe Svømmeklub            7:37.19   
  Anna Dicte Bøgeskov  2007      51.18  1:46.83      1:46.83   
  Liva Ladefoged Jepsen  2008      54.23  1:57.29      3:44.12   
  Rosa Rank Solhart  2007      1:00.07  2:12.36      5:56.48   
  Victoria Brammer Kærgaard  2008      1:40.71  1:40.71      7:37.19   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  13:48 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 8, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Gsc Drenge 1  2006  Gladsaxe Svømmeklub            5:40.51   
  Jens Krogh Hermansen  2006      40.69  1:25.25      1:25.25   
  Walter N Falborg Pedersen  2007      46.20  1:37.96      3:03.21   
  Victor Juhl Hansen  2007      38.22  1:24.55      4:27.76   
  Christian Moefelt  2006      34.41  1:12.75      5:40.51   
                     
Gsc Drenge 2  2006  Gladsaxe Svømmeklub            6:00.77   
  Sven Ole H. Frederiksen  2006      44.52  1:30.39      1:30.39   
  Gustav Krabbe Heldgaard  2006      47.13  1:41.58      3:11.97   
  William Brix Søhoel  2006      38.91  1:27.61      4:39.58   
  Albert Hvistendahl Fabel  2007      39.06  1:21.19      6:00.77   
                     
Hs Børn1  2007  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  afs maven v/100m 
                     
Søllerød Herrer K3  2007  Søllerød Svømmeklub            DSQ  ikke tilmeldt svømme 
  Thor Andersen  2007      1:16.74  1:31.42      1:31.42   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  13:48 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Michelle Mortensen  2002    643  1:08.68  2:18.82  3:29.50  4:39.86  9:21.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  9:10.47      5:50.69  7:01.58  8:12.34       
                     
Helena Hvid Hansen  2001    561  1:08.84  2:21.55  3:34.66  4:48.10  9:47.64   
  Helsingør Svømmeklub  9:34.87      6:02.11  7:17.07  8:32.27       
                     
Felina Noe  2002    493  1:08.82  2:24.64  3:41.83  5:00.80  10:13.33   
  Dragsholm Svømmeklub  10:05.95      6:20.28  7:39.35  8:58.02       
                     
 
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Clara Toft  2004    528  1:10.54  2:26.62  3:42.28  4:58.65  9:59.53   
  Gentofte Svømme Klub  10:01.26      6:15.21  7:30.70  8:45.74       
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004    517  1:11.26  2:27.14  3:42.73  4:58.44  10:03.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  10:06.58      6:14.52  7:31.06  8:47.15       
                     
 
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Kristine Nilsson Norby  2005    509  1:10.24  2:27.25  3:44.04  5:01.30  10:07.09   
  Gentofte Svømme Klub  10:13.61      6:18.65  7:35.68  8:52.64       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  26 maj 2018 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  14:08 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup 2018    Udskriftsdato  26 maj 2018   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 maj 2018         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Højberg  1998    624  28.90        1:00.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.22                 
                     
Marina Nissen Jakobsen  2000    594  29.53        1:01.51   
  Hørsholm Svømmeforening  1:00.54                 
                     
Katrine Tetzschner Madsen  2000    557  30.14        1:02.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.85                 
                     
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    484  31.93        1:05.83   
  Søllerød Svømmeklub  1:06.75                 
                     
Andrea M. Lang Bolvig  2000    469  31.97        1:06.54   
  Søllerød Svømmeklub  1:07.74                 
                     
Emilia Frederiksen  2000    383  34.06        1:11.20   
  Ystads Simsällskap  1:10.28                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martha Vitus Tversted  2002    610  29.31        1:00.97   
  Søllerød Svømmeklub  1:01.75                 
                     
Maja Åkesson  2002    498  31.12        1:05.22   
  Ystads Simsällskap  1:05.89                 
                     
Felina Noe  2002    474  32.12        1:06.31   
  Dragsholm Svømmeklub  1:05.14                 
                     
Laura Sørensen  2001    410  33.41        1:09.56   
  Dragsholm Svømmeklub  1:07.93                 
                     
Julia Frederiksen  2001    404  32.77        1:09.90   
  Ystads Simsällskap  1:08.23                 
                     
Emilia Høffer  2001    280  37.03        1:19.00   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:18.98                 
                     
Jasmin Danielsen  2001    134  46.25        1:40.82   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:35.17                 
                     
Caroline Møller  2002              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gro Grinda Rasmussen  2003    601  30.18        1:01.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.73                 
                     
Frederikke Falk-List  2004    522  31.18        1:04.22   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.88                 
                     
Clara Carlquist  2003    518  30.77        1:04.38   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.84                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004    506  31.19        1:04.86   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.98                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    497  30.59        1:05.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.45                 
                     
Elena Westmark Holm  2003    490  31.25        1:05.59   
  Hørsholm Svømmeforening  1:03.07                 
                     
Anna Nørskov  2004    487  32.22        1:05.72   
  Søllerød Svømmeklub  1:06.20                 
                     
Alba Lyhne Weiner  2004    480  31.61        1:06.00   
  Søllerød Svømmeklub  1:09.03                 
                     
Mikkeline Mailund Clan  2004    478  32.16        1:06.11   
  Søllerød Svømmeklub  1:07.44                 
                     
10  Elin Kjellberg  2003    477  31.84        1:06.17   
  Ystads Simsällskap  1:07.37                 
                     
11  Amalie Schou  2003    455  32.17        1:07.21   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.74                 
                     
12  Irma Nilsson  2004    454  32.87        1:07.26   
  Ystads Simsällskap  1:07.59                 
                     
13  Kamille Lundberg  2003    444  31.91        1:07.76   
  Dragsholm Svømmeklub  1:12.31                 
                     
14  Caroline Vang-Jensen  2003    439  32.89        1:07.99   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.88                 
                     
15  Kaya Vennick Haugbølle  2004    435  32.84        1:08.22   
  Hørsholm Svømmeforening  1:09.30                 
                     
16  Clara Toft  2004    426  33.05        1:08.67   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.19                 
                     
17  Astrid Thimmer  2003    420  32.78        1:09.02   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.46                 
                     
18  Camille Neess  2003    410  32.63        1:09.56   
  Dragsholm Svømmeklub  1:08.60                 
                     
19  Alberte Holst Schilling  2003    401  33.43        1:10.09   
  Dragsholm Svømmeklub  1:10.59                 
                     
20  Laura Bang  2004    401  33.74        1:10.11   
  Søllerød Svømmeklub  1:11.95                 
                     
21  Liv Martinsson  2004    369  34.60        1:12.07   
  Ystads Simsällskap  1:09.26                 
                     
22  Pauline Drucker  2004    368  34.89        1:12.13   
  Søllerød Svømmeklub  1:11.70                 
                     
23  Ella Rasmussen  2004    367  34.02        1:12.22   
  Dragsholm Svømmeklub  1:13.01                 
                     
24  Frederikke Smidt  2004    366  34.81        1:12.24   
  Søllerød Svømmeklub  1:17.24                 
                     
25  Maria Hardis  2004    356  34.52        1:12.90   
  Dragsholm Svømmeklub  1:12.00                 
                     
26  Linn Martinsson  2004    353  34.76        1:13.10   
  Ystads Simsällskap  1:10.49                 
                     
27  Marina Jönsson  2004    312  36.55        1:16.18   
  Ystads Simsällskap  1:11.53                 
                     
28  Mille Dige From  2004    280  38.52        1:19.04   
  Hørsholm Svømmeforening  1:21.13                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Salskov Jensen  2005    467  32.73        1:06.63   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.72                 
                     
Mille Vester-Christensen  2005    439  32.57        1:08.01   
  Søllerød Svømmeklub  1:13.25                 
                     
Alba Vendelboe-Schack  2005    432  32.62        1:08.39   
  Hørsholm Svømmeforening  1:08.05                 
                     
Stella Demuth Andersen  2006    417  33.15        1:09.21   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.07                 
                     
Emma S. Kristensen  2005    415  33.77        1:09.27   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.99                 
                     
Anna R. Strøbek  2005    392  34.79        1:10.61   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.97                 
                     
Sasha Nezdiikovskaia  2005    388  34.59        1:10.84   
  Hørsholm Svømmeforening  1:11.43                 
                     
Cecilie G. Mortensen  2005    374  34.60        1:11.76   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.41                 
                     
Molly Szczepanski  2006    369  34.72        1:12.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.71                 
                     
10  Anna Røjel  2006    362  34.20        1:12.53   
  Søllerød Svømmeklub  1:14.91                 
                     
11  Dikte Johanne Schrøder  2006    347  34.82        1:13.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.80                 
                     
12  Josefine Staudt  2005    345  36.19        1:13.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.85                 
                     
13  Emma Philip  2005    342  36.34        1:13.92   
  Hørsholm Svømmeforening  1:15.65                 
                     
14  Jasmine Løkkegaard  2006    340  35.47        1:14.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.29                 
                     
15  Karoline Holm Hilkjær  2005    331  36.29        1:14.71   
  Dragsholm Svømmeklub  1:18.97                 
                     
16  Maria Claudia S. Hansen  2006    330  35.28        1:14.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:12.68                 
                     
17  Johanna Jönsson  2005    327  35.69        1:15.02   
  Ystads Simsällskap  1:14.26                 
                     
18  Kamma Rasmussen  2006    327  35.41        1:15.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:13.40                 
                     
19  Freja Threms  2005    326  35.58        1:15.11   
  Dragsholm Svømmeklub  1:17.01                 
                     
20  Alma Gotfredsen  2005    322  35.35        1:15.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.17                 
                     
21  Emilia Clara Lindberg  2005    319  34.55        1:15.67   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.90                 
                     
22  Frederikke Poulsen  2006    314  36.51        1:16.00   
  Dragsholm Svømmeklub  1:16.88                 
                     
23  Frederikke Larsen  2005    314  37.11        1:16.02   
  Søllerød Svømmeklub  1:23.43                 
                     
24  Katrine Hansen  2006    306  35.67        1:16.70   
  Dragsholm Svømmeklub  1:17.31                 
                     
25  Felicia Leo  2006    304  36.68        1:16.87   
  Ystads Simsällskap  1:16.66                 
                     
26  Nanja Frahm-Falkenberg  2006    299  36.56        1:17.25   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.72                 
                     
27  Sofia Mohammadi  2005    289  37.74        1:18.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.03                 
                     
28  Sofie Larsen  2005    283  37.37        1:18.74   
  Dragsholm Svømmeklub  1:25.09                 
                     
29  Dina Shapley  2006    278  37.57        1:19.15   
  Søllerød Svømmeklub  1:26.16                 
                     
30  Maja Damkjær Bartels  2006    273  37.93        1:19.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.68                 
                     
31  Amalie Busch Erhardi  2006    271  38.43        1:19.85   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.01                 
                     
31  Evelyn Nyborg  2005    271  36.93        1:19.85   
  Dragsholm Svømmeklub  1:17.43                 
                     
33  Rebecca Ella Madsen  2006    268  37.68        1:20.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.98                 
                     
34  Hannah Nilsson  2006    265  39.13        1:20.47   
  Ystads Simsällskap  1:23.49                 
                     
35  Clara Katharina Sederholm  2006    265  38.43        1:20.48   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.87                 
                     
36  Amalie Rose Søndergaard  2006    260  39.89        1:20.93   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.94                 
                     
37  Signe Munk Hvid  2006    250  40.45        1:21.99   
  Søllerød Svømmeklub  1:33.22                 
                     
38  Ada Hasløv Brunsgaard  2006    242  38.42        1:22.87   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.00                 
                     
39  Signe Schnabelrauch  2006    222  40.31        1:25.32   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:25.14                 
                     
40  Asta-Marie Mailund Clan  2006    220  39.64        1:25.63   
  Søllerød Svømmeklub  1:35.57                 
                     
41  Emma Haagen  2006    218  40.27        1:25.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:25.91                 
                     
42  Maja Hansen  2006    168  45.41        1:33.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:33.84                 
                     
43  Tindra Karlsson  2006    146  45.38        1:38.05   
  Ystads Simsällskap  1:39.50                 
                     
Freja Mathilde Kaas  2006              DSQ  tyvstart 
  Hørsholm Svømmeforening  1:20.02                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Villemoes Poulsen  2007    321          1:15.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.09                 
                     
Molly Borchorst  2007    270  38.29        1:19.93   
  Søllerød Svømmeklub  1:28.57                 
                     
Alice Strömberg  2007    265  39.37        1:20.41   
  Ystads Simsällskap  1:27.13                 
                     
Lise H. V. Waarst  2007    256  39.41        1:21.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.88                 
                     
Sofie Emilie Lange  2007    239  39.24        1:23.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.47                 
                     
Silje Nygaard Engedal  2007    233  39.94        1:24.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.54                 
                     
Isabella M. Madsen  2007    194  40.82        1:29.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:30.57                 
                     
Oline Ludvigsen  2007    193  42.48        1:29.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.53                 
                     
Molly Emilsson  2008    189  42.59        1:30.00   
  Ystads Simsällskap  1:30.24                 
                     
10  Elsa Lundstedt  2007    188  43.45        1:30.11   
  Ystads Simsällskap                   
                     
11  Katrine Bruhn Aaby  2007    186  43.28        1:30.53   
  Søllerød Svømmeklub  1:46.12                 
                     
12  Isabelle Leo  2009    185  43.50        1:30.68   
  Ystads Simsällskap                   
                     
13  Mathilde Kristensen  2007    182  44.46        1:31.13   
  Søllerød Svømmeklub  1:33.86                 
                     
14  Laura Kaysfeld  2007    174  42.91        1:32.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:30.23                 
                     
15  Caroline Terney  2007    173  42.68        1:32.73   
  Søllerød Svømmeklub  1:32.84                 
                     
16  Helene Heegaard  2007    163  46.94        1:34.52   
  Søllerød Svømmeklub  1:37.60                 
                     
17  Rosa Rank Solhart  2007    162  45.10        1:34.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:38.47                 
                     
18  Anna Dicte Bøgeskov  2007    158  42.89        1:35.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.45                 
                     
19  Amalie Møller  2007    157  44.14        1:35.80   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:38.02                 
                     
20  Emma Nilsson  2008    155  43.94        1:36.06   
  Ystads Simsällskap                   
                     
21  Therese Dommer  2009    133  48.18        1:41.26   
  Hørsholm Svømmeforening  1:44.70                 
                     
22  Elice Casimir  2007    131  47.63        1:41.81   
  Ystads Simsällskap                   
                     
23  Katrine Schou Jagd  2008    125  48.70        1:43.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:42.52                 
                     
24  Sigrid Mygind  2008    124  48.21        1:43.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:48.59