Results for Spar Nord Hørsholm Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup 2018 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 maj 2018 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.91 | 1:05.64 | |||||
2 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 32.30 | 1:07.21 | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 31.92 | 1:06.33 | |||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.22 | 1:08.62 | |||||
3 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.30 | 1:11.54 | |||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.39 | 1:14.55 | |||||
5 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.94 | 1:14.79 | |||||
6 | Adrian Roed Schøning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.50 | 1:16.18 | |||||
7 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.82 | 1:16.25 | |||||
8 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.19 | 1:26.84 | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.09 | 1:06.85 | |||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.52 | 1:08.86 | |||||
3 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 33.55 | 1:09.73 | |||||
4 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.18 | 1:09.81 | |||||
5 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.69 | 1:12.84 | |||||
6 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.11 | 1:16.74 | |||||
7 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.39 | 1:16.78 | |||||
8 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.66 | 1:18.21 | |||||
9 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.83 | 1:18.75 | |||||
10 | Janus Schnabl | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.03 | 1:19.83 | |||||
11 | Isak Klamming | 2003 | Ystads Simsällskap | 38.57 | 1:20.21 | |||||
12 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 40.87 | 1:23.47 | |||||
13 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.08 | 1:24.33 | |||||
14 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 43.62 | 1:30.07 | |||||
- | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 34.72 | 1:11.02 | |||||
2 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.01 | 1:12.32 | |||||
3 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.02 | 1:13.56 | |||||
4 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.46 | 1:14.57 | |||||
5 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 37.06 | 1:16.66 | |||||
6 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.40 | 1:16.91 | |||||
7 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.27 | 1:16.95 | |||||
8 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.45 | 1:17.19 | |||||
9 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.93 | 1:18.09 | |||||
10 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.39 | 1:18.56 | |||||
11 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 39.01 | 1:18.59 | |||||
12 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 38.70 | 1:19.73 | |||||
13 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 39.47 | 1:20.19 | |||||
14 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.06 | 1:20.42 | |||||
15 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 39.70 | 1:21.45 | |||||
16 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.98 | 1:24.15 | |||||
17 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.39 | 1:24.80 | |||||
18 | Alexander Silow | 2005 | Ystads Simsällskap | 41.61 | 1:26.57 | |||||
19 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.25 | 1:27.13 | |||||
20 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 42.96 | 1:27.24 | |||||
21 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 43.40 | 1:28.28 | |||||
22 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.30 | 1:43.04 | |||||
23 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 51.16 | 1:43.66 | |||||
- | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | Afmeldt | ||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Chabert Delhi | 2006 | Dubai | 38.35 | 1:18.42 | |||||
2 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.11 | 1:24.10 | |||||
3 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.30 | 1:24.40 | |||||
4 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.08 | 1:27.25 | |||||
5 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.86 | ||||||
6 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.39 | 1:29.27 | |||||
7 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.52 | 1:29.52 | |||||
8 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.23 | 1:31.76 | |||||
9 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.61 | 1:32.58 | |||||
10 | Albert Hvistendahl Fabel | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.58 | 1:33.32 | |||||
11 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.05 | 1:34.72 | |||||
12 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.90 | 1:34.77 | |||||
13 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.06 | 1:35.25 | |||||
14 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 46.75 | 1:36.17 | |||||
15 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.66 | 1:36.82 | |||||
16 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 49.15 | 1:39.13 | |||||
17 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.00 | 1:40.50 | |||||
18 | Melvin Walters | 2008 | Ystads Simsällskap | 49.59 | 1:41.70 | |||||
19 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.90 | 1:44.11 | |||||
20 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 51.19 | 1:44.21 | |||||
21 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 56.50 | 1:49.77 | |||||
22 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 55.91 | 1:49.99 | |||||
23 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.55 | ||||||
24 | Maximillian Silow | 2007 | Ystads Simsällskap | 1:01.28 | 2:00.85 | |||||
- | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oscar Heinemann | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Theodor Heinemann | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:38 |