Results for Finnish Open GP for Unicef
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Virallinen |
Kilpailu | VI Finnish Open GP for Unicef | Tulostuspäivämäärä | 31 lokakuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 11:10 | |||
Järjestäjä | Swimming Jyväskylä |
Laji 10, 200m Sekauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys Aikuiset: Kirsty COVENTRY (1983) 2:06.13 2008-04-12 |
Eurooppaennätys Aikuiset: Hannah MILEY (1989) 2:06.70 2009-08-06 |
Suomen ennätys Aikuiset: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:11.39 2008-10-25 |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Emilia Pikkarainen | 1992 | Vantaan Vesikot | 29.98 | 1:04.41 | 1:44.83 | 2:17.58 | |||
2 | Patricia Aschan | 1994 | Raision Urheilijat | 30.73 | 1:04.24 | 1:45.33 | 2:17.62 | |||
3 | Jenni Ruohoniemi | 1991 | Imatran Uimarit | 32.04 | 1:07.81 | 1:48.12 | 2:22.08 | |||
4 | Maria Pallas | 1993 | Kalevi Ujumiskool | 31.07 | 1:07.54 | 1:48.48 | 2:22.25 | |||
5 | Petra Soininen | 1992 | Cetus | 29.74 | 1:05.02 | 1:48.56 | 2:22.45 | |||
6 | Jenna Laukkanen | 1995 | Swimming Club Vuokatti | 31.80 | 1:10.22 | 1:50.03 | 2:24.35 | |||
7 | Noora Laukkanen | 1993 | Oulun Uimarit 73 | 31.42 | 1:09.10 | 1:50.64 | 2:25.45 | |||
8 | Emilia Uusitalo | 1990 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.39 | 1:08.50 | 1:51.76 | 2:25.73 | |||
9 | Katja Pyörälä | 1994 | Oulun Uimarit 73 | 32.98 | 1:11.01 | 1:52.32 | 2:25.75 | |||
10 | Marie Hanhela | 1989 | Hämeenlinnan Uimaseura | 31.37 | 1:08.70 | 1:52.15 | 2:26.69 | |||
11 | Suvi Tennberg | 1992 | KOO-VEE | 31.68 | 1:10.57 | 1:53.52 | 2:28.43 | |||
12 | Noora Nyberg | 1992 | Tampereen Uimaseura | 33.15 | 1:11.63 | 1:53.96 | 2:29.04 | |||
13 | Veera Kivirinta | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 32.85 | 1:13.03 | 1:54.69 | 2:29.35 | |||
14 | Karla Ferrara | 1993 | Helsingfors Simsällskap | 33.21 | 1:13.27 | 1:55.32 | 2:29.67 | |||
15 | Anu Lehtinen | 1990 | Lahden Uimaseura | 31.93 | 1:13.62 | 1:54.94 | 2:30.39 | |||
16 | Elli Harju | 1994 | Aurajoen Uinti | 32.87 | 1:12.05 | 1:56.11 | 2:32.39 | |||
17 | Mira Terho | 1992 | Swimming Jyväskylä | 33.67 | 1:14.33 | 1:57.01 | 2:32.90 | |||
18 | Selma Ucar | 1995 | Tampereen Uimaseura | 32.96 | 1:12.71 | 1:58.69 | 2:33.51 | |||
19 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | Helsingin Uimarit | 34.52 | 1:13.98 | 1:56.30 | 2:33.74 | |||
20 | Elina Mäkinen | 1993 | Poseidon | 32.50 | 1:12.37 | 1:56.94 | 2:33.94 | |||
21 | Miia Hurskainen | 1992 | Aurajoen Uinti | 32.38 | 1:12.69 | 1:59.22 | 2:34.05 | |||
22 | Heidi Lepistö | 1992 | Someron Esa | 35.20 | 1:16.11 | 1:57.98 | 2:34.08 | |||
23 | Neea Turunen | 1996 | Lappeenrannan Uimarit | 33.16 | 1:14.01 | 1:58.53 | 2:34.27 | |||
24 | Leena Koivusalo | 1993 | Helsingfors Simsällskap | 33.33 | 1:13.59 | 1:57.30 | 2:34.78 | |||
25 | Emilia Lahtinen | 1996 | KOO-VEE | 34.30 | 1:16.10 | 1:59.72 | 2:34.84 | |||
26 | Nelli Määttänen | 1993 | Helsingfors Simsällskap | 34.26 | 1:13.77 | 1:59.81 | 2:35.44 | |||
27 | Netta Wistrand | 1995 | Marjaniemen Uimarit | 33.23 | 1:14.06 | 1:58.96 | 2:36.04 | |||
28 | Tiia Segersvärd | 1992 | Helsingin Uimarit | 33.98 | 1:15.07 | 1:59.70 | 2:36.80 | |||
29 | Teija Kotikuusi | 1994 | Kouvolan Uimarit | 33.61 | 1:15.05 | 2:00.71 | 2:37.76 | |||
30 | Camilla Ojala | 1994 | Nokian Pyry | 32.75 | 1:11.38 | 1:59.40 | 2:38.34 | |||
31 | Marianne Salmi | 1993 | Helsingfors Simsällskap | 34.38 | 1:17.53 | 2:01.30 | 2:38.40 | |||
32 | Oona Laukkanen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 33.61 | 1:16.51 | 2:03.87 | 2:38.85 | |||
33 | Katarina Korpinen | 1993 | Aurajoen Uinti | 34.56 | 1:15.92 | 2:01.72 | 2:39.05 | |||
34 | Jasmin Honkamäki | 1995 | Hämeenlinnan Uimaseura | 34.97 | 1:16.30 | 2:04.37 | 2:39.88 | |||
35 | Sini Niemi | 1993 | Tornion Uimaseura | 32.96 | 1:15.69 | 2:02.95 | 2:40.00 | |||
36 | Riina Saarenkivi | 1993 | Hämeenlinnan Uimaseura | 35.81 | 1:17.84 | 2:03.73 | 2:40.12 | |||
37 | Milla Ahonen | 1994 | Swimming Jyväskylä | 34.49 | 1:18.88 | 2:02.74 | 2:40.29 | |||
38 | Susanna Mårtensson | 1992 | Keravan Uimarit | 36.34 | 1:18.35 | 2:03.44 | 2:40.78 | |||
39 | Anu Ahokas | 1994 | KOO-VEE | 34.25 | 1:14.44 | 2:02.40 | 2:41.07 | |||
40 | Veera Rekonen | 1996 | Simmis Wanda | 35.52 | 1:15.35 | 2:04.98 | 2:41.37 | |||
41 | Mirja Silvennoinen | 1992 | Kotkan Vesi-Veikot | 35.00 | 1:18.60 | 2:04.42 | 2:42.33 | |||
42 | Elina Väljä | 1991 | Tuusulan Uimaseura | 34.17 | 1:15.73 | 2:06.05 | 2:42.87 | |||
43 | Elina Lankinen | 1993 | Cetus | 34.85 | 1:19.51 | 2:05.90 | 2:43.42 | |||
44 | Laura Lepistö | 1994 | Someron Esa | 38.39 | 1:19.18 | 2:09.30 | 2:46.87 | |||
45 | Karliina Kujala | 1994 | Simmis Wanda | 36.85 | 1:21.09 | 2:09.09 | 2:47.64 | |||
- | Ilaria Montevecchi | 1994 | N.c.2000 - Faenza | DNF | ||||||
- | Laura Virolainen | 1991 | Aurajoen Uinti | DNF | ||||||
- | Maisa Latva-Rasku | 1994 | Vantaan Vesikot | DNF | ||||||
- | Kristina Heikkinen | 1982 | Oulun Uimaseura | DNF | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.24 | Tulostuspäivämäärä | 31 lokakuu 2009 |
Lisenssi: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 11:10 |