Tulokset H.C. Andersen Swim Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 48, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Dyrup Auto |
Christian V. Rasmussen 96 - OSK-STO - 1.03.45 (26-04-2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.01 | 1:24.21 | |||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.40 | 1:24.29 | |||||
3 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 40.60 | 1:27.15 | |||||
4 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 42.05 | 1:27.73 | |||||
5 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 42.02 | 1:30.27 | |||||
6 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 45.43 | 1:36.73 | |||||
7 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 47.53 | 1:38.91 | |||||
8 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.91 | 1:39.50 | |||||
9 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 50.05 | 1:42.34 | |||||
10 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 51.34 | 1:47.21 | |||||
11 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | H2Odense | 53.66 | 1:57.43 | |||||
12 | Gustav Halle | 2007 | H2Odense | 53.91 | 1:57.49 | |||||
- | Vitus F P Sørensen | 2007 | H2Odense | DSQ | Asym benspk | |||||
Løb 48, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Dyrup Auto |
Christian V. Rasmussen 96 - OSK-STO - 1.03.45 (26-04-2015) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Iversen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 36.45 | 1:18.81 | |||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 37.05 | 1:19.22 | |||||
3 | Alex Fogt | 2004 | H2Odense | 41.90 | 1:27.88 | |||||
4 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 42.37 | 1:29.09 | |||||
5 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.04 | 1:30.70 | |||||
6 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 42.79 | 1:31.00 | |||||
7 | Christopher V. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 42.15 | 1:31.19 | |||||
8 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 44.77 | 1:34.87 | |||||
9 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 45.08 | 1:36.39 | |||||
10 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 47.20 | 1:40.71 | |||||
11 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 51.93 | 1:48.50 | |||||
12 | Sebastian N Andersen | 2004 | H2Odense | 50.83 | 1:50.60 | |||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |