Tulokset DM Junior, Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
fredag 09.30
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
09 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 2016-11-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
732 |
58.23 |
2:05.69 |
3:21.75 |
|
4:21.25 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
|
722 |
59.79 |
2:05.26 |
3:21.40 |
|
4:22.41 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
706 |
1:00.92 |
2:07.02 |
3:21.50 |
|
4:24.47 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
|
670 |
59.09 |
2:06.23 |
3:25.59 |
|
4:29.01 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
David Arneskov |
2002 |
|
665 |
1:00.99 |
2:09.31 |
3:27.28 |
|
4:29.77 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
650 |
1:02.86 |
2:10.99 |
3:28.39 |
|
4:31.84 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
646 |
1:01.54 |
2:09.61 |
3:29.87 |
|
4:32.31 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
614 |
1:01.17 |
2:12.29 |
3:31.67 |
|
4:37.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Sørensen |
2001 |
|
593 |
1:03.87 |
2:15.82 |
3:36.13 |
|
4:40.27 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vejle Svømmeklub |
4:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
|
584 |
1:03.35 |
2:15.40 |
3:36.61 |
|
4:41.63 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
563 |
1:04.84 |
2:18.24 |
3:44.44 |
|
4:45.09 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
559 |
1:05.67 |
2:16.92 |
3:39.54 |
|
4:45.85 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christoffer Weiss |
2002 |
|
539 |
1:03.64 |
2:17.50 |
3:41.60 |
|
4:49.25 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonas Kjær |
2003 |
|
521 |
1:05.24 |
2:17.34 |
3:44.02 |
|
4:52.57 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
517 |
1:08.80 |
2:22.07 |
3:46.83 |
|
4:53.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
508 |
1:08.07 |
2:22.59 |
3:50.58 |
|
4:55.05 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Daniel Damsbo |
2003 |
|
508 |
1:09.01 |
2:25.42 |
3:50.55 |
|
4:55.12 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Simon Degn |
2003 |
|
507 |
1:07.10 |
2:24.90 |
3:47.85 |
|
4:55.21 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
5:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
|
506 |
1:05.22 |
2:20.25 |
3:46.70 |
|
4:55.49 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
4:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
500 |
1:09.04 |
2:23.35 |
3:51.04 |
|
4:56.62 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
|
500 |
1:05.58 |
2:22.77 |
3:48.67 |
|
4:56.67 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ole Hovmand |
2003 |
|
490 |
1:04.92 |
2:21.87 |
3:51.84 |
|
4:58.62 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
4:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
|
488 |
1:04.51 |
2:19.44 |
3:48.50 |
|
4:58.99 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
|
488 |
1:11.26 |
2:24.28 |
3:51.95 |
|
4:59.07 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
4:55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
479 |
1:08.51 |
2:25.19 |
3:52.48 |
|
5:00.85 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
5:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emil Lykke Grann |
2003 |
|
475 |
1:07.88 |
2:23.68 |
3:51.50 |
|
5:01.65 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Tobias Svenningsen |
2003 |
|
464 |
1:09.61 |
2:29.77 |
3:53.07 |
|
5:04.12 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
|
426 |
1:12.18 |
2:33.78 |
3:58.77 |
|
5:12.91 |
Deltager ikke i finalen |
|
Greve Svømmeklub |
5:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
|
414 |
1:16.40 |
2:35.67 |
4:02.56 |
|
5:15.74 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
esb v 50 m |
|
Gentofte Svømme Klub |
4:34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|