Resultater for DM Ã…ben klasse, Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | DM kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2018 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2018 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 29.90 | 59.19 | |||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.76 | 1:00.83 | |||||
3 | Victoria Bierre | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.53 | 1:00.96 | |||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.73 | 1:01.59 | |||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.92 | 1:01.79 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Pernille Rasmussen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.28 | 1:02.26 | |||||
7 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.95 | 1:02.34 | |||||
8 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.54 | 1:02.66 | |||||
9 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.57 | 1:02.91 | |||||
10 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.75 | 1:03.13 | |||||
11 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.51 | 1:03.27 | |||||
12 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.79 | 1:03.47 | |||||
13 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub | 31.22 | 1:04.15 | |||||
14 | Louise Jensen | 2003 | DeltaSwim | 30.73 | 1:04.40 | |||||
15 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.27 | 1:04.50 | |||||
16 | Anna Tørnæs | 1994 | Horsens Svømmeklub | 30.45 | 1:04.59 | |||||
17 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.63 | 1:04.65 | |||||
18 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.42 | 1:04.99 | |||||
19 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 31.77 | 1:05.26 | |||||
20 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.75 | 1:05.43 | |||||
21 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.28 | 1:05.87 | |||||
22 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.77 | 1:05.90 | |||||
23 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.91 | 1:06.50 | |||||
24 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 31.58 | 1:06.85 | |||||
25 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 31.54 | 1:06.86 | |||||
26 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.76 | 1:07.00 | |||||
26 | Nikoline Østerberg | 2000 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.15 | 1:07.00 | |||||
28 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.29 | 1:07.07 | |||||
29 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 33.06 | 1:08.30 | |||||
30 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.03 | 1:08.36 | |||||
31 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.02 | 1:09.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 november 2018 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |