Resultater for Brøndby Sommer Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vest Årgang Piger 1 | 2006 | 362 | 2:12.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:14.88 | |||||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 32.67 | 1:06.91 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 33.09 | 1:40.00 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 32.17 | 2:12.17 | |||||||
2 | Solrød Piger 2 | 2006 | 347 | 2:14.07 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:09.99 | |||||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 33.24 | 1:06.95 | |||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 34.48 | 1:41.43 | |||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 32.64 | 2:14.07 | |||||||
3 | Solrød Piger 3 | 2006 | 302 | 2:20.42 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:27.56 | |||||||||
Charlotte Hjortshøj | 2006 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Daniella Anderson | 2006 | 35.47 | 1:10.08 | |||||||
Emma Spang | 2006 | 36.14 | 1:46.22 | |||||||
Amanda Liechti | 2008 | 34.20 | 2:20.42 | |||||||
4 | Vest Årgang Piger 2 | 2006 | 265 | 2:26.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:28.29 | |||||||||
Wilma Nørgaard | 2006 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 34.67 | 1:12.99 | |||||||
Philippa Mitchell | 2006 | 38.43 | 1:51.42 | |||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 35.26 | 2:26.68 | |||||||
5 | Gentofte Piger 1 | 2006 | 235 | 2:32.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.00 | |||||||||
Sophie Flamand | 2007 | 38.08 | 38.08 | |||||||
Josephine Hvidberg | 2006 | 37.75 | 1:15.83 | |||||||
Tess van der Laan | 2008 | 38.66 | 1:54.49 | |||||||
Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 38.12 | 2:32.61 | |||||||
6 | Gentofte Piger 2 | 2006 | 205 | 2:39.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:35.00 | |||||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 38.47 | 38.47 | |||||||
Nina Griffin | 2007 | 41.43 | 1:19.90 | |||||||
Roos Klep | 2007 | 38.92 | 1:58.82 | |||||||
Bianca Basso | 2007 | 40.91 | 2:39.73 | |||||||
7 | Vest Talenter | 2008 | 170 | 2:49.85 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:48.80 | |||||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 37.54 | 37.54 | |||||||
Merle Otzen | 2008 | 1:26.69 | 2:04.23 | |||||||
Emma de Palo-Jonas | 2008 | 45.62 | 2:49.85 | |||||||
Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 2:49.85 | ||||||||
8 | Næstved Piger | 2006 | 161 | 2:53.20 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Asta Lund Nielsen | 2008 | 41.37 | 41.37 | |||||||
Vigga Petersen | 2009 | 50.26 | 1:31.63 | |||||||
Ester Ganci Frederiksen | 2009 | 40.94 | 2:12.57 | |||||||
Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 40.63 | 2:53.20 | |||||||
9 | Vest Talenter 2 | 2007 | 140 | 3:01.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:57.60 | |||||||||
Mille Therp | 2009 | 47.20 | 47.20 | |||||||
Ila Murphy | 2007 | 43.17 | 1:30.37 | |||||||
Hannah Bjørneboe | 2007 | 46.77 | 2:17.14 | |||||||
Laika Usinger | 2006 | 44.15 | 3:01.29 | |||||||
10 | Vest Mini-Girlz 1 | 2008 | 110 | 3:16.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:00.00 | |||||||||
Esther Bang Laursen | 2009 | 48.49 | 48.49 | |||||||
SIF Dalsgaard Romme | 2008 | 49.34 | 1:37.83 | |||||||
Luka Revitz | 2008 | 50.17 | 2:28.00 | |||||||
Frida Christoffersen | 2009 | 48.57 | 3:16.57 | |||||||
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vg17 Vest Piger 1 | 2002 | 498 | 1:58.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:58.20 | |||||||||
Mia Witt | 2002 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 28.93 | 59.12 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 32.13 | 1:31.25 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 27.64 | 1:58.89 | |||||||
2 | Solrød Piger 1 | 2002 | 490 | 1:59.48 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:03.34 | |||||||||
Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Sofia Levisen | 2002 | 30.23 | 1:01.81 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 29.01 | 1:30.82 | |||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 28.66 | 1:59.48 | |||||||
3 | Frederikssund Queens | 2003 | 310 | 2:19.17 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:09.00 | |||||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 32.03 | 32.03 | |||||||
Ellen Lunn | 2008 | 37.64 | 1:09.67 | |||||||
Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 39.01 | 1:48.68 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 30.49 | 2:19.17 | |||||||
4 | Vest Årgang Piger 3 | 2001 | 289 | 2:22.48 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:50.00 | |||||||||
Emilie Larsen | 2001 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 37.90 | 1:07.24 | |||||||
Agnes Højsteen | 2007 | 37.53 | 1:44.77 | |||||||
Frederikke Vesth | 2007 | 37.71 | 2:22.48 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:32 |